Berta Sándor

Már több mint 62,5 milliárd dollárt ér az Uber

Rekordokat dönt a közösségi utazásmegosztó szolgáltatás: már értékesebb, mint a General Motors autógyár.

Az Uber a világon számos helyen keveredett jogi vitákba vagy a taxisok szervezeteivel vagy a hivatalokkal, amiatt, mert azok állítása alapján tisztességtelen versenyt folytat. Mindez azonban nem igazán van hatással a tőzsdei értékére, amely az elmúlt években a cégbe áramló tőkének köszönhetően folyamatosan nőtt. Úgy tűnik, hogy a folyamat a közeljövőben sem nagyon fog megszakadni, mert a befektetők szerint üzleti modelljük sikeres.

A Bloomberg és a The New York Times bennfentesekre hivatkozva azt írta, hogy az Uber további 2,1 milliárd dollár tőkét szerzett befektetőktől, ezzel az értéke meghaladta a 62,5 milliárd dollárt. Ez egyben azt is jelenti, hogy az Uber továbbra is a világ legnagyobb értékű magántulajdonban lévő startupjának számít. A korábbi tőkeinjekció idején ez az összeg még 50 milliárd dollár volt.

Azt ugyanakkor továbbra sem lehet tudni, hogy szerepel-e a vállalat tervei között a tőzsdén való megjelenés. Travis Kalanick, a startup alapítója és első embere nemrég a The Wall Street Journal egyik konferenciáján azt nyilatkozta, hogy még túl korai lenne a parkettre való kilépés. Gyakori jelenség, hogy ha egy társaság belép a tőzsdére, akkor veszít az értékéből, mert a korai befektetők megpróbálnak azonnal hasznot realizálni, ezzel mélybe lökve az árfolyamot.

Az Uber az elmúlt években 8 milliárd dollárt kapott a befektetőktől, ennyi pénzt egyetlen más startup sem tudott szerezni. A szolgáltatás kapcsán október végén szivárgott ki, hogy további befektetői tőkét szerezne és az új finanszírozási körnek köszönhetően a cég értéke akár a 60-70 milliárd dollárt is elérheti. 70 milliárd dolláros értéknél egymilliárd dollár csupán a részvények 1,4 százalékára elég.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)