297
Vélemények, kérdések...idevelük!
  • Moby
    #1
    A spoiler taget ne felejtsétek el használni!
  • Voltan
    #2
    Ezt a játékot ne játssza senki, mert egy szar, meg izmos is a nő, meg különben is ez most már biztos, hogy szar lesz, mert nem jó a játék! Ugyanakkor a generáció legjobbja, de sajnos egy rakás szar, mert jó, de izmosanő.

    Szerintem jól összefoglaltam az elmúlt pár napot :D
  • Evoluti0N
    #3
    Azt elfelejtetted, h szar a sztori, a ND dolgozói rabszolgák és Neil Druckmann zsidó és gyíkember.
  • Evoluti0N
    #4
    Amúgy akkor ide is leírom, amit amott Johnny spoiler tagbe rakott pediig nem spoiler és lehet, h senki se merte elolvasni a spoiler tag miatt. :D

    Szóval, copypasta: "Engem eddig egy dolog zavar. Nem sztori, nem film grain. A rohadt clickerek hardon basszus sokszor komolyan mondom, h akkor is meghallanak, ha egy helyben állok. Mi ez már? :D Még jó, h van időnként encounter alatt is checkpoint."
  • Tatyla
    #5
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Take on me-nél csordult ki az első könnycsepp
  • Ulthanito
    #6
    Ez az öt hozzászólás a topik? :)
  • Ulthanito
    #7
    Nem izmos, nagy az orra a pinanyalonak!
  • lwb
    #8
    Sajnos a molotov már nem instawin gomb. :( Kár, ezt szerettem az 1-ben.
  • Voltan
    #9
    Elhatárolódok, és megemlékezek!
  • Kandurex
    #10
    Nem minden esetben, ha kicsi a hely még a clicker-ek is pusztulnak.
  • lwb
    #11
    Az egyben instant win volt a molotov. Eldobtam, erre az összes clicker belesétált és rögtön lángra kapott. Itt picit nerfelték. Talán nem is akkora baj, a molotovval kb minden clickeres találkozást meg lehetett oldani. Túl erős volt.
  • n000rbi
    #12
    A legelején Ellie szobájában a megvolt? :D
  • Evoluti0N
    #13
    Ok. Mi a helyzet a nyilakkal? Az első részben elég gyakran sikerült visszaszereznem őket megölt ellenségekből, itt eddig konkrétan nullászor.
  • lwb
    #14
    Elvileg headshotnál van valamennyi esély. Nekem is ritkán jön csak össze.
  • Tikal #15
    Na de most akkor ki az izmos nő? Lehet nem találkoztam még vele így 10 óra környékén? :D
  • AntiHero
    #16
    A zsàkkrumpli nő. :D Làttad màr 100%.
  • Evoluti0N
    #17
    A legelején is ott van már. Spoiler a nagyon elejéből: Amelyik
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    irányítható is egy kicsit.
  • lwb
    #18
    A játék legelejét átaludtad akkor :)
  • Tikal #19
    Ez most komoly? Azzal volt a baj? :DD
  • AntiHero
    #20
    Értem miért vannak kiakadva rà. Fura egy alkata van az biztos. :D
  • lwb
    #21
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem az a baj vele, hogy izmos.
  • Ulthanito
    #22
    Az a baj vele, hogy

    Fiús alkata van kicsit, meg szar melle, de tucatnyi ilyen no rohangál az utcán. Ezen ment a cirkusz komolyan?
  • AntiHero
    #23
    Nincs vele semmi baj. Legalàbbis normàlis gondolkodàsú embernek nincs vele baja.

    A kezdeti cselekedetei miatt utàljàk. De hàt aki nem jàtszik a jàtékal az nem tudja mi-miért történik.
  • Ulthanito
    #24
    De ez volt az a nagy botrány hogy ezért nem veszik meg a játékot? Azért, amit tett?

