297
Vélemények, kérdések...idevelük!
  • militavia
    #297
    Hát, az első részhez képest ez nem volt olyan jó.
    Eszementen túl volt húzva, amikor az, amit mondani akart már Ellie 3. napjának végéig tökéletesen lejött.
    Nekem legalábbis simán, nevezetesen, hogy mennyi értelme van a bosszúnak és mibe kerül.
  • Seth
    #296
    Olyan nincs sajna
  • coolpet
    #295
    Igen, de ingame-ben? Anélkül hogy kilépnék?

  • Seth
    #294
    A chapter select-nél lehet látni ezeket
  • coolpet
    #293
    Sziasztok!

    Az első résznek nincs topicja?
    Olyan kérdésem lenne, hogy van e valami olyan menüpont, ahol meg lehet nézni az adott terület progresszét, mint megtalált erekjék, shiv doors, levelek, xp tabletták, csavarok, széfek stb. Mint a Tomb Raiderben mutatja a mapon a progresszt.
  • Newfronter
    #292
    Majd javítják. Nincs hibátlan játék a megjelenéskor, lassan imádkozni kell azért is PC-n, hogy elinduljon az adott cím.
  • JonasSandor
    #291
    Pc-s átirat egy merő borzalom az 1.
  • lwb
    #290
    Ja, azt hittem, hogy a pontokra gondolsz, amikért vehetsz concept artot meg ilyeneket. Trófeát tuti kapsz, mert külön trófeák vannak grounded mode-hoz is pl.
  • 6600GT
    #289
    Köszönöm de lehet rosszul írtam le a trófeákat értettem H azok fel oldódnak ebben a módban is ?
  • lwb
    #288
    Tudtommal a grounded mode-ban ugyanúgy kapsz pontokat a végén, de szerintem elsőnek ne grounded-ban vigyed végig. Az inkább egy amolyan kihívás a második vagy későbbi végigjátszásra.
    Nem próbáltam gorunded-ben, de sehol nem láttam, hogy ne kapnál pontokat érte ugyanúgy a végén.
  • 6600GT
    #287
    Sziasztok, elkezdtem a játékot a legnehezebb fokozaton és azt szeretném megtudni hogy a jutalmakat amiket fel lehet oldani ilyenkor is feloldja?mert kint a menüben ezt a nehézséget külön jutalomként kezeli ez a valósághű mód
    Köszönöm
  • lwb
    #286
    Szerintem meg több van a kettőben. A játék is hosszabb persze. A yt-on az all cutscene videók az egyhez 2-3 órásak (az 5 órás játékmenetet is tartalmaz, hogy értelmes legyen a "mozi"). Ugyanez a 2-höz 8-10 óra.
  • Tikal #285
    Pedig sokkal kevesebb cutscene volt benne szerintem mint az első részben.
  • trabantos82
    #284
    Összességében ez egy jó játék, de nekem kissé az a bajom vele mint a legtöbb Sony exkluzív címmel mostanság. Kicsit átmennek amolyan interaktív film/drámába. Persze a gameplay is kiváló kétségtelenül, de a Sony eldönthetné már, hogy játékokat vagy filmeket akar csinálni inkább, mert ez nekem kicsit olyan, mintha a kettőt akarnák így ötvözni.
  • lwb
    #283
    Közben ezr már meg is döntette. Az új WR 2:20 a játék első felére (túl nagy a játék egy teljes végigjátszáshoz).
  • lwb
    #282
    Anthony Caliber kivégzi a játék első felét 2 óra 22p alatt (WR). Glitch-mentes speedrun, érdemes végignézni.

