270
Final Fantasy XIII - PC
  • Maala
    #189
    Pedig abban van a vitamin. :D (Auto-Faith meg amúgy Saint's amulet, ugyanott)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.10.28. 22:18:57
  • Sirch
    #188
    Kösz, nem is értem, eddig miért nem foglalkoztam accessory-k fejlesztésével.
  • Maala
    #187
    Auto-Braverys cuccot (Morale Talismant) Hero's Amuletből tudsz csinálni maxolás után, asszem Rhodocrosite, vagy Perovskite kell hozzá, az egyik shopban van kapható (Critical - Bravery a tulajdonság, amit ad fejlesztés előtt. Szerencsére semmibe sem kerül a cucc, meg a maxolása se.
  • Sirch
    #186
    Hát egy auto-bravery cucc nem jönne rosszul. Még nem találtam olyat, sem auto-haste holmit, de akkor szétkapok egy Tetrahedric Tiarát, bár abból még csak egyet találtam, és nem szívesen mondanék le róla.

    Ha meg azt mondod, az Axis Blade-nél jobb alapfegyója nem lesz Lightningnak, akkor kimaxolom azt.
    A Target Time-oknál feltűnt, hogy dinamikusan változnak, de nálam nagyon ritkán húzódnak el a csaták. Mindig gyorsan meghal valaki. Vagy ők, vagy én :D
  • Maala
    #185
    Egyszerre 5 random hely aktív a 20-ból, és területelhagyással, vagy mentés + újratöltéssel lehet frissíteni, ha már kiástad mind az 5-öt. 5-10-15-20 (Tetra Crown, Tetra Tiara, Entite Ring, Ribbon) ásás után fix dropok vannak, közte és utána már random. Érdemes min. 10-et ásni, mert kapsz egy Tetrahedric Tiara-t, amit maxolva, és szétszedve finom kis Sprint Shoe-(kat) kaphatsz. Auto-Haste FTW.

    Én nem húztam eddig a fegyvereket, mert egyrészt túl drágák voltak eddig, másrészt a target time nagyban függ a karaktereid STR/MAG maximumától (amelyik nagyobb, az számít), úgyhogy én inkább mesterségesen magas Target Time-ot hagyok a könnyebb 5* miatt. -.- Cserébe Auto-Bravery, Auto-Faith tárgyak vannak rajtuk (Morale/Blessed Talisman, +40% STR/Mag, de Target Time-on kívül), meg Auto-Haste-re Sprint Shoes, és Aurora Scarf a nem irányítottaknak. :)

    Persze Lightning a főkari, az Axis Blade +Ruinga/Blitz kombó nagyon brutális csoportosulások ellen...
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.10.28. 12:26:15
  • Sirch
    #184
    A Chocobo ásásról meg is feledkeztem, biztos otthagytam még egy csomó helyet, mert nem nagyon jártam be a fennsíkokat, célirányosan mentem mindig vagy amerre a küldetés vitt, vagy amerre a történet vezetet.
    Viszont úgy érzem, jól állok a fegyverhúzások terén...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már Chapter 9-en, mikor a katonák elkezdtek pénzes chipeket dobálni, vérszemet kaptam, és a három kedvenc karakteremnek felcsillagoztam az alapfegyverét. Aztán Chapter 11-ben a toronyban mikor kiszúrtam a Mission 24-et, addig jártam rá, mire mindenkinek maxra húzott Tier 2-es cucca nem lett. Egyedül Lightning járkál még csillagos Blazefire Saberrel. Valahogy bízakodom benne, hogy kapni fog valami jobb holmit, amit majd érdemes lesz kimaxolni.
  • Maala
    #183
    Én is ma éjjel fejeztem be Arch Steppet, még 10 ásás Chocobo-val, és megyek tovább. Vagy 3 órába telt, mire kinyírtam a 2 kis teknőcöt a Gold Nugget-ekért, nagyon random függő maxolt Lvl 8 Crystarium nélkül. Bezzeg a 2 Platinum Bangle-s dupla King Behemoth ment egyből. :D

