190
Rimworld
  • SaGa
    #150
    Jó irányban áll a légkondi? Kap áramot? Illetve: van tető az épület fölött?
  • TokraFan
    #149
    Szoba méretétől függ, hány darab klíma kell. Elég egyetlen ajtó -valóban előnyös ha automata, de nem feltétel-. Nekem egy 10x10-es mezőt simán lehűt 1db klíma, 1db ajtóval. Bár az is igaz, hogy a raktárakat igyekszem hegybe telepíteni, ami nyilván árnyékol, de a szabadban lévőkkel sincs gondom. Padlót lebetonozom, falat általában valamilyen masszívabb kőből húzom fel, és ennyi. Rendes energiaellátás mondjuk kell, én abból redundáns rendszert építettem ki, biztos ami biztos alapon.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.04.13. 00:54:18
  • Cnut
    #148
    Zsilipes bejáratot kell csinálni neki, tehát hogy 2 ajtón keresztül lehessen bejutni és egy mező távolság legyen hogy ne legyenek egyszerre nyitva.
  • Balázs 17
    #147
    Sziasztok
    Top 5-10 modot keresem, ami nem nyúl bele a játékba. Inkább a felhasználót segíti, pl a színes falak stb.

    Még 1 kérdés, mit lehet csinálni, hogy jó legyen a hűtött szoba? Már dupla fallal is próbálkoztam, meg 2 légkondival -200 fokon, de amikor bedobja a hőhullámot, ami elvileg 40-50fokos fel megy a szoba is pluszba... nem nagyon értem
  • SaGa
    #146
    Köszönöm. Lassan kezdem kiismerni a trükköket, de ennél is kell vagy tíz-húsz nekifutás mire kezdi az ember felvenni a ritmust, mint a DF-nél. A mostani csapatom (öt-hat visszatöltéssel, amiket a túl korán vállalt karavánindítások miatt kellett megejteni), már egész jól teljesít, bár az élpületegyütest megtervezhettem volna kicsit átgondoltabban is, de amíg nem tudom, hányféle műhely, raktár miegyéb kell, addig ez elég nehéz…
    Majd a következő csapatnál. Aztán majd jöhetnek a modok. Azokkal ahogy néztem tegnap, további harminc-negyven műhely, munkapad építhető, építendő, a maguk logikája szerint. Meg a nehezítés. Egyelőre az eső mesélő második szintjével ismerkedem…
  • Xsillione #145
    Azért ez egyszerűbben is megoldható:
    1. Hagyod gyüjtögetni őket, léassabban haladnaak, ám simen megtermelik a kaját, persze csak erdős/mezős terepn, sivatagban nem megy.
    2. Megfelelő kaját viszel, kukorica vagy rizs sokáig eláll, más kaják is bírják egy hétig, szemben a sima kész kaja két napjával.

