294
Skyforge Sci-fi/Fantasy MMORPG
  • Morpheus_v2
    #241
    Többi mmo között is megállja a helyét, bár én inkább a grind mmok közé sorolnám, így ha nem szeretsz grindelni a többi kaszt/gear után, akkor nem ajánlanám.
    Jól kidolgozott kasztok és fejlődési rendszer, szép grafika, egész jó "akció" harcrendszer. Mindenképp érdemes egy csapatot vagy guildet keresni benne, mert hamar rá lehet unni a pug hozzáállására (nem csinálják/érdekli őket a taktika, sok öngyilkos akció, stb). Craft rendszere nincs, amit ahelyett találtak ki az hasonlít kicsit a neverwinter craftrendszerére.
    Utoljára szerkesztette: Morpheus_v2, 2015.09.20. 19:02:51
  • Horzsoló
    #242
    Üdv istenek és félistenek! Libra Dijon néven futok a játékban, szívesen verődnék magyarokhoz. Szóval ha van valakinek/kiknek kedve egy magamfajta, jelenleg 1116 prestigel rendelkező Cry-al társulni, annak igazán örülnék. Maradok tisztelettel: Dijon Libra
  • Jeri
    #243
    Szervusztok :) Már egy ideje játszom skyforge-al és elkezdtem egy videó sorozatot készíteni szeretném veletek megosztani a csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCPsg8ppMEuon1ZyV-C_-chg
    Valamint az első videóm: https://www.youtube.com/watch?v=mjrrrax8A0Q
    Már 3+1 videó készült el Skyforge témában. Több más MMO-val is foglalkozom és tervezek a jövőben. Facebookon is megtaláltok keressétek az MMO Ajánlót. :) Sziasztok :)
  • JethroHUN
    #244
    Összejött 600 transformation akármi, melyik karaktert javasoljátok amivel lehet egyedül tolni a pve-t (1-3 fős instákra gondolok) és lehet vele haladni? Nekem a Gunner szimpatikus. Az Archert is kipróbáltam, szerintem nagyon gyorsan kifogy a mannából.
  • hollófernyiges
    #245
    Úgyis ki kell maxolni minél több classt, mert mindegyik után kapsz két ilyen ööö.. szóval speckó képesség-helyet (stigma? nem jut eszembe a neve). Az aktuális kedvencem a ranged slayer, eléggé jól bírja az ütéseket is és jó dps-e van, csak nagy az aoe képességének a cooldownja. Gunnert még nem unlockoltam, de azt írják róla hogy nem annyira jó, mint amennyire kinéz..
  • gaara0220
    #246
    sziasztok!csak azt szeretném megkérdezni,hogy az mitől van,hogy kiszedek egy kasztot és olyan gyenge mit a harmat és tök könnyen le is ölik. pl: archer 16k élet de csak 3-4 ütés vagyok egy mobnak,ja és a kaszt-tréningnél meg tök keményen sebez,de élesbe meg ilyen lájtit :/
    próbáltam lenézni a cuccokat másokrol és az alapján felöltöztetni az enyémet,de nagyon úgy sem lett jobb...
    nem tudja valaki mi lehet a gond?
  • gaara0220
    #247
    sziasztok!
    lenne még egy kérdésem,ha elérem a limitet ugy hogy nem osztok el a három színű kristályokat akkor következő héten már nem farmolhatom a kristályokat?
  • Java33
    #248
    Szia.
    Rég játszottam a játékkal, de úgy emlékszem, hogy úgy erősödik a class, hogy minél jobban kirakod a belső ágát. Értelemszerűen az elején harmatgyenge. Akkoriban ehhez a voltak külön class kövek.
    A heti kavics limitet meg már akkor sem értettem. Pár nap alatt ki lehetett szedni a maxot, utána csókolom...

