1997
1644257819.png





  • Although_
    #1877
    Eddigi legjobb meneteim voltak a héten :) Végre racionális nekem nem hardcore játékosnak. Taktikázással nem bukok el mert a gép irracionálisan gyűjti az egységeket. Mindenki a saját előnyét élvezi a Tomb a Dark elf, gyíkok...Nem is tudom hány kör volt de még kis se jutottam a környékről. Ok a dynamic garrisont is használom! Az új patch meg ez együtt zseniális. Total War Attila érzés :)
  • Although_
    #1876
    Pont be akartam tenni. Kétségkívül az a cég ami folyamatosan fejlődött az első játéka óta. AI jobb és jobb. A dlc jórészt hozzáadnak plusz lehetőségeket. Instant vétel lesz ahogy megjelenik .
  • Daermon
    #1875
  • Angelus1991ster
    #1874
    Ily későn hátha segít az összes Micrsoft Visulation-ök feltelepítése.
  • Although_
    #1873
    Azt kell mondanom ezek mindig. Szóval ők tényleg. Szóval ahogy egy dlc kijön a játék jobb és jobb lesz. Ezzel, hogy ezekkel az erdei elfekkel megkavarták az állóvizet a Vortexbe is egész más élmény. Szóval agyam eldobom. Megint :) Nekem nem mezei nem hardcore warhammer rajongónak ez a csapat lenyűgöző. Mások is lophatnának tőlük, a paradox is jó hasonló talán az árképzése a Creativenek jobb. Nagyon jó, hogy tényleg folyamatosan fejlesztenek.
  • pbsb4
    #1872
    Sziasztok!

    Anno megvettem a Warhammer 1. dobozos verzióban és minden gond nélkül játszottam is vele. A steam fiókomban regisztáltam is.
    Késöbb letöröltem a gépemről, de most ismét kedvet kaptam a játékhoz. Újra telepítettem a steamen keresztül. Sajnos viszont nem akar elindulni...
    Eljutottam az indító ablakig, ahol minden hibaüzenet nélkül a play gomb megnyomása után leáll az indítás.
    Egyébként az ingyenesen beszerezhető Shogun-nál is ugyanez a problémám.
    WIN10 az op. rendszer.
    Volt egy másik steames játékom ami hasonló hibát produkált ott az volt a megoldás, hogy a data könyvtárban a zene hangerejét 9-röl átt kelett írni 0-ra.
    Itt hiába túrtam át a data könyvtárat nem találtam módosítható txt fájlt. Még azon gondolkodom, hogy lekapom a játékot és a dobozost próbálom meg felrakni...
    Esetleg valaki belefutott már ebbe a hibába?
  • ati1992
    #1871
    Ha a küldetéseknél teljesítettnek jelzi a káoszos részt ( archaon és a felette levő két rublika ki van pipálva) vissza fognak még térni? Nem maradt már egy káosz frakció sem.
  • ati1992
    #1870
    Csak érdekelt, nem találkoztam vele. De akkor megnyugodtam, köszi.
  • Malarki
    #1869
    Nem, easy-n pont hogy a player kap bónuszokat.
  • ati1992
    #1868
    Olvastam steam kommentek között, hogy az ai sokat csal hard-tól felfele lévő fokozatokon. Elképzelhető ez easy-n is?
  • Malarki
    #1867
    Nem veled van a baj, a diplomácia egyértelműen e játék leggyengébb pontja. A kereskedelmi szerződésen és non-aggression pacton kívül nem is érdemes mással foglalkozni.
    Az MI egyébként addig nem igazán köt békét amíg az utolsó seregét is le nem győzöd. Még ha csak 1 minor települése van is, inkább ül benne a full gagyi seregével csak hogy még jobban kicsesszen veled.
  • MarkBlade
    #1866
    A tw játékok egyik nagy gyengéje a diplomácia. Itt meg különösen mert egyes fajok nem nagyon diplomatikusak.. :)
  • ati1992
    #1865
    Sziasztok!
    Új vagyok a tw-ban, pár napja játszok a tww 2-vel. Szépen lassan (nagyon nagyon nagyon lassan) kiismerem a játékot. Nagyon tetszik, teljesen magába szippantott, de... A diplomácia csak szerintem van bután megoldva vagy tényleg? Pl.: most is hadban állok egy szomszédommal, enyém egy kivételével minden területe, de nem fogadja el a békét. Inkább büszkén meghal. Ez elég logikátlan. Szerintem. Pl.: eu3ban, imperator roma-ban még fizetnének is ilyen helyzetben a békéért, de itt... Még én ajánlok neki pénzt (mert hamar le akartam zárni, hogy egy komolyabb fenyegetéssel törődjek), erre vissza utasít. Na mondom akkor neked lőttek.
    Gondolom a megítélésem miatt van így, úgy veszi mint ha békében egy kereskedelmi vagy megnemtámadási szerződést ajánlanék neki, csak hogy nem. Szóval szerintem kicsit illuzió romboló a diplomácia (de javítsatok ki, ha én vagyok a hülye), ettől független nagyon tetszik a játék.
    Esetleg ismertek valami modot ami kicsit realisztikusabbá teszi a diplomáciát?
  • Beni521
    #1864
    Olyanra esetleg tud-e valaki válaszolni, hogy ugye ha nincs meg egy DLC akkor nem tudsz konföderációba lépni a DLC frakciójával, hogy ne tudj vele ingyen játszani. Ha időközben megveszem a DLC-t, akkor megkezdett kampányban is tudok már velük konföderálni, vagy teljesen új kampányt kell hozzá kezdeni?
  • MarkBlade
    #1863
    Szerintem csak rosszul fogalmazta meg :D
  • MasterMason
    #1862
    Nekem eredeti játék van, én steamen vettem és nem is értem, hogy jön ez ide. Próbáltam modokat természetesen, és az alapján kösz de inkább nem erőltetem... Sokkal jobb és kiegyensúlyozottabb a hivatalos game, mégpedig úgy, ahogy az meg lett tervezve. Én kizárólag csak kozmetikai modokat használok.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2020.06.17. 12:00:52
  • Daermon
    #1861
    Szerintem a mod nem warez kérdése. 7-8 TW játékom van eredetiben, Steamen, és még sem modoltam soha :)
  • Madi92
    #1860
    Ne haragudj, de némelyik modban több törődés, meg odafigyelés van, mint az eredeti játékban.
    Régen én is így voltam, elwarezolgattam, azt sem tudtam mi az a modolás, jóvanazúgy címen. Aztán mióta mindent ami érdekel megveszek, az az első, hogy megnézem milyen a mod community. Rengetegszer van olyan mod is ami az alapjátékban kezdetek óta benne lévő hibákat javít.

