297
Vélemények, kérdések...idevelük!
  • Moby
    #217
    Neked elég annyit tudni, hogy sony, és ND. Ennyi ismeret is majdnem több, mint amit képes vagy magadévá tenni. Ne tűzz ki elérhetetlen célokat.
  • Evoluti0N
    #216
    De hát akkor így sosem fogom megtudni, h mitől lett a TLOU 2 központi témája a diverzitás. :'(
  • Evoluti0N
    #215
    Sztorira összpontosító.



    Ha hosszabb elemzésre vársz, akkor a befejezés után 3 órát beszélgettek a játékról a Twitch csatornájukon, ahol minden pozitívra és negatívra kitértek, játékmenetet és mindent illetően.
  • Moby
    #214
    >ami a korábbi hozzászólásaid szerint a te olvasatodban azt jelenti, h szerepelnek benne.

    Ezt a diskurzust itt befejeztük. A jövőben kerülj el bármilyen témával kapcsolatban.
  • Tehasut
    #213
    De, én szívesen megnéznék egy abszolút pozitív hangvételű szpojleres kritikát/kibeszélőt, de nem nagyon találtam. Minden nagyobb gaming csatorna, amiket ismerek, követek lehúzta a sárga földig.
    2 szpojlermentes ajnározást néztem meg, de mindkettő nevetséges volt (IGN hu, és Otherside).
  • Evoluti0N
    #212
    Szerintem, akinek tetszett (jelentkezik) és 10/10-et adott rá, (szerintem nem 10), azt nem fogja meggyőzni egy negatívabb hangvételű videó arról, h bezzeg ez a játék nem is olyan jó és nem fog a fejében kigyulladni az égő, h mekkorát tévedett. Ahogy szerintem te sem fogsz elkezdeni pozitív kritikákat nézni, azzal a céllal, h meggyőzzenek, h bezzeg a játék jó.

    Szerk: Nem azt mondom, h nem kell meghallgatni a másik oldalt is és, h az egyik vagy a másik oldalnak van csak igaza, de senki sem fog egy negatív kritika hatására megváltoztatni a véleményét, ha csak nem könnyen befolyásolható. Ahogy olyan, akinek nem tetszett a játék se fogja utólag pozitív hatására megváltoztatni.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.07.04. 21:13:28
  • Tehasut
    #211
    Elég sok kritikát megéztem a yt-n, és megtaláltam a szerintem legjobbat a HeelvsBabyface csatornán.
    ÍME
    Végigvezet a történeten, zseniálisan betalál minden szava. Kötelezően megnézetném azokkal, akik 10/10-eket szórtak a játékra.
    Utoljára szerkesztette: Tehasut, 2020.07.04. 21:02:39
  • Evoluti0N
    #210
    Egy szóval sem állítottam, h (csak) ez a bajod a játékkal. Amúgy igazad van. Nincs velük bajod, ahogy a meleg karakterekkel sem. Már ha nem az a "központi" része a játéknak, ami a korábbi hozzászólásaid szerint a te olvasatodban azt jelenti, h szerepelnek benne.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.07.04. 18:53:48
  • Moby
    #209
    LOL
    Te ezt komolyan gondolod, hogy a játékkal az a bajom, hogy volt benne egy transznemű szereplő?

    /az agyatlan fanboyok mindig meg tudnak lepni az ostobaságuk mélységével
  • benőmenő
    #208
    Talán ide elfér. Nyilván nem néztem meg, mivel nem játszottam a játékot, csak fel vagyok rá iratkozva.
  • Evoluti0N
    #207
    Találtam egyet, ami már-már olyan, mintha testre szabottan neked készült volna.

  • Evoluti0N
    #206
    A sztori, amit érdemeltünk volna:

    "The prologue is Joel showing Ellie enough VeggieTales episodes until she understands that she is straight now. Dina is still bisexual, but she is barely clothed the entire game.

    The whole game consists of Joel and Ellie traveling from outpost to outpost to deliver cargo, while every once in a while fighting a huge infected that takes 20 tries to kill, and thus only real gamers can progress.

    Themes of racism and sexism in society are explored. But every time they are, either a straight white male, or an unrealistically attractive woman is carrying the story that the theme relies on.

    The game ends with Ellie and Joel discovering that they only need to kill one hive mind infected and all the other zombies will die. They do so, and exclaim that they are happy. Throughout the whole game they will explicitly exclaim the emotion that they are feeling at the moment as to not confuse the audience."