    Amúgy megy még a játék? Eléggé tetszett a koncepciója anno...
  • gaara0220
    #249
    Szia!
    köszi ezt a pár infot...örülök mert azt hittem valamit nagyon elrontottam,de akkor nem,csak nem osztottam le annyi pontot neki mint a kezdő karijaimnak...jött pár frissítés,de az alap maradt(koncepció)...nagyon jó kis játék,néhol genyozik,de hát melyik mmo nem?én élvezem,meg az a jó,hogy nem csak arrol szól,hogy mész ölsz és fejlődsz,hanem figyelni kell mit mikor húzol ki,nem?....na köszi még egyszer is az infot,..:)
  • dregnarr1 #250
    Aki ismeri, endgame-ről mondana pár szót?
  • Rae Apofisz #251
    Sziasztok.
    Hogyan tudok gunner lenni ?
  • Java33
    #252
    Le van írva lejjebb.
    Kezdőként a belső körön vagy. Később kijutsz a külső talentekre. Akkor már láthatod a gunnert. No abba az irányba kell majd fejlődnöd..
    Nem tudom, hogy meg lehet e venni most valahogy, rég játszottam vele.
  • Rae Apofisz #253
    Kezdéskor 3 féle közül tudok választani de egyiknél sem látom a gunnert. Vagy az mindegy melyiket kezdem el ?
  • Rae Apofisz #254
    Ezen a képen amik egymás alatt vannak azok igy haladnak tovább ? Vagyis azok a skil fa ?
  • Java33
    #255
    Van a talent rész, ami olyan, mint egy csillagtérkép. Ekkor még a belső körön vagy, az adott class belső körén.
    Kezdéskor 3 class közül lehet választani. Ahogyan haladsz előre, eljutsz egy pontig, ahol már nem a színes kövekkel fejlesztheted tovább, hanem a fehér class kövekkel. Akkor ki tudsz jönni a külső talent csillagtérképre ( külső kör).
    Itt fejlődhetsz tovább a színes kavicsokkal abba az irányba, amerre akarsz. Jelen esetben egy másik classhoz.
    Ha elérted azt, akkor azon megint be tudsz menni a belső körbe és fejlesztheted azt..
    Utoljára szerkesztette: Java33, 2016.05.21. 17:34:45
  • Rae Apofisz #256
    Köszönöm a választ.
  • Morpheus_v2
    #257
    Új giveaway!! 30 napos prémium előfizetés, egy mount és 1 ingyenesen kiválasztható class!!
  • lammaer
    #258
    Vajon ez elérhetővé teszi a gunnert az elején? :)

    Látom nemcsak engem érdekel a puskás - lehet azért mert a kardos varázslóssal teli van a puttony, ha scifi akkor én csilivili mordályokat szeretnék.
  • Panzeradler #259
    Elő, így megjött a kedvem a játékhoz, alkimistát tudtam választani. Minden class ott lesz egy listában:)
  • lammaer
    #260
    No akkor itt az ideje utánaolvasni hogy melyik class mire jó...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.06.06. 10:39:11
  • lammaer
    #261
    Izé... aktiváltam a kódot, inventoryban meg is jelent a class unlockra használható kütyü, elhasználtam, csak éppen nem derült ki hogy most akkor hogyan is lehetne "kiváltani" a gunner classt. Elrontottam volna, hogy tegnap elkezdtem játszani és elindultam egy alap osztállyal?
  • Panzeradler #262
    Tutorialt le kell nyomni utána, n betű>store>classes ott elvileg minden ingyen van, 1et megveszel és inveotryba kerül a class token.

    Haverom írta, nekem volt régi karim azon egyszerűbb volt unlockolni.
    Ha nem valami nem okés, megpróbálok segíteni.:)
  • lammaer
    #263
    Áh, szóval a boltban van :) Igy meglett, köszi.

    Ha már market pl a fagyasztós csajnak gyűrűket/fegyvereket nem is lehet venni? Vagy csak én vagyok béna hogy nem találtam ilyesmit?
  • Panzeradler #264
    Én úgy vettem észre, hogy gear nem vehető marketen se, csak esik.
  • lammaer
    #265
    No, játszogattam-játszogattam - jó érzem hogy a fejlődés az igazából lineáris? Tehát ok hogy a skillfa tekereg jobbra balra, de ettől függetlenül csak egymás után lehet unlockolni a skilleket, szóval alapvetően nem lehet "elrontani" egy karaktert, hiszen csak sorba lehet haladni, egyirányba.

    Innentől kezdve viszont nem értem, mik ezek a karakter buildek? Mindenkinek ugyanazok a skilljei egy classon belül, nem?
  • Morpheus_v2
    #266
    Abszolút nincs lekorlátozva, hogy melyik úton mész a skilleknél. Akár kirakhatod a teljes skillfáját a kasztoknak és kapsz is passzív bónusz skillt, ha mindent kiraktál. Mivel nem tudsz minden skillt egyidejűleg használni, ezért buildekre van szükség, ha éppen pvp-zni vagy pve-zni támad kedved.
  • lammaer
    #267
    KÖsz, akkor értem már a buildet - lényegében akor "elrontani" egy karit nem lehet, mert a buildet bármikor váltoiztathatom azáltal, hogy milyen skilleket rakok be a "hotbarra".

