243
banner
  • broman191
    #203
    "Wines" = Windowsos, csak nem írtam ki a hosszú verziót, nem a Linuxos "Wine" akármire gondoltam. Linuxos környezetre írt játék futtatásáról beszéltem a teljesítmény témában, mindenféle emulálás, ablakban Windowst futtatás és egyéb 'okosban' futtatós megoldás nélkül. Úgy a fele az FPS-ben mért futásteljesítmény a *Windows 10-es*, többnyire más API-val futó megfelelőhöz képest. A jelenség a nagyobb játékok esetében szinte sorozatosan, eltérő fejlesztővel/kiadóval rendelkező címeknél megfigyelhető.
    Egy klasszikus T-s D-Link modemem van, Windowson minden műxik vele, egyedül használom a gépet, aki pedig bárki bárhol bármivel netezni szeretne, legyen már mobil előfizetése...ha a telómra kell valami szoftver nagyritkán, akkor megoldom a melóhelyi/egyéb hotspot wifivel. Az otthoni nettel letöltött pdf-eket, egyebeket pedig áttolok rá mini USB adatkábelen. :)

    ui.: Egyetlen sztori volt, nagy fordulat nélkül, nem tördeltem...és nem programozom oldalakat naponta, hogy nagyon zavarjon, ha valaki nem tördel. Te szvsz túlzottan is jól láthatóra tördelsz, legalábbis könyvek és napilapok sztenderdjéhez viszonyítva mindenképpen... ;D

    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.12.15. 17:23:54
  • takysoft
    #202
    Hasonló tapasztalataim vannak, bár pár megjegyzés:

    1: Ember, üss már néha 1-1 entert (vagy crtl+entert), mert... na... hogy néz már ez ki? XD

    2: Az internetet nem a gépen állítjuk be, hanem a routeren. Ha nincs routered.. legyen. Úgyis kell a wifihez. Ha nincs wifid... legyen, mert barátaid se jönnek át hozzád :D Ha nincsenek barátiad, legyenek, mert jól tudnak jönni. Fizetnek neked sört, ha már elfogyott a pénzed. Ha meg a sört se szereted, az életnek se sok értelme van ugye.

    3: A Wine-t ne vegyük már komolyan, ha játékokról van szó :D Az messze nem hivatalos megoldás. Sőt... az egyik leg-hack-elősebb, amit valaha láttam.

    De amúgy ja... mindenben egyetértek.
  • broman191
    #201
    Elismerem, hogy bizonyos casual/munkás felhasználással nagyon is élhető lehet valamilyen Linux rendszer mindennapi használata...de amíg a nagyobb A/AAA game címek Linuxon gyakran a Wines futásteljesítményük felét hozzák - nem egyaránt OGL/Vulkan környezetben mindkét platformon a támogatottság hiányában nyilván - addig nem tudom komolyan venni a mindennapos Linuxozást. Ha csak multimédiás tartalmakat néznék, neteznék stb. szóval az átlagnál hosszabb és gyakoribb gamer felhasználás helyett valami átlagosabb életmódot folytatnék, egészen jól használhatónak tarthatnám a Linuxot, annyi dev lelkület is szorult belém, hogy ne frusztráljon halálra az időnkénti cmd használat és az alapvető parancsok memorizálása sem elviselhetetlenül fájdalmas, de hát gaming... :) A Linuxról/Linux gamingről alkotott negatív képemhez persze nagyban hozzájárult, hogy a remek T-s ADSL netemet nem tudtam Linux alatt beállítani úgy, hogy minden weboldalt megjelenítsen a böngészőm és mindenféle távoli szerverről tudjak letölteni/frissíteni linuxos szoftvereket...amíg a dual boot során a jelenleg is használt Win 10-embe belépve minden tökéletesen működött akkor és ma is...egy hétvégén át böngésztem mindenféle külföldi linuxos oldalakat, hogy mi lehet a gond, de máig nem jöttem rá... Aztán a sz0pás kombó folytatódott a gyengus linuxos AMD driverrel...olvastam is erre-arra, hogy ne is feltétlen várjam el a DE:MD esetében bármilyen AMD karival, hogy egyáltalán futni fog Linuxon...nem is futott nálam a legújabb 'AMD DuoPro tudomisén' Ubuntura kiadott, ajánlott driverrel...cmd-ből futtatva egy hibaüzenetre volt elég és egy crashlog mappa generálására, amelyben nem volt semmi, így nem is tudtam vele kezdeni semmit... :DD nVidia-val megoldottabb a dolog, de a teljesítmény a Win verzióhoz képest mélységesen förtelmes, a GTX 980 Ti Linuxon hozza a Win 10 + GTX 970 szintet mondjuk...és nem garantált, hogy 30 percnél tovább fog futni a játék egyhuzamban, crash nélkül... A legújabb Ubuntuval szenvedtem egyébként, mivel az eredetileg telepítésre kiszemelt SteamOS nálam egy kékhalálig jutott, gondolom a konfiguráláshoz elégtelen internetelérés, esetleg AMD-s hardver állhatott a háttérben...egy szó mint száz, az utóbbi másfél évtized Windows szoftvereinek telepítésével, felhasználásával összesen nem szívtam annyit, mint a múltkor péntektől vasárnap délutánig, csak mert mindenképp linuxos gamer szerettem volna lenni egy kis időre... -.-''
  • takysoft
    #200
    A Linux pedig nem gaming platform. Sok oka lehet annak, amiért egy gép gaming gép vagy épp nem az.
    A Mac azért nem gamer gép, mert anno valmaikor régen az Apple úgy döntött, hogy ne legyen az.
    Eleinte sokan játszottak rajta. A PC pedig irodai gép volt. Az egy céges döntés volt, hogy ezt leépítik. Ma már talán bánják kicsit, de elvannak vele. (játékplatformot csináltak az IOS-ből, abban is jó pénz van)

