SG.hu

Deadpool



Kiadó: Activision
Fejlesztő: High Moon Studios
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Core 2 Duo E8200 2,66 GHz-es vagy AMD Phenom 8750 Triple-Core processzor, Nvidia GeForce 8800 GTS vagy ATI Radeon HD 4850 grafikus kártya, 2 GB RAM, 7 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es vagy AMD Phenom 9850 Quad-Core processzor, Nvidia GeForce GTS 450 vagy ATI Radeon HD 5770 grafikus kártya, 4 GB RAM, 7 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: Transformers: Fall of Cybertron, X-Men Origins: Wolverine
Kategória: külsőnézetes akció

Habár a Marvel képregény-univerzuma rengeteg emlékezetes szereplőt szült már a múltban, a keményvonalas rajongók kivételével nagyon sokan bizonyára csak a legismertebbeket tudnák felsorolni közülük. Pókember, Hulk, Rozsomák, Thor vagy éppen Vasember neve bizonyára még azoknak is mondanak valamit, akik életükben egyetlen grafikus novellát sem olvastak el, ellenben rajtuk kívül sokkal karakteresebb, sokkal életszerűbb és érdekesebb hősök is megtalálhatók a Marvel által kiadott képregények oldalain.

Ilyen többek között Deadpool is, aki 1991-es első megjelenése óta lassan, de annál biztosabban halad előre a népszerűség útján, amit kiválóan alátámaszt, hogy számtalan mellékszerep után – Spider-Man: Shattered Dimensions, Marvel vs. Capcom 3, Marvel Heroes és a többi – végre első önálló videojátékát is megkapta a szabad szájú mókamester. Egy viszonylag még mindig ismeretlen karakterre alapozó alkotás elkészítése azonban korántsem egyszerű feladat, így az Activision nem is merte másra bízni a munkálatokat, mint a Transformers-sorozattal már bizonyított High Moon Studios fejlesztőire, akik bár nem rengették meg a világot, de így is tökéletesen elkapták azt a hangulatot, ami a képregényekben is mindig körüllengi Deadpool személyét.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Mielőtt azonban jobban belemélyednénk a játékmenetbe, érdemes tisztában lenni néhány dologgal Deadpool kapcsán. Hogy a hős mennyire vagány és mennyire szeret viccelődni, az már a fentiekben kiderült, a legtöbb Marvel-karakterrel ellentétben azonban ő azzal is tisztában van, hogy lénye nem több, mint egyszerű képregény-figura. Ez a történetvezetés szempontjából rengeteg humoros helyzetet szül, hiszen nem csak hasfalrengető interakciós lehetőségek, hanem beszólások és vicces helyzetek tömkelege vár ránk a kampány során.

Lesz például, amikor Deadpool csúnyán beszól a fejlesztőknek a játék milyensége miatt, de szívesen kioszt minket is azzal kapcsolatban, hogy miként kellene irányítanunk őt a pályákon. Mindezt természetesen olyan formában, olyan hanghordozással, egyéniséggel és színpadias előadással teszi, ami garantáltan mosolyt csal az arcunkra. Hősünknek természetesen megvan a saját háttértörténete és szuperképessége is, ami lényegében a kimagaslóan gyors regenerálódást, bizonyos értelemben pedig a halhatatlanságot jelenti, ám ebből a játék keretein belül csak előbbit érzékeljük majd. Deadpool egyébiránt nem rendelkezik speciális fegyverekkel, így bármivel képes gyilkolni, ha úgy hozza a sors, legyen az akár egy puska vagy egy szimpla kard.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A fejlesztők azonban bármennyire igyekeztek, a kérdéses karakter személyének és személyiségének kiváló lemintázásán túl semmiféle extrával nem tudták megtölteni a végeredményt, így már a történettel is komoly kudarcot vallottak. Habár a sztori izgalmasan indul, azonban csakhamar átvált egy elérhetetlen főhős, avagy Mr. Sinister kilátástalan üldözésébe, ami a változó helyszínek és ellenfelek kivételével csakhamar unalomba fullasztja a sztorit. Az alkotás játékmenete szerencsére ideig-óráig képes fenntartani a figyelmünket, de amennyiben nem lennének hősünk folyamatos beszólásai és piszkálódásai, akkor ez is kevés lenne ahhoz, hogy legalább egy végigjátszást megérjen a program. A készítők márpedig nagyon szerettek volna a harcrendszer tekintetében is valami óriásit és látványosat összehozni – tulajdonképpen erre és a pályákon való rohangálásra építettek fel mindent –, amit csak részben sikerült kivitelezniük. Deadpool oldalán ugyanis a hátsónézetes akciójátékok minden kliséjét elővették és felhasználták, így könnyed irányítás, egyszerű célzórendszer és rendkívül látványos mozdulatok tarkítják az összecsapásokat, amelyek során szúró-, vágó- és lőfegyvereket egyaránt bevehetünk, de később robbanószerek is a rendelkezésünkre állnak majd.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A lassú ütemben, de azért folyamatosan változó pályákon milliónyi ellenféllel találkozhatunk majd, így bőven lesz időnk kitapasztalni a Deadpool összetett kombó-rendszerét, ami elsőre bonyolultnak tűnik ugyan, de hamar hozzá lehet szokni, akárcsak az olyan speciális képességekhez, mint például a teleportálás. A minimálisan eltérő tulajdonságokkal bíró klónkatonák mellett a játék ugyanakkor ismert főellenfelekkel is szembeállít minket, amelyek alaposan feldobják az összecsapásokat, de még ennél is sokkal izgalmasabb, amikor a hagyományos külsőnézetes akciójátékoktól szokatlan elemek színesítik kalandunkat.