    Persze szíved joga nem használni, de szerintem rengeteg jó dologról lemaradsz így.
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2020.06.17. 00:50:08
  • Malarki
    #1859
    Nem lehet hogy valaki egyből meggyilkolta? Persze az is lehet hogy tényleg egy bugba futottál bele.
  • MasterMason
    #1858
    Én sem használok modokat, a játék elvileg pont úgy van kiegyensúlyozva. Folyamatosan futtatnak teszteket és állítanak rajta, ahogy újabb és újabb frakciók kerülnek be, de soha nem modokkal futtatják ezeket a teszteket... Persze ettől még lehet jó egy mod, de valójában nem tudni, hogy a mod mennyire borítja fel a frakciók közötti egyensúlyt...
  • Beni521
    #1857
    Ott se volt, meg a Lord/Hero listában sincs benne.. nem értem :/ Gondolom valami bug lehetett, de akkor azthittem majd bejön a warlock csak később, most meg már nem akarok vissza menni addig a mentésig..
  • Malarki
    #1856
    Nem a fővároshoz spawnolja ezeket? A limitnek ehhez semmi köze, akkor is meg kellene kapnod.
  • Beni521
    #1855
    Sziasztok, Skavenekkel (Skrolkal) játszok Vortex hadjáratot, és toltam egy Scheme of Doooom rítust ami ugye elvileg spawnol egy warlock engineert a frakció vezető lordomra. Csakhogy nem spawnolt, az árát viszont levonta, és új rítust sem tudok csinálni. Mi lehetett a gond? Az hogy a fő seregem 20/20-as stack volt és nem fért bele? Akkor nem mellé kellene raknia vagy ilyesmi? Lehet az a baja h már van egy warlock enginee-rem és nem lehet több? De akkor nem kéne erre figyelmeztetnie a játéknak..? Most 30 körig nem fogok tudni újat csinálni, így elég kellemetlen..
  • Daermon
    #1854
    Nyomtam egy ME-t Vampire Coasttal (Luthor Harkon), hát nagyon buli kis frakció. Bánom, hogy nem elöbb próbáltam ki őket :)
  • Daermon
    #1853
    Steamen játékos csúcsot döntött a Warhammer 2
  • silverchain
    #1852
    Elkövettem azt a hibát, hogy másfél éve kipróbáltam én is az SFO-t, azóta nem tudok nélküle játszani, vanillához képest sokkal többet ad (gondolkodni kell, milyen épületet hova húzol fel, változatosabb late-game seregek az AI-nak, auto-battle -nak nagyobb szórást ad, t5 egység cap (pl. empirevel nem lehet 10-20 gőztankot spam-elni, hacsak nincs rengeteg t5 ágyúgyárad, több hp az egységeknek, így tovább tart egy csata, megéri flank-elni, stb.).