    Esetleg: "I think Joel should die at the end, but he should die a super badass death saving a bunch of orphans or something really heroic like that, cos he's a really cool character. When he dies, all the other characters should cry and say what a hero he was and how he totally redeemed himself"

    Na meg azt se felejtsük el, h így legalább "Finally they give what gamers want: wholesome characters and black and white morals with clear good and bad guys."
  • Newfronter
    Szüli
    #205
    Ezzel viccelődtünk pár napja a haverommal, hogy akinek nem tetszett ez a sztori, az ilyesmire számított, mint ami a képen van. :D
  • Moby
    #204
    Ettől nem lesz ez jobb játék, se nem tűnsz okosabbnak. De tegyél bele még posztot, hátha.
  • Evoluti0N
    #203


    Főleg az a rész, h legalább nem csináltak volna Ellie-ből leszbikust, amirite?
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.07.04. 16:40:22
  • Moby
    #202
    Sokkal rosszabb nem lett volna. Sőt... :D
  • Evoluti0N
    #201
    A sztori, ami járt volna nekünk.

  • Tikal #200
    Az milyen jó Last of us lenne, 50 óra séta 20 ellenséggel,.
    Azért a Rainbow Six-ben a valóságtól eltérően még is csak újra tudtad kezdeni a pályát ;)

    Oké hogy nem érvelsz mellette, de te dobtad be: "Én leszarnám, ha nem azon verné mindenki, hogy mennyire szuper realisztikus már ez a játék. Nem az.
    " Én erre mondtam, hogy senki nem veri erre, sem itt sem a másik topikban, lehet hogy youtube-n vagy valahol ezt olvastad, de itt szerintem nem. Ez egy játék, ahol az élettől eltérő szabályok vannak még mindig szerencsére..Vannak elemei amik törekednek a realizmusra, de persze van ahol nem lehet ilyen olyan okok miatt, pl játszhatóság.
  • lwb
    #199
    Ha meglőnek, akkor ott véged. Van ilyen játék egyébként, vagy volt: a régi (az igazi) Rainbow Six.* Egy lövés és nem mentél tovább. Ahogy a valóságban. Mi lenne ezzel a baj? Nyilván nem lenne 500 ellenség a játék során, csak mondjuk 50 a 20 óra alatt, de az az 50 mindegyike kihívás és mindegyik azonnal megölhet, ahogy te is őt.

    Egyébként azt gondolom, hogy félreolvasod a kommenteket. Én NEM érvelek egy szuperrealisztikus játékért. Nem erről beszéltünk. Olvasd el a kommentfolyamot az elejétől, mert kezdünk erősen eltérni valamerre, amiről eddig szó nem volt.

    * (Zoomerek meg egyéb gyerkőcök kedvéért: ez az a játék, ami akkor készült, amikor te még meg sem születtél. Nem, ez nem az, amit a kamerába kappanhangon sikítozós bácsik streamelnek a twitchen.)
  • Tikal #198
    Mi ezzel a baj? Meglőnek legyen vége a játéknak?:)
  • lwb
    #197
    Igazából én is ez ellen érvelek, szóval nem velem vitatkozol. Bár ez pont nem jó érv, mert itt nem éledsz fel, hanem csak visszatölti a mentést. Inkább az az irreális, hogy meglőnek és simán továbbmész, egy kis géz, azt' jól van.
  • Ulthanito
    #196
    Igen, szuper realisztikus egy játék, bármilyen játék, ahol megölnek, és újraéledsz...
  • lwb
    #195
    A másikban elhangzott emlékeim szerint. Aztán az is lehet, hogy YT kommentben hangzott el, nem emlékszem, nemcsak sg-n kommentelek.
  • Tikal #194
    szuper realisztikus játék... létezik ilyen egyáltalán, meg lenne értelme? Végülis ez egy JÁTÉK. Mondjuk én arra sem emlékszem, hogy ez elhangzott volna itt a topikban.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2020.07.03. 11:45:01
  • lwb
    #193
    Attól, hogy emelgeted a súlyokat, nem fogsz ekkorára nőni, pláne nőként. Colleen Fotsch békeidőben főállásban ezen a fizikumon dolgozik. Nehezen hiszem, hogy Scar-vadászat meg infected-vadászat mellett egy posztapokaliptikus világban valaki másodállásban képes egy ugyanilyen fizikumot fenntartani. Nem reális. Én leszarnám, ha nem azon verné mindenki, hogy mennyire szuper realisztikus már ez a játék. Nem az.

    "És ez most komoly, hogy ezen elkezdtek felháborodni meg analizálni, hogy vajon lehet-e Abby ennyire kigyúrt, mint amilyen?"

    Nem háborodok fel, pont te kérdezted, hogy mi ezzel a baj. Erre válaszoltam csak. Nem ez a játék legfőbb baja természetesen. Sőt, ez nekem csak mint érdekesség jött elő, ha minden más oké lenne, a játék simán lehetne 10/10 is akár.
  • Voltan
    #192
    Vedd meg a csucsimát, hátha az pozitív lesz :)
  • Ulthanito
    #191
    És ez most komoly, hogy ezen elkezdtek felháborodni meg analizálni, hogy vajon lehet-e Abby ennyire kigyúrt, mint amilyen? :-D LOL, ez szánalmas.

    Amúgy meg a táborban full unatkoznak, mint egy dutyiban. Bőven van idejük gyúrni.

