270
Final Fantasy XIII - PC
  • Maala
    #230
    Megjegyzem, -30%-os áron Pre-Orderben lehet még kapni. :)

    Nálam már zsákban van. (Ahogy a Square téli bundle is)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.12.09. 21:33:43
  • TBTPumpa
    #229
    December 11.-én jön a hivatalos javítócsomag:
    "As mentioned recently, the FINAL FANTASY XIII team have been working hard to improve your experience on Steam and we're happy to announce that custom resolutions (720p, 1080p...) and graphic options will be added to the game from December 11th 2014! "
  • TBTPumpa
    #228
    Sajnos csak holnapig.
    De én is keresek valakit, aki be tudná húzni nekem ilyen baráti áron.
  • Maala
    #227
    Hány napig még?
  • TBTPumpa
    #226
    Final Fantasy XIII-2 30% kedvezménnyel a GMG oldalán:

    10% lejön, mert preorder + 20% kedvezmény a kuponból.

    Jelenlegi árfolyamon: 3620 Ft

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.12.01. 18:26:24
  • nxs
    #225
    Én simán bedobom azt a ~800hufos felárat a steamnek,százalékos arányban lehet,hogy sok,de még így is harmad áron van mint a többi AAA agyonhypolt game amiknek a minősége igencsak megkérdőjelezhető.
    Nem tudom SE mennyire nézi a steam eladásokat mint PC platform,de ha ez kell én támogatom a további portokat.
  • TBTPumpa
    #224
    Ez egész jó ajánlat. És azt mondták rá, hogy megbízható az oldal. Már csak találnom kéne valakit, aki tud innét vásárolni/vásárolt már innen.
  • Maala
    #223
    Én ezt találtam, de nem tudom estig megnézni, hogy régiózáras-e...
  • TBTPumpa
    #222
    Sajnos régiózáras a játék, így nem tudunk olcsóbban hozzájutni. Marad a Steam-es ár... 4500 Ft körül.
  • janihunk
    #221
    XIII-2 gépigénye:

    MINIMUM:

    OS: Windows® XP SP2 or later
    Processor: 2GHz Dual Core CPU
    Memory: 1500 MB RAM
    Graphics: NVIDIA® Geforce® 8 Series/ ATI Radeon™ HD 4000 series VRAM 256MB or later
    DirectX: Version 9.0c
    Hard Drive: 30 GB available space
    Sound Card: Sound card compatible with DirectX® 9.0c
    Additional Notes:
    *Please be aware that save data processing may take longer than usual while SteamCloud is active, due to synchronisation with the server.

    RECOMMENDED:

    OS: Windows® Vista/ 7/ 8
    Processor: Intel® Core™ 2 Quad (2.66 GHz)/ AMD Phenom™ II X4 (2.8 GHz) processor
    Memory: 2 GB RAM
    Graphics: NVIDIA® Geforce® GTX™ 460/ ATI Radeon™ HD 5870
    DirectX: Version 11
    Hard Drive: 30 GB available space
    Sound Card: DirectX 11 compatible sound card

    Additional Notes:

    *Maximum supported frame rate: 60fps
    *Graphic Options
    *Screen Resolution Options
    *A game controller using Xinput is recomended for this game. (If using a DirectInput based controller, please use the driver side key configuration to adjust settings as required )
  • TBTPumpa
    #220
    A Steam-es Final Fantasy XIII-2 az alábbi DLC-ket fogja tartalmazni:

    Opponent: Omega
    Opponent: Lightning & Amodar
    Opponent: Nabaat
    Opponent: Ultros & Typhon
    Opponent: PuPu
    Opponent: Gilgamesh
    Serah's Outfit: Summoner's Garb
    Serah's Outfit: Beachwear
    Serah's Outfit: White Mage
    Noel's Outfit: Battle Attire
    Noel's Outfit: Spacetime Guardian
    Noel's Outfit: Black Mage
    Mog's Outfits: A Wondrous Wardrobe
    Sazh: Heads or Tails?
    Lightning: Requiem of the Goddess
    Snow: Perpetual Battlefield
  • Maala
    #219
    Főleg, ha megint mindent le kell tölteni.

    Részemről ez a legnagyobb hiányossága, nem az ESC-es tökölés. Ha English dubos vidiket akarok használni, ne szedje le a Japanese dubos videókat.

    1080p-vel szintén.

