216
Pillars of Eternity 2
  • BEAST #136
    Ha a bountyk alatt hajók elkapását is érted, akkor ott nagyrészt te is kalózkodsz. :D
    Utoljára szerkesztette: BEAST, 2018.05.19. 18:31:17
  • Daermon
    #135
    Áh egyszer sem kalózkodtam. melléküldik, bountyk, loot eladás.
  • BEAST #134
    Nekem még sosem volt annyi pénzem egyben. Lehet neki kellene állnom kalózkodni, mert úgy néz ki abban van a pénz. :D
  • Daermon
    #133
    Végre sikerült megvennem a Gályát (végül az erösebb törzs, nagyobb raktér miatt vettem ezt és nem a másik nagyot). Ezzel kicsit jobb lesz bountyzni. Főleg, ha majd fel is fejlesztem a vitorlát, kormányt stb.
  • silverchain
    #132
    Igen, de nem point and click-elsz BG2 végén sem, hanem aktívan használod a spelleket/abilty-t.
  • Daermon
    #131
    Rendes csapattal a BG végén is felszecskáztál bárkit. Soloban is kijátszható volt F/M/T vagy F/M-el az is.
    OP kombp mindig lesz.
  • silverchain
    #130
    Na igen, csak így pont&click a vége a játéknak. Míg ezt egy Baldurban próbálnád megcsinálni, az első lich kinyírja a teljes csapatodat, ha nem tudod, hogy állj neki lebontani a védelmét. Ugyanez a probléma a divinity 2 -vel is, ott is a Lone wolf képesség túl erős lett (a hátrányához képest. Megölte a nehézséget)
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2018.05.17. 08:56:48
  • fluency
    #129
    Azért azt tegyük hozzá, hogy ezek a képessségek a legmagassabb szintűek és csak egy bizonyos ideig hatnak / nem feltétlen teljesülnek( inner death). Mondjuk csodálkoznék, ha nem lennének balance problémák, mert sok kaszt van és rengeteg lehetőség. Arról nem is beszélve, hogy tuti lesznek OP buildek neves fegyverekre.
    Személy szerint a rugót nem tenném a DPS aljára, mert szerintem komoly sebzést képes kiosztani. De majd letesztelem, mert azt eldöntöttem, hogy a második karakterem rugó/valami lesz.

    Mondjuk a meztelen szóló PotD már kicsit durván hangzik. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2018.05.16. 22:55:14
  • Daermon
    #128
    Ja értem. Egyik kombóm sincs, így nem találkoztam ezzel. De nem is nagyon zavar. Majd patchelik.
  • silverchain
    #127
    Akkor egy két kombó:
    Top3:
    shattered pillar+inner death+empowered strikes = 1000 feletti crit ütés (és ez nem is multiclass!)
    war caller+unbending+mercy+set to their purpose = megölhetetlen (minden sebzés gyógyít is)
    fanatic + blood thrist + two handed weapon = 0 recovery kill után kétkezessel full plateben (most vele megyek, 1 ütés temetés)

    Aztán Bármely devoted/melee class.

    Casterek közül evoker(wizard) és beckoner(chanter).

    Aztán futottak még kategória a többi, az alján a rugók/rangerek.

    A készítők is elismerték, hogy a PotD (legnehezebb kategória) is könnyűre sikerült. Mert nem maradt idejük azt balance-olni.

    Fórumon már naked(!) solo PotD build próbálkozásról írnak a fanatikusabbak:)
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2018.05.16. 19:24:18
  • BEAST #126
    Pedig rengeteget kell mág foltozniuk a játékot és ezt már a készítők is elismerték. Nagyon jó játék, de mint kiderült a legtöbb számomra bosszantó dolog nem is feltétlen úgy jönne elő a játékban ahogy azt most tapasztalom.
  • Daermon
    #125
    Én nem így látom :)
  • silverchain
    #124
    Inkább a balance-val kezdhetnének valamit. Sajnos ez a játék is félkészen jött ki, mint a Battletech.
  • Daermon
    #123
    Jövö héten INGYEN dlc-t kapunk. Új sidekick társ is lesz benne.
  • jocika
    #122
    Köszönöm.
  • Terawatt
    #121
    ITT
  • jocika
    #120
    Nem tudja valaki, hogy az obsidianos account-omat hogyan tudom összekapcsolni a steam-es account-ommal?
  • Daermon
    #119
    Serafen nálam chiper+barbár és 2 pisztolyal, nagyon buli :D
  • BEAST #118
    Xotit priest/monk builden használom. Igaz, hogy főleg healerként használom, de a monk selfbuffoknak köszönhetően gyorsabban ügyködik és mivel a saját unique cuccai nem épp dpsre lettek kitalálva, akkor már legalább legyen gyors és néha stunolja is az ellenfeleket. :D