    Arról nem ment a rage, hogy vajon Joel szakálla lehetett-e akkora a vitaminhiányban eltöltött évek ellenére? :-D

  • Tehasut
    #190
    Tegnap fejeztem be. Életem legnagyobb játékos csalódása. Hihetetlen, hogy a minden részletében zseniális első rész után ilyet voltak képesek letenni az asztalra. Szívből utáltam az Abby-s történetszálat, a gyűjthető cuccokra is szartam, túl akartam lenni rajta. A játék vége pedig már kínszenvedés volt, az újonnan behozott történet szállal, a sok nyűglődéssel.
    Soha többé nem fogom elindítani ezt a játékot. Sajnálatos, hogy ezzel a csalódással ér véget számomra a PS4 éra, régóta mert úgy terveztem, hogy a Tlou2 után eladom az 1 gigás SSD-vel felturbózott PS4 prómat.
  • Tikal #189
    De azért gondolom láttad Abby-ék hol éltek... nem szűkölködtek :)
  • lwb
    #188
    Azért van átmenet az élsportoló fizikum és a ropi között. Ott van a lakosság 99.99%-a. Joel sem volt testépítő alkat, nyilván őt nem is mondjuk Flex Wheelerről modellezték.
  • lwb
    #187
    Egyáltalán nem erről van szó. A gamerek JÓ történetet akarnak. Attól, hogy valami ÚJ, még nem lesz jó. Ha valaki újítani próbál, akkor kockáztat: ebben benne van, hogy amit tervezett, az nem lesz jó a végén. Egyébként én nem látom a nagy újítást sehol ebben a történetben: szimpla bosszútörténet, két szálon. Ezerszer láttunk már ilyet más médiumokon, semmi új nincs benne. Sőt, videojátékban is volt hasonló, több szálon párhuzamosan vezetett történet: pl. az ÖSSZES David Cage játék, Farenheit-től kezdődően lényegében a Heavy Rainen át a Detroit Beyond Humanig. Ahol egyik szálon megtapasztaljuk a másik szál történéseit.

    Sőt, még az össze-vissza ugráló idővonalak sem újítás: David Cage azt is megcsinálta már PS3-ra a Beyond Two Soulsban.
  • lwb
    #186
    Hatalmas darab az oké. De Abby nem nagy darab, sőt, alacsony testalkatú. Viszont kigyúrt. Meg hát ugye egy élsportolóról mintázták a fizikumát. Egy posztapokaliptikus játékban.
    Olyan, mintha Mr. Olympia Jay Cutler feltűnne mondjuk Benigni Az élet szépjében, mint lagerlakó. A Conan a barbárban oké, de az nem is akar székrekedésesen komolynak látszani.
  • Evoluti0N
    #185
    Hihetetlen, h a gamerek egy részének a reakciók alapján, biztonságos sztorira van szüksége. Ha kapunk egy valamit, ami mer újítani és egy merészet húzni és megrázó és elszomorító és elgondolkodtató, akkor kézzel-lábbal csapkodnak ellene, mert nem ezt akarják egy játéktól.
  • Newfronter
    Szüli
    #184
    Hihetetlen, hogy vannak akiknek nem jött át a sztori. Elképedve olvasom ezeket. Nálam még kérdés sem merült fel a végén. Teljesen beszívott a játék, élvezetesek a karakterek, jó a dinamikája, de úgy minden jó. Nagy hiányt pótolt ez a játék. Évek óta lapos, érdektelen sztorikat kaptunk, ugyanazt ismételték a játékok és semmiféle érzelmet nem tudtak kiváltani belőlem. A TLOU Part 1 volt ez előtt, ami meg tudott mozgatni. Most meg ez tette ugyanezt.
  • Evoluti0N
    #183
    A 4 millió dobozos eladásra és valószínűleg legalább még1x ennyi digitálisra gondolsz, ami azóta csak növekedett? Nem igazán értem, hogy pontosan mit temetünk.
  • Moby
    #182
    Köszi, megtaláltam AJ videójában a legkifejezőbb 10 másodpercet, ami a témában született :DD
  • yesname #181
    Attól, hogy azt gondolja és meggyőződése lesz. Nem kell hozzá semmi több. Ami nem volt az 7 éve, most már az. Pedig szinte semmi sem változott... Jah de: az ember aki elkezdett hinni valamit. Vagy csak félni? Annál jobb. :D
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2020.07.02. 18:32:30
  • Evoluti0N
    #180
    Akkor kimaradtak a scare brute-ok. Nem kigyúrtak, de hatalmas darabok voltak azok is és voltak köztük nők is.
  • Evoluti0N
    #179
    Angry "már az első leakek óta azt kiabálom, h utálni fogom a játékot" Joe. Igen, nagyon hiteles így játékot értékelni.
    Dunkey videójában látszik hogy állt hozzá a játékhoz.
  • Tikal #178
    Végülis ja, mennyivel jobb lett volna ha ő is olyan ropi mint Ellie.. most senki se húzná a száját, hogy ez hihetetlen.