Szekeres Viktor

Kötelező filmek is lesznek novemberben

A remek mozis október után novemberben megérkezik az év második leginkább várt filmje, valamint az év egyik legnagyobb sikere is. Plusz Spielberg Tintinje.

Túl vagyunk az októberen, ami kőkemény hónap volt mozifilmek szempontjából, szerencsére (vagy sajnos?) novemberben már lesz időnk pihenni, hiszen 20-22 premierbe futhatunk csak bele idehaza, s ezek közül is csak nagyon kevés ígérkezik kötelezőnek - már persze, ha az ember nem Alkonyat-fanatikus. Ezt nevezik vihar előtti csendnek, hiszen decemberben már ismét várható pár nagy durranás, jövő év elején pedig az Oscarra esélyes alkotások érkeznek el hozzánk.


Melyik novemberi hazai mozis premier<br> érdekel legjobban?
(Összesen 621 szavazat)
  • Tintin kalandjai
    14 % (85 szavazat)
  • Halhatatlanok
    45 % (278 szavazat)
  • Hogyan lopjunk felhőkarcolót
    13 % (81 szavazat)
  • Alkonyat: Hajnalhasadás 1. rész
    13 % (80 szavazat)
  • Testcsere
    2 % (11 szavazat)
  • Válogatott gyilkosok
    5 % (32 szavazat)
  • Karácsony Artúr
    1 % (7 szavazat)
  • A többi havi premierből az egyik
    6 % (36 szavazat)
A november 3-i premiernapon már túl is vagyunk, csütörtökön négy új filmet mutattak be itthon, s egyáltalán nem lenne nagy meglepetés, ha továbbra is a Lopott idő tanyázna a nézettségi toplisták élén. Persze a Spielberg-féle Tintin kalandjai (The Adventures of Tintin) 3D- és IMAX-támogatást is kap, de az közel sem biztos, hogy a sokak számára ismeretlen képregény-figura itthon annyira beindítja a nyálelválasztást, mint mondjuk Franciaországban. Hasonlóképpen hiába volt hatalmas siker Amerikában a kosztümös, rasszizmusról szóló A segítség (The Help), itthon kizárt a hasonló mértékű kaszálás, inkább korrekt szereplésben reménykedhet a forgalmazó. Made in Hollywood lett a magyar címe Sofia Coppola új filmjének, a Somewhere-nek, ami mondhatni a semmiről szól, de azt azért jól csinálja. (Más kérdés, hogy ez a Sofia Coppola, már nem az a Sofia Coppola, aki annak idején az Öngyilkos szüzeket és az Elveszett jelentést készítette.) E hét negyedik premierje francia volt, az Apró kis hazugságok (Les petits mouchoirs), mely jóféle film a barátságról, Marion Cotillard-ral - olyasféle, amit magától nem akarna megnézni az ember, de ha mégis megteszi, akkor biztos, hogy nem bánja meg.


Jövő héten már öt premierrel gazdálkodhatunk itthon, ráadásul két hollywoodi kvázi világpremierrel. A Halhatatlanok (Immortals) a 300-ra hajazva, a görög mitológiából meríti történetét, amit mi 3D-ben és szinkronnal élhetünk át, míg a Hogyan lopjunk felhőkarcolót (Tower Heist) egy vicces rablós mozi lesz Eddie Murphy és Ben Stiller részvételével - ez utóbbi a kvázi világpremier, hiszen egy héttel az amerikai bemutató után láthatjuk, míg előbbit a kinti premierrel egy időben. A két filmet rendezőikkel remekül lehet jellemezni: Tarsem Singh és Brett Ratner - mondanunk sem kell, hogy melyik munkássága ér többet. A heti harmadik hazai premiert rendező Woody Allen munkássága valószínűleg mindkét előbb említett filmesét lekörözi, új filmje, a Éjfélkor Párizsban (Midnight in Paris) ráadásul kivételesen hatalmas anyagi siker is volt. November második csütörtökén még két "futottak még"-kategóriás bemutató is várható: Hules Endrétől A halálba táncoltatott lány, melyért László Zsolt a Filmszemlén megkapta a legjobb színésznek járó díjat, valamint az animációs Tatsumi Szingapúrból, mely Yohosiro Tatsumi, a a gekiga megteremtőjének életéről szól - igazi csemege.


A november 17-én kezdődő mozis hét legnagyobb híre nem az Alkonyat: Hajnalhasadás, 1. rész (The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1) bemutatója, hanem, hogy a Mokép ismét elhalasztotta az Animal Kingdom - A rettegés birodalma premierjét, amit még emésztenünk kell egy ideig. Ezzel éppen a lényegét vesztette el a hét, hiszen a belga Séraphine (Séraphine) és a francia Tomboy (Tomboy) közel sem olyan erős, bár utóbbi megindító, hiszen egy 10 éves lányról szól, aki fiúnak adja ki magát, s összejön egy lánnyal. Persze másik hollywoodi premierje is van a hétnek, Sam Worthington és Helen Mirren szerepel Az adósság (The Debt) című kémthrillerben.