    Az vicc lenne
  • Tikal #25
    Nekem ezért nem tűnt fel, hát millio ilyen nő rohangál az utcákon.. csak nem veszed észre, mert nem ezt keresed :D
  • lwb
    #26
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem. Joel halála egy dolog, nyilván jobb lett volna, ha nem a játék elején végzik mindjárt ki, de ezzel még együtt lehet élni. Nem tudom, hol tartasz, ezért óvatosan fogalmazok. Abbyvel elsőnek is a "származás" és az indítéka a baj. Mert az egy vicc. Seggből előrángatott magyarázkodás. Konkrétan vissza kellett nézzem a yt-on, hogy tényleg úgy volt-e az a jelent az első rész végén, ahogy, mert NEM IS EMLÉKEZTEM a faszira, aki miatt az egész cirkusz van. Annyira látszik, hogy utólag agyalták hozzá ezt az egész bosszú-történetet, hogy szinte látni az izzadságcseppeket a monitoron. A másik bajom vele AHOGY megöli Joelt. Joel volt a főszereplő az első játékban. Amikor Joel meghal a másodikban a játékosok a TLOU játékok 99%-át Joel bőrében töltötték. Egy Walking Dead Negan-Glenn jelenet koppintásnál többet érdemelt volna. Igénytelenség az író részéről.
  • lwb
    #27
    Mindenki tudja mi-miért történik mert egy hónapja kint a leakek és PONTOSAN leírták, hogy kicsoda Abby, mit csinál és miért csinálja. Azt is leírták, ami a játék második felében van, ahol én is tartok és szenvedek, mert
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egy kibaszott ellenszenves karakter bőrébe kell bújjak 8+ órányi játékidőre. Nagyon erőlködnek, hogy megkedveljük, nem kedvelem meg.
  • lwb
    #28
    Annyi még: ez az ÉN bajom vele. A tömegeknek, akik a botrányt kirobbantották nem ez a bajuk vele elsősorban, de az ő nevükben nem akarok beszélni. Egyébként Abby karaktere csak egy elem, ami nem jó a játékban. Összességében nem 1/10 a játék, de így, 15-6 órányi játék után olyan 6/10 max. És ennek az oka 99%-ban a történet, amilyen irányba vitték (nem tetszik) és a karakterek (nem szimpatikusak).

    De majd írok egy bővebbet spoilerben, ha befejeztem. Mára ennyi a második feléből a játéknak elég volt.
  • AntiHero
    #29
    Egy dolgot tudtam.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hogy a jàték 2. Felében őt irànyírjuk

    De teljesen jól illeszkedik a történetbe.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    eskü az első jàték végén én is elgondolkoztam, hogy lelőjem e az orvost vagy nem. Sajnos nem lehetett vàlasztani. De értem Abby indítékàt...én is ugyan így cselekednék. Teljesen megérthető minden cselekedete.
  • Palinko
    #30
    Én beleolvastam a negatív kritikákba és többségében voltak akiknek ugyanez a baja, meg hogy nem fejlődött a játékmenet nagyon. Persze számos az is aki a nemi dolgok miatt nyomja a negatívat, de én többet láttam akit más zavart főképpen és meg sem említették az LMBTQ dolgokat vagy ha igen csak egy mellékes dologként.
  • Evoluti0N
    #31
    A játékmenet nem fejlődésével nem értek egyet. Persze, megvannak az alap dolgok, amiket áthoztak az elsőből, de a nagyobb mobilitás, mint a mászkálás vagy ugrás és a kötelek. Vagy a részletesebb lopakodás, mint a kúszás és a susnyásban bújás. Emellett a puzzle-k is változatosabbak és nem mind abból áll, h pallót keresünk Ellie-nek vagy létrát, deszkát ahhoz, h átmenjünk valahol. Az ellenségek típusából is több van. Emellett a fejlesztések is nagyobb hangsúlyt kaptak és fontosabbak, mint az első részben. A közelharc is fejlődött a kitéréssel. Sztoriról meg hasonlókról addig nem írnék, ameddig be nem fejezem, de szvsz a játékmenetben pont fejlődött eleget.

    Szerk: Ami a játékmenet részt illeti, sztem az AI, ami nem igazán fejlődött a 7 év alatt. Az ellenség megpróbál bekeríteni, mint az elsőben is már, de a társak ugyanolyan síkhülyék. Tudom, h be lehet állítani, h mennyire legyenek effektívek a harcban, de itt nem is erre gondolok, hanem itt is lopakodás közben sokszor össze-vissza rohangálnak, valamint kicsit röhejes időnként, amikor direkt elmegy egy ellenség egy társ mellett, mert az hülye helyre bújt. Persze jobb ez így, mintha amiatt vennének észre ellenségek, mert a társ AI nem éppen a csúcson van. Emellett azokon a részeken, ahol fertőzöttek és emberi ellenségek is vannak, ugyanolyan bénán harcolnak egymás ellen, amikor egymásra uszítom őket, mint anno a Left Behind DLC-ben.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.06.21. 02:12:36
  • lwb
    #32
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Őt bizony. Nem egész második fél szerintem, picit mintha rövidebb lenne az a rész, bár még nem értem a végére.

    Nem az a problémám, hogy Abby szemszögéből nem érthető a dolog. De, érthető. A történetvezetés szempontjából "cheap", olcsó trükk. Olyan, mintha a Birodalom visszavágban nem Vader, hanem az egyik névtelen Halálcsillag operátor (a hülye sapkások egyike, akiket látunk, amikor szétlövik az Alderaan-t) lánya vadászna Luke-ékre. Wtf. Tényleg ennyire tellett? Még annak is több értelme lenne, ha a játék elejéről Robert lánya lenne Abby, mert Robert legalább fegyvertelen volt, amikor Tess és Joel megölte, míg Abby apja ha nem lőjjük le, akkor konkrétan leszúr minket a szikével. Nulla választásunk volt.
    Ettől persze nem lesz borzasztó a játék, de "ócsította" a történetet.

