151
FFXV.gif

Final Fantasy XV
  • Kandurex
    #71
    Kb. Amióta lejtmenetbe kezdett a széria.
  • Maala
    #70
    A huntoknak pont ez a lényege, hogy opcionálisak, kb. FF10 óta így van.
  • Kandurex
    #69
    Ez az egyik hibája a játéknak, itt van ez a sok kidolgozott ellen és csak "hunt"-ok vannak, ahelyett, hogy beleszőtték volna a játékba őket.
  • Maala
    #68
    Az RPG-k többségének, de főként az FF-eknek, nem mindig is ez volt a célja? Van a főszál, a fő történettel, meg van a kevesebb-több-számtalan mellékszál, amit hajkurászhatsz, amivel az aktuális fantasy-scifi ___szerepjáték___ világot bővíted.

    Persze értem, hogy nem tetszik az, hogy manapság már csak odab@sznak egy mobot, oszt' nesze, győzd le, te vagy a faszagyerek. De attól még a kihívás az kihívás. Nyilván le lehet nyomni őket potikkal... És potik nélkül is. Oh wait, ahhoz grindelni (grindolni?) kell. Ebben igazat adok, a jó szerepjáték úgy teszi lehetővé a "legnehezebb" tartalmak leküzdését, hogy közben nem érzed azt, hogy grindelned kell.

    Biztos vagyok benne, hogy az FFXV is ilyen, mert őskövületek készítették a mai fiataloknak. Pár Walkthrough-al később meg is mondom, hogy hogy lehet, de előbb magamnak akarom felfedezni. :-)
  • MerlinW
    #67
    Csak így tovább
  • Kandurex
    #66
    Nem. És nem találkoztam 72. szinttől nagyobb ellenféllel. Mondom, biztos lehetne hajkurászni izmosabb ellenfelet, de ha nem vagy rákényszerítve?
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2016.12.31. 19:45:38
  • Maala
    #65
    Dungeonök, a lvl 99 Magick Armorral pl nemtom, találkoztál-e?
  • Kandurex
    #64
    Fú, nagyon nehéz volt, meg volt kihívás vagy mi...most így jobb?

    Biztos vannak benne mura-nehéz huntok, de kurvára nem érdekel, amibe belebotlottam azt levertem. Mit keresgéljek még benne 50 óra után? Jobb fegyvert? Mert hát azokat se értettem, volt az enige blade és kész? Bahh...
  • Bandicoot
    #63
  • Kandurex
    #62
    Nah, kipörgettem, 40. szint körül végeztem. Azt elismerem, hogy itt a végjátékba volt 1-2 darab érdekes ellenfél, 72. szintű cucc, de persze őket is belevertem a betonba. ÉS! hihetetlen de itt, már először használtam phoneixdown -t is...nagy bravó a készítőnknek a super easy játékért. Továbbá az is tény, hogy FF -nek akkor fog tűnni, amikor elérünk 10 chapter -be, addig valami mmorpg, vagy mi..de onnantól már jönnek a jóságdolgok.

    Összességében nem volt rossz,... ritkán tolok majd 50 órát egy játékba. De szerintem ez attól is van, hogy a sok közép - low szar FF játék után már ki voltunk éhezve egy nem gagyira. És ez annyira nem volt az, pedig küzdött érte.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2016.12.31. 19:15:07
  • orichalcos
    #61
    A támadó spelleknél ha elixirt pakolsz bele az healeli a csapatot, ez felfogható healing varázslatnak is.
  • orichalcos
    #60
    Hja hát végül is egy darab halál nem volt, sőt potit sem lőtt el a user...Tök egyszerű és könnyű. :S
  • Bandicoot
    #59
    Oh és van még középtájt egy dungeon,amiben trükközni kell hogy bejuss a főganéhoz,arról is egy videót,köszi. Kíváncsi vagyok erre a kontrollerkipeckelt és egyéb nagyszájú dumákra mert állítom hogy kétpofára fogod nyomni mindnél a phoenix down potikat.:)

    Addig mindez csak mese marad. Rank 8-9-es huntoknál és az említett dungeonban elment vagy 30 megaphoenix-em..... Gondolom a potizás nem bűn,az régen is volt. :-P A mókus a videóban is ellő egy rakatot mert "lóf*sz a nehézség".


