297
Vélemények, kérdések...idevelük!
  • Moby
    #177
    Ők az első rész szereplői, én nem róluk beszéltem. Ellie biztosan, valszeg Abby is, Dina +Jesse is, Lev/Lily+ Yara biztosan, Mel, Owen is valszeg, talán Owen pár évvel lehet idősebb, Manny valszeg idősebb náluk, de ő is maximum gyerek lehetett. A fontosabb szereplők egyikének sem lehetett különösebb fogalma a régi világ dolgairól. A Scars/Seraphites ráadásul nagyrészt el is utasította a régi világ dolgait.
  • lwb
    #176
    Ja, már az egyben is fura volt, hogy 20 év alatt 20 méteres fák nőttek a baseball pálya közepére (zsiráfos résznél) ...
  • AntiHero
    #175
    Közben ràkerestem.
    Fene se emlékszik màr az évszàmokra. Valamiért a 4 év ragadt be nàlam. (Valszeg a part 2-be való ugràlàs miatt. Meg az évszàmokkal mindig is bajban voltam :D )


    Utoljára szerkesztette: AntiHero, 2020.07.02. 13:53:17
  • Moby
    #174
    Ez is kicsit túl volt tolva, hogy volt ahol az aszfaltot áttörve 30 méter magas fenyők álltak.
    Namost 25 év alatt nem nő meg ekkorára a fenyő sem :)
  • Moby
    #173
    Ti mi a tökömmel játszottatok?:D
    Már az első rész is 2033-ban játszódott.
    Az megvan, hogy a második rész szereplői már ebbe a világba születtek bele, vagy kicsi gyerekek voltak a járvány kitörésekor, szóval a régi világot maximum a filmekből, meg a történetekből ismerik?
  • lwb
    #172
    Nőben ekkorát nem láttam a játékban. Egyébként, ha lenne is, rá ugyanaz vonatkozna, mint Abbyre. Ugyanúgy nem lenne reális. Ez a fizikum egy férfinak sok edzéssel és OK étkezéssel / alvással abszolút elérhető. Nálunk belefér. Egy nőnél nem és ez nem szexizmus, hanem biológia (endokrinológia). A férfiak szervezete jóval több tesztoszteront termel, ami elengedhetetlen az izomtömeg megszerzéséhez és megtartásához. Ezért lesz egy átlag férfi ugyanannyi edzés stb mellett kétszer akkora, mint egy átlag nő.

    Nem véletlen szurkálja magát minden ilyen élsportoló. Nők és férfiak is.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.07.02. 11:44:36
  • AntiHero
    #171
    Olyan sok? Akkor lehet én tudtam rosszul. :D
  • Moby
    #170
    25...
  • AntiHero
    #169
    Mondjuk 4 év(?) vagy mennyi telt el a kitörés óta. Az nem olyan vészes..simàn pótolható minden..főleg mert katonai környezetben volt alapból.

    Van annyi készlet, hogy tartható legyen.
  • Voltan
    #168
    Ez a Tokyo Hotel rajongó srác miért hord melltartót?
  • Tikal #167
    És a többiek? Több száz ember élt a táborban, nem sok gebét láttam, de úgy tűnt van kaja bőven. Joel is elég jó paszban volt, meg a többiek is.

    Miért ne lehetne szabadidejük? Elég komoly rendszer lehetett ott kiépitve, mint egy hadseregben, szóval pont hogy a napi 7-8 óra alvás meg a kiszámíthatóság volt jelen az életükben... ők nem házról házra jártak a túlélésért.
  • lwb
    #166
    Colleen Fotsch:

  • lwb
    #165
    Hát ugye elvileg valami testépítő / crossfit bajnok csajról (Colleen Fotsch asszem) modellezték Abby testét, aki aztán minden csak nem természetes (mint mindenki a sport ilyen szintjén). Ez ugye azt jelenti, hogy teszto, növi, pici tren meg miegymás szuri hasfalba, izomba meg ahová még kell. Hetente többször. Mellé napi kettő 3-3 órás edzés, napi 6-7 étkezés (fehérjében és kalóriában gazdag) és napi 7-8 óra alvás.

    Egy posztapokaliptikus világban honnan szedi a kokszot Abby, honnan szedi a változatos kaját (taco-t zabálnak a játékban, amit egy profi atléta bottal sem birizgálna meg), hogyan jut ideje napi 2x3 óra edzésre a túlélés mellett és mindehhez a szigorú 7-8 óra alvás, különben nem lesz izomszintézis. Irreális. Összességében irreális egy élsportolói fizikum egy zombiapokilipszisben. Az ilyen testalkat fenntartása napjainkban is óriási munka, pedig most egy picit könnyebb az élet, mint az apokalipszis után.
  • Tikal #164
    Transz propaganda.
  • Ulthanito
    #163
    Amúgy abból miért lett botrány, hogy Abby egy maszkulinabb testfelépítésű karakter a világ legszarabb melleivel? Millió ilyen nő szaladgál az utcán, sőt, még rosszabbak is.

    Engem ez például pont nem érdekel. Nem lehet minden játékban Lara Croft meg felfújt csöcsű Final Fantasy-kurva.
  • Tikal #162
    Bírom Angry Joe-t de már ő is negativan állt hozzá az egészhez, már egy hónapja forrong magában hogy miért is
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ölték meg Joel.-t, és jaj milyen méltatlanul...teljesen ugy hangzott mint aki megsértődött mert elvették a játékát.