    A Linux pontosan azért nem gamer platform, amiért a Playstation sikeresebb a Windowsnál.

    A játékos játszani szeretne. És ennyi. Ezzel kezdődik és véget is ér a történet.
    A Windows ennél bonyolultabb. Telepítgetések, patch-et, runtime-ok, directx-ek, .Net-ek, driverek, kompatibilitás stb.
    És még ha elindul a játék, utána is finomhangolni kell. Shaderek, texture buffer, vsync, textúrák, frame buffer, antialias, motion blur, film grain stb.
    (mondjuk a motion blur-t nem kéne erőltetni szerintem.... azt hagyjuk meg a 24fps-es filmeknek... meg a film grain-t is utálom...

    Egy Playstation összeszerelése nem okoz gondot egy átlagos családapának. De egy Windows-os játékhoz picit értei kell. Nme sokat, de egy picit.
    A Win10 mondjuk leszedi az összes drivert.. a Steam meg lekapja az összes függőséget. szóval azért annyira nem nehéz.

    De a Linux az homlokegyenest más kérdés....
    A dolog ott kezdődik, hogy feltelepíteni is nehéz. Már eleve... a az átlagembernek még azt eldönteni is nehéz, hogy egyáltalán milyen disztribúció... (meg elmondani neki, h mi a tököm is a disztrib....)
    De a legtöbb disztribúció már telepítéskor megtámad olyanokkal, mint swap partíció (ami már akkor is felesleges volt mikor kitalálták), MRB meg GPT, meg bonyolut hálózati konfigurációk.... raid, meg fene tudja....
    (az átlag gamer nem használ Raid-et...)

    És hát ismerem a linuxot. Elég jól. Az újabbakat is, Ubuntu ,Opensuse főleg, mert ezekkel dolgozunk.
    A grafikus felületek... a mai napig gyengék. Néha rákattintok a KDE startmenüjére, és összeomlik a plasma...
    Ha valami beállítás kell...
    Minden létező disztribúcióban máshol találod. Opensuse esetén pl Yast. De mindez változik még annak a függvényében is, hogy milyen ablakkezelőd van. Mert annak is vannak beállításai.

    Elképesztő mennyiségű beállítás nem érhető el grafikusan. DE! Sokkal több beállítás érhető el grafikusan, mint anit egy átlag usernek állítgatnia kéne...

    A legtöbb esetben marha könnyen el lehet állítani olyan dolgokat, amikkel tönkrevághatod a rendszert. Pár csúszka ide vagy oda, és úgy elszáll az X, hogy azt resetnélkül nem áll helyre.
    Általában az alapértelmezett beállítások visszaállítása sem egyszerű... nekem sokszor kellett úgy, ahogy van törölni az egész xfce vagy kde beállítás mappát a home-ból, mert nem tudtam megcsinálni, amit elszúrtam.