    Még valami: Joel az élete során egy rakás szemét dolgot művelt. Ezek többségét nem látjuk, de utalás van rá. Amit a játék végén a kórházban a Firefly-okkal csinálunk az speciel pont nem az. Mindenki önzésnek állítja be azt, amit Joel csinált, pedig valójában tökéletesen igaza volt. Se Marlene, se senki, Jerry sem, az orvos, akinek KÖTELESSÉGE lett volna egyébként, mint orvos, az esküje alapján, egyik sem közölte Ellie-vel, hogy az életébe fog kerülni a műtét. Az is vicc, hogy mindenki kész tényként könyveli el, hogy ha sikeres a műtét, akkor kész a vakcina. Lófaszt, a világ nem így működik, hogy felvagdosunk egy immunis embert és máris megvan a csodaszer. A pestis ellen is immunis volt a populáció egy alacsony százaléka, a betegséget mégsem az oldotta meg, hogy feldaraboltunk embereket és "vakcinát" csináltunk, hanem a bakteriális fertőzések elleni antibiotikumok kifejlesztése. És ehhez egy db tizennégyévest sem kellett becsapni és megölni.

    Ha a Firefly-ok megkérdezik Ellie-t és Ellie önként belemegy ÉS Joel ennek ellenére teszi, amit tesz, akkor lett volna valami a narratíva mögött. Így csak "csináljunk egy folytatást, vajon miről szóljon, mivel amit akartunk már elmondtuk az első részben, de túl sok pénzt csinált, ezért muszáj valamit kitalálni" baromság lett szerintem. Csalódás, de szerencsére a leakek már felkészítettek, szóval nem volt rage quit meg ilyesmi.
  • lwb
    #33
    Az LMBTQ vonal azért fasszság, mert az egész játékban, ami 20-25 óra körüli, összesen kb 10 perc, ami megoszlik és ezzel foglalkozik. Főleg ugye Ellie. Van benne még egy-két "woke" dolog, pl. a zsinagóga eléggé az elejéről, ez nem spoiler, nézzétek meg, illetve hallgassátok meg azt a prédikációt. Ezek összességében 1%-át sem teszik ki a játék teljes futamidejének. Szóval, akit az LMBTQ izé tántorít csak el, az nyugodtan elkezdheti.

    Nekem a történetvezetéssel voltak bajaim. De ez spoiler és majd leírom, ha befejeztem, nincs sok már hátra.
  • kastil
    #34
    En tegnap ertem vegere. Kicsit sok volt az Abby szal, 1 ora utan mar nagyon untam. Legalább egy szimpatikus karakter lenne, de ronda is, kigyurtabb mint Vin Diesel, irritalo futasi animacio... es amugy is, Elliet akartam csak.

    Kicsit csalodott vagyok de megerte ezt a 22 orat.
  • lwb
    #35
    Én még nem vagyok a végén, de már én is a második felénél tartok és rendesen belassultam, pont az általad említettek miatt is. Én is picit lennék csak csalódott, ha a leakek nem készítenek fel, így azt kaptam, amit vártam. Egynek elment, csinált már jobbat is a ND és remélem fog is még.
  • Tatyla
    #36
    Abbynél ez az NDK súlyemelő test borzasztó
  • kastil
    #37
    En elkerultem mindent, reddit, youtube feed stb :D Hol tartassz?

    Am leakekben mi volt a jatek vege?
  • AntiHero
    #38
    Nincs azzal baj amíg kabàt van rajta. Atlétàban meg anélkül màr zavaróan nagy a vàlla/karja.
  • lwb
    #39
    Most vittem végig. Majd írok spoilerben pár szót a játékról később. 7/10 nekem. És csak azért ilyen magas, mert Critical Role-osok adják hangot plusz mert szép a grafika.

    Ez a legrosszabb Naughty Dog játék, amit eddig játszottam így is és Uncharted 1 óta mindent megjelenés napján megveszek tőlük.
  • sgfool
    #40
    Én is nemrég a végére értem, 19 óra 57 perc alatt sikerült hard fokozaton végig vinnem. Technikailag, zeneileg, a gameplay az nálam nagyon egyben volt, szuper volt ilyen téren. De így a bejezés óta, egyfajta negatív hangulat telepedett rám. Az első részben is voltak durva dolgok, de mindezek ellenére mégis volt egy pozitív kicsengése, láthattuk ahogy a 2 főszereplő összecsiszolódik és egy irtózatosan szerethető párossá válik és amiatt az első részt én nagyon könnyen a szívembe tudtam zárni. Ezzel a második résszel a Neil Druckmann egy nagyon merészet húzott, viszont túlságosan a mondani valóra épített és emiatt a karakterek jövőjét, döntéseit feláldozta, hogy igazolja, hogy a bosszú értelmetlen. Bruce Straley, aki jelen volt az első résznél, illetve az uncharted 4-nél is, Ő nagyon kellett volna ide. Párszor az asztalra kellett volna csapnia, hogy hééé ezt azért már nem kellene, vagy ne ilyen formában, ahogyan bizonyos dolgok szerepelnek a játékban.