    Na, utánaolvastam közben, az FFXIII-2 kevesebb előre renderelt videót, és több ingame videót tartalmaz, mint az elődje, így annak 3 discjéhez képest pl 1 discen jött ki. Szóval nem kell elszállt méretekre számítani, ahogy az 1080p-s átmenet a videókba sem lesz olyan... Gyakori.
  • TBTPumpa
    #218
    Japán logika.

    Ha a 720P-s FFXIII 60GB volt, az 1080P-s FFXIII-2 lesz vagy 100GB is.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.11.13. 19:42:46
  • Maala
    #217
    Igen, 3 extra cuccot tudsz majd beszerezni, ha a játék érzékeli, hogy van FFXIII elmentett állásod. Lényegtelen, hogy az milyen befejezettségi szinten áll. Elvileg.

    (De állítólag semmi gamechanger cuccra nem kell számítani)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.11.13. 16:17:51
  • nxs
    #216
    Érdemes a 13 mentését megtartani a 13-2-re,vagy nem lesz jelentősége?

    OFF
    A stílus szerelmesei örülhetnek a Valkyria Chronicles is kapott pc portot
  • Maala
    #215
    Yep, lesz itt is 720p ám, nemc sak 1080p. :)
  • Was
    #214
    Ehhez a részhez is ígérik:

    FINAL FANTASY XIII December Update
    NOVEMBER 11. - SE_ROSSI
    Hello,

    The FINAL FANTASY XIII team have been working hard to improve your experience on Steam and we're happy to announce the following changes will be rolled out at the beginning of December.

    ■ All versions
    Custom resolutions (720p, 1080p...) and graphic options will be added.

    We'll be in touch as soon as we're ready for the next one!

    SQUARE ENIX
  • janihunk
    #213
    Még hamarabb is jön...
  • Sirch
    #211
    Én értettem, hogy mit írsz.
    Ellenben már a kezdetek óta nem tudom megérteni a túlzó szélsőséges kritikákat a porttal szemben.
    ESC gomb: legfeljebb azokat zavarhatja akik valamiféle kényszerből állandóan nyomkodni akarják. Ha egyszer az a kilépés gombja, akkor akkor nyomom meg, mikor ki akarok lépni. Ilyen egyszerű, ez senkinek nem kellene, hogy gondot okozzon.
    Grafikai beállítások: egy olyan játéknál, ami gyenge gépeken is 60 FPS-sel fut, felesleges egy olyan menüpont, ahol különböző effekteket tilthatsz le.
    1080p vs 720p: Na itt éreztem egyedül, hogy egyesek igényei jogosak lehetnek, noha nekem 720p-n is élvezhetően éles volt minden. Ha bevezetik az 1080p-t akkor viszont lőttek a gameplay és a videók közötti észrevehetetlen átmeneteknek. Szembetűnő lesz, mikor hirtelen elkezd más felbontású videót lejátszani, nem véletlenül csinálták direkt így.
    Én őszintén meg voltam elégedve a porttal, egy az egybe megkaptuk azt, ami konzolon volt. Az előző generáció idején túl sok volt az olyan átirat, ami bár többet akart nyújtani a PC-sek számára, minőségben mégis alulmaradt, vagy csak sokkal nagyobb erőforrások árán volt képes azt teljesíteni. Ezért írtam válaszul, hogy bárcsak mindegyik ilyen lett volna.
  • Maala
    #210
    Én várok valami leértékelésre, úgy is van még egy hónap. Jó is lesz, XIII-2vel még nem játszottam, az újdonság varázsa lesz. :P

    De.

    Megnéztem a Steamen a videót, az most tényleg a játék végét lövi le?...
  • TBTPumpa
    #209
    WAT? Zavart érzek az erőben, úgy látszik nem sikerült értelmezni, amit leírtam.
    Nem azt írtam, hogy minden PC-s játék szar, hanem az FF13 PC-s átirata egy fos volt és még most is az.

    De remélhetőleg a FFXIII-2 már nem lesz az. Esc-re nem fog kilépni, lesz benne valamiféle menü és lesznek grafikai beállítások is.
    Továbbá ez már 1080P és 60FPS-re lesz optimalizálva és nem 720P-ben fog futni, mint az előző. Legalábbis a Square Enix nyilatkozata szerint.
    Ez így 2014 végén nem tűnik nagy számnak, de higgyétek el, az!