    Hát, én a gunner skillfát tologattam tegnap, és teljesen egyirányúnak látszott. De majd megnézem még1x.

  • Sunrider924
    #268
    De el lehet csak nem ugy ahogy elso karin megertened. Elso szempont hogy kimaxold az adott classt a class bonus passivert, masodik szempont hogy nem minden skill kell neked, es akkor sporolhatsz a sparkokkal az adott heti reseten belul, harmadik szempont hogy minnel kevesebb "bad prestige"-t szedjel ossze mikozben haladsz.
    Ez a bad prestige ez egy hatalmas ongol a jatekfejlesztoknek nem tudom ha azota helyre tudtak hozni a dolgot, en egy eve toroltem a gepemrol ezt a hulladek pay to win akarmit, endgame szinten jon elo a rengeteg problema a jatekban, es akkor lehet keves vigasz lesz a beleolt ido/penz utan hogy kipukkan(t) a lufi.
    Bad prestige ezt kb ugy lehet elkepzelni hogy a jeghegy csucsa a jatekban az Avatar kill es ez a (raid)boss skalazodik a jatekosok presitge-vel, es amikor rahagytam ezt a jatekot az akkor 2 eves orosz szerveren meg senkinek sem sikerult avatart olni, az avatar felmosta a padlot a jatekosokkal.... ennyire profin kitalalta ezt az Allods fejlesztoi csapat....
    Szerintem ez egy nagyon elrontott koncepciora epito jatek, a prestige utani hajsza aztan az ebredes hogy el van rontva a kari mert a prestige-hez kepest gyenge a kari, aztan a monoton heti grind hogy unlockolhasd az atlason azokat a passivokat amiktol a kari erosebb lesz(szurke szinu spark) aztan a god form ami elsore jo poen aztan kesobb kiderul hogy mennyire limitalt a felhasznalhatosaga akar mapozas kozben akar raiden stb
    A pay to win eventek meg egy rohej, anno tobb szaz euroba fajt megszerezni azt a fury glidert vagy hogy hivjak amit most ingyen hozzam vagnak azzal a promo koddal amit itt a forumban lejjebb valaki linkelt...
    Szerintem ha valaki komolyabban akar idot es penzt olni ebbe a jatekba(szerintem inkabb ne) az szanjon jo sok idot es olvasson utana ne majd a vegen akarja a fejet a falba verni.
  • lammaer
    #269
    Köszi a részletes infót.

    Azt már látom hogy nagyon erősen épít az agyatlan grindre a játék, mert pár nap után azt látom mindenütt hogy van ilyen pénz, meg olyan pénz, meg ilyen "nyersanyag" meg olyan nyersanyag, és mindegyikből több ezer darab kell ha be akarom őket váltani valamire, és persze ha jól láttam egymás közt nem nagyon átválthatóak ezek a dolgok (vagy csak nagyon rossz rátával). Szóval vanegy olyan érzésem hogy a játék az kb abból áll hogy ugyanazokat az instákat farmolja az ember körbe-körbe, max magasabb szinten - ami kb abból áll hogy ugyanaz a szörny jön csak több HPvel és nagyobb sebzéssel.
    Szerencsére csilivili dolgokkal (új kosztüm, új motor, villogós sapka stb) nem tudnak pénzt kicsalni tőlem :), a csajszim így is jól néz ki a testhez simuló rucijában :)

    Fizetni biztos nem fogok érte, mert szerintem előbb megunom - szerencsére a lenti kóddal van egy havi prémiumom meg megvan az ingyenmotor is.