    Aloth nálam wizard/rogue, sosem fogja elérni a legmagasabb spelleket, de amikor stealthből ledob egy atomot azt tuti megérzik. A rogues skill treeből csak a smoke screen és az escape ág fontos. Az AI is egész jól használja ezeket amikor bajba kerül és úgy sem az a feladata hogy spammelje a spelleket, de legalább nem kell a wizard védelemre pazarolnia semmit. Gondoltam a fighterre is a +pontosság, védelem és gyógyulás miatt, talán majd egyszer ki is próbálom.

    Amúgy számomra a játék két legidegesítőbb karaktere ez a kettő. Alothot már az egyben se bírtam, Xoti pedig amennyire aranyosnak tűnt az elején, később annyira lett durván idegesítő. (bár olvastam ez részben bugnak köszönhető)

    Serafent egész bírom, eddig leginkább csak cipherként használtam, de az új játékomban kipróbálom cipher/barbárként is.

    Edérnek nagyon jól áll a swasbuckler sabre+dagger kombóval főleg passzívokra koncentrálva, rogue ágról kb csak az escape, smoke, finishing blow kell neki.

    Palleginával csak a baj van, Takehu pedig irritál így eddig nem sok esélyt kaptak. A Maia-Edér páros viszont nagy kedvenc lett. :)
  • BEAST #117
    Már 70 órám van a játékban, de már kb a 8. karakteremet készítem. Talán ez lesz az igazi.

    Amúgy eddig nagyon tetszik, már csak a bugokkal kellene kezdeni valamit.
  • fluency
    #116
    Ugyan így vagyok én is, mint te. Nagyon jó és valahogy nem sietek a főküldivel. Élvezem a játékot. :)
    Nálam a fő kari egy nature godlike monk/barbár. Shattered pillar/berserker és unarmed, másodfegyvernek balta és szablya. Kicsit tartottam az unarmed dps-től, de elég állat lett és ami a lényeg: jól működik és élvezetes!
    Edér: swashbuckler
    Xoti: priest
    Serafen: cipher ( őt lehet lecserélem majd valamire)
    Aloth: wizard
    Szerintem Xotit és Alothot érdemes single class-ként játszani. hamarabb jönnek a varázslataik és így sokkal effektívebbek.
  • Daermon
    #115
    Eddig olyan 15 órám van benne, nagyon-nagyon jó :)
    De a főszállal alig haladok, mert a mellékküldetések meg a hajózás, fejvadászat nagyon leköt :D
    Nagyjából kialakult egy állandó csapat:
    Main kari - Ranger (Stalker alkasztal, melee 2H Great Sword)
    Edér - Fighter (tankra gyúrva)
    Xoti - Priest (pisztoly + lámpás)
    Ydwin - Mindstalker (Chiper+Rogue, egy Rapierrel döfköd)
    Aloth - Wizard

    Viszont az biztos, hogy 2. végigjátszásra importálok megint, az 1-ből a cipherem, mert azzal buli volt mindig :) Azt még elföntöm addig, hogy sima chiper vagy chiper+barbár vagy chiper+warrior lesz.
  • silverchain
    #114
    Miért nem generáltál előtörténetet magadnak, ott sokkal részletesebben beállíthadod, hogy mi történt az első részben?
  • Xsillione #113
    Amikor végre elkezdődik a tényleges játék, az sokkal inkább bejött, ám az, hogy a karakter generálás 20 perc, amikor az érdemi döntés az a szabvány faj/kaszt/stat szintjén mozog, az bizony gáz. Az pedig, hogy a nyílegyenes uton kell előre tologatni a karaktered mert nem egy átvezető vagy sima szöveg van helyette, az a játéktervezés legalja.
  • Daermon
    #112
    Megnéztem az elsőt, mert lightos a meló ma.
    De ez nem biztos, hogy a te játékod lesz :D Olyan voltál, mint akit kínozni visznek :D
  • Xsillione #111
    Első próbálkozás a játékkal, a korábbi résszel játszottam, ám már nem igen emlékszem rá, így a rendszer igencsak új:
    Pillars of Eternity II
    Utoljára szerkesztette: Xsillione, 2018.05.11. 23:47:00
  • silverchain
    #110
    Most találtam egy nagyon jó buildet, berserker/bleak walker. PL7-ig dual wield, aztán a PL7-es blood thrist miatt 0 recovery-s kétkezessel lehet aprítani:) Mental fortress, hogy kiküszöböljük a party sebzést carnage miatt.
  • Daermon
    #109
    Nem rossz értékelések :D
  • Terawatt
    #108
    +
  • PetruZ
    #107
    Szerintem ezt, meg a régi topikot össze kellene vonni egy "Pillars of Eternity 1-2" cím alá, mert ennek a címadása nem volt túl átgondolt és a 2. rész témája már átfolyt a korábbiba is. Vagy legalább ennek legyen rendes neve, hogy a kereső normálisan feldobja.
  • BEAST #105
    Valószínűleg én fogtam ki egy könnyebb ellenfelet, vagy csak ennyit segített, hogy teljesen feltöltöttem a hajót legénységgel és tartalékokkal, meg random roncsokból szereztem +ágyút. Az első sorzűz után már csak menekült és miután az árbócot is nulláztam már csak várták, hogy végezzek velük. :)
  • Daermon
    #104
    Akkor én fogtam ki valami nagyobbat, mert simán kikentek a fedélzeten :D
    Utána kimanővereztem őket.
  • BEAST #103
    Én rögtön nekiálltam felfedezni így harcolnom is kellett. Nagyon bejön ez a hajósdi. :)
  • Daermon
    #102
    Eljutottam Neketakaba. Útközben ez a térképen hajózás nagyon buli :D De még nem szabad leállni harcolni a kalózokkal :)
  • lwb
    #101
    És mert régen voltak jó játékok, akkor az azt jelenti, hogy ma nem lehet azoktól eltérni, újítani? Egyébként a régi IE játékok AD&D rendszeren futottak, ami eleve behatárolta az xp osztást is meg sok egyéb mást. Nyilván a respawn miatt a fejlesztők el akarták kerülni, hogy valaki magas szintre grindolja magát a játék elején, ezért ez a rendszer.

    Ez egyébként követi az újabb D&D tabletop rendszereket, ahol az xp már nem az ellenfél megöléséért jár, hanem a kihívás leküzdéséért (CR), ami akkor is jár, ha a csapat ügyesen kikerüli vagy másképp megoldja. Szerintem ez jó rendszer.
  • BEAST #100
    Elsőre egy trickster/soulbladet kezdtem, de a trickster elég nagy csalódás, ezért most egy devoted/soulblade a mainem. Eddig nagyon tetszik. Edért teljesen megérte fighter/rogue multira szintezni, ahogy Xotinak is nagyon jól áll a priest/monk.

    Eddig nagyon tetszik a játék és tényleg lépten nyomon mellékküldetések vannak. :)
  • Daermon
    #99
    De azok más játékok, más rendszerrel. Komolyan nem értem mi bajod :D
  • Cassell
    #98
    Szerencse, hogy nem ez a "jo" rendszer volt a Baldurs Gate, Icewind dale meg az ujak kozul Divinity OS 1-2 játékokban
  • lwb
    #97
    Ez egy jó rendszer szerintem. A grindolás ellen megy, ami pedig a crpg-k egyik legrosszabb tulajdonsága. Amíg új az ellenség, addig kapsz érte xp-t, amint betelik a bejegyzés, onnantól már nem.
  • Daermon
    #96
    Ugyan úgy kapsz XP-t a harcok után, amíg a bestinárium nem lesz teljes, az adott ellenségből. Utána már nem, de teljesen lényegtelen is.