    És még mielőtt anyázás lenne a dologból, az előző részt is 1 hónappal a megjelenés előtt megvettem, úgyhogy nem a warezbetyár beszél belőlem. Az érkező részt is természetesen megveszem, mert imádom az FF játékokat, csak az előző rész PC-s átirata nálam baromira kicsapta a biztosítékot...
  • Sirch
    #208
    Bárcsak minden PC játék ilyen "gány" lenne.
    Mindenesetre XIII-2 is megvásárolva.
  • Maala
    #207
    Remélhetőleg ugyanolyan olcsó is lesz :P

    (Mármint akcióval)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.11.11. 23:38:56
  • TBTPumpa
    #206
    December 11.-én érkezik a Final Fantasy XIII-2 Steamre!

    Az árából és a méretéből ítélve ugyanolyan gány PC-s verzió lesz, mint az előző.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2014.11.11. 21:15:42
  • Sirch
    #205
    Köszönöm a tippeket. Estére meglett az utolsó 5-csillag is.
  • Maala
    #204
    Hát menj vissza Leviathan's Plaza-ra, asszem ott nem cserélődik ki a teknőc. Vagy van mission is, ahol a kisteknőcöt tudod farmolni.
  • Sirch
    #203
    Belladonnát használok vele.
    A Poison jó ötletnek tűnik, eddig hanyagoltam azt a skillt, mert nem tűnt hasznosnak. Viszont még mindig nincs ötletem, hova menjek hatékonyan pénzt és CP-t farmolni, hogy meglegyenek a szükséges kasztok.

    szerk.: Az egyik fórumon megemlítik, hogy egy Adamantoise nem alakult át, amelyik Edenben sétál az utcákon. Meglesem, ott van-e még...
    Utoljára szerkesztette: Sirch, 2014.11.06. 09:15:42
  • Maala
    #202
    Sztornó, Binding Rod-ból ahogy olvasom, csak 2 Trapezohedront kapsz. :(

    De még kapsz mellett egyéb cuccokat drága organic materialokat (Bestial Clawt kivéve), amiket eladva és Sturdy Bone-okat meg Ultracompact Reactorokat és Superconductorokat véve még mindig olcsón tudsz upgradelni.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.11.06. 09:03:23
  • Maala
    #201
    Mivel majdnem 16m HP-ja van, így őt Poisonnal fogod kinyírni elsősorban. Legyen Fang a leadered, ő SAB-ban Slow-ot (Slowga-t?) fog nyomatni, míg Sazh és Vanille rányomja a Poisont, és a többi debuffot. A Slow és a Poison a legfontosabb persze. Ezenkívül nem árt még 1-2-3 Dispel sem, a majdani buffog levételére. Dispelga ugye nem játszik. :) Ennyit a SAB/SAB/SAB-ről.

    Aztán kell egy SEN/SEN/SEN, ebből elég a Provoke-ot megtanulniuk Sazh/Vanille-nak. Amint látod, hogy castolni fogja a boss a sokat sebző skilljét, egyből válts a Tortoise paradigmra, aztán lesebződés után MED/MED/MED jön, egy kis heal-lel. Fangnek, Sazh-nek elég egy Cure-t tanítani, Vanille ugye alapból tudja a MED-et elég magas szinten.

    Kell még majd neked SYN/SYN/MED, ebből Sazh neked fogja rátok castolni a Haste-t, Fanggel pedig Protectra, és Shellra castolás lesz a feladatod.

    Ennyi, ami szükséges. A csata első felében a Slow miatt tudod még a bosst rövid időre Staggerelni, ehhez RAV/RAV/RAV-ot érdemes használni, majd egy kis extra sebzésért/gyógyításért COM/RAV/MED. De negyed-fél HP alá csökkenve már egyre ritkábban tudod staggerelni, így a COM/RAV/MED esetleg kis gyógyításért, kis sebzésért érdemes csak használni. Negyed HP alatt már nem fogod tudni Staggerelni, mert annyit sebez, hogy sokat leszel MED/MED/MED-ben.

    De a legfontosabb mindig az, hogy Poison és Slow legyen a bosson mindig. Ha folyamatosan rajta van a Poison, akkor 12-14 perc alatt kinyírja a bosst, és maxolt T3 fegyókkal is 20 perc lesz a Target Time.

    ---

    Trapezohedronnal jó fegyvert választottál, mert Vanille maxos fegyverét (ugye a Binding Rodról beszélsz, gondolomm, de amúgy nem mindegyiknél van így) szétszedve 3 Trapezohedront kapsz. Fangnél szintén vannak ilyen fegyverek.

