151
FFXV.gif

Final Fantasy XV
  • AntiHero
    #111
    Jó link.
  • AntiHero
    #110
  • darkSectorxxx #109
    A többi még elmegy, a játék része, de ez a sok töltés amikor jobbra allul megy a csik, azt nem igazán érzem korrektnek. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.01.08. 21:35:36
  • darkSectorxxx #108
    Valóban, de nem a léte a probléma, mármint nem a szűk folyosók hiányoznak, csak nincs megtöltve rendesen, nincsen ballance, a bentiek és kintiek egyaránt nekem picit lelketlenek, kicsit változatosabb belső területek elfértek volna , nagyon egyszerűek szerintem ezek a folyosók.

    Kint meg a futkosás egy ideig fasza, de amikor már konkrétan másképpen nem tudsz a célponthoz eljutni, akkor kicsit már teher, ja valszeg a 2 véglet, egyiksem jó nagy mennyiségben... :D

    Mittudomén a régi részekben valahogy nem tűnt unalmasnak egyik sem, ha a világtérképen mászkáltam ugyanannyira pont elég mennyiség volt ahogy a részben egyszerűbb kötöttebb belső területek, utcák, kis városkák... valahogy jobban meg volt talán tömve tartalommal.
    Talán az hogy ott a harc maga ami a futkosás része sokkal változatosabb volt nekem és ezért annyira talán nem éreztem monotonnak, itt meg dirr-durr, nyomkodom a kör gombot, sokszor még fegyót is luta vagyok váltogatni...

    Fene tudja.

    Mindegy, 1x szerintem eljtok a végére.

    Ha jól láttam Easy fokozaton egy ilyen kis állat újraéleszt egyfolytában. :D És nem halok meg. :D
  • AntiHero
    #107
    Én pont a chapter 10. után jöttem rá, hogy mennyivel jobb a nyitott világ. Mert utána folyamatosan csak story volt. Aztán engem már az zavart. Vártam mikor érek megint nyílt világba.

    A rohangálás zavaró, meg a kocsikázás is. Addig a pontig amíg nem veszik el tőled. Utána meg az fáj, hogy nincs kocsi. :D

  • darkSectorxxx #106
    Hát most lehet mások a falra kennek, meg biztos szarul hangzik valakiknek, de.

    Most eddig a részig, ami a 2. tomb vége.

    Röviden igazából amik nem annyira tetszenek (azon kívül amiket eddig már kibeszéltünk, egy karakter , summonok, hiszen ezeken már úgysem tud változtatni senki):

    Amiket nem szeretek:

    - folyamat futkosés, kocsikázás (a régi részekben valahogy a 2 akció közti botorkálást nem éreztem ilyen lelketlennek, ilyen üresnek, érdektelennek)
    - a töltési idők.... ha éppen meghalok nagyon sokat kell várni
    - a harc egyelőre nekem 2-3 gomb nyomogatásából áll, ami nekem picit monotonnak tűnik (bár ez a demoból világos volt)
    - eddig persze nem mentem olyan túl sokat, de kevés az átvezető meg hasonló, ami azért lehetne több is a játékban.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Konkrétan volt olyan hogy egy átvezető után amikor beszéltem Dino-val megkért hogy menjek el neki egy kőért.
    Eddig oké!

    Fogtam magam elfutpttam a kocsiig, a kocsi elvitt a helyszínig, a helyszínen még 1 km futás, egy mardárhoz, ami elrepül, mögötte felszedek a földröl egy fényes valamit, vissza a kocsihoz, vissza dino-hoz, Dino-val utána megint beszélek, átvezető, aztán duma és futás és utána leverek 6-7 kis katonát, futás futás futás, átvezető, megint kocsizás meg futás....egészen a sírig, itt kis átvezető, futás futás, még 1 tomb amiben sik buta egyhangú folyosókon keresztül a végére csak egy fél perces interakció, és futás ki vissza a kövi célponthoz....
    Amit leírtam itt az saccra 1 óra volt szerintem, bár nekem többnek tűnt. És közbe ugye a harc sem túlságosan dobja fel a játékmenetet, azt sem látom sokszor a kavargásban ki kit üt meg mivan tiszta ész nélküli ütöm-vágom a harc... lehet régen valakinek ez a körös rendszer nem volt jó, de nekem valahogy átláthatóbb volt kicsit.


    - ja és pl nekem furcsa hogy a harcból nem kapok gil-t.
    - részben ezeket is feleslegesnek tartom, hogy tankolgassam a kocsit.

    Persze ez még a játék eleje, csak valahogy a régebbi részekben jobban éreztem azt hogy pörög a játék és télleg halad a story....

    Egyszer a Horizon előtt végigtolom, de nekem ez annyira már nem tetszik, hogy majd a végén elmélyedjek benne, legalábbis a végére nem hiszem hogy kedvet kapok a NG+-ra vagy kimaxolni a karaktereket...
  • Kandurex
    #105
    Készülj fel, hogy 10 epizódig ez semmit nem fog változni.
  • darkSectorxxx #104
    Érdekes ez ajáték, 1-1.5 órája játszom de igazából a futkosáson meg a kocsikázáson kívül nem történt a story-ban az ég világon semmi, azt a kb 3 beszélgetést a story-ban fontosabb karakterekkel, elég akciódúsan indul...hosszabb távon elég unamas lesz hogy 12 percből 10 perc futkosás 2 perc meg harc, amiben eddig még nem nagyon kellett használni itemeket. :D
  • AntiHero
    #103
    Na 40 perc flipperezés után csak beadta a jackpotot. :D 500.000 GIL :P



  • Kandurex
    #102
    Gép nélkül!

  • Bandicoot
    #101
    Kikapcsolt géppel!!!!!
  • Kandurex
    #100
    Na kezdjed már, hogy ha, ezt - meg azt, nem használod, akkor mindjárt nehéz....persze, meg kikapcsolt monitorral...VAGY....kikapcsolt kontrollerrel! Na, na?! :)
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2017.01.04. 15:46:57
  • Kandurex
    #99
    E van. Látom a hibáit. És ezek olyan ordító hibák, hogy nehéz még elhinni is, hogy ez így maradt.

    A TLG más tészta, de ott is, a fejlesztési idő miatt, szinte biztos vagyok benne, hogy a legnagyobb tanácstalanság volt a projekt körül, hogy nem tudtak értelmes játék gyúrni belőle. Bizonyos részeiben elképesztően aprólékosak a megvalósítások, máshol meg, mintha fejszével verték volna őket.

    De nem kell azon aggódni, hogy sokáig lógok rajtuk, ennél többet már nem szándékoztam időt, tintát :) szánni erre a két kripta szökevényre.
  • Bandicoot
    #98
    Rinya és moslék.
    Ez amit tolsz nem több.


    *potizva easy...ahogy mondtam.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2017.01.04. 15:38:05
  • Kandurex
    #97
    TLG egy fél moslék. Nem teljes. Az FF teljes moslék. Így korrekt.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2017.01.04. 15:16:07
  • Kandurex
    #96
    40 körüliként? A legtöbben 40. környékén visszük végig, lásd kép #83, #82 topik, és a 14. fejezetben ott figyelnek a 70 szintű ellenek és a szart is kitapossuk belőlük... püff...super easy lófasszság...kapj már a fejedhez!
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2017.01.04. 15:18:23
  • Bandicoot
    #95
    A repcsivel jól nézz szét olyan helyekre juthatsz ahol iszonyat lények vannak és secret.:)
  • Bandicoot
    #94
    Te meg ennyi erővel ne hord már le minden szarért a sárga földig úgy hogy a felét nem láttad és a kipeckelt kontroller meg földbedöngölés lvl 40 körüliként lvl 70-es elleneket erős meseszag.
    Napok óta ide és a ps4 topikba is a moslék ömlik tőled a FF és TLG témakörben is. Nem tetszik lépd át.
    De az hogy már a normális játékot élvező embereknek is "el kell adni ezt a szart" szintű rinyát tolsz....
    Járkáljak be én is Nomansky Cod és egyéb topikokba naponta lehordani a francba az egészet meg szarnak titulálni? Biztos nem raknának ki trollkodásért...
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2017.01.04. 14:51:28
  • Kandurex
    #93
    Nem szopj már fel ennyire egyértelmű hibáktól hemzsegő fost.
  • Bandicoot
    #92
    Rinya.
  • Kandurex
    #91
    Ez is valami buziskodás. A normális részekben a repülő jármű, a méretek és harcok miatt, alap volt, itt meg végig perceket kellett vergődni A-ból B-be, a végén már elég fárasztó volt.
  • darkSectorxxx #90
    Mindig ezekről a Ragnarok jut eszembe a FF -ban.
    Szép emlékek, mikor azzal el lehetett menni egy titkos szigetre giga rare szörnyekre vadászni, 10 órákat elkalandoztam meg farmoltam vele.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.01.03. 17:45:01
  • AntiHero
    #89
    Azért még elvagyok. A repülő kocsi például tök jó. :D