  • lwb
    #281
    Már Bostont is nagyon jól megcsinálták az első részben. Amikor Nolan North először játszott vele, akkor pl fogalma sem volt, melyik városban játszódik, de az épületekből felismerte segítség nélkül. Nyilván 7 évvel ezelőtti technika még picit más volt.
  • Evoluti0N
    #280
    Én játszottam már azóta pár játékot. De egyébként végigjátszottam még1x azóta és kiplatináztam, valamint streameket nézek, ami emígy nem szokásom.
  • n000rbi
    #279
    Az van, amire számítottam: nem nagyon köt le semmi, mióta befejeztem.

    Ezért most ilyeneket nézek:


  • Rage47
    #278
    ja játszik az érzéseiddel a játék rendesen, nem láttam még ilyet :)
  • Evoluti0N
    #277
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én megkedveltem Abbyt a végére és örültem, h nem halt meg, de azért mégis billent számomra a mérleg Ellie felé annyira, h amikor először megölt, akkor lejátszódott a fejemben a gondolat, h "ok, Ellie életben van, Abby meghalt, itt a vége a játéknak". :D
  • n000rbi
    #276
    Tulajdonképpen addigra már lehet nem is zavart volna annyira, ha ez történik :D
    Egyébként
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azt hittem, hogy ott vége is lesz, hisz’ a szálak összeértek, de aztán jött a farm, mondom oké, akkor ez most ilyen epilógus, mint az UC4 végén, erre bedobja a napfényes Santa Barbarát is :D
  • Rage47
    #275
    én hagytam magam, hogy megöljön :D
  • Evoluti0N
    #274
    Imádtam a játékot és zseniális volt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ellie ellen a bossharc, de első végigjátszáskor az egész bossharc alatt evett az ideg, mert azt attól féltem, h a játék azt akarja majd tőlem, h megöljem Ellie-t. :D
  • n000rbi
    #273
    A végére értem. Szerintem jó, hogy nem egy szimpla Joel & Ellie kalandjai 2 lett, hanem be mertek vállalni olyan dolgokat, amiket nagyon kevesen tennének, félve a népharagtól. Játszottam a játékkal, de az is velem, hullámvasút volt az egész, hihetetlen, de elérték, hogy sokszor szimpatikusabb legyen, mint Ellie. Az pedig, hogy az előző rész főszereplőjéből
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    boss-t csináltak
    , az valami zseniális, visítottam, amikor odaértem a sztoriban.
    Sajnos nem hibátlan, volt néhány illúzióromboló bug, kár érte, a nótitól nem ezt szoktuk meg.
    Jöhetne egy folytatás, de ne kelljen 7 évet várni rá :)
  • lwb
    #272
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Még a játék jobbik felénél tartasz. Legalábbis szerintem. Abbynél nekem a játékmenet jobban tetszett, de a történet olyan túlnyújtott mellékküldetésszerű volt. Szóval az meg nem annyira.
    Ha a grafikára, meg a játékmenetre koncentrálsz, akkor le tud kötni a játék. A sztori az más tészta.
  • Voltan
    #271
    Na, most már leírom én is a véleményemet, bár még nem vittem végig, Ellie-vel kolbászolok még
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    most megyek a kórházba. Nekem tetszik. Kimondottan eddig. Nem tudom, le fog-e kötni a végéig ez a játékmenet, de egyelőre élvezem, bele tudok feledkezni nagyon. Az LMBTQ12ALPHA vonal szerintem nincs annyira túltolva, mint az érzékenyebbek állítják net szerte, belefér. A sztorival azért van baj, értem, hogy mit akartak csinálni, és az ötlet alapvetően tök jó. Megismerni a másik oldalt is, abosszúrossz, értem? Mindkét oldal részéről teljesen érthető a motiváció, csak itt jön be az a képbe, hogy azért a szkriptet nem ártott volna olyasvalakire bízni, aki ért is hozzá, mert az újító szándék sajnos elsikkad a lapos, és jellegtelen karakterek között. Ellie-t így elbaszni az előző rész után nem kis teljesítmény, és értem én, értem, hogy torzult a személyisége, de ennél még a Bosszúvágy 1-4 is komplexebb volt. Ez a csaj már nagyon nem az a kiscsaj, akit megismertünk, ami nem lenne baj, de a komplex, érdekes karaktert felváltotta egy puszta düh-és gyűlölet vezérelte kartonfigura. Egy jó író hiányzik a játékból, de nagyon.