    Az egyetlen, amit elcsesztem eddig az az, hogy rossz szögből mentem rá az Ochu mögötti Platinum Bangle-re, és megidéztem. :D Aztán lusta voltam visszatölteni. :( Remélem, azért lesz elég pénzem Oerba-s fegyóhúzásokra. -.-
  • Sirch
    #182
    Akkor nem fordulok vissza, irány az űrhajó! Kösz a választ, már várom, hogy visszatérhessek, élveztem nagyon ezt a fejezetet.
  • Maala
    #181
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Post game (Ch 13 után) visszajöhetsz majd még, emlékezz csak a C'ieth kő körre
  • Sirch
    #180
    Aki már túl van egy alaposabb végigjátszáson...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Chapter 11 végén járok, főboss legyőzve, szállhatok fel a hajóra. Eddig minden utamba kerülő Missiont megcsináltam, szóval 1-től 28-ig mind megvan 5 csillagra. A nagy kérdés, hogy mehetek tovább a hajóval a 12-dik fejezetre, ott folytatódnak a küldetések, vagy verekedjem vissza magam a fejezet elejére, mert esetleg ott nyílt meg egy addig inaktív Ci'eth?
  • Maala
    #179
    Néha jobb a sentinel, mert akkor nem kell egyáltalán medic. Ugye a SEN provoke-ol, és általában nagyobb HPs a többi csirkénél (plusz, amíg SEN tart, kevesebb dmg-et kap jóval), így 1 váltásnyi sentinel megmenthet 2-3 váltásnyi medicezéstől is akár.
  • DarkSector
    #178
    Ügyes grat. :D
  • Sir Quno Jedi
    #177
    Én azt szoktam volt csinálni, hogy először mindenki saboteur, vagy synergyst, aztán ha már elég tápos a csapat és gyengítve az ellenfél, akkor commando+ravagerek, aztán ravagerek, aztán ha kell medic-ek, aztán újra. Persze néha kellhet sentinel, meg ilyenek, de arra már általában nem kerül sor.
  • Maala
    #176
    Mindkét bossra ellőtt Librával (vagy 1 Librascope-pal) láthattad volna, hogy Enlil (a barna) Deprotectelhető, így Vanille-l egy (vagy pár) korai SAB kör beiktatásával nagyon hamar ki lehet csinálni Enlilt, azután a másik egyedül már gyerekjáték.
  • Maala
    #175
    Light, Snow, Sazh, Paradigm tábla, és a végeredmény.

    Javítottam 1 mp-t. :D Az a ciki, hogy most nem vettem meg a mag+str-en kívül a HP-kat, így több CPm maradt a felnyíló részekre... Szóval csinálhatom újra azt a rohadt Sprinting Shoest, meg az összes upgrade-dismantle dolgot. :D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.10.26. 08:45:27
  • janihunk
    #174
  • janihunk
    #173
    Én értem, Tőlem kérdezték hogy mivan.
  • Maala
    #172
    Hát, kérdezz, és ha tudok, segítek. Mit nem értesz benne?
  • Kandurex
    #171
    Világos,...
  • janihunk
    #170
    A harcrendszer logikáját.
  • DarkSector
    #169
    Grat.... én egy celeronos régi siemens-re telepitem most a win7-et. :D
    Flash játékok is akadoztak xp-vel a gépen, de eddig engedi feltenni a win7-et. :D
    Laza kid 256 ddr1-es memoriával. :D
  • Maala
    #168
    Nah, megtaláltam, hogy hol tárolja a Steam a képeket. Majd ha hazajövök, megcsinálom újra, aztán csinálok pár képet. :) Videótól sztem meghalna ez a 3 éves noti. :D
  • DarkSector
    #167
    Mutasd milyen karakterekkel és hányas szintű fegyókkal csináltad, egy videót is csinálhatsz gyors. :D
  • Maala
    #166
    Cid Raines. :D
  • DarkSector
    #165
    Mi 2:10? :D
  • Maala
    #164
    2:10, bár a screenshotot nem'tom, hová menti ez a majom Steam. -.-

    Light-Snow-Sazh: 2x 3rav, 2x 3com, meg egy-egy rav-sen-syn, és rav-sen-rav. Stagger után piece of cake, miután kijött a csapat a szinkronból, és végig levegőben maradt.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.10.25. 14:58:57
  • Kandurex
    #163
    Mit értesz az alatt, hogy "érti"?
  • Maala
    #162
    Hát nem tudom, nálam fontos, hogy ha lehet, 5*-ra csináljam meg a csatákat. Így azért próbálkozni kell bőven egy-egy lénytípus ellen, mire meglesz az a 13000 pont a végén a megfelelő taktikával. De ki mit keres egy játékban.

    A sztori meg... A datalog kellőképpen elmélyíti azt, amit a videókban nem feltétlen látni. Hogy melyik karakter mit, miért tesz.