Hősünk ugyanis a továbbjutás érdekében gyakran beveti majd akrobatikus képességeit, így a változatos platformelemek is folyamatosan visszaköszönnek a kampányban, sőt, a fejlesztők igyekeztek kihasználni a Deadpool-képregényekből jól ismert őrületet, így senki se lepődjön meg, ha a legvérmesebb harcok után egy csapásra 20-30 évet repülünk vissza az időben, hogy egy felsőnézetes akciójátékban irányítsuk a maszkos bűnözőt.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Természetesen az alkotás 90 százalékát a hack and slash műfaj által inspirált pergős harcok teszik ki, így hozzá kapcsolódik a fejlődési rendszer is, a látványos mozdulatokért vagy a gyűjtögethető korongokért cserébe ugyanis tapasztalati pontokkal gyarapodunk, amelyekkel újabb és jobb fegyvereket tehetünk elérhetővé, illetve fejleszthetjük a már meglévőket is. Ezekkel az apróságokkal ugyan még változatosabbá tehetjük a játékmenetet, de a küldetések olyannyira egy kaptafára épülnek, a harcrendszer, valamint a kombinált ütések, illetve rúgások pedig annyira hamar kiismerhetők, hogy a játék felénél már csak Deadpool személye és nagyszerű beszólásai miatt nem hagyjuk abba a történet felgöngyölítését. Grafika: A Deadpool grafikája teljesen középszerűnek és átlagosnak mondható, helyenként szürke és ismétlődő pályákkal, kiemelkedőbb pillanatok nélkül. Habár az Activision emblémája alatt megjelenő alkotások sosem szépségükről voltak híresek, de ezúttal mégis egy kicsit többet vártunk, ugyanakkor legalább az optimalizálással nincsenek különösebb problémák, lévén a gyengébb számítógépeken is könnyedén elfut a végeredmény.

Kezelőfelület, irányíthatóság: A kezelőfelületet tekintve az első Deadpool egyáltalán nem lett rossz, az irányítással azonban már akadnak gondok. Különösen a nagyobb összecsapások és a főellenfelek esetében érezzük a hátrányait például annak, hogy a kombókat egy kicsit túlbonyolították a fejlesztők, és hiába konfiguráljuk át a billentyűzetkiosztást, így sem mindig azt a hatást érjük el, amit szeretnénk. Márpedig a komolyabb ellenfelek esetében egy aprócska hiba vagy félrenyúlás is végzetes lehet!

Játszhatóság: A játék kampánya nem lett se túl hosszú, se túl rövid, 7-8 óra alatt kényelmesen át lehet futni rajta, azonban a semmitmondó történet miatt az újrajátszhatósági faktor szinte egyenlő a nullával, hiszen Deadpool poénjai bár jók, másodszorra már nem biztos, hogy ugyanazt a hatást váltják ki az emberből. Ennél sokkal rosszabb, hogy a challenge mód kivételével semmiféle extra játékmód, hovatovább multiplayer-élmény nem vár ránk, holott bizonyára nem lett volna nehéz megalkotni Deadpool egyik barátját, hogy kooperatív módban is átélhető legyen a sztori.