    Fejlődés: mindenki fejlődik abban, amit épp végez, ám nagyon nem mindegy a lelkesedése (lángcsóva a képzettségeken), ha nincs, akkor harmad sebességgel fejlődik, ha van (normál méret), akkor rendes sebességgel (és ez még mindig nem túl gyors, bár egy dedikált szakács vagy crafter hamar látható fejlődésnek indul) míg ha nagyyon lelkes (nagy méretű csóva), akkor 150%-n fejlődik, azaz érdemes ezeket figyelni (fontosabb, mint a pillanatnyi érték gyakran.) Ezen túl magas szinten még felejtenek is (13 környékén kezdődik), ami meggátol efőlé fejelsztésben sok esetben, illetve csak lelkes és dedikált embereknek lesz magasabb.
  • horika
    #144
    Meg arra is érdemes figyelni, hogy a butcher meg a tűzhely ne egy helységben legyen, onnan is könnyen kaphat fertőzést.
  • SaGa
    #143
    Igen, erre már rájöttem. Meg arra is, amíg nem tud túlélő csomagot „főzni”, addig ne küldjek karavánt sehova, mert éhenhalnak… Pedig egész jó volt a felajánlott jutalom és az egyszem legyőzendő ellenfél is jónak tűnt…
  • Terawatt
    #142
    Nálam a szakács kimondottan egy dedikált emberes munka volt. Arra is figyelj, hogy legyen egy olyan kamrád, ami közel van a konyhához és jól le van hűtve. Sok ideje elmegy a futkosással.
  • SaGa
    #141
    Köszönöm. Igen, a védelem és a világítás fontosságát olvastam a topikban, meg sejtettem is, hogy ilyesmire figyelni kell. A fejlődést konkrétan azért kérdeztem, mert az egyik csapatnál a szakácsom gyomormérgezést kapott, mert a szakács kontár volt. Mivel a csapatban neki volt a legmagasabb, 6-os szakács ismerete (tudom, a bonyolultabb kajákhoz minimum 8-as kell), vicces volt a helyzet és elgondolkodtam, hogy ha nem fejlődnek, abból gond lesz előbb utóbb, de ezek szerint azért van remény…
  • Terawatt
    #140
    Mindenkinek fejlődik szép lassan :) DF totyikból írtakra meg annyit, hogy itt is nehézségi fok válogatja mennyire lesz nehéz dolgod. Szép killboxokat lehet építeni és ha beköltözöl a hegyekbe akkor az is plusz védelem. Csak figyelj oda, hogy a járatok legyenek megfelelően kivilágítva, mert elég csúda baleset költözhet be a helyére -winkwink-.
  • SaGa
    #139
    Egy kérdés egy kezdőtől: a telepesek képességei fejlődnek a használattól, vagy maradnak azon a szinten, ahol induláskor vannak?
  • Cnut
    #138
    Options-ben állítsd be hogy egynél több settlemented lehessen.
  • lammaer
    #137
    Gondolkodtam a másik település létrehozásán, de a gomb inaktiv azt mondja nem hozhatok létre másikat (és nem azért mert közel van...)
  • Ninju
    #136
    Meg aztán lehet, h a hegyek belsejében van még vas, csak kívülről nem látszik. Az olvasztást mindenképpen használd.
  • Xsillione #135
    Kereskedsz, lehulló roncsokat épületeket és régi fegyvereket beolvasztod (acélt kapsz így főleg, komponens ritka.) Illetve ha magad akarod kiszedni, akkor ne másik táborba menj, hanem egy köves/hegyes mezőre, és ott hozz létre egy friss települést, később elhagyhatod, ha csak pár nap bányászatra akarod használni, ha mázlid van akkor lesz egy csomó könnyen kiszedhető komponens/acél/ezüst/stb.
  • lammaer
    #134
    Na az állatokat nagyjából kitapasztaltam, most viszont a térképemen kifogyott a steel meg a component.
    A mélyfúrás még messze van, mi ilyenkor a teendő? Csak a kereskedés marad?

    Gondoltam egy olyat hogy átmegyek raidelni egy ellenséges települést, ott a térképen rengeteg bányászható anyagot találtam, egy fél napig nem is piszkáltak a lakók aztán lerohantak. Sajnos van vagy 20 ember ott, nekem összesen van 8... szóval harc momentán esélytelen. De ha bányászni meg csak a saját térképemen tudok akkor csak a kereskedés marad...
  • Xsillione #133
    Majdnem felesleges a fúrás, csak mondjuk gazdaságosabb egy-két fúróval kitermelni párszáz plasteelt, mint venni, meg ha más hasznos cuccot találsz, akkor is kellemes, acél van elég enélkül is, a komponenseket meg gyártod magadnak idővel.
  • zero_020
    #132
    Hm. Ja, rég játszottam vele egyébként, akkor ezek szerint változtak a dolgok, blight tuti nem ilyen volt. Mélyfúrót talán meg még sosem építettem, huge mapon volt elég cucc a felszínen.
  • Xsillione #131
    Blight egy ideje terjed a szomszédos nem fertőzött növényekre, ráadásul nem is azonnal öl, egy kevés időt hagy mielőtt kiteljesedik, éss utána is csak elkezdi rohasztani a növényt (fogy a hp-ja), így lehet még szüretelni őket ha közel volt az aratáshoz.