    A paradigmaváltás szerintem jó, van 6 slotod, aztán eldöntöd, hogy viszel-e mindent, vagy csinálsz redundáns paradigmákat (ugyanazt duplázod, majd 2 körönként váltasz köztük +1 támadásért... Stb. Elég változatos, 6 alatt a 3 lehetőség. :D De elhiszem, hogy totál érdektelen lehet, ha csak "legyünk túl rajta" módon esik neki az ember.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.10.25. 12:22:26
  • Sirch
    #161
    Ízlés kérdése. Jelenleg Chapter 11-nél járok, és az eddig játékkal töltött 55 óra minden egyes percében a képernyő elé szegezett.
  • Sir Quno Jedi
    #160
    Inkább az a baj vele, hogy vééégtelenül unalmas. Már ps3-mon is elbuktam egy idő után, mert már nem vitt rá a lélek, hogy tovább toljam. Most PC-re is megvettem és újra megpróbálom, egyelőre haladok vele. A harcok uncsik és kurva sokat kell kutyagolni kihalt, csöves terepen, ami néha szép, néha nem... Gyakorlatilag bealszom a monitor előtt. Próbálok fent maradni és figyelni, de egy idő után nem megy, mivel nincs benne semmi ami fent tudná tartani az ember érdeklődését. Remélem azért most sikerülni fog. Végülis az FF12-t is kibírtam végig, pedig az nagyon rossz rész.

    Szal. a sztori még érdekelne (úgyahogy), de a kutyagolás és harc tré nagyon. Nomeg ez a paradigmaváltás, elmennek az anyjukba, ezt már az FF10/2-ben sem bírtam (bár ott nem így hívták, de kb. ez a lényege).
  • janihunk
    #159
    Jah aki érti és szereti annak jó. Többi résszel nemjátszottam boxon, kivácsi leszek milyenek lesznek pc-n
  • Maala
    #158
    Van benne 200 féle ellenfél, te már 1-et látva elmondod, hogy mekkora fos ez a játék. Téged komolyan kell venni. Not.

    Tudod, barátnőm is ki van akadva azon, hogy össze-vissza nyögnek harc közben a lánykák. Neki is azt mondtam, amit neked. Amikor játszol, inkább a mechanikára fogsz figyelni, nem a pl. általad is említett külsőségekre. Mert a harcrendszere nagyon jó.
  • Kandurex
    #157
    Nyilván lévén csak szépet és jót lehet írni, különben inkább le kell lépni meg se szólalni. Persze, ez egy jó játék,...NOT
  • Maala
    #156
    Egyrészt az nem virág, hanem mecha Balbassaur, másrészt nyilván csak olyan játszik vele, akinek bejön a stílus. De odamenni egy fórumba, csak hogy fikázd a játékot. Betegség.
  • DarkSector
    #155
    Ott a pont.
    Mondjuk azt hogy segítettek pár analfabétának.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.10.24. 14:48:42
  • Sirch
    #154
    Mivel szó sincs bugról, csak felhasználói javaslatoknak tesznek eleget, így ismerve a patchelés költségeit steamen, már az is meglepő, hogy ezt egyáltalán meglépték.
  • Kandurex
    #153
    Epik...

    ...túllépve azon, hogy egy óriás virágot, fikuszt vagy mitudommén mit kell benne csapkodni, mellette egy olyan színokádék HUD-al, hogy a szivárványt szaró unikorisok elbújhatnak, megfejelve egy idióta japó érzésel, ahogy a levegőbe csapdosós, értelmetlenül neki futkosós,..

    ...eddig is sejtettem, hogy a széria nem tud túllépni a 80-90' éveken, de hogy kit akarnak vele célozni az nagyon homályos. Tessék szépen elővenni a LO-t, ezt meg elásni jó mélyre.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2014.10.24. 11:29:47
  • exoterm
    #152
    Hello,

    The FINAL FANTASY XIII team have been working hard to improve your experience on Steam and we're happy to announce the following changes will be rolled out.

    ■ All versions
    A request-to-confirm notification, will now appear when you try to quit from the full-screen mode.

    ■ Asian version
    "Confirm" and "Cancel" button assignments on the Controller Settings have been switched.

    We'll be in touch as soon as we're ready for the next one!

    SQUARE ENIX

    Hát ez epik!!! 2 hét után kijavították a legsúlyosabb problémát!
  • janihunk
    #151
    Saját

  • kjhun
    #150
    Spanyolul:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Lenguaje: Voces En Inglés y Japonés Con Textos En Español, Inglés, Francés, Italiano, Alemán
    Tamaño: 11 GB
    Tiempo Instalación:Como siempre, depende de tu disco duro y como esté de defrahmentado, pero de 30 minutos no baja, es recomendable un disco duro SSD
    Datos ripeo:
    -Eliminados videos Japonés
    -Audios Ogg Vorbis resampleados a -1
    -Videos reconvertidos s 640x368 VBR 375.000, conservando sus 4 pistas de audio
    NOTA IMPORTANTE:REQUIERE DE UNOS 70 GB'S DE ESPACIO LIBRE PARA SU INSTALACION
    NOTA 2:Solo como curiosidad, el proceso de este rip ha sido NON-STOP durante 36 horas (ininterminables)