    És akkor a driverekről még nem is esett szó.
    A Nouveau driverek konkrétan rettenetesek. Nekem még SOHA nem sikerült egy normális multimonitor setupot se belőni velük.
    A disztrib driverek repo-ból (opensuse-hoz legalább is, mert 2 éve abban dolgozunk), legalább annyira szarok.
    A gyári nvidia driver működik, de telepíteni egy konkrét rémálom.
    Ki kell lőni az X-et, biztosítani kell, hogy fent legyen a sokezer apró faszom függőség (kernel source pl, amit az esetek 20%-ban akkor se akar megtalálni, ha tutira fent van), és még azt is eldöntheted, hogy akarsz-e DKMS-t... ami hol működik, de jellemzően inkább nem....
    De ha nem teszed fel, akkor az első kernel update taccsra vágja a rendszert.
    (bevallom, AMD oldalról nem ismerem annyira a dolgokat, de amiket hallottam, ott se jobb a helyzet)

    Persze sok előnye van a linux-nak (pl hogy ha törlöd a beállításfájlokat, akkor visszaáll default-ra)

    De átlagos felhasználásra egyszerűen nehézkes. Átlagos felhasználó nem tudja telepíteni, és beállítani.
    Persze, ha elindítasz egy konzolt, akkor ott hirtelen kb mindegy milyen disztribről van szó, és milyen ablakkezelőről.

    De most átlagos vérpistikétől ne várd már el,hogy konzolt, meg VIM-et használjon XD

    És akkor még ott van az is, hogy linuxra nincs DirectX....
    Az OpenGl sose volt nyerő alternatíva. Egyszerűen kevés. Kevesebb. Mindig is az volt. Azért is dőlt a saját kardjába.

    GTK-val meg QT-vel meg hasonló jópofaságokkal lehet indie játékot csinálni. Így nagyon hamar összejön a "több ezer" játék. De a piacot az AAA címek viszik. Ahhoz meg komoly API-k kellenek, nem gyerekjátékok.
    És nem, a Unity sem az az irány... Láttam mit tud a Unity... nagyon erőforrásigényes, és lassú.


    Szerencsére nem technikai, de érdemi utódja van az OpenGL-nek, mégpedig a Vulkan. Talán az első valóban, igazán jó multiplatform 3D API.
    Támogatja az AMD, az nVidia, az Intel, a Steam, meg a linux community is.
    Ismétlem... Steam(vagyis a Valve, na :D)... nem kevés pénzzel, és befolyással.

    Szóval valamikor a távoli jövőben eljuthatunk oda, hogy SteamOS-re is megjelennek majd AAA címek. De ez még évek kérdése.

    Szóval igen, a SteamOS jó irány, főleg egyszerűség terén. De így 2016 végén egyszerűen annyira nem mérvadó, hogy sajnos nem lehet a linuxot játékplatformnak tekinteni.

    Persze vannak már felhasználóbarátabb linuxok... mint pl az Ubuntu. De még azok is... eh...
    El sem tudom dönteni, hogy az RPM-et vagy a DEB-et utálom jobban :(
    Itt vagyok most is acégnél, Opensuse alatt, de forrásból telepíteni valamit rémálom. általános RPM nincs (de átlalános DEB se...), szóval opensuse-s rpm-et kell keresni. Az meg persze nem egyezik meg a verziószámommal.
    ami meg van az nem települ, mert az én repómban tuti nincs meg a 628 függőség közül valamelyik.
    Rémálom...

    Windows-ban ez SOKKAL egyszerűbb. Hülyébb, de egyszerűbb.
    Ott mindent a szoftver mellé csomagolnak. Ha valaminek Bink lejátszó kell, akkor jön a dll a játékkal/szoftverrel.
    Nem spórolnak a hellyel. Viszont nincs is olyna gond, hogy frissül a szoftver, és a ráépülő dolgok emiatt nem működnek.
    (ha puppet-tel dolgoztál már valaha, érted, miről van szó)

    A Linuxhoz érteni kell. Tudni, mi a nyavalyája. Tudni, hogy hogyan logol, ezek mit jelentenek. Hogy épül fel a rendszer.
    Jó rendszer. De nem falhasználóbarát. Nem játékplatform...
    Utoljára szerkesztette: takysoft, 2016.12.13. 14:28:12
  • takysoft
    #199
    Hát büszke nem vagyok rá, de ezt most nem vettem még meg, mert drága. Majd ha lezs valami GOTY kiadás.
    Meg első körben úgyis végiglövöm magam. Achievementekre majd akkor hajtok, ha már kcisit ismerem a játékot, a dinamikát meg a pályákat :)