Intelligencia, nehézség: A nehézségi szint tökéletesen skálázott, mindenki megtalálhatja a képességeihez leginkább illő fokozatot, habár a főellenfelek legyőzése ettől függetlenül sem lesz mindig túl egyszerű feladat. A mesterséges intelligencia azonban már sokkal kényesebb téma, hiszen ezen a téren egyáltalán nem csillogtatták meg tudásukat a fejlesztők, így a legtöbb ellenfelünk mondhatni esztelenül rohan saját végzetébe, így legtöbbjük legyőzése szinte alig tekinthető kihívásnak.

Hangok, zene: A hangok és a zene terén nem sikerült kiemelkedőt alkotniuk a fejlesztőknek, így erős átlagos lett a végeredmény, ami egyedül a szinkronokra, de különösképpen Deadpool hangjára nem igaz. A készítők ugyanis Nolan North képében megtalálták a tökéletes hangot a főszereplőhöz, aminek köszönhetően még a legkisebb vagy legelcsépeltebb poénok is hatásosak lesznek.

Összegzés: Összegezve az elhangzottakat, a Deadpool nem egy rossz játék, tökéletesen lefesti a feltörekvő Marvel-hős sajátosságait, amit azonban a High Moon Studios csapata egyszerűen képtelen volt megfelelő minőségű körítéssel felruházni. A harcrendszer ugyanis lehetett volna sokkal változatosabb, a sztori pedig fordulatosabb, valamint izgalmasabb, sőt, a többjátékos módról sem kellett volna megfeledkezniük a készítőknek. Amennyiben te is kedveled Deadpool karakterét, akkor – egy végigjátszás erejéig – biztosan egy életre szóló élményt szerezhetsz magadnak az elragadó és vicces személyiség miatt, de ha tartalmas játékélményre vágysz, akkor inkább máshol keresgélj.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Bari06 #5
    Ízlések és pofonok, nekem nagyon tetszett a játék, sőt azt is meg merem kockáztatni, hogy ez egy olyan jó játék amilyennel már régóta nem játszottam, a történet szerintem nem unalmas, mindig találkozunk új szereplőkkel a helyszínek változatosak, képességek fejleszthetőek, a fegyverekből kicsit kevés van, de ha úgy vesszük mindegyik "kaliber" megtalálható. A poénok ütősek morbidok, de ütősek, főleg, mint írták amikor minket gyasztat, meg a fejlesztőket. Én úgy érzem nem akartak ezzel világot megváltani (bár nálam sikerült) nem akarták többnek beállítani mint ami, ez csak egy videojáték. Szóval nekem bekerül a kedvenc játékaim közé.
  • Achatius #4
    Ezt a játékot telepakolták poénokkal és... és ennyi. A játékélmény nálam 2 óra utána teljesen unalomba fulladt.
  • Zombee #3
    Kíváncsi lennék, Deadpool mennyivel életszerűbb hős, mint Vasember, Hulk vagy Rozsomák. Kezdve azzal, hogy Rozsomák regeneráló képességét kapta meg...
  • Starfarer #2
    Ez a cikk is pont olyan, mint az sg moderátorai.
  • Broafka #1
    ccc, én azért ennyire nem húznám le a játékot.
    A grafikával érdekes, nekem nem volt semmi bajom, nem éreztem, hogy több kellene.
    Az irányíthatóság egér + billentyűzeten valóban nagyon macerás, főleg, hogy a játék ajánlja fel a választható billentyűket és egérgombot, így ha valakinek nem három, hanem mondjuk 5 gombos vagy több egere van, akkor azt már nem igazán tudja felfogni a játék (nálam legalábbis nem ajánlotta föl). Viszont bedugtam ezt az Xboxos kontrollert és azzal már egész korrektül lehetett menni (nem vagyok nagy konzolos).
    Játszhatóság: hát tényleg nem egy nagyon újrajátszható dolog, de én azért veteránon is végigmentem rajta (iszonyatos, az utolsó agyatlan rohamosztagos 2-3 lövésből megöl)
    Intelligencia, nehézség: Szerintem Veteránon piszok nehéz lett a játék. Több bosszúságot okozott, mint szórakozást. Bizonyos helyeken, amikor golyózáporba kerül hősünk, és, mint említettem 2-3 lövéstől van hogy kifekszik, akkor csak a türelmen, a szerencsén, és a Xanax tabletták számán múlik a továbbjutás.
    Hangok szerintem egész korrektek voltak. Nolan North hozta Deadpoolt, hangulatos lett az egész. Zene nem sok van benne, habár nekem az ending credits zenéje nagyon bejött :D

    Engem őszintén szólva a közepére már inkább idegesített Deadpool poénkodása, mint megnevettetett volna. Sok komoly hőst mellette elég komolytalanná tett.