    Általánosan nehezebbé teszi a játékot úgy, hogy nem ad az AI -nak cheat-et és bónuszokat. Skaven kaja rendszerét átdolgozta értelmesre, Káoszt átdolgozta, Wood elf amber rendszer átdolgozta, stb.

    Le lehet tölteni hozzá az SFO easy modot, az csökkenti a játékos sereg upkeep-et 25 %-al (de így is magasabb lesz t5 egységeknél, mint vanillában)

    Most nem tudok játszani, mert a frissítés elavulttá tette a modot:)
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2020.05.25. 09:47:08
  • Lacc 88
    #1851
    Mi ebben a cheat? Max a dupla skill pont tűnhet annak. Legtöbb Mod ami nem textúra abban segít, hogy haladjak. Rengeteg Legendary Lord van és mindegyik sztorija meg küldetése érdekel. Mindent elolvasok amit feldob a játék. Már előrébb vagyok időben ha többet tudok lépni, gyorsabban gyógyulnak az embereim, szövetségesek nem töketlenek, hanem érnek is valamit amikor kell. Némelyik Mod abban segít, hogy több erőforrásom legyen a több frontos háborúhoz és ne egy sereggel baszakodjak miközben ezer felé kellene menni. Ha több időm lenne játszani és a töltési idő se venné el a játékra szánt időm jelentős részét, akkor nyilván néhányat nem használnék. De egyiket sem érzem annyira durvának, hogy csalásnak nevezném, miért venném el magamtól a játék örömét. Bőven megvan a kihívás így is.


  • Daermon
    #1850
    De ennek a nagy része kvázi “cheat” :D Nem túl egyszerű így?
  • Malarki
    #1849
    Hát akkor én vagyok az ellenpélda, kb 5 modot ha használok, azok is csak kisebb grafikai változtatások. Fog remover, Better camera, Clear skies meg 1-2 egység textúra mod ahhoz a frakcióhoz akivel éppen játszom. Az SFO-t próbáltam de nem jött be, annak meg hogy teletömködni milyen cheater modokal a játékot mi értelme van nem értem, ennyi erővel játszhatnék very easyn is, ugyan ott lennék.
  • Lacc 88
    #1848
    Neveket így hirtelen nem tudom, de leírom a jobbakat, amiket szeretek. Ha érdekelne a MOD konkrét neve is szívesen megírom majd.