    A CPY változat nekem betonstabil. DX12-őn nyomom.
    Intel i7 6700, AMD R9 380, 32GB DDR4

    Összesen kétszer fagyott ki, egyszer, mikor a beállításokban turkáltam a menüben, egyszer meg Alt-Tab-nál. De kb 15 órát már beletettem. Nem vittem még végig, de szerintem nem lesz gond vele.
  • MerlinW
    #198
    Rossz vicc. Azért annyira nem súlyos a helyzet. Miután napi 8 órát töltök pingvinnel, és itthon is elsődleges rendszerem minden x86/arm eszközömön, ki merem jelenteni, hogy nem sok gond van vele. Egyetlen probléma - a causal réteg számára -, hogy még mindig érteni kell a Linuxhoz. A szabadságnak ára van, valszeg sosem lesz olyan butabarát, mint a Windows, ami alapvetően érthető. Bár a Canonical szárnyai alatt (Ubuntu, 2004->) fényéveket fejlődött a rendszer és az utóbbi években kezd az egységesség is alakot ölteni végre.

    A linux gamingnek van még hova fejlődnie, de ha azt vesszük hogy az utóbbi 2 év alatt 3000+ cím jött pingvinre a SteamOS-nek hála, alakul az. Az OGL-es cuccok nagy része jobban fut, mint Windows-on:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.12.11. 23:39:51
  • broman191
    #197
    Jól működik az a Win rlsnél, csak a Linuxos kiadásnál nem...bár a linux gaming úgy ahogy van egy rossz vicc.
  • Although
    #196
    Nem érdemes bánni a védelem miatt. Ahogy olvasom a crack oldalakat, nem túl jól működik a törés.
    A vásárlásnál meg mindig mérlegelj, mi az ami biztos megéri neked. Látványos borító szép grafika kevés önmagában. :)
  • MooneyR
    #195
    Hali, megvettem dobozosan a játékot MM-ben, redeem.exe-t inditanám a lemezről, hogy aktiváljam és kapjak steam kódot, de egyből 0xc00007b hibát dob.
    Gugliztam, néztem, már újra frissítettem directx-t, .net-et, a .dll fájlokat, az aio210-t is végigfuttattam de minden friss, windows update is megvolt persze, win7 64bit a rendszer.
    Van jó pár játék (újak is) a gépemen, amikkel nincsen semmi gond. Mi a fenét lehetne még kipróbálni? Gondoltam közvetlenül rámegyek a SQUARE ENIX register-re, de más formátumú kódot kér, szóval úgy sem oké..
  • broman191
    #194
    Ha valamiféle tartalmas shooter élményt várunk el a játéktól, akkor elég crappy, még mindig, az utóbbi rész után ez különösebb meglepetésként nem érhet senkit, nem túlzottan különbözik attól...de a Deus Ex-ek mindig is inkább egy világszemléleti és gondolkodási keret, mintázatok átadásáról szóltak, ezekben a Mankind Divided is gazdag...és az általános eladhatósághoz szükséges tartalmi szempontként, valamiféle sokadlagos prioritású koncvencionális shooter és egyéb gameplay komponenst is tartalmaztak, egyértelműen nem az átlag játékosnak szóltak, aki a kanapén chillaxolva akar shootolni halomra egy rakás mofot, lehetőleg minél kevesebb megszakítással... :) Számomra összességében tetszett a játék, habár nagyon átvezető jellegűnek éreztem a történetét, amelyet beszúrtak két nagyobb kaliberű eseményeket elmesélő játék közé...a következő rész így remélhetőleg helyszínekben változatosabb, történetében mélyebb és szövevényesebb lesz és visszatér az elődök által kitaposott útra és nem folytatják a sorozatot még pár 'The Hunger Games: Mockingjay - Part 1' stílusú, 'tudjuk ez nem sok, de ezt is el tudjuk nektek adni egynek' hangulatú alkotással...és gondolom a következő játék lesz az Adam Jensen trilógia lezárása is, elvárható, hogy nagyot szóljon...bár igazán nem tudom elképzelni, hogy mi újat tudnának mutatni azoknak a játékosoknak, akik minden eddigi Deus Ex játékkal játszottak, főleg az első kettővel. A sztorijuk kaliberét biztosan nehéz lesz túlszárnyalni, egyedül a különböző gameplay összetevők mainstreamesebbé, pörgősebbé és a tömegek számára élvezetesebbé tételében látom a kiutat...csak meddig lehet elmenni a 'deusextelenítésben' hogy maradjon is az oldschool Deus Ex esszenciából? Mindenesetre változásra lesz szükség, annyi biztos, mert az eladásokon is látszik, hogy hullámvölgybe futott a sorozat...a Human Revolution 3.4 millió eladott példány körül jár mára, igaz 5 év telt el a megjelenése óta. A Mankind Divided a 0.5 milliót karcolja, igaz alig több mint 3 hónap után, de az első 2 hétben eladott példányok száma is a harmada volt az előző részhez viszonyítva...szóval ha pár év után el is ér valahová 1 millió felé, a történet vége is egyharmad lesz, nem csak 2 két hét alapján.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.12.03. 23:49:46
  • JaSoN HuNTeR #193
    őőő játszottam vele 2 -3 órát de nem tetszik, ez a nagy bajom!!!!!! Jobbra számítottam.
  • takysoft
    #192
    na és? én most vettem meg a witcher 3-at, pedig még DRM sincs rajta.
  • Was
    #191
    Ez ne zavarjon, van aki kocsit, vagy áramot lop. Te megtetted a te részedet, azt, hogy az iparágat életben tartsd, és jöjjön a következő Deus Ex.
  • JaSoN HuNTeR #190
    .... már ezt is feltörték, én pedig megvettem... :(
  • Micsu
    #189
    most nyomtam le az első részt, ebbe 26 órát tettem, directors cutba meg 21et, kb 3 mellékküldi maradt ki, a dividedből meg 6, úgyhogy csak az emlékek szépültek meg
  • takysoft
    #188
    A win7 nem szokott szólni memóriaproblémák miatt.