    Rovar a mélyfúró alol is kimászik néha, mivel egyébként simán elkerülhető volna a rovartámadás az általad említet módszerrel. Persze nem olyen vészes, bár nem is könnyú kihívás, és persze a mélyfúrást is el lehet hagyni, ha nagyon nem akarsz rovarozni.

    Ezek ellenére az alapelv érvényes, mindenre van megoldás, többsége nem is problémás.
  • zero_020
    #130
    Ez csak azért tűnik így, mert nem érted a játék rendszereit, csak nyomod mint süket a csengőt.

    "Napfolttevékenység"
    Nevezd aminek akarod, az az akksilecuppantó event. Nem szabad akksikra hagyatkozni, a lehető leghamarabb geotermikus energiára kell átállni. Amíg van akksiról futó időszak, addig a hidropóniát el is lehet felejteni kb.

    " Többnyire elkerülhetetlen"
    100% elkerülhető. Az elején nem viszel magaddal pirománt, aztán később nem fogadod be, vagy ha mégis jön egy, a következő támadásnál baleset éri.

    "lazán ágynak dőlnek és hagyják a f@szba a tűzoltást. Okos!"
    Júzer error. Van tevékenység-prioritás, be kell állítani, hogy a tűzoltás az alvás után legyen, azt' jónapot. Alternatív megoldás besorozni őket, és kézzel odaküldeni a tűz mellé, a pozíciójuk körüli 8 kockán eloltják a tüzet. De ez főleg akkor hasznos, ha már a fél világ lángol, és a hülyék a mezei virágokat akarják megmenteni a bázis helyett. Ez esetben is inkább a "home area" beállítása a célravezetőbb.

    "a többiek ahelyett, hogy örülnének"
    Hamarabb kellett volna elküldeni, mielőtt összebarátkozik a többiekkel.

    " egy megvadult nyúl lebonthatja a fél bázist,"
    Hogy a tökbe jut el a bázisodig egy megvadult nyúl, és miért nem küldesz rá egy fegyveres embert azonnal, amint elkezdi rágni a falat?

    "a penész közel fénysebességgel tejed a növényeken"
    Ha a blightra gondolsz, az azonnal kinyírja a növények egy részét, nem terjed sehová.

    "egy mélyfúrásból előmászó rovart négy géppuska tüzével nem lehet megállítani anélkül, hogy legalább az egyikből ne csinálna hulladékvasat és akkor az előfordulás sűrűségéről még nem is beszéltem..."
    Rovarok csak föld alatt és csak sötétben jönnek. Ne legyenek sötét földalatti részeid, és akkor az előfordulásuk sűrűsége ==0.

    Nem a játék az agyatlan, ha pont az a bajod vele, hogy nem érted, mi miért történik...
  • Xsillione #129
    Külön meg kell tanítani azt, hogy kövesse a gazdát és védje, külön azt, hogy draft alatt is kövesse. Az obedience az minden más képzés előtt kell. Ha ezek nincsenek meg, akkor viszont nem túl hasznosak harcban az állatok (egyébként sem azok, elég hamar meghalnak, ha harcba küldöd őket, még a legnagyobb lények is)
  • lammaer
    #128
    A szelidített állatok miért nem képesek megvédeni magukat, illetve miért nem segítenek a gazdájuknak?

    Van pl egy rókám, megszelidítve. Obedience is ki van tanítva neki 3/3 a leírás szerint ilyenkor követi és védelmezi a gazdáját - na most nálam nemhogy védi a gazdát, de a közelébe se megy.
    Prbáltam úgy hogy a gazdit direkt irányítás alá vettem, akkor is tojt rá a róka nagy ívben....

    De ha megtámadja vmi állat magát a rókát, nem s ütött vissza csak csendesen elvérzik. Timberwof, medve, vaddisznó dettó.... még egy megaslothom is volt egyszer, az se vlt képes megvédeni magát semmitől... ez valami bug?

    Olyat már láttam hogy a rescue működött, egy vérző embert behúzott egy farkas az ágyba. De olyat hogy a megszelídített ragadozó bármikor is megvédte volna magát, egy másik szelíditett állatot vagy netán egy kolonistát - na olyat egyszer se.


