270
Final Fantasy XIII - PC
  • Maala
    #149
    #95
  • DarkSector
    #148
    NXS az ki? :)

    Itt egy videó amit én régen csináltam egy főellenfélnél, eléggé siettem vele. :D
    Persze úgy édekes ez hogy nem tápoltam a karaktereimet. :D

    CID RAINE
  • Maala
    #147
    Visszatérve a témához, nxs vajon eljutott már a gameben az openworld részig? :)
  • DarkSector
    #146
    5k-ért van.

    Amúgy meg használtan még kevesebb.
    De mit várnak az emberek, ingyen játékot? :D
    Ráadásul ezt nem 1 játékra veszi az ember.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.10.19. 19:04:36
  • Maala
    #145
    De, de! 6k egy jófajta kontroller!
  • DarkSector
    #144
    :)
    A pénz nem volt téma. :D
  • Maala
    #143
    Fehérje-fehérje, aztán hogy növényi, vagy állati eredetű, az tökmindegy, amíg meg lehet találni benne a szükséges aminosavakat. Csak más kérdés, hogy egy fajtában egyszerre hányat a 20 (21) féléből... Megint más kérdés, hogy itthon inkább állatot ennék, még ha más választásom is lenne, mert normális fehérjetartalommal rendelkező növényekhez havi 300k nettó kell, ha csak azt akarsz enni.

    Ahogy egy jó konzolhoz, vagy jobbfajta géphez is bele kell nyúlni a zsebbe.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.10.19. 19:01:00
  • Kandurex
    #142
    Nem vagyunk különbözőek, emberek vagyunk húsevők, szervezetünknek szüksége van húsra, sőt gyermekeinkre egyenesen életveszélyes ez a mód, amit misem bizonyít a legjobban, hogy vega, mint olyan, nem életforma, hanem mentális betegség! Szóval még egy érv a kontroller mellett
  • DarkSector
    #141
    :D
  • Maala
    #140
    Jó kis F1GP2-es qa+-. irányítás, de jó is volt az. :) És ott sem lehetett változtatni.
  • DarkSector
    #139
    Abban viszont egyetértek hogy odavissza kiegészítik egymást, van amikor a zöldség jobb van amikor a hús, szóval van amikor billentyűzet a jobb van amikor a kontroller.
    Viszont kontrollerrel mindent jól el lehet irányítani, bill+egérrel viszont lehetetlen.
    Pl egy F1-es játéknál ahol a-d-vel kormányozni szinte csak faltól-falig megy.
  • DarkSector
    #138
    Hahaha igen kivételek vannak, de fordítva nem.
    Akikről beszélsz azok elvből hagyták abba nem azért mert nem izletesebb a hús, hanem 2 dolog miatt:

    1. állatokat nem akarnak enni
    2. fogyókúra

    :D

    nem fogsz meg.....
  • Terawatt
    #137
    Amúgy ha windowedben indítod el, akkor megkérdi, hogy biztos ki akarsz-e lépni.
  • Maala
    #136
    Nem akarlak megfogni. Aki vega, az is próbálta a húst, kivéve az a pár szerencsétlen (a vegág közt is elenyésző % lehet), akik a szüleik vegasága miatt nem próbálták sosem.

    Ők mégis a zöldségek mellett döntöttek.

    Csak az a lényeg, hogy különbözőek vagyunk. És ez jó.

    De akik az esc miatt sírnak, meg sem próbálják áthidalni, megoldást találni a problémára, ha már úgy döntöttek, hogy keyb-ot használnak. És ez az, ami nevetséges. :)
  • DarkSector
    #135
    Csakhogy én próbáltam, mindkét evő vagyok, én joggal mondom azt hogy hús nélkül nem bírnám.
    Szóval most nem igazán tudtál ebben megfogni. :)

    Pedig próbáltál de nem tudtál.

    Ugyanaz a 2 dolog, persze lehet csak zöldségekkel, nem halsz bele, én is mehetnék csak a zöldségekre, de feleslegesen vonnám meg magamtól a húst, és azzal sokkal könyebb ha kiegyensúlyozottan eszel mind2-őből, csak az egyik folyton nem jó, sem kontroller nem jó mindenre, sem egér+bill. :D

    Egy tökéletes példa. :)
  • Terawatt
    #134
    Well said
  • Maala
    #133
    Pedig lehet, hogy jó élmény csak zöldségeken élni. Lehet, hogy az elején furcsa lenne, de később rájönnél, hogy igenis finom az! :D

    Az éremnek mindig két oldala van. A vegák nagy része nem vegaként kezdte. Mondjuk én nem vagyok az, de letojom, ki mit eszik, amíg nem akarja ráerőltetni a másikra.