  • darkSectorxxx #88
    Jó ötlet....:D digital-nál.
  • Bandicoot
    #87
    Új küldetések. Északon skubizd a mapot.
    A huntokat érdemes bitangok. A megnyíló dungeonok jópofák - ezt küldetésben kapod legészakabbra a vadásztelepülésen a nyitó kulccsal.
    Nézz szét jelöli a térkép kérdőjelekkel ha van valami.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2017.01.03. 13:34:37
  • Kandurex
    #86
    Semmit nem érdemes. Semmi nem kapcsolódik semmihez. Kb. ennyi erővel mehetsz huntokra. Add el a picsába míg van ára.
  • AntiHero
    #85
    Az endgame tartalom kell csak.

    Azt vágom, hogy van új dungeon. De mik vannak még amik újak most (amit érdemes megcsinálni) ?
  • Bandicoot
    #84
    Szvsz felesleges. NG+-al meg kell várni a javításokat, kiegeket, ep13 javítását, stb.
    Ha az endgame tartalom kell akkor felajánlotta a végén a játék hogy ments. Azt töltsd be, egy pihenőhely mellett leszel, hívd umrát és utazz vele vissza a területekre.
  • AntiHero
    #83



    New Game+ba folytathatom tovább?
    Utoljára szerkesztette: AntiHero, 2017.01.03. 12:53:15
  • AntiHero
    #82
    Kösz megoldva. :D
    Tenyleg easy így. Eddig amugy nem nagyon vettem potiz. Amit találtam elég volt :D
  • Tatyla
    #81
    Én egyszer se halltam meg, egyszer egy level 120-as mob megszorongatott de a poti taktika ott is működött :)
  • Kandurex
    #80
    Veszel 100 Hi-poti, kb. 5000gil-ért, aszt nyomkodod a szervezetbe, halhatatlanság kipipálva. Hogy az istenbe tudtok ebbe a játékba meghalni?
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2017.01.03. 08:44:32
  • Tatyla
    #79
    Poti meg poti
  • AntiHero
    #78
    Fő ellenfélnél valami taktika?

    Mindig elfogyok az utolsó pár miliméter életénél. :S
  • Seth
    #77
    Igazán lehetett volna egy Ultros a játékban is. Ja nem, Ultros csak a csajokat szereti :D
  • orichalcos
    #76
  • Bandicoot
    #75
    Szerintem nem.
    Egyrészt azon túl hogy harcban ott lesz semmi jelentősége nincs, nincs vele párbeszéd, saját cselekmény,semmi.
    Másrészt a peca?....A pecát semmi pénzért.....
  • AntiHero
    #74
    Megéri be bugoltatni Aranea Highwind-et (így a csapatunkal marad)? Megéri vele bukni a horgászós mini játékot?

    Vagy már kijavították ezt a bugot?


    Utoljára szerkesztette: AntiHero, 2017.01.01. 13:12:39
  • Kandurex
    #73
    Kétségtelenül érződik a játékon, bár elméletileg van még easy fokozata is....te jó isten, az vajon kinek szól?

    De ez még nem magyarázat a 4db...nem tudom sírjak e, na mindegy, tehát a NÉGY summon -ra és használatukra...vagy mmorpg legalját bemutató első 10 fejezetnek, vagy az egész AP.... mindegy, nem akarom senki kedvét elvenni, mert mondom nem lett ez rossz, legalábbis az utóbbi FF-ek között kifejezetten félszemű király...
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2017.01.01. 02:22:22
  • Maala
    #72
    Úgy érted, mióta elfordult kizárólagosan a Hardcore gamerektől, akikre támaszkodva megdöglött volna a cég, és nyitottak a casual felé is? :-)