11597
  • Sunsetjoy
    #11557
    Leírom ide is, ha valaki az internetről érkezve errefelé keresné:

    A YT ma reggel törölte a Fallout 4 magyarítás telepítése- videós útmutató nevű videómat, ami majd 4 éves volt, tizenvalahány ezer megtekintéssel.

    Káros és veszélyes tartalom címén, gondolom ezen alszekció miatt:
    Digital security content

    Instructional theft: Instructional theft videos posted with the express intent to steal physical goods or get something for free.
    Hacking: Demonstrating how to use computers or information technology with the intent to steal credentials, compromise personal data, or cause serious harm to others.
    Bypassing payment for digital content or services: Content that shows viewers how to get unauthorized access to content, software, or services that usually require payment.
    Phishing: Content that tries to get or gives instructions for how to get nonpublic personal identifying information from viewers by deceiving them.
    Cryptophishing: Requests for cryptocurrency or cryptocurrency-related wallet details as a part of a phishing scheme.

    Simán csak Steam látszott rajta, ini fájl szerkesztés, meg hasonlók.

    Újra felrakni nem fogom oda, majd legfeljebb csinálok képeskönyv bemutatót a magyarítás mellé, illetve onedrive-ra felrakom a videót, amit töröltek (aki akarja, töltse le onnan és nézze meg.)
  • Sunsetjoy
    #11556
    Az angol szinkronban/feliratban is "they" személyes névmást használnak, vagy mi. Nem ellenőriztem le mondjuk konkrétan, magyarban meg ugye nincs megkülönböztetés személyes névmásoknál, mint az angolban.
  • lwb
    #11555
    Én ebből teljesen kimaradtam. De nem is nagyon értem, Dane-nek a teljes évadban van összesen talán 10 perc képernyőideje.
  • PiszkosFred
    #11554
    Ez most indirekt mod, nem a lore, hanem a valosag miatt :) Ugy ertem, hogy a sorozatban nincs kiemelve, csak a sajto anyagban (vagy en is elsiklottam felette), de mivel az elso 5-10 sec utan latod, hogy a szinesszel magaval mi a helyzet, igy onnan kovetkezik, hogy akkor az altala jatszott karakterrel is (kotelezoen) mi lehet a helyzet, mert ha nem egyezne a fikcios karakter es a szinesz ebbol a szempontbol, akkor abbol akkora hiszti lenne a kozossegi feluleteknek nevezett tengermely pocegodorben, hogy a fal adna a masikat az Amazonnak...
  • lwb
    #11553
    Mármint Dane brotherhood of steel karaktere? Az non binary lenne? Wtf. Csak mert nem jön le a filmből egyáltalán.
  • Sunsetjoy
    #11552
    Oké, de itt és most a Fallout sorozat a téma :)
  • lwb
    #11551
    Hát azért én itt voltam, amikor ment a hiszti a fekete Game of Thrones (House of Dragons) karakter miatt ...
  • Sunsetjoy
    #11550
    Ahogy olvastam mindenféle írást a sorozatról,
    woke-kieg. : nem a fekete karakter a téma olyan berkekben, hanem a non-binary karakter. Nem csak a színész, a szerep is az.
  • lwb
    #11549
    Na, spoilermentes review-m a játékról. Először pár szót arról, hogy honnan jövök:
    - Fallout 1-2-t megjelenéskor játszottam, ezerszer újrajátszottam mindkettőt
    - Fallout 3-at szintén, nem szerettem, később megkedveltem
    - FNV-t kihagytam megjelenéskor a F3 miatt, később vettem csak fel és nyilván bejött, de akkor már azért érződött a kora, ezért 1-2 végigjátszásom van csak benne
    - F4 megjelenéskor játszottam, a kiegészítők sokat emeltek a játékon
    - F76 kipróbáltam, nem tetszett

    A legtöbbet játszott Fallout játékaim: F2, F1, F4, FNV, F3, F76 - ebben a sorrendben.

    A sorozatról: a látványvilág tökéletes, nagyon figyeltek a részletekre, a zene is a sorozathoz passzol, a színészek jól játszanak, ezen a téren nincs semmi baj. Egy rövid mondat a hülyéknek: trigger warning, a sorozatban van - kapaszkodni - fekete színész. Több is. Meleg karakterre nem emlékszem egyáltalán, ha volt is, akkor annyira háttérben volt, hogy nem maradt meg egyáltalán az emlékezetemben. Aki woke-ság miatt aggódik, mert 13 éves vagy szellemi szinten ott van, az megnyugodhat.

    A sorozat kellőképp le van zárva az első évad végén, hagytak tennivalót a második évadra, de a legnagyobb kérdésekre mind választ kapunk, ha nem lenne második évad (lesz), akkor sem lenne nagy baj a történet szempontjából.

    Nagyon érződik a Bethesda hatása az egész évadon, "csörög a kocka", ahogy régen mondták a gyengébb DnD regényekre, itt inkább csörög a kontroller sokszor. Kicsit mintha sok is lenne már a kikacsintás a játékosok felé. De ez azért nem zavaró - legalábbis nekem, aki vágom, hogy mire gondoltak. Azt nem tudom, hogy egy játékkal sose játszó embernek mi lehet a véleménye, szerintem őket azért zavarhatta picit.

    Az évad története teljes mértékben olyan, mintha egy új Bethesda Fallout játékkal játszanánk. Ez a sztori akár lehetne a Fallout 5 is. És mindezt nem feltétlen dicséretnek írom. Kizárt, hogy ezt a sztorit nem a Bethesda valakije találta ki a sorozatra, annyira érződik rajta a Bethesda "bénaság", hogy azt nem lehet róla levakarni. Mondok pár példát a korábbi Bethesda Falloutokból, hogy lehessen érezni, mire gondolok:
    - a korábbi lore-t felszínesen ismerték, ezért lettek a F1-2 szuperkatonáiból as F3-ban a szupermutánsok lényegében emberevő ogrék vagy trollok a Jackson-féle Gyűrűk Urából átemelve
    - szintén ezért lett a lényegében eléggé nagy barom Brotherhood of Steelből, akik az első alkalommal, amikor az 1-ben találkozunk velük konkrétan egy öngyilkos küldetésre küldenek el minket, be sem engednek, egy kerekasztal lovagjai féle gáncsnélküli izé, aminek sok köze a forráshoz nem volt
    - a F1 80 évvel a háború után kezdődik, 2-3 generáció ment csak le, ezért érthető, hogy egy-egy berendezés még működik, néhány gép, számítógép még bekapcsol stb, az emberek még romok közt élnek, vagy roncsvárosokban stb. - a F3 200 évvel a háború után kezdődik, de a világ olyan, mintha a háború csak 20-30 éve ért volna véget. Az emberek még mindig roncsvárosokban élnek, a régi berendezések, számítógépek ugyanúgy működnek stb. 200 év alatt senkinek nem jutott eszébe mondjuk kőből házat építeni. 200 év az egy teljes korszak, a reneszánsz kor a történelemben kevesebb volt ennél.

    Szóval, akit ez nem zavart a F3-ban és F4-ben, azt itt sem fogja zavarni, mert a játék TÖKÉLETESEN hozza a Bethesda féle logikátlanságokat, a Bethesda féle humort is. Ha túl tudtuk ezen tenni magunkat vagy éppen nem is nagyon ismertük az előzményanyagot, akkor itt sem lesz vele bajunk. De aki ismeri a világot az foghatja picit a fejét itt is, de már hozzá kellett szokjon a F3 és a F4 közben is.

    Mint adaptáció tökéletesen adaptálja a Bethesda Fallout világot. Tűpontos.
  • chris0000
    #11548
    én nagy sorozat rajongó vagyok, és szerintem is baromi jó lett... és ezt úgy mondom, h sosem játszottam a játékkal..
    tetszenek az ilyen postapoka világban játszodó sorozatok... mint játékban mondjuk a wasteland sorozat... üdv.
  • Caliph
    #11547
    este én is nekiállok,szerencsére hozzám is olyan hírek jutottak el hogy jól sikerült
  • Seth
    #11546
    Megnéztem. Szerintem nagyon jó lett.
  • PiszkosFred
    #11545
    Jaja, jobb varni picit, mert tartalmilag is valtozik a next gen patch miatt a jatek (meg ha keveset is), igy muszaj lesz az unoff. patcht is modositani.
  • Sunsetjoy
    #11544
    Várnék azzal, hogy ütnek-e össze nextgen-hez unoff. patchet...

    Ha nagyon szétkurelja, akkor még eleve a magyarításhoz is kell javítás, nemhogy modokhoz...
  • gyurex85
    #11543
    Szia!

    Fallout 4 Unofficial patch 2.1.5 verziójához lesz magyarítás frissítés? Vagy esetleg meg lesz várva az új patch, hogy mit befolyásol a játékban szövegek terén?
  • lwb
    #11542
    De, csak ugye pacific time este 6, az nekünk holnap hajnalban lesz sajnos :( Amúgy április 12 volt az eredeti megjelenés.
  • Caliph
    #11541
    hiszem ha látom,mármint az elcseszés részét :p láttam én már karón varjút :p
  • chris0000
    #11540
    hi. nem előrébb hozták mára? üdv.
  • lwb
    #11539
    Holnap magyar idő szerint hajnal 1:00-tól nézhető a teljes első évad az amazon sorozatból (amazon prime video-n). Állítólag nem cseszték el.
  • Sunsetjoy
    #11538
    Elvileg konzolokra és PC-re lesz nextgen patch. Framerate meg felbontás fixek, hibajavítások, meg Creation Club tartalmak amiket írtak.
    A sorozat környékén jelenik meg az említett Fallout London gigamod.

    A high res texture szerintem nem sok..., modokkal jobbat lehetett eddig is kihozni grafika terén, mint az. Azt azoknak csinálták, akik a modhasználathoz nem értenek de mégis jobb grafikát akartak.
  • PiszkosFred
    #11537
    Lesz (majd, egyszer, valamikor) next gen patch konzolra, mas semmi. A Fallout London TC mod erkezik majd aprilisban, arra erdemes majd ranezni, a keszitok kozul van, aki azota mar a Bethesdanal dolgozik.
  • coolpet
    #11536
    Kérdés: Jön valami update hozzá, most hogy jön a sorozat?
    Szoktak ilyent nemde?

    A High Res Texture pack az sokat számít?
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2024.01.01. 23:49:06
  • Fenrir
    #11535
    Nem javítja, nekem is előjött a glitch és fent volt au unofficial patch.
  • Anonymusxx
    #11534
    van mod-engedélyező mod, https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/12465
  • coolpet
    #11533
    Az a bajom, hogy elhatároztam, hogy steamen ki 100%-olom a gamét, így a modok nem játszanak
    viszont 1-et applikáltam, mégpedig a gyorsabb betöltést.
    Erre a mod csak egy konfig file meg egy dll bemásolása kell.
    Az unoff patch viszont már szerintem modded gamenek számít, ami miatt tiltja az archivmenteket nem?
  • Sunsetjoy
    #11532
    Attól, hogy bugos a játék? :)
    A Thicket excav bug nekem is előjött, írják a bugot a wikin is.

    "Upon arrival at Thicket Excavations, there seems to be a foglike low-res concrete-floor, hovering above most of the real surfaces, and it persists underwater. It is the high distance version of the model one should only see when the object is very far away. This manifests in that both the Sole Survivor and Sully Mathis wade knee-deep in concrete, Sully always hovers around the compressor/pump, before the Sole Survivor suddenly falls into the water or the access-way leading down into the excavation. The impact of this bug can be negated by restarting the game."

    Lehet, hogy az unofficial fallout 4 patch (vagyis mod) javítja, de nem néztem pontosan utána.
  • coolpet
    #11531
    A texturahibák mitől vannak? Hogy lehet orvosolni őket?
    Van hogy játék közben csak el-simulnak a textúrák.
    Van hogy átesek rajtuk.