A mozis pokol november 24-én fog elszabadulni, hiszen a hónap utolsó csütörtökén nem kevesebb, mint kilenc film kerül bemutatásra a hazai mozikban. Kezdjük Amerikával: jön Jason Statham különösen nagyot bukó akciófilmje, a Válogatott gyilkosok (Killer Elite), mely Robert De Niro és Clive Owen jelenléte ellenére sem tudta megközelíteni Statham egyszemélyes akciófilmjeinek mérsékelt sikerét. Mellé érkezik a nyáron ugyancsak bukó testcserés komédia a Testcsere (The Change-Up), valamint világpremierként a 3D-s animáció Karácsony Artúr (Arthur Christmas).


A közönségsikerre kevésbé számot tartó produkciók élén említsük meg Hegedüs Péter dokumentumfilmjét, Az én Amerikám-at, a korábbra tervezett, így már általunk mér említett chilei Santiago '73-at (Post Mortem), mely Pinochet rémuralma alatt játszódik, de érkezik egy francia némafilm, a Tengerre, franciák! (Ni à vendre ni à louer) című komédia és az Isolerad, mely egy svéd krimi. A nem amerikai bemutatók között legígéretesebbnek azonban a lengyel Minden, amit szerettem (Wszystko, co kocham) ígérkezik, melyben pár barát punkegyüttest akar alapítani, valamint a francia Finánc a pácban (Rien à déclarer), ami a francia-belga határ megszűnésekor játszódik, s amiről elég annyit mondanunk, hogy Danny Boon rendezte, aki a gigantikus sikerű Isten hozott az Isten háta mögött című komédiát is rendezte.


Ennyi a november, s a hó végi tumultus már előrevetíti az elég mozgalmasnak ígérkező decembert, amikor is többek között bemutatásra kerül a Csizmás, a kandúr, a Mission: Impossible negyedik része, az év egyik legelismertebb filmje, Az élet fája, a várva várt A legsötétebb óra, illetve a Gépfegyveres prédikátor.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • m minnifield #21
    http://www.youtube.com/watch?v=k7-YLwB6Kc0
  • Laza #20
    Egyértelműen irónia ... és valószínűleg még így is több köze van hozzá, mint Indy-nek a Tintin történetek kitalálásához ;)

    Holmest pedig nem kikerültem, hanem egyszerűen letudtam, mert ugyan az írót ihlették SH történetek, mégis ezek teljesen más történetek. De az Indy hasonlat már teljesen kilógott, mert az még időben is lehetetlen.

    Szóval lehet szarozni valamit, csak ésszel ...
  • Laza #19
    A "veszek egy XVII. századi karaktert és leforgatok vele egy kalandfilmet" hogy jön ahhoz, hogy egy 1943-as könyvből animációs filmet készítenek?

    Látom a felfogásod megint gyenge ... mint amikor a Driver - Gázt! filmcím csak annyit mondott Neked, hogy "van benne autó".

    Ha nem tudsz valamit, nyugodtan kérdezz, nincs abban semmi rossz.
  • opeca #18
    1930-as hősök alatt inkább egy Allan Quatermain-t értett. Remélem csak irónia volt a részedről, hogy Tin-tin karaktere ihlette Indiana Jones karakterét:)

    De ne is vitatkozzunk ilyenről, Doyle Holmes-át persze szépen kikerülted - mert azt meg már besz*ptad volna - úgyhogy hagyjuk is az egészet.

    Ilyen Tin-tin fanokkal mint te, nem tudok mit kezedni. Menjél, nézzed.

  • kalapos01 #17
    Ezért mondom, hogy ha veszek egy XVII. századi karaktert és leforgatok vele egy kalandfilmet, attól az még Indy-utánzat, ha olyan.

    Ha nem érted meg, amit mondok, akkor kérdezz vissza, nincs abban semmi rossz.
  • Laza #16
    "Ha veszek egy XVII. századi karaktert és leforgatok vele egy kalandfilmet"

    Jaj, megint az okosság. Legalább néznél utána, mielőtt beleszólsz ... véletlenül az a könyv, amiből a film készült 1943-as (tehát nem egy új történetet írtak, hanem egy régit 'megfilmesítettek'), azaz pont semmi köze nem lehetett az Indy filmekhez ... sőt, ebből kifolyólag az Indy filmek a Tintin könyvek utánzatai, de nem baj. Szóval minden Indy film Tintin-utánzat ;)

    The Secret of the Unicorn

  • greg971 #15
    .
  • Rotyoka #14
    Where?
  • Picizöldfül #13
    4.kép
  • kalapos01 #12
    Attól még a film lehet utánzat. Ha veszek egy XVII. századi karaktert és leforgatok vele egy kalandfilmet, attól az még Indy-utánzat, ha olyan.