    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.12.31. 15:30:03
  • Bandicoot
    #58
    Nyomd le így,várjuk a videót. :)
    Illetve még kérnék videót a 4-5 villámbajszos cicahuntból is. És még jópár lvl 70 fölötti huntból.:)
  • Maala
    #57
    A probléma inkább a normális healing magic hiányában van, ami miatt muszáj potizni.
  • darkSectorxxx #56
    Most ez az újgenerációs FF, meg kell szokni.

    Most ha nem látom a FF karaktereket hirtelen azt hinném, hogy ez a MGS PP....vagyis egy Gear belőle....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.12.31. 14:56:34
  • Kandurex
    #55
    Tévedés, van már game+ és nincs változás. Nem tudtam meghalni a játékba! Ha megakartam még ablakot dobott fel, hogy bedobhatnál egy potion és mehet tovább...szánalom.
  • darkSectorxxx #54
    Hát bakker az elvileg 22. óta már megjött. :D
  • Maala
    #53
    Úgy tudom, jön majd NG+, abban gondolom nehezebb lesz már. :-)
  • darkSectorxxx #52
  • Kandurex
    #51
    Pontosan, lófasz semmi a nehézsége a játéknak. Itt van a helyi omega weapon, nincs benne kihívás, gyakorlatilag halhatatlan a csapat.

  • Seth
    #50
    Anélkül is lecsapsz mindenkit, hogy az AP board-on bármit kifejlesztenél. Egyik leggyengébb része ennek a játéknak. Szinteden, meg a kajából nyerhető buff-okon,meg fegyókon múlik minden.Neki akartam állni ennek a farmolásnak, hogy mindent kifejlesszek, hogy tényleg 100% legyen a játék,de aztán összeszámoltam mennyi kéne és elgondolkoztam,hogy minek is kéne,mikor már mindent levertem,amit lehet, azok nélkül is. 80% felesleges már
  • Bandicoot
    #49
    Nem kell,csak simán viszem a huntokat,questeket,dungeonokat,és lazán meg lesz a lvl 99 és annyi AP amennyi kell.:)
    Így élmény marad a fejlődés,és kihívás marad a játékban 1-1 ellenfél,nem pedig egy monoton farmolás hogy aztán mindent lecsapjak pikkpakk.:)
  • Seth
    #48
    Akkor kocsikázz, meg csokogolj 50 óráig :D
  • Bandicoot
    #47
    Nem vagyok hajlandó semmiben sem farmolni,nekem az nem játék,hanem monoton csalás ami csak elviszi a játék lényegét és értelmét.
    Úgy nem kunszt kitolni valamit hogy 1 órán át beállok valahova a fütyülővel,behivogatom az ellent szétdarálom őket és ezt ismételgetem míg fel nem turbózhatom a karakterem.... Ennyi erővel csalhatnék is.
  • Seth
    #45
    AP nem nagy probléma, farmolható 1200-1500, 1 óra alatt :)

    Summon-okra visszatérve
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    , nekem a főjáték végigjátszása alatt Titan és Leviathan egyszer sem jött (bár nem is kerestem az alkalmat, nem néztem utána hogyan hozhatóak elő), kivéve ugye mikor sztori szerint megjelentek. Shiva 2x ,a szkriptelteken kívül, Ramuh viszont számtalanszor, ő univerzális,mert a föld alatt is besegít :) , Bahamut-ot meg hagyjuk. Belépője látványos volt, kár hogy nem használható
  • Bandicoot
    #44
    Javaslom juss el altissia-ig. És ott a szállodában van 3x-os szorzó (30000 gil de megéri). Umbrával visszamész a nagyvilágba és akkor csináld a huntokat questeket és egyebeket. 100000 xp hamar meglesz. És azzal (vagy mégtöbbel) Umbrával vissza altissia és 3x-es hotel. 300000 xp pikkpakk. De az AP mindennél fontosabb tehát fejleszd ki az ap-t adó skilleket. Csak kocsikázással összeszedtem a 90 óra alatt vagy 2-3száz AP-t.:)
  • AntiHero
    #43
    Azota meglett, köszi. :D

    25 ezer xp lett a vége. Ment az alvás utána. :)
  • Bandicoot
    #42
    Lehet hivni a csajt hogy bevontassa.:) Jobb analógot nyomd le és asszem tow car.
  • AntiHero
    #41
    Nem lehet tankolni valahogy? Már mint, hogy ne keljen eltolni a kövi benzinkúthoz...
  • AntiHero
    #40


    Kifogyott a benyaaaa!!! Pedig szolt is, hogy tankoljunk... 40 perce tolom!!

    Ebből 2 este az úton... milió Démon..Meg katona spawn... csak 10.000Xp-nél tartok már :D

    Ja és 6x summonoltam közbe ;) Mindig beadja este.
  • Bandicoot
    #39
    90+ óra alatt vagy 50szer (ebből nem mind hívtam max amikor kilátástalan volt a meccs például a 4-5 elektrobajszos cicahuntnál).
    Csak kemény csatákat kell tolni. Dungeonok, huntok...Ezek a rank 9-es huntok finomak.:)

    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.12.30. 22:16:42
  • Kandurex
    #38
    Szóval ~10 óránként kb. egyszer?

    Nekem 43 óra alatt 2X....(nyilván nem számít a story-ból adódó kötelezők)
  • AntiHero
    #37
    Mondjuk ahogy leirtam ezt a postot. 10 percre rá megvolt a 3. is. :D
  • Tatyla
    #36
    Hát nekem ha 10x előjött a summon 83 óra alatt akkor sokat mondtam
  • darkSectorxxx #35
    :)
  • darkSectorxxx #34
    Félek én is hogy az lesz, a trailer erre engedett következtetni.
  • AntiHero
    #33
    Chapter 6 (22 óra)

    Én eddig 2x kaptam summont (nem is ugyan azokat).

    Mindig akkor mikor már szorúlt a hurok körülöttem. :D
  • Kandurex
    #32
    "a jó öreg (Active) Battle Time rendszer lesz"

    nem az lesz, ezt a buzulást a real-time -al nem akarják abbahagyni...
  • darkSectorxxx #31
    Melyik nem real-time rendszert gondolom?
    Mindet, amiben azért nem egy DMC stílúsú akció-rpg hatást kelt bennem mint játékos. :)

    "Egyetlen hátulütője, hogy - mivel túl sok mindenre kellene figyelni egyszerre - ezekben a rendszerekben csak egy karaktert irányíthatunk aktívan, ami kicsit kevés a stratégiához szokott énemnek, sokkal arcade-osabb lett a harc. Cserébe kapunk kismillió affection küldit-szálat ezekben a játékokban, amivel megismerhetjük jobban a karaktereket, hogy jobban teljesítsenek a harcban. :-)"

    Pontosan, én is eddig így tartom számon ezt a részt, ha a FF XIII-al elvoltam, ezzel is elleszek, tuti.
    De a FF XII az nekem kritikán alluli volt amit ott műveltek harc szinten, meg lehetett volna szokni, de nem akartam.
    FF XIII-2 és FF XIII LR-t már kihagytam. Igazából csak a LR-ban csalódtam picit, a XIII-2 még nekem bejött.

    FF VII Remake-et én is iszonyat várom, az is ilyen real-time lesz ahogy néztem a bemutatókat, kicsit meg lesz változtatva sajnos, ettől félek. :)

    Én sem azt mondom hogy nem értem azt akinek ez tetszik, de a taktikusság amit mondtál is, mikor ki varázsoljon, gyógyítás, védelmek, támadás, tank kari stb. :)
    Vannak dolgok, amiben télleg hozzátesz a stílushoz, de a másik oldalon meg látom hogy elvesz, de inkább úgy fogalmazok hogy elhagy....

    Számomra fontos dolgok, másoknak nem.
    Aki most kezdte, pl Zoly, frankón nem így fogja látni, nem tudja miket hiányolok én pl mert ezzel indít.

    Csak nekem rossz volt látni, hogy 30 év után egy fő rész, amiben az eddigiekkel szemben csak!!!
    karaktert irányíthatunk....

    Ha jól emlékszem a 6-os társaság volt a legkisebb csapat FF fő epizódokban, és azért az kicsit érdekessé tette a 40 órányi, vagy nekem 200-300 órányi játékot.