    Hasonlóan ebben a témában is. Nincs lehetetlen, csak begyöpösödött, régi ideák. Mert-hogy alt+f4/ctrl+q-ra rakni crash-to-desktopot szebb, mint esc-re. :D
  • DarkSector
    #132
    Jó hát van néhány zárkózott ember, akik nem képesek befogadni új dolgokat.
    Nem baj ez, csak nem szabad befogadóknak erősködni az ellen amit lehet nem is próbáltak még. :)

    Kb olyan mintha azt mondaná egy vegetáriánus, hogy szar a hús, de nem tudja milyen jó mert nem enne pénzért sem.
    Lehet az elején furcsa lenne, de később rájönne hogy igenis finom az. :D
    Csak ugye fejben eldöntötte hogy az ördögi dolog, soha nem fogja elfogadni. Inkább "szenved" salátákon.
    Mert ne mesélje be nekem senki hogy az egy szuper élmény zöldségeken élni.
  • Kandurex
    #131
    Pedig az. Van olyan ismerősöm aki mind a mai napig monitoron nézi a filmeket, mert így szokta meg, hiába mondjuk neki, vegyen már egy istenverte hdmi kábelt és nézze a fotelből, de nem, mert szerinte az jobb...szóval... valahogy a pc jobban élnek ezek a,... hogy is mondjam..., dogmák, amiket terjeszt is a pc társadalom előszeretettel...
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2014.10.19. 16:25:22
  • wedge31
    #130
    Ahogy darksector mester mondta ez egyéni, kinek mi a jobb, én pc-n csak bill+egérrel játszok ha valamit ezekkel nem lehet azt fel se telepitem ezért aztán idegesiteni se szoktam magam az írányitás miatt.
  • DarkSector
    #129
    Azt így nem merem kijelenteni hogy ostoba beidegzősdés azt használni.
    Hanem inkább a tényekkel szembe menni makacsságból az na az igen.

    Nem bajha a FF13-at bárki billentyűzettel nyomja, és zsigerből utál a kezébe venni egy wireless kontrollert hogy ledőlhessen a kanapéra, hanem a SE-et lehordani mert az optimális irányítás mellett a fapados billentyűzettel nem foglalkoztak többet.
  • Kandurex
    #128
    Igen? Nekem valahogy nem ment, főleg az első rész, pedig előtte, míg nem költöztem át a szánalom 24" törpe monitorról a TV -re, én is bill+egér kombóval toltam. Most már kizárólag kontroller és kanapé minden platformon, egyszerűen jobb, kényelmesebb, egyszerűbb.
  • DarkSector
    #127
    Persze egyénileg bárki gond nélkül játszhat valamilyen játékkal valamilyen eszközzel, ez csak annyi hogy könnyebb, sokkal kézreállóbb.
    Pl kombózásoknál meg hasonlók, QTE. stb stb stb.

    Pl az a szép mikor analoggal God of War-ba kell körözni, nah azt awsd-vel el is lehetne ha lenne pc-re felejteni.
    Vagy ott van a Metal gear Rising, a kardozás megintcsak analoggal sokkal jobb, eleve már csak azért is mert arra találták ki.
    Neverdead játékban is ez van.

    PL DMC szerű H&S játékoknál én billentyűzetre eleve nem is merek gondolni.
    Ott a mozgás, a kombók, nah azt kemény dolgog ha valaki billentyűzettel letólja.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.10.19. 16:14:09
  • DarkSector
    #126
    RTS , FPS-ekben kell bill+egér ha van.

    Valamint aki nem tud játszani olyan szinten kontrollerrel, amolyan TPS shooter terén.

    De más stílusban nem nagyon értem, miért kell úgy csinálni mintha a kontroller egy sátáni eszköz lenne.
  • wedge31
    #125
    Ez butaság mindkét részt bill+ egérrel játszottam gond nélkül.
  • Kandurex
    #124
    Agree,... ostoba beidegződés billentyűzettel játszani! Talán versenyszinten FPS-kel..., igaz, ott verhetetlen.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2014.10.19. 16:02:01
  • Kandurex
    #123
    Dark Souls meg a billentyűzet? Ez biztos? Már csak azért kérdem mert az a játék iskolapéldája a kontroller kizárólagosságára...
  • Maala
    #122
    Annyiban nincs igazad sztem, hogy előbb vették meg az emberek, és utólag derült csak ki, hogy milyen az irányítás.

    Pl. átlag jrpg fannak sztem fel sem tűnt, mivel alapból kontrollerrel nyomul.