    - Gotrek és Félix a játék elejétől elérhetővé válik Heroként. Ezt akkor kikapcsolom, amikor pl vámpír, káosz vagy hasonló kampányt indítok.
    - Lords Of Change elérhetővée válik káosz kampányban, miután legyőzted
    - szintenként 2 skill pont, 1 szerintem lófasz
    - grafikai modok, pl. átdolgozott kinézet minden egységhez, változatos időjárás, szebb vizek, puskafüst, harci dalokat énekelnek, kidolgozottabb épületek, szebb zászlók
    - gyorsabb research
    - saját területen belül több lépés
    - gyorsabb sérült egység feltöltés
    - bizonyos távolságon belül baráti egységeket magamhoz rendelhetem ha csatára kerül a sor
    - pénzért lázadást szíthatok más frakciók területein. Hasznos ha gyengíteni akarom őket vagy baráti frakció egyik területét meg akarom szerezni háború nélkül. Van egy terület csere mod is erre de nekem az ütközött valamivel így nem tudtam kipróbálni
    - frakciók háborúja esetén ha nem akarok én is csatlakozni nem bomlik fel a szövetségem. Baromi bosszantó volt, amikor egy agyatlan szövetségesem minden ok nélkül háborút indított egy másik ellen és vagy csatlakoztam vagy baszhattam a szövetségünket.
    - kényszerített konföderáció. Ezt azért szeretem, mert ha lenyomok egy frakciót, akkor magamba olvaszthatom és a legendary lordok is az enyémek lehetnek.
    - bárki vazallussom lehet. Pár napja tapasztaltam, hogy pl Ulthuan mindig kurva erős játékban baromi sok sereggel. A Birodalommal voltam és eléggé megerősödtem. Gond nélkül elfogadták a vazallussá válást és elég szépen tejelnek.
    - Elhalt népeket éleszthetek fel.
    - Wood elf kampányban nem kell ambert fizetni egységekért. Kibaszottul szar ez az Amber rendszer, alig kapni és minden szarért azt kér a kampány.
    - Felbérelhető zsoldos egységek
    - Időnként megjelenő kisebb káosz, bestia, ork egységek erre-arra

    Nagyából ennyi. Ez így jelenleg kb 45 MOD :D Több olyan van, ami nem lét kérdés csak jobb tőle a játék. De sok olyan is akad, ami nélkül már el sem kezdem annyira sokat tesz hozzá és nem egy kínszenvedés az egész kampány, hanem jobban lehet élvezni.


    Utoljára szerkesztette: Lacc 88, 2020.05.23. 10:54:23
  • Madi92
    #1847
    Szintén zenész, én sem tudnék már modok nélkül játszani. Elhiszem, hogy a vanila is jó, de miután kipróbáltam pl az SFO-t, nincs az az isten, hogy anélkül elindítsam a játékot.

    30 modot használok, többnyire SFO köré építve.
    Leírok párat, ami még fontos nekem.

    Mixu legendary lords (ebből van kb 4-5 külön submod)
    GCCM
    No confederation
    Gates of Chaos
    New lorefriendly climates
    Region Trading!!!!!
    Old world rites
  • MarkBlade
    #1846
    Milyen modokat használsz? Lehet kipróbálnék én is párat..
  • Daermon
    #1845
    Én sose használtam modot :D
  • Lacc 88
    #1844
    Sajna nekem annyi Mod van letöltve el sem indul a játék :( Pár napot várnom kell, hogy frissítsék őket. Nélkülük már el sem tudom képzelni a kampányokat.
  • Malarki
    #1843
    Én Grommal kezdtem ME-ben de elég szívás mert egész Bretonnia unpleasent climate(narancssárga). Hagytam is a francba, inkább átmentem Grimgorra. Ez már sokkal jobban néz ki, a konfederáció nagyon baba, a scrap is jó, az új techtree hatalmas fejlődés, már van replenishment is, normális magic lore is.
  • Daermon
    #1842
    Na Eltharionnal kezdtem is egy Vortex kampányt. Jók a bejött egységek, meg az torony építés is jó kis adalék. 85 kör és megjön Grom (ha gondolom addig le nem megyek leverni), kiváncsi leszek.
  • Daermon
    #1841
    Henry Cavillt is becsempészték az új DLC-be. :D
  • Daermon
    #1840
    Na nekem végem :D
  • Malarki
    #1839
    Érdekes lista, de hát ízlések és pofonok :D
    Nálam:
    1. Skaven(Ikit nyilván a legerősebb, de a többi 4-et is szeretem)
    2. Lizardmen(Mazda, Gor Rok, Krog Gar, a másik kettő felejtős)
    3. Empire(bármelyik lord)
    4. Dwarf(Grombi vagy Thorgrim)
  • Daermon
    #1838
    Amúgy kinek mi/ki a kedvencek?
    1. Norsca (Wulfrik the Wanderer)
    2. Vampire Court (Vlad von Carstein)
    3. High Elves (Tyrion)
    4. Empire (Karl Franz)
    5. Wood Elves (Orion)