243
banner
  • coolpet
    #243
    Nah közben Eneba-n vettem egy Global DX MD: DIgital Deluxe edition kulcsot.
    Az eredeti játékhoz tette hozzá mint DLC-k, szóval nincs újabb bejegyzés
    Az alábbi képen lehet látni, hogy amikor megvettem, és most amit megvettem mit adott hozzá.
    Hogy pontosan 2018-ban mit húztam be nem tudom már, mert a nevében nem szerepel.

    Üdv, P

  • Darun
    #242
    A SP is tartalmazza a 2 DLC-t. És ahogy nézem, olcsóbb is mint külön megvenni őket. Én pár éve a Digital Deluxot vettem meg és azt mutatja, hogy az Assault és Tactical packot az sem tartalmazza.
    Érdekeség, hogy a Criminal Past-nak kb semmi köze nincs az alapsztorihoz, én legalább is nem nagyon vettem észre összefüggést. A Missing Link érdekesebb volt abból a szempontból, hogy a játékhoz van egy online "mátrix" mod is, ami leginkább a ME3 coop-jához vagy a Dishonored challenger küldijeihez hasonlit. Ami ugye azért probléma, mert enélkül nem lesz meg a 100%.
  • coolpet
    #241
    Sziasztok!

    Újra kedvet kaptam a játékhoz.
    A Human Revolution-t most végig toltam sokadszorra, teljesítve (Steam) az összes archievement-et, 100% :)

    Most nekiállnék a Mankind Divided-nek is újra, az alapjáték van meg.
    De láttam, hogy közben kijött 2 DLC, szóval azt is beszerezném.

    A Human Revolution-nál úgy volt, hogy:
    Deus Ex: Human Revolution - Alapjáték
    Deus Ex: Missing link - DLC
    Deus Ex: Directors Cut - Alapjáték + DLC egybe gyúrva

    Mind a 3 megvan, de a DC-t toltam ki 100%-ra tegnap este.

    Na most a DXMD-ből is van több féle verzió:
    Deus Ex: Mankind Divided - Alapjáték, ez van meg
    Deus Ex: Mankind Divided: System Rift - DLC
    Deus Ex: Mankind Divided: A Criminal Past - DLC
    Deus Ex: Mankind Divided Season Pass - “Assault” and “Tactical” packs + 2 DLC
    Deus Ex: Mankind Divided Digital Deluxe Edition. - Alap + Season Pass

    Ebből az alapjáték van meg. A netem fellelhető források nem egyértelműek, de úgy nézem, hogy a Digital Deluxe verzió az, ami egyben tartalmazza az alapjátékot, a 2 DLC-t, meg a plusz itemeket.
    Viszont azt nem tudom megállapítani, hogy a DLC-k azok függetlenek e a Main story-tól, vagy benne foglalnak e helyet.

    Az sem egyértelmű, hogy a Season pass most csak itemeket tartalmaz, vagy a +2 DLC-t is?

    Szóval a kérdés igazából az lenne, hogy elég lenne e megvennem a Season Pass-t, ha a 2 DLC-t szeretném, vagy a Digital Deluxe Edition lesz az emberem, esetleg külön külön a 2 DLC-t kéne megvenni?

    Azt nem szeretném, hogy a Steam Library-ban a DLC-k külön szerepeljenek, és külön lehessen őket játszani.

    Melyik a jó csapásirány, ha egy DXHRDC szintű egybegyúrt csomagot szeretnél?

    Köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2023.10.21. 12:42:51
  • coolpet
    #240
    Egy kérdés: Amikor kezdődik egy új helyszín, az energiám 2/3-ig van feltöltve. Ha használom, akkor visszatöltődik odáig, viszont szép lassan pixelenként a használat során egyre kevesebb mértékig töltődik, majd a végén eljutok oda, hogy csak a vastag energia bar-ig megy fel.

    Mitől megy lefele a max energia határoló vonal, ha egyszer odáig vissza is töltődik?
  • coolpet
    #239
    Sziasztok!

    Nekiálltam a gaménak
    A HR-ML előzményt többször végigtoltam stealth módban, összeszedve az archikat, kimaxolva az XP-t.
    Ott minden pálya végén volt egy summari, hogy megkaptam e a stealth operatort, meg hogy teljesítettem a pályát.
    Itt nincs?

    Még csak a demó pályát toltam végig full stealthban, aztán a prágai robbantásban a lakásban ébredve kimentem, és kifagyott Video_Memory_Management_Error-al :)

    Szóval itt nincs valami összesítő hogy teljesítetem a pályát? Nincsenek ilyen archik?
  • Papa01 #238
    Sziasztok!