    Ugye sokba kerül egy fegyvernek az upgrade-je, de azért mégsem 2millió kredit, mint egy darab Trapezohedron. Itt meg egyből 3-at kapsz, aztán boltban vehetsz újat. :)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.11.06. 08:58:31
  • Sirch
    #200
    Ja, Attacus a kardos, az a meccs se volt egyszerű eleinte, de az én gondom egy repkedő sokszárnyú valami, ami 10 másodpercenként sebezhetetlen aurát rak magára, minden debuffot töröl, felbuffolja magát, és felgyógyul.
    Szóval kell hozzá lehetőleg három Saboteur, aki minden aura után lehetőleg egy kör alatt leszedi a buffjait, és rátesz minden fontosabb debuffot újra, aztán gondolom kelleni fog egy Commander megtámogatva két Medic-kel, ide feltételezem kelleni fog a lv3-as fegyver, én eddig két Commander egy Medicet használtam, de úgy csak a fele életéig jutottam a harcban, ott bedurvul, és minden körben csinál egy-egy olyan támadást, amire mindenhol három Sentinelt ajánlanak.
    Ettől viszont jelenleg még távol áll a csapatom. Egyedül Vanille fegyvere lv3-as (az első Trapezohedronnal az ő fegyverét húztam fel, hogy aztán könnyebb legyen kifarmolni a többit a teknősökből), és mindenkinek még csak a három főkasztja lett fejlesztve. Nem igazán volt szükség eddig megállni és farmolni, szépen mindig tudtam haladni előre, egészen idáig. Most viszont hogy kéne farmolni (a teknősöket), mind lecserélődött ezekre a Guikra, azok meg immunisak a Deathre, és egy Ultima spellel rögtön kivégeznek mindenkit.
  • Maala
    #199
    Hmm, ahogy nézem, rossz küldetésre emlékeztem a 64-esnél, azt hittem, az utolsó Titanos az. -.-
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.11.06. 07:54:10
  • Maala
    #198
    Ha jól emlékszem, a Cie'th kőkör minden egyes 5*-ra teljesített küldetése után a játékban lecserélsz egy teknőcöt annak erősebb változatára. Tehát Shen Gui lesz a kisebbekből, és Long Gui a nagyobbakból. :)

    Nem kell a 64-es küldihez (Az ugye a faszika, aki kihúzza magából a kardokat?) lvl3-as fegyó, viszont egy jobbfajta SEN (Snow a legjobb, de Fangnek jobbak a SAB képességei) szükséges. SAB-ban is csak az alap spellek kellenek, nemkell maxolni mindent mindenkinél. Mivel 9M HP-ja van, ezért hosszú harc lesz. :D
  • Unknow
    #197
    Megváltoztak a teknősök? Mármint más a nevük? Mert ugye nem mindegyikre hat a death spell, de amúgy a játék végéig tudod használni rajtuk, ha a megfelelő nevűt támadod be.
  • Sirch
    #196
    Elég csúnyán elakadtam a végére.
    Minden missiont 5 csillagra meg tudtam csinálni, de a 64-es kifog rajtam, mindig meghalok. Kínomban már utánaolvastam fórumokon, Youtube-on, mégis mit kéne csinálnom, de mindenhol maximumra húzott fegyókat/cuccokat írnak taktikának, meg mindegyik karakternek legyen Sentinel meg Saboteur kasztja. Az úgy kb 15-20 órányi teknős farmolást jelentene, és akkor itt kaptam a másik pofont. Megváltoztak a teknősök, már őket se bírom legyőzni.
    Ötletem sincs, hogy mihez kezdjek.
  • nxs
    #195
    ng+ = New Game + :)
    Köszi az infót,megnyugodtam. Sok Jrpgbe a post game csak ng+ után elérhető és egy 50-70 órás játéknál nekem ez már sok :)
  • Maala
    #194
    ng+? az mit jelent? :D

    Ha befejezed a gamet, akkor az utolsó cutscenek utáni mentés visszarak az endboss előtti utolsó mentéspontra, és folytathatod.
  • nxs
    #193
    Post Game alapból is elérhető vagy csak ng+?
  • nxs
    #192
    Volt időm játszani végre. CH11 után tényleg visszajön valami a régi FFkből...Cactuar + Tonberry még mindig adja az ívet :) Viszont továbbra is hiányoznak a városok,agyament secretek,és persze a Weapon bossok...Emerald,Ruby,Omega,Ultima.
    Long Gui lement már valakinek innen? :)
  • Maala
    #191
    Csak drága a Scarletite, amivel fel lehet uppolni Tiarává. :D
  • Sirch
    #190
    Akkor ezen logika alapján a Tetrahedric Crown-ból lehet Tiarát csinálni (előbbiből van jópár készleten), aztán törhető spuricipőért.
    Hármat kérek :D