216
Pillars of Eternity 2
  • fluency
    #95
    Shattered Pillar/Berserker multi. :)
    De van sok egészen jó kombó. Egy darabig a shattered pillar/soul blade tűnt befutónak, de azt a monk/barbi mellett döntöttem. Még a shattered pillar/devoted is egész jónak tűnik. Mivel mindenképpen monk közelharcosban gondolkoztam.
    Egyenlőre Edér swashbuckler (fighter/rouge), Xoti pedig single priest. Azt majd a többi kiderül út közben. :)
  • Cassell
    #94
    Na ha már senki sem válaszolt sikerült utánanéznem, a playdome-os cikk szerint: Minden második utcasarkon mellékküldetésekbe botlunk, amelyekkel érdemes foglalkozni, hiszen az első részhez hasonlóan csak ezekért jár XP.
    Tehát ugyanaz az elbernyákolt marhaság, virágbolti verzióra sem kell pillantást vetni...

  • silverchain
    #93
    Devoted/Soulblade kétkezessel elsőre. De jó a monk/barbár, vagy a sima wizard. Casterrel inkább singleclass, monkot nem annyira szeressük, talán még Balduros idők beidegződése miatt.
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2018.05.09. 17:34:26
  • lwb
    #92
    importált mentés nálam is: single class, nem specializált wizard.
  • Daermon
    #91
    Ki milyen kasztal kezdte?
    Importált mentéssel vagyok. Pale elf ranger, stalker alkasztal, mert melee rangert akartam, mindenképp :)
    Agyaltam multikaszton is, de majd legközelebb.
  • MrStokes
    #90
    Final countdown? :D
  • Xsillione #89
    Pontosabban a day 1 patch problémája, előre leszedted, amit aztán az első patch azonnal érvénytelenít, viszont mivel friss gém, így a steam nem leszedi a patchet hanem az egészet nullázza, mert nagyon nem okos. A preload a legtöbb esetben kockázatos, főleg ha napokkal előtte szeded le.
  • Terawatt
    #88
    Szerintem ez a steam hülyesége lehet, nekem is ezt csinálta. Szégyeld magad, hogy megvetted és nem lekalózkodtad. :)
  • lwb
    #87
    Nem tudom mi a fszt csinál a steam, de konkrétan fél óra szarakodás után elkezdte előről tölteni a 16 gigát, amit már két napja preloadoltam.

    Ha ahelyett hogy megveszem, leszedtem volna ncore-ról már rég játszanék. Hogy lehet így elbaszni egy launchot?
  • Cassell
    #86
    Egy játékmechanikai kérdés: ez is olyan mint az egy, hogy konkrétan nem kaptál harc után expet?
  • Although
    #85
    Megvárom a hétvégét :) Akkor már lesz letöltési sebesség is :D
  • Although
    #84
    Miért vagy meglepve :D Ez már átjött a gameplayer videokon, mondjuk hihetetlen mennyit fejlesztettek az alap motoron plusz tartalmak mellett. Nem tudjuk megfizetni nekik ezt gondolom.
  • Daermon
    #83
    Nagyon tetszik az elején, ahogy importálhatod a dolgokat, de még is összerakhatod újra a karit. Így nem számít milyen kaszt voltál, csak a döntések (ha importálod). És gyönyörű a játék :)
  • fluency
    #82
    XD
  • Terawatt
    #81
    Én 0.0000001 másodperccel kezdés előtt:

  • fluency
    #80
    Köszi, hogy szóltál. Beaktiváltam én is. :)
  • fluency
    #79
    A fextralife-on elkezték feltölteni a classok videóit. Érdemes ránézni. Meg most már hiánytalanul megvan minden class lvl 8/9-es képességnek a leírása.