    Ami értekelt a játékban hogy ne kardos varázslós fantasy legyen (ez a gunnerrel meg a kicsis scifi settinggel meg is van), illetve hogy akció RPG legyen (kb ez is megvan). Ezeket hozza, kiélvezem amig tart azt meglátjuk.
    Nagy célokat nem látok benne amit ki lehetne tűzni (pl építeni valami bázist)
  • Sunrider924
    #270
    Nezd, nekem nem problema ha valaki lat fantaziat egy jatekban es mikrotranzakciokkal tamogtja a fejlesztoket. Ellenben ez a fejlesztocsapat kimondottan hulyenek nezte a jatekosait, negativ hangnemben reszesitette az igen komolyan ervekkel megtamogatott jatekos visszajelzeseket mikozben csak azokra az eventekre koncentralt amibol a penzt tudta huzni a jatekosokbol, magasrol lesz@rta a pvp-pve balansz problemakat, 2 ev utan probalt kezdeni valamit az elhibazott endgame koncepcioval, de minden masodlagos volt az eventekhez kepest, na azok jottek menetrend szerint, vegyel/fizess kellett a penz vodkara gondolom...(neked ez mashonnan is ismeros :P )
    A jatekban ami elvezheto az egyes classok, amig azokkal elvagy addig jol fogsz szorakozni, szinten erdekes a story es a god form. Az elso komolyabb pofon amikortol egyedul nem tudsz majd szinte semmit csinalni az valahol 35k prestige folott lesz, illetve pvp-be 29k folott, amig oda el nem jutsz addig minden szep es vidamsag es boldogsag.....
    Amikor kiszaltam nekem 90k koruli prestige volt es 3 class kivetelevel(monk, gunner, necro) mind megvolt mar, kinetic main, alchemist offspecc, pvp-be archer a stunlock miatt, full lila folowerek, megvolt minden chapel, templomok is legendas cuccig felfejlesztve, nem hirtelen felindulasbol irtam amit irtam hanem mert szerintem nagyon sokan hiszik azt hogy majd ok jobban tudjak/mashogy latjak aztan amikor eljutnak a vegre akkor koppannak hogy nincs is ott semmi, foleg ennek koszonheto a gated system(heti reset) ne erj oda tul hamar....
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2016.06.07. 15:17:32
  • lammaer
    #271
    Juteszembe: csapatot tényleg csak chaten lehet összeszervezni? Van pár insta, hol kiirja hogy 1-3 player, de nem nagyon találtam opciót arra hogy tudnék bandával menni. Azt látom hogy a chat folyamatosan televan lft-vel (azt hogy pontosan mit írnak nem értem még :) )... szóval vmi automatikus mód nincs is random csapatok összeállítására egy-egy insta erejéig?
    Mondjuk ahogy elnézem, az elején az ilyen csapatolásnak nincs értelme, mert ha ketten megyünk akkor 2x erősebb lesz a mob, ergó semmivel se lesz gyorsabb a grind. AZ openworld részeknél lenne értelme (ott nem skálázódnak a mobok), de ott meg úgyis mindíg van vki....

    (ebből a szempontból az Anarchy Onlinenál jobb rendszert nem láttam - be lehetett állítani hogy lft vagyok, azt aki csapatot akarts zervezni látta milyen szintű emberek vannak, milyen skillel, hova akarnak menni.. azt 3 kattintással össze is lehetett rántani egy alkalmi groupot).




    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.06.07. 15:29:57
  • DarkBlade
    #272
    Jó reggelt.

    Sparks of Divinity kristályt hogy lehet szerezni?
  • Hitmanus
    #273
    Játszik még valaki ezzel a játékkal?
  • Kazagor
    #274
    Az Ascension Atlas megszünt? Átvariálták? Mert sehol sem találom a menüjét. Valaki tud ebben segíteni?