    Szóval amúgy eddig tökre élvezem, de annyira azért nem, hogy amikor jön a Csucsima, ne váltsak rá azonnal (lassan játszom amúgy is, és kevés az időm mostanság) Jó játék, de messze nem az a definitív azonnali legenda, mint az első része volt. Nehéz a villámot kétszer palackba zárni, még a ND-nak is.

    Az meg azért eléggé vicces, hogy Ellie-ből olyan iszonyat brutális mészáros lett, hogy John Rambo, és a DoomGuy egy emberként elsápadna, és beiratkozna egy agyagozó szakkörbe ezt látván. Gondolom, Abbie-vel is hasonló lesz a helyzet, ott még nem tartok :)
  • lwb
    #270
    Ugyanannyi értelme van, mint az ign vagy a gamespot review-k linkelgetésének. Vagy az újságolvasásnak. Nem kell elfogadnod az újságíró véleményét, ettől még szabad újságot olvasni. Sőt, talán még hasznos is.
  • shaddam
    #269
    Sosem értettem ezeknek a youtube megmondó embereknek a linkelgetését pro és kontra. Mondjuk manapság rengeteg embernek nincs önálló véleménye. Szájukba kell köpni hogy nyáluk legyen
  • Ulthanito
    #268
    Nem napok, hetek. De a leak óta egyfolytába. Tehát lassan hónap(ok).
  • lwb
    #267
    Egyetértünk, nem akarok foglalkozni vele. Ezért nem válaszolok arra a nekem címzett kommentre sem és nem veszem fel Ulthanito egyértelmű flamebaitjeit sem.
  • Evoluti0N
    #266
    Igazából csak azt nem értem, h miért lovagolsz ennyit a témán és miért foglalkozol ennyit egy olyan játékkal, ami nem tetszett. Ha nekem nem tetszik valami, akkor továbblépek. Te meg itt napok óta magyarázod mindenkinek, akinek tetszett, h nincs igaza. Meg, h miért szar.
  • Evoluti0N
    #265
    Nem kellenek linkek. Láttam pozitív és negatív kritikákat is.
  • lwb
    #264
    Melyik? AJ vagy pewdiepie? Egyébként kb mindkettő az, nyilván, ezzel lehet pénzt keresni a yt-on (is). De van ott olyan is a felsorolásban, aki nem kiabáló manchild. Ha gondolod, szívesen küldök linkeket is.
  • Evoluti0N
    #263
    Pedig az. Egy kiabáló manchild.
  • n000rbi
    #262
    +1
  • lwb
    #261
    Nem kell komolyan venned, példa volt arra, hogy Angry Joe véleménye nem kirívó és nem ritkaság. Hanem történetesen a yt legnagyobb csatornája is hasonlókat gondol a játékról, meg még sokan mások. Egyik sem szentírás, de nem is én jöttem azzal, hogy lol lol AJ hülye.
  • lwb
    #260
    Azért írtam ezeket, mert ezek relative nagy és/vagy ismert yt-erek és mindegyik kb ugyanazt mondta, mint AJ. Amit kb én is mondok. Ettől még neked lehet persze más véleményed, nem ezt akarom mondani, csak ne csináljunk már úgy, mintha AJ review-ja valami kirívó, szélsőséges vélemény lenne. Nem az, teljesen beleillik a legtöbb nagy és ismert yt-er véleményébe.
  • Evoluti0N
    #259
    Ja, értem. És ilyen embernek vesszük komolyan a véleményét, aki félig figyel oda a játékra.
  • Evoluti0N
    #258
    Én a 2. pontra szavazok.