banner
  • broman191
    #201
    Elismerem, hogy bizonyos casual/munkás felhasználással nagyon is élhető lehet valamilyen Linux rendszer mindennapi használata...de amíg a nagyobb A/AAA game címek Linuxon gyakran a Wines futásteljesítményük felét hozzák - nem egyaránt OGL/Vulkan környezetben mindkét platformon a támogatottság hiányában nyilván - addig nem tudom komolyan venni a mindennapos Linuxozást. Ha csak multimédiás tartalmakat néznék, neteznék stb. szóval az átlagnál hosszabb és gyakoribb gamer felhasználás helyett valami átlagosabb életmódot folytatnék, egészen jól használhatónak tarthatnám a Linuxot, annyi dev lelkület is szorult belém, hogy ne frusztráljon halálra az időnkénti cmd használat és az alapvető parancsok memorizálása sem elviselhetetlenül fájdalmas, de hát gaming... :) A Linuxról/Linux gamingről alkotott negatív képemhez persze nagyban hozzájárult, hogy a remek T-s ADSL netemet nem tudtam Linux alatt beállítani úgy, hogy minden weboldalt megjelenítsen a böngészőm és mindenféle távoli szerverről tudjak letölteni/frissíteni linuxos szoftvereket...amíg a dual boot során a jelenleg is használt Win 10-embe belépve minden tökéletesen működött akkor és ma is...egy hétvégén át böngésztem mindenféle külföldi linuxos oldalakat, hogy mi lehet a gond, de máig nem jöttem rá... Aztán a sz0pás kombó folytatódott a gyengus linuxos AMD driverrel...olvastam is erre-arra, hogy ne is feltétlen várjam el a DE:MD esetében bármilyen AMD karival, hogy egyáltalán futni fog Linuxon...nem is futott nálam a legújabb 'AMD DuoPro tudomisén' Ubuntura kiadott, ajánlott driverrel...cmd-ből futtatva egy hibaüzenetre volt elég és egy crashlog mappa generálására, amelyben nem volt semmi, így nem is tudtam vele kezdeni semmit... :DD nVidia-val megoldottabb a dolog, de a teljesítmény a Win verzióhoz képest mélységesen förtelmes, a GTX 980 Ti Linuxon hozza a Win 10 + GTX 970 szintet mondjuk...és nem garantált, hogy 30 percnél tovább fog futni a játék egyhuzamban, crash nélkül... A legújabb Ubuntuval szenvedtem egyébként, mivel az eredetileg telepítésre kiszemelt SteamOS nálam egy kékhalálig jutott, gondolom a konfiguráláshoz elégtelen internetelérés, esetleg AMD-s hardver állhatott a háttérben...egy szó mint száz, az utóbbi másfél évtized Windows szoftvereinek telepítésével, felhasználásával összesen nem szívtam annyit, mint a múltkor péntektől vasárnap délutánig, csak mert mindenképp linuxos gamer szerettem volna lenni egy kis időre... -.-''