    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2020.07.02. 09:50:02
  • lwb
    #161
    Nálam 7/10, de csak a Critical Role-os szinkronszínészek miatt.
  • ppista
    #160
    Azt hiszem, ennél a képnél tökéletesebben nem foglalja össze jobban semmi a jelenlegi helyzetet.
  • Moby
    #159
    Ennyire taksáltam én is. Az én olvasatomban abszolut reális.
  • Moby
    #158
    A corporate kamuliberalizmusnak nincs felső határa sajnos. Azt nem lehet elérni. Bármeddig lehet fokozni az izléstelenség skáláján.

    De mindig lesz valaki, aki majd felteszi a millió dolláros kérdést: hogy mitől központi a kérdés?
  • ppista
    #157
    Végre! Nem könnyű találni olyan tagot, aki ennyire értékeli a játékot, mert a sok lefizetett "firkász" képes 10/10, vagy akörüli értékkel bombázni az internetet.
  • ppista
    #156
    Vigyázz az ilyen kommentekkel, mert hamarosan megkapod, hogy szar ember vagy.
    Én abban bízom, hogy előbb-utóbb a kiadók és fejlesztők elérik a kötelező kvóta felső szintjét, és utána már nem kell rettegni a különböző csoportok haragjától. Amíg az nincs meg, addig minden esély megvan egy általad felvázolt Kratosnak, és még lehet hogy ez még enyhe is.
  • lwb
    #155
    Angry Joe 6/10. Kb egyetértek vele.
  • Tikal #154
    Attól, hogy zavarja.
  • Moby
    #153
    Majd megmutatom, amikor kijön az első trailer a god of warból.
  • Evoluti0N
    #152
    Mitől lesz központi?
  • Moby
    #151
    Semmi baj sincs a meleg karakterekkel. Akkor sem volt, most sincs. A diverzitás sincs, sem semmivel nincs baj. Eddig sem volt, és ezután sem lesz, amíg nem ez a központi kérdése a mindennek. A bárminek.
  • Evoluti0N
    #150
    Jah, igen. A Sony kiadású magazin. Hallottam már róla. Emellett rémlik valami Last of Us 1 is, ami talán 7 éve jelent meg és talán volt benne több, mint 1 meleg karakter. Nem tudom. Lehet, h rosszul emlékszem.
  • Moby
    #149
    Hát, mostanra eléggé ismert a 2020-ban trendi irány. A sony is igyekszik lerakni a voksát mellette, a játékokkal, és minden mással.
    De egyszer hálisten vége lesz 2020-nak is, és talán a fullba tolt kreténségeknek is. Addig meg...addig majd jön Kratos, a független fekete nő, a maga non-binary sexualityjével! ;)
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.07.01. 22:17:19
  • Evoluti0N
    #148
    Szerintem rakjunk minden játékba fehér, hetero karaktereket csak. Vagy legalább a főszereplő legyen fehér és hetero. Jobb esetben még férfi is. A többi lehet színes bőrű, de azért ne túl sok és mind legyen hetero ofc. Elvégre, ha a TLOU folytatásában meleggé teszik az első részben abszolút full hetero karaktert, akkor ez csak azt jelentheti, h ezentúl minden játék erőltetni fogja diverzitást. Ezt akarja lenyomni majd a torkunkon minden Sony exkluzív.

    Szerk: Jól van. Ne essünk túlzásba. Lehet benne meleg karakter, de csak említés szintjén esetleg. Azért eddig ne süllyedjünk, h esetleg egy partnere is legyen a karakternek. Rosszabb esetben még egy jelenetben is szerepelnek netán és valami vonzalmat is kimutatnak egymás iránt. Blöeh.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.07.01. 22:14:52
  • Moby
    #147
    Ha fekete, akkor nem! BLM!
  • Evoluti0N
    #146
    Ijesztő az a diverzitás, mi?
  • Evoluti0N
    #145
  • Moby
    #144
    Rettegve várom az első trailerét. Szerintem már lázasan dolgoznak rajta hogy tunkolják bele a body, és mindeféle diverzitást, a nem bináris szexualitást, azt meg nyilván senki nem gondolta komolyan, hogy még egyszer megtörténhet, hogy fekete szinkronszínész adja a hangját egy fehér (és még szándékosan mégfehérebbre festett) karakternek. Szóval nekem az a tippem, hogy kratos a következő részben egy fekete szabadgondolkodású nő lesz, aki jávorszarvasként aposztrofálja magát!
  • Tikal #143
    God of War 2
  • Moby
    #142
    Abból akkor se lett volna day1, ha nem gázolja el az évet a lasszó. Így csak a generációból kerüt ki :D
  • n000rbi
    #141
    Találkozunk a Csucsima launchnál
  • Moby
    #140
    Nekem tonképp mindegy ki mit hisz. Nekem ez a játék a generáció csalódása volt, és elég sok mindent megváltoztatott. Totál elveszett a bizalom a sony játékaiban. 2020 amúgy elég fos gémerszempontból, de eddig amihez a sony hozzányúlt, abból szar lett. Igen, többek között a BLM agyrák is. Nem hsizem, hogy az idén én bérmit is veszek tőlük. Nincs is nagyon mit.
  • Evoluti0N
    #139
    Moby, ismerjük az ilyen hozzászólásaidat. :D Fogsz te még bőven day1 játékot venni. Ahogy a TLOU 2-t is újból megvetted a fake hisztid után, amit lenyomtál, amikor refundoltad, mert a Sony halasztotta a PS5 eventet a BLM miatt. :D
  • Moby
    #138
    Ha lemezen vettem volna, már nekem sem lennek meg. Kétlem, hogy valaha el fogom indítani újra. 2020 feszítővassal verte belém, hogy day1 játékot venni többé soha senkitől. Nincsenek már fix1-es címek, stúdiók, stb. Tonképp ez volt a cím, emi sajnos eldöntötte a PS5 AD sorsát is.