  • Java33
    #275
    Mikor visszaraktam pár hónapja, akkor már nem vilt csillagtérkép.
    Ahogyan én néztem, valami kampány térkép van.., azon előre haladva lehet feloldani a classokat
  • Sunrider924
    #276
    Van aktiv magyar pantheon ebben a jatekban most igy 2018ban? Marhara megvaltozott az egesz igy talan mar erdemes megint elovenni (ingame lehet argent-et farmolta naponta, ki hitte volna).
  • JethroHUN
    #277
    Nem is tudom mikor volt utoljára a gépemen. Több mint 1 éve nagyjából. Most letöltöttem megint... teljesen átláthatatlan még mindig, mint hol kell farmolni pl. Még mindig van egy rakás fizetőeszköz. Új cuccokat, mint fegyver, ékszer lehet valahol venni?
  • Sunrider924
    #278
    Amennyit en kihamoztam abbol egy dolog valtozatlan, az equipment tovabbra is instakbol jon, meg lehet nezni melyikbol mi eshet es akkor aszerint celiranyosan farmolni, pl fegyo akkor hespilon aztan a gyuru/amu akkor operationok, a stone of power az meg melyik merre de egyszeru mert mutatja mindegyiknel hogy az adott indstabol mi eshet.
    Fizetoeszkozok, nem tudom mire gondolsz, kell kicsi ido amig megszokja a jatekos de nem olyan bonyolult.
    Ami nagyot valtozott az a godform hasznalhatosaga, most eleg surun lehet mar vele csapatni, mas lett a fejlodes az elder god fele, elotte eselytelen volt ha nem oltel avatart egy jo raidbe, most meg behivott egy csapat azt hiszem 5en voltunk es a 200as prestiges csavoka leoltotta az avatart egyedul meg is lett a cucc amint vegzek a junior god fejlodessel mehetek az elderekre.
    Mas lett az instazas is, kb mindig akad egy valaki aki betolja a godform-ot es akkor a tobbinek annyi a dolga hogy fut utana es szedi a cuccost. Van napi operation amit ha ugyesen csapatsz akkor top 5-7 es kapsz erte argentet, naponta ketszer. A Victors medal is jon rendesen, mondjuk en most az eventet farmolom de meglesz mindjart a 9k a hunter god-hoz.
    Jelenleg 164-es prestigenel jarok, most kicsit belassultam, gen13 cuccokban 1-2 lila a tobbi mar mythic es en is kb egy hete vagy olyasmi hogy ujra elovettem es most teljes gozzel akarom az elder godokat csak jo lenne egy klan mert randomokkal neha/surun agyfasz az instazas.
  • JethroHUN
    #279
    Én csak 34-es vagyok. Második területen próbáltam dungeont, nem talált senkit a group finder... Bementem egyedül de 192-es mobok, hát jó. Már nincs 3 fajta spark vagy mi volt a neve. (piros, kék, zöld) Hogyan kell most fejlesztenem a karakterem?
    Tök jó amúgy, hogy elvették a gunner classom, pedig emlékszem, hogy megvettem anno. Helyette van a 3 alap szar, meg berserkes és archer
    Ability menü is teljesen átláthatatlan, össze vissza van az egész.
    Utoljára szerkesztette: JethroHUN, 2018.06.26. 09:53:13
  • Sunrider924
    #280
    Nekem 50es volt amikor ujrakezdtem, a sok cuccost amim volt eltoltam tower of knowledge meg cathedral fejlesztesre, K betu/capital es onnan. A Knowledge of enemies az kell a Tower of Knowledge fejleszteshez nalam ez volt a legyorsabb might szerzesi forras, a masik a Cathedral az szimplan csak kredit kerdese. Termeszetesen van napi limit amit ki lehet kuszobolni ha van stimulants. Az hogy mibol mennyid van azt a P betu/bag/valuables/resources alatt tudod megnezni.
    Namost nekem minden kari unlockolva volt a regi rendszerben nem vettek el tolem semmit. Lehet hogy nalad is ott van a gunner a listan csak gorgetni kell lejjeb/feljebb nem tudom. Alap karit nem tudom mennyiert unlocklhatsz szerintem ha sokat nem jatszottal akkor van sparkod felhalmozva rendesen, nalam a 3 uj classbol az outlaw 25k volt hamar kifarmoltam, a revenant es a groovewalker mar cifrabb azoknak 35k darabja de a revenant is megvan mar, nem lehetetlen.
    A karakterek regen azert voltak fontosak hogy a szimbolumokat feloldhasd, na az mostmar nem fugg a classtol, bastionokhoz van kotve azoknak is sajat questchain rendszere van, a dologban az szep hogy mindjart az elso szimbolum( Pbetu/abilities/symbols) az emblems of pain az nagyon OP, gyakorlatilag amiatt tudok sokmindent solozni amit korabban csapatban is nehez volt.
    Ha kifejleszted a symbolsnal van a divine weapon na az a masik nagy OP cucc, eleg surun proccol foleg ha ragyursz a divine weapon coodlown-ra, es a trophy weapons is surubben jon. Ezek miatt a jatek annyira atalakult hogy nagy reszet soloban lehet csinalni, talalkoztam egy magyar fickoval kerdeztem klanrol meg endgamerol, erre az volt a valasza, hogy nem tudja, mert o soloba szokott jatszani, 170 folotti prestige volt neki.
    Teny hogy a napi directives of god councilt azt lehet soloba csinalni nagyon jol adja szukseges dolgokat hogy fejlodhess, allitolag valami catch up system resze volt es maradt vegul a jatekban, ujabban a fejlesztok kerdoiveznek hogy a jatekosoknak mi tetszik es mi nem es aszerint valtoztatnak a jatekon.
    Az elso napokban nekem is atlathatatlannak tunt a jatek de megszokod kis ido mulva es sokkal jatszhatobb/szorakoztatobb mint a megjelenesekor volt. Amilyen alkalmi szinten jatszok es foleg egyedul megis ott tartok mar hogy elkezdhetem lassan az elder god fejlodest ez korabban elkepzelhetetlent volt...