    class leírások
  • Daermon
    #78
    Barckerkor lehetett venni 20€-ért, és most aktiválták ezt is. Ugyan az mint most a season pass, csak gyűjtés alatt megleheltetett venni.
    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2018.05.08. 19:01:07
  • BEAST #77
  • TBTPumpa
    #76
    DLC Pass? Én az Obsidian Edition-t vettem, ott csak egy kódot adtak.
  • Daermon
    #75
    Várom, addig a DLC passt aktiváltam, mert már lehet.
  • TBTPumpa
    #74
    GoG szerint 19:00-tól játszható a játék.
  • Terawatt
    #73
    500 plusz egyéni portré kép a játékhoz [reddit]
  • BEAST #72
    A rogue(trickster)+cipher(soulblade) tetszik most leginkább, majd csak arra leszek kíváncsi mennyire lesz zavaró, hogy rogue sourceból kell használni a wizard védelmet. :)
  • fluency
    #71
    Na igen. A wizard elég jó választás, ha védelem kell és buff. A másik ilyen a wael priest. Ezt majd le kell teszetlni a játékban, hogy ezeknek mekkora szerepük lesz. Az egyik örök dilemma: + sebzés vagy+ védelem. :)
  • BEAST #70
    A monk Shattered Pillar wound termelése nagyon szimpatikus, kb ez volt a legnagyobb bajom az első rész monkjaival. Ráadásul az unarmed style két egykezesnek számíta játék szempontjából, így a recovery is elég alacsony, főleg ha nem nehéz páncélzatban hadonászik az ember. :)

    Ahogy jobban elmélyültem a képességekben azt néztem hogy a spellblade (wizard+rogue) egész passzolhat. A wizard egy halom +deflectiont tud adni a rogue pedig a riposte passzívval minden deflection védés után x eséllyel támadhat egyet. A mindstalker (cipher+rogue) pedig képes saját magának flankelni az ellenfeleit, miközben a trickster subclassnak köszönhetően egyszerre lesznek cipher és wizard spelljei is vagyis szintén képes lenne a riposte kombóra. :D

    Companionok között lesz paladin és fighter is, így lehet elsőre maradok a rogue+wizard/cipher karakternél, de ez még változat. :)
  • fluency
    #69
    Hát az egy jó kérdés, hogy én is mikor jutok el az Érdemi játékhoz a kísérletezgetés után. :D

    A monkhoz csak annyit tennék hozzá, hogy a Devoted (fighter) melee weapon proficiency-je elvileg működik unarmed is. Ezen én is elgondolkoztam. Ad +2 pent és 25% crit dmg-t. De ahogy néztem a monk a stunok mellé prone-t és knock down-t kapott. Amire meg most figyetem fel, hogy a long pain fist az summon weapon. Na ennek majd utánna kell nézni, mert lehet hogy ezt lehet tuningolni valamivel. :)
  • BEAST #68
    A main karakterem tuti multiclass lesz, elég ha a companionokat specializálom valahogy. Viszont minnél többet agyalok a kasztokon, annál kevésbé vagyok biztos benne, hogy mi is lesz az első karakterem.

    A melee+cipher multi elég sok sebzés bónuszt tud összeszedni és cc-ben sem utolsó. Arról nem is beszélve, hogy már az első részben is a legtöbb plusz infohoz a cipher fért hozzá. A wizard valamivel színesebb repertoárral rendelkezik, viszont a sebzés helyett inkább védelmet ad. Igazából még ebben sem sikerült dűlőre jutnom, pedig a káosz a multi másik felénél jön elő. :D

    A monk tele van stunnal ráadásul két subclass is érdekesnek tűnik, de attól tartok ha unarmedként építem nem lesz elég penetration-je. Persze használhat fegyvereket is, de akkor már miért ne rögtön másik melee kaszt legyen.

    A fighter az egyik biztos befutónak tűnik multiknál, mert támadásra és védelemre is egyaránt jó. Nem csak accuracy de penetration buffjai is vannak, mellesleg lassan de biztosan gyógyítani is tudja magát, de a knockdownt elég szépen nerfelték így már inkább csak interruptra jó. Viszont ha valamilyen csoda folytán már most tudnám milyen fegyverekre lesz érdemes koncentrálni akkor a Devoted subclass tökéletes lenne.

    A paladin már az első részben is egész tetszett. Itt is egész jó a +sebzés és mellette tele van support képességekkel is. A non combat skillek alapján meg talán a legjobb kaszt a párbeszédekhez. Csak egyetlen gondom van ezzel, mégpedig a paladin rendek szabályai amihez ragaszkodni kell a döntéseidnél. Viszont az Arcane Knight (paladin/wizard) nagyon vonzó kombináció.