    Különben is... unused RAM is wasted RAM...
    A rendszer arra hazsnálja a memóriát, hogy fejben tartsa a programok ügyes bajos dolgait. Hogy azokat ne kelljen újratölteni, ha visszaváltasz. Ergo... csak akkor rédemes üríteni ezeket, ha valami igényel még memóriát.

    A CPU-val ellentétben az teljesen normális, ha amemória terheltsége 100%-on áll. Ez azt jelenti, hogy kihasználod az erőforrásaid.

    Nem tudom milyen applikáció baszogat téged a memória miatt, de töröld le a franba, mert vackot se ér...

    Amúgy meg olyan nincs, h elfogy a memória. Erre való a virtuális memóra. Ezt hazsnálja a gép akkor, ha nincs már több elvonható memória máshol. ilyenkor lecsíp egy darabod az SSD-ből, és hozzácsapja a memóriához. Az sem olyan lassú azért :)
  • wedge31
    #187
  • SovereignXY7
    #186
    Napot emberek!

    Win 7esem van 8 giga ram. A Játék megeszik 4 gigát és a win már szól - 70%-ban foglalt a rendszer memória - h zárjam be az alkalmazást mert kevés a RAM. Ki lehet ezt vhogy kerülni?
  • viziloitato
    #185
    DXMD
  • viziloitato
    #184
    Én is csinálok mindent, amit kell, de közben keresgélek is. Nem tudom, hogy valahol le van-e írva, hogy mennyi mail, és egyéb dolog van a játékban összesen, de meg akarom találni az összeset. Igaz, lehetetlennek tartom 30-40 óra alatt megtalálni mindent, de kíváncsi lettem volna, hogy ki mennyit talált meg, hogy érdemes-e még kutatnom tovább. Adok egy képet, hogy hol tartok most 50 óra után, amikor már nyitva a piros lámpás hely.