    Szerintem a bevételek nagy részét a játék elérte már az első hétvégéjén, és egy porttól ez is az elvárt imo, nem a hosszútávú bevétel.
  • DarkSector
    #121
    Persze hozzátartozik ám nagyban és ezt elfogadom, hogy demo pc-n baromi kevés van, de szerintem mivel az is nagy erőforrás és pénz, szerintem titkoltan a fejlesztők is inkább hagyják azt hogy warezban ugyis meg tudják próbálni, még konzolosoknak is pc-n ez meg, hazudik aki azt mondja van egy játékra alakalmas pc és nem néz bele egy játékba pc-n amit amugy megvenne konzolra, de nincsen demo.

    Szóval a fejlesztők sem buták olvasnak fórumokba, nagyon is tisztában vannak a szokásokkal, mikor egy oldalon elárazás van vagy hiba, azt sem maguktól veszik észre. :D

    Ez olyan minthogy a biztonsági cégek hekkerrekkel próbálják feltöretni a cuccukat , tanulva ebből hogy minnél jobban alkalmazkodjanak az ellenfélhez.
    Ehhez még ész sem kell kitalálni hogy ez így megy. :D
  • DarkSector
    #120
    Használtpiac káros a boltihoz képest, de a legkárosabb a warez.
    Használtpiacon legalább fogy , és sokszor hiába veszed meg a játékot magát, DLC-ket, vagy multi pass-okat meg kell venned újra.
    És a lovét 90%-ban beforgatja az eladó más játékokba.

    Szóval ezt a használtpiacos témát ne kezdjük el mikor százezres warezról beszélünk pc-n. :)

    Azért kezeljük helyén a dolgokat, pc-n a warez-ra ez max terelésre ad okot vagy kifogásra. :)
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.10.19. 15:12:18
  • Terawatt
    #119
    Konzolon a használtjáték piac ami káros, mert abból is csak 1x látnak pénzt úgy hogy több emberen is átmegy a lemez. Itthon megértem, hogy igyekeznek az emberek olcsóskodni, de külföldön annyira nem jellemző a warez.
  • DarkSector
    #118
    Amúgy a warez dolgot ne vedd légyszíves magadra, nem rád értettem hogy nem vennéd meg amúgysem.

    Hanem van pár haverom, akikkel nagyon nem értek egyet, eleve úgy állnaka játékokhoz, hogy pc-t vesznek, legyen erős hardver, de amikor játékról van szó.

    Hát figy, mondják nekem nézz már utána hogy lehet coopozni meg multizni warezban.
    biztos meg lehet oldani.

    Mondom lehet de nem nézek utána, vedd meg 100ft-é, mert akciós.

    Ja erre haverom:

    Ja megvenni, annyira nem fontos akkor.
    Szuper mondom 1000ft-ot nem ér meg neki, a vga-ra meg kiad 30-40k-t.
    Fasza, akkor ne multizzon.
    Kicsit bicskanyitogató néha ez a hozzáállás.

    Meg mikor vettek konzolt, mondom bazdmeg mit akarsz egy konzollal, ehhez venni is kell játékokat, ígycsinál van neked majd tölem kérnek kölcsön.

    jólvan mondom, én meg addigra tök véletlen eladom mindet. :D

    Ennyi...sok ilyen ember van sajnos!

    PC-n sokan így állnak hozzá, mert nincs visszatartó erő.
    Konzolon azért félnek a bannolásoktól, nem szeretnék sokan az uj konzolt beadni ismeretleneknek bütykölés céljából.

    Míg pc-n egy laikus is tud mindenféle következmény nélkül warezolni.
    Ezért van az hogy sok a warez.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.10.19. 14:34:10
  • DarkSector
    #117
    1. Nem ugyanaz egy később áthozott portot megvenni, mint zsir alap módba kiadott PC-s fosszar játékra szemet hunyni.
    kevered itt a dolgokat.

    Képzeld el, baszott nagy energiát igényel egy port is, pláne egy új játék mint a FF15.
    És joggal vannak úgy hogy inkább azt az általad említett "10" embert is ráállítják a FF15-re hogy még annyival több jobb legyen és vagy hamarabb kész legyen.

    Igazuk van.

    Értsd meg a FF13 konzol játék , a jóindulat vezérelte őket hogy kiadták.
    Jó a játék, játszható eredeti formában?
    Igen.