    Jellemző a Thicket Excavationsnál pl.
  • Alanw
    #11530
    Valoszinüleg az új verzio miatt kérdezi
  • Sunsetjoy
    #11529
    Erre nem tudok válaszolni sajnos, nem vagyok nagy Vortex szakértő se.
  • 6600GT
    #11528
    Köszönjük!
    viszont lenne egy kérdésem, amikor pl a vortexel teszek egy módot és rákérdez valamilyen mentés fájlra hogy újat vagy rá mentek az mit takar?
  • Kancsalborz
    #11527
    Ez aztán gyors volt !

    Nagy vagy, köszönöm szépen ! ;)
  • Papa01 #11526
    Köszönjük! :)
  • Sunsetjoy
    #11525
    Akit érdekel és érint: Elkészült a legfrissebb (2022.07.28) Fallout 4 Unofficial patch 2.1.4 modhoz tartozó magyarítás - vagyis amit az unoff. mod visszarak 9-10 ezer sornyi párbeszédes szöveget angolra, az ezzel magyar lesz megint.

    A patch javításai megmaradnak ezeken a sorokon kívül, tényleg csak a játékmagyarítás megfelelő sorait írtam vissza, hogy a mod használata se hozzon vissza angol szövegeket. A friss unoff. patch telepítése után a letöltött esp fájllal kell felülírni a modfájlt.

    A mod magyarítása tölthető a honlapomról: http://sunsethungary.atw.hu/- az első hírbejegyzésben van a link.
  • joceruza
    #11524
    Köszönöm szépen válaszod.
    Pont ettől tartok, hogy félig magyar, félig angol játékot kapok a mod felrakása után...
  • Sunsetjoy
    #11523
    Működnie kellene, a magyarítás igazából nem mod, hanem fájlmódosítás.
    Az alap fájl szövegeket módosítja- tehát minden mod működik szerintem, csak szimplán a modokban tárolt szövegek/adatok lendületből felülírják a magyarítás azonos szövegeit/adatait, hiszen a modok mindig az alapfájlok után töltődnek be.
    Szóval ha minden tárgy, meg ilyesmi tárolva van a modban, akkor a tárgyak, ilyesmik angolul jelennek meg.

    Ezért van az, hogy pl. az Unofficial fallout 4 patch felrakása után (ha nem használja valaki annak a modmagyarítását), rengeteg sor ismét angol (vagy 10 ezer sor talán).
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2022.07.20. 19:54:41
  • joceruza
    #11522
    Helló mindenkinek!
    Segítene valaki? Ha FallUI hudmódot használnám,akkor a magyarítás még működne?
  • Kroki105
    #11521
    Köszi, de nekem inkább kajás kellett volna. Egy embert kénytelen voltam felvenni hogy dolgozzon, vagy marad a kajagyűjtés.
    Zombi survival-ra modoltam, nem telepesezek, semmi nincs, csak a túlélés.
    A kacatokkal nincs probléma, az amúgy is dögivel jött, főleg hogy van egy fémkereső mod, azzal is találni sok mindent. A víz sem probléma, építettem fél tucat szivattyút, csak az étel a macera. Főleg hogy elkapott valami nyavalyát, és duplaadagot kell zabálnia...
    Raktam be autómodot, azzal elég messze el lehet távolodni a bázistól, és a csomagtartóba elfér ez az, nem kell mindennel hazarohangálni. Meg sátor mod, éjjelre. Na meg a cigi mentés, az nagyon jól jön, és nem a haláltól félek, hanem a crashtől.
    Mondjuk nem tartott soká a játék, mert valós cél nélkül azért uncsi egy idő után. Főleg ha előtte már 100 órákon át nyüstölted. :D
    Durva azért hogy ehhez a játékhoz még most is jelennek meg modok, és szinte teljesen új játékot lehet belőle csinálni.
  • Alanw
    #11520
    Nem pont az amit kértél de talán hasznos lehet

    more productive scavening stations
  • Kroki105
    #11519
    Olyan modról hallottatok, amelyikben nem kell settlert hozzárendelni a növényekhez, hanem esetleg a saját karakterrel is el lehet érni, hogy újra teremjen?
  • Alanw
    #11518
    Ugy érted neked gyors vagy bugosan gyors(mint egy gyorstekert hangszalagnál?