  • Evoluti0N
    #183
    Nekem azt jelenti, h megcsináltam az összes melléküldit (neten utána néztem, h mik vannak, nehogy vmit kihagyjak), főküldit, point of interestet, valamint mindent olvasnivalót elolvastam, amit megtaláltam.
  • viziloitato
    #182
    Kérhetek olyan képet valakitől, hogy játék közben nyom egy L betűt, és készít egy képet? Csak kíváncsi vagyok számokban mit jelent a többségnek egy végigjátszás. Köszönöm!
  • Evoluti0N
    #181
    25-30 óra az átlag, ha az ember mindent megcsinál. Nekem 36 órát ír a Steam, de szokásom alt+tabozni játékok közben és kicsit netezni, mi egyéb, miközben fut a játék a háttérben. Szóval olyan 30 nálam a reális.
  • MikX
    #180
    Hát én még nagyon az elején járok, 11orám van benne, most jutottam golem citybe, meglátjuk milyen hosszu lesz... De igazábol ha nemis nyujt többet a HR-nél a világa mindig is tetszett, most sincs vele bajom, beleélem magam, és mivel 8,5e-t fizettem érte, igy nem fáj ha røvidebb is. Lehet itt is az lesz hogy a szezonpasszal fejezik be, vagy hamar jön egy uj rész, azért vágták rövidre. De ha egy 25-30 orám lesz benne, es azt jol kitölti, mar jo vagyok :)
  • Evoluti0N
    #179
    Jah, nekem is olyan hirtelennek tűnt a vége. Nem akartam hinni a szememnek, amikor kidobta, h New Game+ feloldva. A másik bajom, h sztem túl könnyű lett. Legnehezebb fokozaton is a lopakodós, 0 ölős végigjátszás nevetségesen könnyű. A HR sokkal nehezebb volt.
  • Shep
    #178
    A végére értem és hát ez így most mi? Mikor már kezdett volna beindulni a játék vége lett. Sajnos igazat kell adnom annak a fórumtársunknak aki korábban azt írta, hogy a HR jobb, mint ez. Nyilván nem mindenben de az jobban fel van építve, több helyszín van, érdekesebb a történet is. Nem tudom ez valahogy inkább egy nagy kiegészítőnek tűnik nekem, mintsem komoly teljes önálló résznek. Persze azért jó játék, meg jól is szórakoztam vele csak valahogy olyan hiányérzetem van az egészet illetően. Ja, és továbbra is 0 kihatása van tetteinknek a legvégét kivéve, na jó, a híradóban bemondják, hogy felszámolták ezt, elkapták azt stb.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.09.12. 21:41:53
  • Shep
    #177
    Hát így ,hogy már a játék nagyobb részét letudtam (most megyek majd Svájcba) sajnos némileg csalódás a játék. Az előző rész sokkal érdekesebb és változatosabb volt, itt néha már kezdek bealudni a sok beszélgetésen amik koránt sem olyan érdekesek, mint ahogy azt a fejlesztők képzelték, viszont az tetszik, hogy hasonlóan a Witcherekhez, nem csak áll a két beszélgető partner és bambulnak maguk elé, hanem egészen életszerűre sikerültek ezek a részek. Amit igazán hiányolok ,hogy itt nincs egy olyan csoport akit jó szívvel lecsapnék ezért aztán mindig az a vége a küldetéseknek ,hogy besunnyogok és kész, persze nyilván ez is egyfajta erősség, mert a DX-ekben mindig ott volt a harc nélküliség lehetősége, de nekem akkor is hiányérzetem van akció mennyiséget illetően.
  • Shep
    #176
    Aha, szóval semmi extra.
  • NEOreg3
    #175
    benchmark szerint nálam javított kb 5 fps-t

    az is valami
  • grebber
    #174
    Itt van
  • Shep
    #173
    Eredménye?
  • wedge31
    #172
    Kijött a DX12-es patch.
  • lwb
    #171
    Hmm. Voltam egy napot internet nélkül offline módban is, szóval ha azt nem számolja a steam hozzá (ami sanszos), akkor 13-15 óra lehet kb a rendes játékidő.
  • MikX
    #170
    Nyilván végig lehet szaladni, de egy ilyen cuccban, amiben millio emailt, és más szöveget raktak, ami kiegésziti a sztorit és érdekességeket kaphatsz, szerintem nem épp célravezető. Feltételezem semmit nem olvasgattál vagy kutattál a háttérinfókról.
    Sima akciojátékként végigszaladva lehet ennyi, de akkor rossz műfajjál próbálkozol. Vagyishát kinekmi, nekem HR is 30-40óra volt kb, és messze nem mindent láttam benne.
  • lwb
    #169
    Steam ennyit mutat, nem tudom. Nekem is többnek tűnt, de gondolom a steam nem téved (?). Az is szerepet játszhat, hogy felvettem a láthatatlanság augot, ami utólag lehet, hogy hiba volt, mert az lényegében egy beépített cheat mód. A főküldetések felén simán végigsétálsz, nincs kihívás a lopakodásban, csak elég biocell kell (ami craftolható is ráadásul ...). Aki kihívást akar, az kerülje.