    Ezeket a cuccokat lehet valamire használni, vagy eladhatóak?

    Stem processor Chip
    Hydaulic Micropump
    Gyroscopic Regulator
    Neuropozyne

    Illetve az augmentációkat hogyan lehet ki be kapcsolni, hogy ne legyen instabil a rendszer?

    Köszi a válaszokat!
  • coolpet
    #237
    Nincs 5Euro most a steamen a game, 80% akcióban van.
    Akinek nincs meg most lecsaphat rá.
  • takysoft
    #236
    nicsak, ezt nem is tudtam.
    nagyon szépen köszönöm az infót :)
  • grebber
    #235
    Deus Ex 2 magyarítása pedig el lett kezdve...aztán gondolom idő hiányában elhalt a dolog.


    Ja és a Deus Ex 3-hoz van magyarítás: Itten vanik e
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.07.13. 10:42:16
  • takysoft
    #234
    PS: Az oka annak, hogy nem lesz magyarítás.

    A Deus Ex 2-höz se volt
    A Deus Ex 3-hoz se volt

    A Deus Ex 1-hez pedig közel 3 éven át hegesztettük. Volt egy nyaram, ami végig ezzel ment el.
    A játék teljes szövegállománya nagyjából a Bibliával egyenértékű mennyiség volt.

    És hát ez sajnos a későbbi verziókban sem csökkent sokat, DX2 és a DX3 is igen hosszú játékok voltak.

    És bár a Mankind Divided ronda csalódás volt ilyen szempontból, még így is tetemes szövegmennyiség van benne. Jól lekódolva.
    Több magyarázatot nem igényel a dolog. Ugyanazt tudom mondani, amit 10 éve sajnos....

    Invesztálj bele az idődből, és tanulj meg angolul. Hidd el, kinyílik a világ, és nem csak ilyen szempontból. Az internet, az utazások, és az álláskeresés is szempontjából is :)
  • takysoft
    #233
    Ez a másik oka annak, miért nem készülnek fordítások.

    A kiadók még nagyjából szemet húgynak afelett, ha valaki modolgatja a játékaikat. (mert a magyarítás a "mod" kategóriába esik)
    Még ha a játék nem is támogatja alapvetően. Igaz lehetnek vele gondok, stabilitás, multiplayer sync dolgok, főleg ha valaki komolyabb projektről van szó, nem csak text-based.
    De általában megtűrt kategória vagyunk.... voltunk.

    Egészen, amíg el nem kezdtek pénzt kérni a modokért. Pl kínában nagy piaca van a játékfordításoknak.
    A kiadók meg jöttek az újabb, encryptált formátumokkal :'(

    Ezeket pedig már konkrétan nem lehet megpiszkálni.

    Plusz morálisan sem tartom ezt korrekt dolognak.

    Értem a Baker féle embereket is. Mert tény, meló van vele. Magam is közel 15-20 játék fordításában benne voltam, és okkal hagytam abba, nincs időm már rá meló mellett.
    És tény, hogy ezzel a modellel készünek olyan fordítások, amik amúgy nem, és ez a játékosoknak jó.

    De....

    Az nem a te terméked. Egy nagyobb név farvizén evezel. Meghozzá úgy, hogy megszeged annak eula-ját.
    Míg a telefongyártók tudtommal bárkinek megengedik, hogy tokokat gyártsanak a telefonjaiknak, addig a kiadók jellemzően nem örülnek annak, ha valaki az ő termékükből akar pénzt csinálni.
    Nyilván ha erre adnak engedélyt, akkor mehet a dolog, de Baker se nagyon vacakol ilyesmivel, ha jól tudom. Nem akarom szidni a srácot, mert tudtommal jó munkát végez. és hát, lássuk be, nem ebből gazdagodik meg, na.

    De ettől még ebben az esetben a jogrendszernek adok igazat. (nem mindig midnenben :D )
  • grebber
    #232
    Persze ,csakis. Amikor a 600ft-os Cod magyarításokért is meghurcolják Bakert pl.... Magyarok vagyunk ha fáj ha nem ,nem szeretünk olyanért fizetni amit ingyen is megkaphatunk később valamilyen formában akárhogy.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.07.13. 07:41:28
  • Anonymusxx
    #231
    Nálunk nem válna be, volt már egy pár próbálkozás, de nem nagyon jött támogatás állítólag,, na meg a jogok miatt is, és az adózás szempontjából is problémás lenne.
  • janik
    #230
    Nem értem, miért nem használják ki itt Magyarországon, ezt a magyarításos dolgot Kickstarter-esen. Sztem rengetegen támogatnák, ráadásul lenne is benne bőven lóvé, nyilván normális határidővel egybe egészülve nem 3 évig húzni meg stb. Van egy csomó nagy játék amit le kellene fordítani és még lesz több is szal van mit fordítani. Elégé hiány szakma :D
  • grebber
    #229
    Kanyarba sem :( Sajnos a nagyobb játékokkal bajok vannak nincs már "nagy team" aki megcsinálná... Mindenki a gyök kettes game-ekre van ráállva ,mondjuk ott rengeteget is magyarítanak.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.07.12. 13:05:52
  • janik
    #228
    Van már elkészült vagy készülő magyarítás?
  • grebber
    #227
    Nekem nem kell bemutatni éves előfizető vagyok :)