    Gyakorlatilag az előbb egy meccsemen egy megasloth beragelt egy szeliditési kisérletre. Megölte a szelidítőt, majd betrappolt a faluba és megölte a másik három emberemet is. Közben 3 vaddisznóm, a rókám meg egy timberwolfom szép nyugodtan járkált a faluba, még csak meg sem kiséreltek segiteni a gazdáiknak... ez most mi?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.10.22. 00:56:19
  • JonasSandor
    #127
    Tesztet kéne látni.
  • Caliph
    #126
    majd inkább a Satisfactory ha megjelenik :)
    De az említett gameben is sok órám van :)
  • sirdond
    #125
    ha csak építkezni akarsz,akkor inkább Factorio szerintem, az pont arra lett kitalálva és abban verhetetlen.
  • TokraFan
    #124
    Van igazság az itt felsoroltakban, de számomra ez egyáltalán nem ilyen tragikus. Persze ki kell tapasztalni, mit és hogyan lehet kezelni, de alapvetően élvezetes a játék számomra. Folyamatosan tudom fejleszteni a kolóniámat, még egyszer sem égett le vagy semmisült meg semmi miatt annyira, hogy akár csak komolyabb mértékben újra kelljen építenem.
  • Ninju
    #123
    Ne félj tőle.
    Tartsd észben, hogy a szorosan egymás mellé épített faházak a középkorban is pompás tüzeket tudtak okozni. :D

    Szóval csak bátran. Nekem lassan már az az érzésem, h ritkán jönnek az események.
  • Daffit
    #122
    Nálam totál függőséget okozott és az említett dolgok mindegyike kezelhető. Igaz, kellett sok óra, hogy pl. pirománokat fel se veszek a kolóniába, az igényeikre figyelek, hogy ne omoljanak össze, stb. Sok modot használok, amivel nagyon meg lehet változtatni a játékot és kifejezetten szeretem, hogy nem lehet mindenre felkészülni.
    Az is tetszik, hogy akárhányszor kezdek bele egy új kolóniába, az mindig más megoldást követel.
  • lammaer
    #121
    Hinnye, vártam már hogy kijöjjön élesbe a játék de ezeket olvasva még elkezdeni se nagyon van kedvem... :(
  • Xsillione #120
    Ha csak építkezni akarsz (minimális vagy semmilyen kihívás szint), akkor az egymenéseket kezelni elég egyszerű. Nagy és szép szoba mindenkinek, rendes kaja és étkező és nehéz lesz őket megzakkantani innen már. Általában akkor zizzennek meg, ha harc vagy egyéb miatt sérültek, netán valaki vagy valami meghalt és még valami bajuk is akad (alapból dilis, elment az áram, nincs jó kaja, leégett a szobájuk:)
  • Caliph
    #119
    nekem is az volt a bajom,hogy a lakók agymenéseit kicsit túltolták,amikor simán csak építkeznél,lenne a fejük felett tető,van kaja,de mindegyiknek előbb utobb valami baja lesz amivel nincs kedvem foglalkozni,csak építgetnék stb :D
    bár én még fejlesztés alatt próbáltam egy verziót,de látom nem változott...vagy csak nekem nincs türelmem mélyebben belemenni a dologba:D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.10.18. 21:04:35
  • Xsillione #118
    Eközben a két piromán karakter mellett a legjobban a piromán zakkanást kedvelem a durvábbak közül, mert az nem jár semmilyen komoly kárral, a tüzeket simán oltják, a kis sérülést meg pillanatok alatt rendbehozzák.

    Ha gondot keresek, akkor az, hogy egy elvesztett kutya miatt képes a karakter agressziózni vagy három napra bezárkózni, aztán meg pampog, hogy éhes.
  • Stormbird
    #117
    "Egy baj van ezzel...nem lehet letenni! "

    Pedig de!
    Olyan szinten túl van tolva benne a hülyeség, hogy az egy idő után már nem tolerálható.
    Én a nagyon-nagyon very easy csillámpónis ultrakönnyű verzióban toltam, de így is felb@szott a sok következetlen baromságával. Csak néhány példa:

    Napfolttevékenység... Persze... Olyan erős, hogy még a csutkára feltöltött aksikba is beleszorul az összes szabad elektron... Aha, biztos így van.