    Mindettől függetlenül érezhetően rövidebb a játék, mint a HR. Nem baj, legalább marad időm az Enderalra, ami a legjobb mod (total conversion), amit életemben láttam és nem csak a Skyrim modok között. Itt OFF, de erősen ajánlós mindenkinek.
  • Evoluti0N
    #168
    10 óra? Azt hogy csináltad? o.O
  • Shep
    #167
    Kemény vagy, 10 óra. Én még mindig a 3. fejezetben tartok és van benne már vagy 5 órám.
  • wedge31
    #166
    Ez igy igaz ahány ember annyi stilus nekem 41 óra volt de ebböl levehetünk 3-4 órát nézelödésre, kb a HR is ennyi volt elsőre, valszeg ez az egyik véglet a 10 óra meg a másik.

    Viszont szerintem mindenben elöre lépet ez a rész a HR-hez képest.
  • lwb
    #165
    El nem tudom képzelni, hogyan lehet valakinek 40 !!! óra a játék ... Túltolta a nehézséget és egyfolytában meghal? 15-20 talán-talán, ha valaki nagyon leáll nézelődni vagy szándékosan nehezíti magának a játékot (pl stealth playthrough-t csinál, de nem veszi fel a láthatatlanságot, csak a hagyományos módon próbálkozik-újratölt-próbálkozik minden küldetésnél).
    Nekem 10 óra volt úgy, hogy minden side missiont megcsináltam és úgy, hogy mindenhol a az opcionális feladatokat is megcsináltam végig. Stealth-hack karaktert csináltam, mint rendesen. Az tény, hogy a láthatatlanság itt is kb cheat mode egy rakás küldetésnél, mert elég biocell-el az inventoryban lényegében vidáman végig lehet sétálni az egész pályán. Az ebookokat csak átfutottam, de pl a feltört emaileket meg messenger beszélgetéseket már elolvastam rendesen, párbeszédet csak a 25. bolti vásárlás sablonszövegénél nyomtam el, de ott más is elnyomja, ha nem akar megőrülni. Mindenhol máshol rendesen mentem végig. Nagyon nincs is lehetőséged lore-ral szarakodni, mert kb ennyi van a játékban, hacsak nem állsz a prágai főtéren és hallgatod az npc-ket, hogy pörögjön az óra a steam alatt. A gamespotos fickónak egyébként azért volt 30 óra, mert a pacifist achievementre hajtott, azaz senkit nem ölt meg. Úgy azért lesz pár újratöltögetés, szóval talán nem ebből kéne kiindulni. Jimnek meg nézd meg a videoját, ahol lényegében ő maga mondja, hogy ketté vágták a Deus Exet két új részre és megfelezték a contentet. Neki az egy 50-60 óra volt, ez meg 30.

    De lássuk a számokat: a HR-ben 27 main mission volt (dlc nélkül), itt 17 van. Side questből kb ugyanannyi van mindkettőben. A HR nekem a saját tempómban 19 óra volt, missing link nélkül nyilván, hasonló build-del. Ez meg 10. Mindkettő azonos tempóban.

    Nem rossz játék ez, de a végén csak az jött le, hogy inkább játszanék a HR-rel megint. Fel is tettem, tolom is, sokkal jobb.
  • MerlinW
    #164
    "It took me just under 30 hours to finish Mankind Divided" - PcGamer

    "I’d estimate about 20 of my 30 or so hours in the game were spent doing side content." - Polygon

    "He spent around 30 hours completing the campaign and nearly all side quests" - Gamespot

    "providing over thirty quality hours" - Jim Sterling

    "This is a big game, and one that can easily take you 40+ hours to complete if you’re committed to digging at its corners." - Rock, Paper, Shotgun

    A legkevesebb 16 volt amit olvastam (főszál és összes mellékes), persze ha nem foglalkozol a sztorival, lore-al, csak rohansz akkor lehet 10 óra, de kevesebb is. Az előző részt is végig lehet játszani 4-5 óra alatt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.09.03. 20:09:23