    4-5 $-ért adja el akinek megvan és nem érdekli... Tehát nem kell kicsengetned a 12$-ét ha pl csak a Mafia 3 érdekel.

    Ezer ilyen bundle volt már és tudni ha ilyen jók a fő cuccok a mellé adott további 5-6 game egy hulladék lesz.. Az előző havival is hiába adtam el a fő cuccot 6$-ért buktam rajta mert a mellé adott hulladékok a kutyának se kellettek :)
    De ilyen a biznisz vagy nyersz vagy veszítesz.
  • PLaci #226
    Ezek csak az előzetes, a teljes csomagok mindig az adott hónap (ez esetben Április) második napján lesz elérhető.
    Nem tudom hol láttad ezeket a gémeket 4-5$ -ért. Had tippeljek: olyan oldalak, ahol el lehet adni a Steam kulcsokat. Kettőt tippelhetsz honnan van az eladóknak az a Steam kulcs.....
  • grebber
    #225
    Bontva még olcsóbb 4-4/5-5$-ért megvehetőek (Mafia 3 , Deus Ex) a 3. izé kb semmit nem ér
  • PLaci #224
    Korábban akartam posztolni, de elfelejtettem.
    Még így is van két hét, amíg még megvehető.
  • grebber
    #223
    Jó reggelt lol
  • PLaci #222


    Most (ebben a hónapban) csak 12 dollárért megszerezhető (többek között!) a Deus Ex: Mankind Divided a Humble Monthly keretein belül!
    Jelen pillanatban a játék ára steam -en: 29,99€

    Vigyázat! A Humble Monthly havidíjas, de természetesen vásárlás után a további havidíjak lemondhatóak a beállításoknál (Settings) a "Cancel my plan" linkre rányomva.
  • coolpet
    #221
    Nekem megvan az alapjatek. 109 ora jatekido
    Megvan a kiegeszito 16 ora jatekido
    Es megvettem a DC verziot is :) 88 ora jatekido
    Az osszesen van vagy 210 ora, szoval ha szereted az ilyen jatekot, akkor erdemes.

    En viragboltiban kiprobaltam a DX-MD-t is, de valahogy mar nem jott at, az elso palyan nem mentem tovabb. Lehet oreg vagyok, de az elso jobban bejott.

    Ennel tobbet mar csak a Skyrimmel es a Fallout3 + Fallout: NV-al jatszottam.

    A DX-HR DC-t van 4x vittem vegig, mindig lopakodo uzemmodban, palyankent kimaxoltam az xp-t, es majdnem minden fejlesztesem meglett.
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2017.10.27. 20:20:11
  • jocika
    #220
    Ez így félig igaz csak, mert elkerülte a figyelmedet, hogy fullos-t írtam. Az alapjáték és a kiegészítők, mint digital delux edition, 22.39 Eur. ami kb. 6700-6800 Ft.
    De mindettől függetlenül a kérdés még áll; ennyiért érdemes beszerezni?
  • coolpet
    #219
    Tevedsz, kb 3800Ft most.
    75% Off 12,49 Eur.
  • jocika
    #218
    Most a steam-en kb. 6800 peso a fullos játék. Érdemes ennyit rászánni?
  • coolpet
    #217
    Steril.
    Na ezt vettem észre csak nem tudtam megfogalmazni.
    Csak az elejébe játszottam bele, 5-8 helyiségben, de mindenhol volt egy körfűrész meg bója, amit lehetett dobálni.
    Minden olyan derékszögbe volt állítva, mintha minden négyzetcentimétert megterveztek volna.

    Lehet adok neki még egy esélyt, majd meglátom.

    Üdv!
  • takysoft
    #216
    Hát nehéz összefoglalni.

    A lenagyobb plusz, az mindenképp a pályadesign. Elképesztő, hogy mennyiféle módon végig lehet csinálni a dolgokat. Néztem pár videót a neten, és hát... ilyet utoljára talán a Deus Ex 1-ben láttam. A többi lineárisabb volt, ez annyira nem fogja a kezed. Millió opció van mindenre, lehet találékonynak lenni.

    A legnagyobb negatívum szerintem a story. Egyrészt az "impact"... Egyetlen eleme nem volt a történetnek, aminél azt éreztem volna, hogy "na, mot valami fontosat csinálok". Random unalmas emberek random unalmas vackait intéztem. Remek megvalósításban, de nem jutott a dolog 1-ről 2-re.
    A másik a sotry hossza. A játék nagyon jól újrajátszható (előbbi említett okokbó), de aki nem szeret újrajátszogatni, annak pofátlanul rövid :(
    Hát basszus, ugyanannyiba kerül, mint a witcher 3... és azért utóbbiba röhögve bele lehet tenni 1-150 órát..

    Ebbe meg... max 4-5-öt..
    Ami nem rossz, csak ár/érték arányban...
    Mire úgy éreztem, hogy beindulnak a dolgok, jött a főcím, én meg néztem, h WTF? az előbb kezdtem el a játékot....

    Grafikában... hát közepes. A Deus Ex 1-2 látványviláát imádtam. A DX3-ban behozott stílus kicsit kevésbé jön be. De nem rossz. Kicsit túl steril talán.... Még a csatorna közepén is azt éreztem, h tisztaság van. Még a piszok is tiszta XD
    DX1-2-ben még volt fű, meg barlangok.
    Itt meg már csak épületek, meg városok....

    Persze ésrtem én, hogy futurisztikus, de itt-ott ezért legyen már egy erdő vagy egy hegy...
  • coolpet
    #215
    Sziasztok!

    Feltettem a gamet, és gondoltam kitolom.
    A DX HR + ML-et vagy 9x végigtoltam az összes archit összegyűjtve.
    Ez valamiért mégis más, valahogy nem jön át.
    Zavaró hogy mindent kijhelöl, felajánl hogy dobálhatom, már messziről.

    Még csak kb 15 embert terítettem le (non lethal close), de valahogy nem az amit az előző ad.

    Nektek bejön?
  • lalakov
    #214
    Igen, nem bírtam magammal, így kirámoltam amit engedett. :) Még szerencse hogy más nem jár a bankba, mert most csak 3, állig felfegyverzett robi van benn, akik mindenkire lőnek rajtam kívül. :-D
    Eddig 30 óra és most mentem át a 3. helyszínre.
  • takysoft
    #213
    Nem, nem lesz hosszú. Sőt, sajnos kimondottan rövidnek éreztem a játékot. És nem csak a Witcher 3-hoz, de még a Human Revolution-höz képest is.
    Ellenben jó a pályadesing, és tényleg látszik, hogy itt minden át van gondolva. De rövid.

    A bankot.... hát is-is.
    3 része van a banknak. Kétoldalon vannak a széfek, középpen meg a lift visz a céges tárolókhoz. Oda nem jutsz be küldetés nélkül. De a széfeket ki lehet rámolni.
  • lalakov
    #212
    Azért az gáz, hogy ennyi idő elteltével sem oldották meg a shooting range-s hibát. :(
  • lalakov
    #211
    Már eddig is megvolt, pedig csak az alap játékot vettem meg.
  • TBTPumpa
    #210
    "Deus Ex: Mankind Divided Covert Agent DLC Pack now free for everyone."

  • lalakov
    #209
    A bankot ki lehet csak úgy rabolni? Majd egyszer főküldetés lesz hozzá, de nekem viszket a tenyerem. :-D Már megszereztem pár kódot, kártyát, de nem vagyok az a nagy rejtőzködős; szóval inkább kinyírnék mindenkit.
  • lalakov
    #208
    Ha a lakótömbömben lévő árust kinyírtam, lesz még valahol a közelben?
  • lalakov
    #207
    6 óra és még az első főküldetést sem csináltam meg. Ez is egy jó hosszú játék lesz. :-D
  • takysoft
    #206
    nézd... a wifihez kell egy LAN, ahhoz meg kell egy router. (nem mondom, hogy erre csak routert lehet használni, de az a legolcsóbb megoldás.. persze egy dedikált serverpc, meg access point is működhet)

    szóval ha van wifid, van routered is nagy valószínűséggel. Az szórja ugyanis a wifit.
    de ha erről van kedved még beszélgetni, írj privit, mert ez már off topic.
  • Harbinger
    #205
    Csak a Wi-fire reagálva a többit én hagyom. Nekem nincs routerem, de van Wi-fim. Meg a net és a teló is azon jön.
  • takysoft
    #204
    A "wine" részt félreértettem bocsi :)