    Ki a faszt érdekel hogy PC-seknél van 20 gémer aki makacsságból szenved inkább billentyűzettel.
    Kit érdekel?
    FF13 kontrollerrel kell játszani.
    Érdekel valakit hogy játszhat vele annélkül hogy kelljen vennie konzolt?
    IGen?
    Akkor játszik vele warezban (ígyis úgyis sokan lewarezolják, ezt a SE is tudja) vagy megveszi.
    Ha meg nem kell valakinek egy konzolos rpg eredeti formában a rászabott kontrollerrel.
    Akkor NINCS PROBLÉMA.
    SKIP-eled.
    Nem veszed meg, nem játszol vele.

    Ne csináld a fesztivált csak mert te ragaszkodsz az egér és billentyűzethez.
    Az egér és billentyűzet amúgy eredetileg nem játékhoz lenne pc-n.
    Kontroller is van direkt pc-khez, ez nem egy konzolos kiegészítő, amit pluszban kell számolni pc-hez.

    Ugyanolyan eszköz mind az egér vagy billentyűzet vagy füles, mikrofon.

    Kár erőltetned hogy szar port, meg asszisztálás a causal játékokhoz, meg tömni az EA zsebét, EA-nak ehhez semmi köze.
    Ez egy lehetőség, hogy konzol vásárlása nélkül PC-n játszhatsz egy játékkal, ami valszeg amúgy soha nem jött volna pc-re.
    Kalap-kabát, ennyi.
    Nem kényszer hogy megvedd. Aki meg megveszi, nyugodtan tud játszani mert semmi baj a játékkal azon kívül hogy rinya megy az ESC gomb végett.
    Mint az ovodában.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.10.19. 14:09:18
  • Terawatt
    #116
    Látom nem érted, hogy az olyanok hozzáállása mint a tied tömi meg az EA és a többi hanyag cégek zsebét. Ha kiadnak egy játékot egy olyan platformra, ahol igenis azt emberek túlnyomó többsége billentyűzettel játszik, akkor csinálják is meg és ne egy összetákolt valamit adjanak ki. RPG-t tökéletesen lehet billentyűzettel játszani, hogyha rendesen megcsinálják.

    10 ember hasraütés szerű volt, de ha te annyira jampi vagy akkor kérlek mond el, hogy hány ember kell egy játék átportolására? MIlyen óriási marketing csoport állt a pcre kiadás mögött és társai, ami miatt egy kész játéknak ilyen nagy emberi erőforrás igényei lennének a pcre való átportolására? /Inkábbb ne mond/

    Ha nagyon leszarnám kivenném az ESC billentyűt és véletlen se nyomnám meg, de komolyan ilyesmiket kellene gányolni azért, mert nemtörődömök voltak? Dark Souls, GTA4 csak hogy az utóbbi idők sztem legszarabb PC portját említsük. Előbbit már egy nappal a kiadás után egy modder megcsinálta mb-nyi progival játszhatóra utóbbit meg csak a különálló DLC-k hozták rendbe, de az alap mindmáig ugyan olyan optimizálatlan /már kevésbé bugos/ szar.

    Szerintem még mindig mi vagyunk azok, akik a pénztárcánkkal szavazunk és amíg az igénytelen portokat veszik az emberek és vállukat rántják az igénytelen portolási munkára addig PC-gányolni kell. De mondhatnád, hogy mit is rágódunk ezen, hisz olcsón meg lehet venni és mit várunk ennyiért. Ez szép és jó, taps taps hurrá. A játék már pár éve kész és ahogy mondtad nem adtak hozzá semmi újat. Ne is adjanak, de ha adnak akkor dupla hurrá, de ez egy alap dolog lenne, hogy amire elkészítik az tükrözze is az eredeti minőséget amennyire lehet.

  • DarkSector
    #115
    Te nem programoztál, ezért nem kellett neked 1 óra. :)
  • DarkSector
    #114
    Autós játékok.
    Sport.
    Platform.
    Repcsis.
    Verekedős.
    Rpg.

    ---> kontroller, főként az analóg karok végett.
  • DarkSector
    #113
    1. Közel s visssza nem 1 óra átvinni a billentyűzetre ezeket a dolgokat.
    A játékosoknak viszont elég 1 perc benyomni a kontrollert a gépbe.
    2. Instant kilépés, ha nem tetszik valakinek használ kontrollert, vagy nem kel megnyomni az ESC-et , nem vagyunk már kisgyerekek.
    3. Nem, a causal szarok mellett nem kell elmenni, az mellett megyek el, hogy amire eredetileg tervezve lett , értsd kontroller, az tökéletesen működik, annyi hogy nem adtak hozzá ÚJAT.
    Igenis elégnek kell lenni, mert eredetileg ki sem adták volt, vagyis gondolj arra hogy venned kéne egy konzolt ezért a játékért.
    Jobb vagy mégis ez a jó hogy inkább van PC-re kontrollerrel? Válassz!
    4. Milyen áll mögötte sok ember? meg 10 embert felvesznek a portoláshoz.
    Hallod FINGOD sincs miről beszélsz.

    ********************
    És az utolsó bekezdés:
    "A játék jó lett, örülök neki, hogy kiadták, mert az FF széria a szívem csücske."

    Látod örülsz te neki, örülj is neki......
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.10.19. 12:52:08
  • Maala
    #112
    Wow, én 1 perc alatt megoldottam, nem kellett hozzá 1 órát programoznom sem, és még debugolni se utána.

    Valamint ja, sztem is igaza van DS-nek, kontrollerrel könnyebb játszani, és nem csak FFXIII miatt éri meg befektetni rá.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.10.19. 12:51:57
  • Terawatt
    #111
    Emberek egy olyan dolgon vitázunk amit 1 óra alatt meg lehetett volna csinálni ha jó munkásember módjára csinálták volna. Dark Souls is jobban szerettem billentyűzeten tolni egy adag módosítás után és egy szóval nem mondtam, hogy kiváltság lenne, vagy ilyesmi. Ha kell előkaparod a régi ps2 kontrollered arra is van átalakító usbre. Egy autós játéknál én is előkapom a logitech kormányt, mert ott erősen játékélményt veszt az ember azzal, hogyha bill/kontrollerrel próbálkozik.

    Szimplán annyi, hogy újra kiadtak egy játékot amiben olyan bullshit ficsőr van, amit az első olyan aki "nincs elkényesztetve" már mondja is, hogy srácok legalább a menübe dobna és duplán kattintva dobjon ki. Ez egy instant crash to desktop button.

    Ha minden szar mellett így elmentek, akkor ne csodálkozzatok, hogy a játékipar casual hulladékosságba megy lefele az adjunk ki mindent hamar bután, mert úgy is megveszik, majd foltozzuk (vagy nem) pont azért, mert megéri. Nem kell félteni őket kalapálják rendesen az FF 15öt, mert nem kis csapat áll mögötte. Ha kell felvesznek ideiglenesen 10 embert arra, hogy portolják ezt és profitálnak is belőle. Nem hülyék a cégek, ha profitról van szó (általában, de néha mellé nyúlnak :P).

    A játék jó lett, örülök neki, hogy kiadták, mert az FF széria a szívem csücske. A VII itt csücsül a polcomon dobozosan és a Man At Arms youtube csatorna által megépített gunbladenél visongtam, hogy mennyire imádtam Squall karakterét és fegyverét. Triple triadot mennyit toltam, te jó ég.


    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2014.10.19. 12:44:19
  • DarkSector
    #110
    Az nem érdekli a fejllesztőket mit lehet kiküszöbölni.
    Többéves játékról van szó.
    Örülhet a PC-s társadalom hogy tiszteletét teszi a FF 13 a gépen és nem maszek emulátoron (ami nem létezik)
    Kontrollerre szabták az irányítást, a mászkálós játékokat, ahogy ezt is sokkalta egyszerűbb ezzel irányítani.

    Valamint az előző kollégának sugalva a kontroller használata évek óta már nem konzolos kiváltság.
    Amíg piaci nintendók voltak 6-7 gombbal addig nem volt lényege, most főleg az analogoknak hála, egy platform, mászkálos játék, ezerszer jobb kényelmesebb kontrollerrel nyomni.

    Léteznek direkt pc-hez is kontrollerek, az egy dolog hogy az xboxos van inkább támogatva, mondjuk ez baszott nagy fail szerintem.

    Szóval aki vergődik itt hogy ócska szájbakurt béna szar idejétmúlt billentyűzettel próbál makacs módon játszani egy olyan játékot, aminek kurvára köze nincs hozzá, a fejlesztők csak azért tesznek bele, hogy azért tudd valamelyest használni, de nem célja hogy foglalkozzon vele sokat mert nem ér annyit.

    F1 játékban is makacsságból szenvedhettek billentyűzettel, csak éppen lofasz köze nincs a kontroller vagy kormány által nyújtotta előnyökhöz.

    Valamint nem tűnt fel pár embernek, azért nincs idejük baszakodni a játékkal többet mert jön a FF 15.
    El vannak foglalva azzal.
    Jól is teszik.
    Azok akiknek nem fontos a játék, hogy vagy beszerezzenek egy konzolt vagy vegyenek 4-5k-ért egy kontroller-t, amit 1000 játékhoz használhatnának, azokat kibaszottmód nem tudom sajnálni, már bocs.