    A rogue lenne még érdekes, a trickster subclass ha minden igaz rogueként is hozzáfér a wizard illusion spellekhez amik leginkább ellenfelet debuffolnak vagy deflection bonust adnak, cserébe a sneak attackja gyengül. Egy Mindstalker (cipher/rogue) Soulblade és Trickster subclassal nem hangzik rosszul.

    Remélem azért a hétvégére eljutok a játékig is. :D
  • fluency
    #67
    Na ezt kerestem még ehhez:
    az összes kaszt képesség képekben

    Jó olvasgatást! :D
  • fluency
    #66
    Már pár napja lehet tudni, mik lesznek a lvl8-9-es képességek és nem lesznek gyengék. :)

  • silverchain
    #65
    Pontosan ez a problémám nekem is, talán ide is jó a mondás, hogy a kevesebb néha több.
  • lwb
    #64
    Na igen, de itt már eleve magas szinten kezdünk ... Én egy picit úgy érzem, hogy a szingli kasztok gyengék lesznek. Minden a 8-9. tier képességektől függ, amiket még nem ismerünk.
  • Terawatt
    #63
    Egy korábbi backer updateben talán volt erről szó, és azt remélik, hogy a single class karakterek kezdetben erősebbek lesznek. Előbb kapnak nagyobb tierbeli skilleket, míg a multiclasshoz gear is fog kelleni. Meglátjuk mennyire jön össze.

    Én fő karakternek egy chantert akarok csinálni "beckoner" subclassal.

    Wikiről: "Chanters passively "chant" while in combat, providing buffs and debuffs. This allows them to Multiclass effectively because they can melee, ranged attack or cast spells and this will still occur."

    Fent említett hamarabb nagyobb szintű summonokért single, vagy találni egy jó kombót és multi... Szerintem én is ülni fogok a karakter készítő fölött holnap...
  • lwb
    #62
    Nekem az a bajom a multiclass rendszerrel, hogy már a PoE 1 is, a maga single class rendszerével tele volt aránytalanságokkal a kasztok között, egy csomót kellett peccselni, hogy nagyjából egyensúly legyen.
    Ennyi variáció mellett, amennyit a multiclass ad, egészen biztos vagyok benne, hogy pár héten belül brutál OP kombókkal lesz tele a net. SP játéknál persze ez nem akkora tragédia, de akkor se szerencsés. Ha pedig mellé elkövetik azt a hibát, hogy a 8-9 képzettségek harmatosak lesznek, akkor egész végigjátszások mehetnek majd félúton a kukába. Kicsit azért aggódok emiatt. A multiclass annyival erősebbnek látszik egészen amíg a mai napig el nem árult 8-9-es képzettségekig el nem érünk, hogy jelenleg kb semmi értelmét nem látom single class karaktereknek. Le lesznek maradva.
  • Although
    #61
    Kicsit erősnek érzem szinte bármit lehet bármivel kombinálni. Egy barbár mint wizard max shaman lehetne.
  • silverchain
    #60
    Minden azon múlik, hogy milyen erősek lesznek a magas szintű (8-as,9-es képességek), mert azokat a multiclassok nem tudják elérni. Szerintem a multiclass kezdetben erős lesz, aztán fokozatosan lesznek erősebb a single classok. Kivéve, ha valaki felfedez egy op kombót:)
  • fluency
    #59
    Nekem is. De az tény, hogy ezzel a multiclass rendszerrel jól megkeverték a lapokat, mert qrvára nem tudom eldönteni mit és milyen variációban indítsak. :D
  • BEAST #58
    A cipher +sebzést és kontrollt ad egy multihoz, a wizard inkább védelmet és kontrollt. Az biztos hogy a kedd estém valószínűleg karakter generálással fog telni. :)
  • fluency
    #57
    Mondjuk a cipher jó és népszerű kaszt még most is. :)
    Ha esetleg valaki nem látta volna, annak beszúrok egy kis érdekességet:

  • BEAST #56
    Tudom, csak a wizardjaimat mindig feladtam Defiance Bay környékén. Elején a Cipherrel viszont nagyon élveztem a játékot. Az első és utolsó végigjátszásomat is azzal értem el. :)