    Tűz. Mindkét fajtája -természeti és emberi- idegesítően túlmodellezett. A természeti -a villám- nagyjából minden harmadik-negyedik nagy kiterjedésű tüzeket okoz, lehetőleg a legnagyobb károkozással. De az még nagyjából elviselhető, mert legalább néha az eső nekirugaszkodik és eloltja.
    Ezzel szemben az ember által okozott tüzek sokkal betegebbek. Többnyire elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön a telepesek közé egy-két piromán barom. Jószerével azért, mert -főleg az elején- pont ezek rendelkeznek más egyéb fontos tulajdonsággal és emiatt beválogatja/befogadja őket az ember a csapatba (persze azért is, mert kezdő amatőrként még nem tudja, hogy ez később mekkora szopás lesz).
    A piromán jómunkásemberek mindent felgyújtanak a bázison ami éppen az eszükbe jut. A többiek ahelyett, hogy első lépésként szívlapáttal agyonvernék a gyújtogatót, mennek utána és immel-ámmal oltogatják a tüzeket, de pl. ha eljön az alvásidő, lazán ágynak dőlnek és hagyják a f@szba a tűzoltást. Okos!
    Dupla csavar a dologban, ha elhajtom a baromarcú pirománt a kolóniáról, a többiek ahelyett, hogy örülnének, hogy kirúgtam és nem kell három naponta újraépíteni a bázist, napokig bánatosak lesznek miatta... Na, ez az értelem diadala!

    Az olyan marginális baromságokra már nem is érdemes szót vesztegetni, mint hogy egy megvadult nyúl lebonthatja a fél bázist, vagy a penész közel fénysebességgel tejed a növényeken, egy mélyfúrásból előmászó rovart négy géppuska tüzével nem lehet megállítani anélkül, hogy legalább az egyikből ne csinálna hulladékvasat és akkor az előfordulás sűrűségéről még nem is beszéltem...

    Szóval de! Le lehet tenni egy egyébként kitűnő ötlet alapján szarul megvalósított játékot, ha ennyire túltolják benne az agyatlanságot. El sem merem gondolni, hogy mi lehet a nehezebb fokozatokon...
  • TokraFan
    #116
    Egy baj van ezzel...nem lehet letenni!
  • JonasSandor
    #115
    Végre elérte az 1.0-át lehet tolni ezerrel.
  • Daffit
    #114
    Szia! Igen, több tartalom már nem kerül bele, csak a bugokat javítják és meg fog jelenni. Rengeteg moddal nagyon élvezetessé tehető.
  • T800
    #113
    Sziasztok! Érdemes a játékot megvásárolni jelen állapotában?
  • pluhi
    #112
    Igen, bár sokszor frissebb, mivel csak új release-eknél húzza be a steambe Tynan a lokalizációkat (+1 patch kicsit később).
    A17 elvileg kész, csak tesztelni kéne, mert nincs időm játszani. Backstories meg marha sok, jelenleg nem látom magam előtt a végét.
  • Caliph
    #111
    ránéztem youtubeon meg devblogon milyen frissítések jöttek(talán már van egy éve is hogy nem játszottam vele),elég ütős a legutolsó.
    Le van modellezve a komplett bolygó,karavánt lehet indítani szomszédos baráti faluba,ahova ha mi megyünk jobb árakon lehet kereskedni. A karavánt fel kell szerelni élelemmel,csapattagokkal,fegyverekkel,mert random eventek történhetnek velük(állattámadás útközben stb)
    És lehet raidelni kalózbázisokat,hasonlóan mint amikor minket raidelnek. Lehet építeni pod launchert amibe bepakolva erősítést/nyersanyagot tudunk küldeni karavánnak,elég gyorsan.
    Ahogy néztem letelepedhetünk másik területen is,két kolóniát managelve :)

    videó: