270
Final Fantasy XIII - PC
  • amikkamakka
    #270
    Elkészült a magyarítás hozzá, köszönjük a készítők munkáját!
    Utoljára szerkesztette: amikkamakka, 2018.11.06. 13:18:49
  • zola2000
    #269
    fura, xbox360on még nem tetszett a játék, pár óra után dobtam

    most meg: akcióban megvettem pár napja, és nagyon bejött a játék. pedig az egyetlen különbség hogy x360on angol volt a szinkron pcn meg japán.
  • Myselor
    #268
    az előzőt visszaszívom.újra neki estem és azt mondodm talán ez a legjobb rész :D de azért nem merném ezt kijelenteni mégsem.az első volt a legjobb a másodiktól már a végén hányingerem volt annyira depis hangulatú volt ez meg olyan közepes de a harc ebben volt a legjobb és a weapon garb upgradek nagyon faszák tegnap értem a végére megcsináltam az ultimate lairt is :D megvolt midnen extra cucc és így a final boss könnyű volt nagyon csak a straggerelés baszott fel xd de sikerült nagyon jó volt neki is vágok az ng+nak :) az egész szépen belett fejezve történetileg ezt vártam ^^
  • Maala
    #267
    Nem a hd texturapakk hasznalata miatt van?
  • nfrequency
    #266
    Na most elkezdtem folytatni a játékot, erre mindenhol 25-28 FPS-t kapok, töröltem a mentett állásomat, de az újrakezdésnél is ugyanez volt a helyzet. Régen is Win10-en toltam, semmi hardware csere nem volt, simán ment 60 FPS-sel, 1080p-hez mért árnyékfelbontással. Most a legalacsonyabb árnyékrender sem hozott javulást.

    Töröltem az egészet, most töltöm újra Steamről (GeDoSaDo-t minden egyéb szart is leirtottam, de az nem volt aktív most).

    A lényeg, hogy esetleg más is tapasztalt hasonló durva frame dropot? Előre is köszi.
    Utoljára szerkesztette: nfrequency, 2015.12.15. 11:20:19
  • Myselor
    #265
    ugye megjelent a Lightning Returns is és elkezdtem játszani.amennyire nem tetszett annak idején az első rész utána annyira beleszeredtem és 100óra körül végeztem vele. és ugye mindent meg se csináltam még csak elkezdtem játszani a második részt .amennyire az meg tetszett annyira nyomasztó lett a végén és már elegem volt belőle nagyon de még mindig jobb volt mint a 3 rész.komolyan ez a harc már az elején vannak olyan ellenfelek amiket straggerelek és szart se érek vele nem sebződnek jobban vicc.de leginkább az zavar hogy a mellék küldetések ilyenek hogy legyen nálad ennyi meg annyi ilyen olyan szar többnyire.fejlődési rendszer és xp már tényleg nincs csak ilyen quest reward és oké ne jelezzen semmit a kurva map rohangáljak összevissza de akkor ne legyen már minden szarra idő korlát.egyszerűen úgy érzem hogy rohangálok mint egy hülye telik az idő de nem értem mégsem keressem meg a code-ot a városban oké de hol elment az egész éjszaka és semmi nemtudom nagyon nem jön be az egész pedig a története érdekelne de úgy átlett dolgozva már ez is hogy ah.nemtudom mi lesz vele nem élvezem a játékot
  • janihunk
    #264
    Újratettem a windowsd de a járék nem érzékeli a 360 kontrollerm. Minden más játéknél oké. Se a XIII se a XIII-2.
  • Sirch
    #263
    Most végeztem a játékkal, minden fragment, összes achievement: 83 órát írt ki a steam.
    Ugyanez az alapjátéknál 141 órát vett igénybe.

    Összességében minden percét élveztem, még úgy is, hogy eleinte nehezen barátkoztam meg az átdolgozott játékmenettel, meg a többi újdonsággal.
  • Myselor
    #262
    én sem hinném,belenéztem egy kicsit az elejébe hát mégjobban megvan kavarva a dolog látni némi reményt :D de nem hiszem hogy helyreállnak a dolgok túl szép lenne
  • Sir Quno Jedi
    #261
    hááááát nemsokára itt a Lightning Returns is PC-re is és hátha abban lesz némi épeszű lezárás féle (bár kétlem) ... :D
  • Myselor
    #260
    én is easyben vertem le ott nekem is megy.már 3x megcsináltam xd ugye első 2 után a cinematic mindig befagyott.normalon is menne szerintem már igazából tényleg van pár fárasztó rész de én végig normalon játszottam csak a fő boss-t easyn mert azt túlzásnak érzem és igazán már nem is az utolsó phase-ben mert amikor a kivégző támadásokat tolja elég csak sen-re váltani .de viszont normalon kell a syn és a sab kaszt is mert azért eléggé szopás tud lenni nélküle.amúgy én csalódtam az endingben nemtudom miért kellett ennyire depi irányba vinni a játékot az első rész vége is egy átverés volt mondhatjuk
  • Sir Quno Jedi
    #259
    Nos én most vertem le elsőre. Odaértem, kinyiffant. Nem mondom, voltak izgalmas pillanatok, de easy-n nem probléma, ha az ember kitartó és erősen figyel, meg tervez. És nekem egyáltalán nincs sab, sem syn a partimban. A főkarik csak com, rav, sen, med, a szörnyek meg med, rav, com (elején sen volt sokáig az jó, meg néha két rav a különböző elemek miatt, de aztán infusion megoldja). Sose mentem vissza tápolni a gammában (rühellem a backtrack-et) és a wild gate-eket sem nyitogattam ki, csak 3-4-et. Igaz azokat utána már meg is csináltam fullra. Egy ideig normal-ban toltam, aztán egy-két helyen már fárasztó volt így, ezért betettem easy-be, engem úgyis a sztori érdekel, nem a gyaksizás. :DDD

    Itt kivételesen érdemes leverni a főgenyát, mert egész érdekes az ending... :D

    Ha esetleg még érdekel valakit én hogyan öltem meg, szívesen elmesélem (most még emlékszem rá).
    Utoljára szerkesztette: Sir Quno Jedi, 2015.01.18. 02:10:46
  • Myselor
    #258
    itt nem lehet az utolsó bosst megölni csak egy fajta taktikával agyon buffolt és cserélgetős teknikával amúgy szopás,easyn nincs próbléma vele ha rájössz a lényegére.amúgy a XIII nekem 80óra lett de többet is kilehet hozni belőle a végére amit tudtam fegyvereket mindenkinek felfejlesztettem persze az utolsó szint kimaradt,az milliós összegű a crystalium szintek maxra voltak fejlesztve,az utolsó boss nem is volt annyira nehéz így.egyébként furcsa irányt vett a második rész az elején tetszett de ezzel az időutazós pokémonos szarsággal eléggé elrontották és nem is tetszett annyira mint az első.a harmadik megint másik irányba ment el és még a harcrendszert is átvariálták hát nemtom annak neki fogjak e ezek után:)
  • Was
    #257
    De remélem egy sorozat utolsó részét azért megnézed?
    Mondjuk biztos van olyan boss, akiért nem kár, nem tudom itt mi a helyzet. Volt már olyan rpg is, ahol a jól fejlesztett, gondozott karatkeremmel/csapatommal végül is kvázi ügyességi-logikai játékban kellett a főellenséget lenyomni.
    De akkor inkább legyen ilyen nehéz mint itt, mintsem pl. ugrálgatni kelljen villogó platformokon.
    Egyébként mekkora játékidőkkel lehet itt számolni? A XIII-at még elkezdtem Xbox-on, de ott valahol az openworld-ös résznél -kb 40-50 órával a hátam mögött annak idején abbahagytam a Dark Souls miatt. Na meg a fegyverfejlesztésekehez már emlékszem, hogy valami guide-ot is elővettem, mert egyébként nagyon el lehet csúszni.
    Most éppen az FFX remastert (meg talán majd az X-2)-t játszom, hát majd utána valamikor ezeknek is nekiugrok megint. Hacsak meg nem jelenik a XV-is addigra :)
  • Maala
    #256
    Még szerencse, hogy egy játékot bármikor újra lehet kezdeni.
  • Myselor
    #255
    egyébként belenéztem a dlc-kbe.na ezek tényleg szerintme olyan embereknek készültek akik szeretnek vértpisilni.egy aréna snow-al és a lightning-al is egyből harcal kezdünk sőt egy harc amin belül fejlődsz és végig levered megint caius-t?ennek aztán sok értelme van:) a 3 meg szerencsejátékos hát jólvan xd
  • Sir Quno Jedi
    #254
    A megismerésért, magáért a játékért játszom. Ha már eljön a vége, érdektelenné is válik egyből. Nincs benne több "játék", vége, elfogyott, okafogyott. Mint egy film sorozat utolsó része. Kezdek másikat és újra játékban vagyok.

    Ezen a főboss leverése már nem sokat változtat pro és kontra, mert utána nincs tovább ott a vége, pont, a jó kis játékomat elvették tőlem, mer véga van... :D Szomorú ez ilyenkor.
  • Was
    #253
    Sőt, youtube-on minden játék végigjátszása fenn van, úgyhogy elkezdeni sincs értelme.
    Ezt most én sem értem, hogy SQJ mit akart ezzel, de minimum nem értek vele egyet. Ha a főboss-t nem nyomom le egy játékban, akkor mi értelme az egész játéknak? Nekem akkor időpocsékolásnak tűnik az egész ráfordított idő. Most nem akarom elmondani mihez hasonlít az, amikor valamit pont a vége előtt abbahagy az ember...
  • Myselor
    #252
    most nemtudom hogy értelmezzem amit írtál.tényleg nam az a bajom legyen nehéz,de ne hirtelen ennyire.legyen valami balansz .
  • Sir Quno Jedi
    #251
    Uccsó bossokat mindég felesleges megcsinálni minden gammában. Onnantól úgyis vége a gammának, oda a szórakozásod. Max. ha érdekel a vége, jutyúbon hd-ban fent van. Beszélgetnek, megvan az öröm, uninstall.
  • Myselor
    #250
    akkor is,az egész játék nagyon könnyű a végéig ott meg bedobnak egy ilyet?aztán menjél vissza órákat grindelni vagy mi?persze:) ez így működik jólvan
  • Maala
    #249
    Mivel az első rész "főbossa" kicsit könnyűre sikerült, így ezt egy kicsit nehezebbre vették.
  • Myselor
    #248
    sikerült.de akkor is undorító volt,na mindegy, amúgy lefagyott a gép mikor sikerült utána,szóval ez a játék nekem nem szerencsés ^^
  • Myselor
    #247
    komolyan ez a második rész vége egy kibaszott buziság.egész végig a játékot könnyen vittem semmi gondom nem ovlt egyetlen bossal sem,itt meg?esélytelen vagyok felét tudom levinni a legutolsó phase-ben a buzinak,aztán jönnek újra a 2 szélső sárkány most ez mi? van 4-5k hp-m felbuffolom magam,leveszem a pajzsát stb.de esélytelen vagyok.néztem videót a gyerek 3perc alatt ledarálja az egészet,váltogatja összevissza a szörnyeit,és ha nekem nincs ilyen?csak így lehet vagy mi?tököm kivan már vele a legkönyebben sem lehet megcsinálni nem értem az egészet tényleg.az első rész fő bossa semmi nem volt ehhez képest,mit kéne csinálnom?10órát grindelni vagy mi?nevetséges.bocsánat kicsit ki keltem magamból de órák óta szopom a faszt,valaki elmondhatná ő hogy csinálta meg aki nem egy profi például
  • janihunk
    #246
    Saját

  • Myselor
    #245
    jólvan de azért mégsem ugyanaz hogy menj el ide és öld meg ezt és azt,na mindegy értem amúgy.de ez minden részben így van :)
  • Sirch
    #244
    A mellékküldetések a teljes játékidő kétharmadát teszik ki, szóval a fő történetszál teljesítése még korántsem nevezhető a játék végigjátszásának.
  • Myselor
    #243
    jaja utána néztem közben amúgy.hát ja a tier 3 fegyverekhez kell.igazából értelmüket se látom mert miután végigvittem a játékot tudnám megölni őket de akkor meg már minek?:D
  • Maala
    #242
    Post game, lvl 10 crystarium, tier 3 fegyók.
  • Sir Quno Jedi
    #241
    Azok valami spéci cuccok farmolására vannak ott, hogy tudjál majd epic fegyókat, meg tudmisén fejleszteni. Hagy őket a rákba. Tutira nem kellenek a sima végigjátszáshoz (ha annyira overpoweredek), kibírod nélkülük.
  • Myselor
    #240
    srácok az óriás teknős vackokat mikor tudom majd legyilkolni?most jelenleg kivagyok maxolva a területen de esélyem nincs néztem videót ilyen huszon ezer hp-kal tolták ide majd vissza lehet jönni egy következő chapterben is vagy hog yvan ez?:)
  • Was
    #239
    Nincs valakinek felesleges 50%-os FF XIII-2 Square kupon kódja?
  • janihunk
    #238
    Örüljönk hogy ki jött. Aki tényleg szereti a játékot annak szerintem ez teljesen jó.
  • Sir Quno Jedi
    #237
    Tegnap toltam az FFXIII-2-t és hát azt kell mondjam, ennek is pocsék a gyári engine, meg beállításai. Reméljük pikkpakk ráugrik a GEDOSATO. Pár nap és tűrhető lesz. Ezek ott a Square-nél sok mindent tudnak, de programozni azt nem. Viszont a sima videók minősége már sokkal jobb, mint a sima ff13PC-ben, de még mindig lehetne jobb.
  • kjhun
    #236
    2014-12-11 17:23:51 UNKNOWN Final.Fantasy.XIII-2-CODEX 28364.8MB | 79F
  • janihunk
    #235
    Final Fantasy XIII Update 3-FTS 30mb :S:S:S:
  • janihunk
    #234
    Én is a javítást várom.
  • TBTPumpa
    #233
    Én GMG-n vettem 35% kedvezménnyel még múlt héten. -10% volt a preorder miatt és -25% volt a kupon. Tegnap küldték a kódot, be is lőttem Steam-re és már letölteni is lehetne, de még az előző részt sem játszottam végig. Elméletileg holnap kapni fog az is egy nagyobb javítást, na majd utána...
  • Maala
    #232
    Hát, tekintve, hogy majd' 2 nap múlva lesz unlockolva, és 1 nap múlva már tölthetem én is, maradok inkább az olcsóságnál. :D
  • TBTPumpa
    #231
    Már előtölthető. Ez csak 28GB lett. Egész baráti az előzőhöz képest.