190
Rimworld
  • Titan
    #70
    Jaja! Sajna...:(
  • Caliph
    #69
    alpha 4,bejöttek a fák és a fa cuccok...

    elég lassan halad a progress :D
  • sirpalee
    #68
    Alpha 2
  • Foxy0
    #67
    kösy
  • Caliph
    #66
    ezután zones menü alatt katt a growing zone-ra és rakj le egyet vagy kettőt zöld területre. itt fognak zöldséget termelni az emberek.
    igy már van kaja. építési alapanyagként metalra lesz szükség amit bányászni kell,kijelölve az arany színű sziklákat az orders-mine paranccal
  • Caliph
    #65
    nagyon röviden a kezdetek: az emberek igénylik a külön szobát ággyal,és nem szeretnek nyers kaját enni. szóval legelőször a lakószobákat alakítsd ki,ajtóval,ággyal,aztán rakj le egy nutrient paste dispensert. ez ha van áram rendes kaját csinál a zöldségekből.a hátuljára rakj hoppert ez fogja majd beadagolni a zöldséget.
    rakj le pár napelemet és batteryt,ez töltödik nappal és táplálja a rendszereket éjszaka.
  • Foxy0
    #64
    elkeztem az első vidi alapján aból kb a felét nem értetem hogy mit csináltam és mit raktam le na én olyan segítséget kérnék azoktól akik már nagyából ott tartanak hogy ismerik a játékot
    -nap elem meg a többit értem
    -de mi volt az a zöld tégla lap amit le rakot meg elé valamit

    na ilyenekre vagyok hogy mi micsoda kíváncsi
    idáig ez az egy játék ami úgymond ki fogot rajtam
    pl ott volt a minecraft annó mikor még béta volt semit nem lehetet csinálni csak pár dolgot nagyából értetem de enél más a helyzet

    és szeretnék játszani mert azért tetszik a játék csak bonyolult
  • Zero 7th
    #63
    Mit szeretnél tudni..?

    Mi jellemzően pont azért játszunk az ilyen félkész játékokkal, hogy kitapasztaljuk, hogy milyen lesz, meg mi van már benne most. Mert felfedezni jó.
    Na, ezt skippeled azzal, hogy leírást szeretnél.

    Viszont egy negyedkész játékhoz milyen leírást szeretnél? Szerinted ki fog munkát tenni egy játék összefoglalásába, ami még alfa állapotú, tehát még a fő funkciói sincsenek kész, és ami megvan, az is változhat?

    Szal nem tudom, ha érdekel, próbálkozz, idővel ki fog alakulni mit kell csinálnod, vagy megunod és akkor meg mindegy...
    Ha konkrét kérdésed van, akkor majd válaszolunk, de tutorialt csinálni senki nem fog neked szerintem.
  • DarkHorSe
    #62
  • Zero 7th
    #61
    Na örülök, hogy nem ugrottam bele pénzzel, mint ahogy ez mostanában szokásom. Ez nagyon-nagyon kevés. Most már játék szerint kb egy hónapja nem csinálok semmit, csak védekezek banditák ellen. Van 2000 krumplim, minden ki van fejlesztve, kb 50 emberig van helyem, és a bejérat frankón meg van védve, legutóbb egy 10fős támadást vertem vissza.

    És nincs mit csinálni a továbbiakban. Ez egyelőre ennyi volt, egy fél nap játékot tudott nyújtani jelen állapotában. Nem rossz eddig, de kell bele még tartalom.

    Egy dolog nagyon nem tetszett, hogy amikor egy telepes nem csinál semmit, akkor kimászkál a bázisról. Azt jobb lenne, ha nem tenné.
    A másik, ami kéne még, az olyan fal, amiben nem megy vezeték, vagy kikapcsolható a javítgatása. Persze valószínűleg ez szándékos, hogy ne építsük be vastagon fallal a mapot, de azért elég idegesítő, hogy feszt javítgatni kell.

    Összességében nem rossz, de azért látszik az a ~10 év fejlesztés, ami eközött és a DF közt van. Ez kb annyit tud most, mint a DF 2005-ben.
  • Foxy0
    #60
    sziasztok
    Meg lett nekem is csak át így elsőre nem értem mi mire való valami magyar videó vagy leírást kérhetnék?
  • Caliph
    #59
    és robbanó tölteteket rakj le jó sokat. Raiderek nem jelentenek már nagy veszélyt,mert turretek ha jól vannak lerekva megoldják. Viszont ha megbolondul egy bölénycsorda vagy mókusfalka,amikre a sentry gun nem tüzel akkor már csak a robbantás segíthet:)
    Volt olyan köröm hogy a mókusok irtották ki a bázisom:D
  • Caliph
    #58
    börtönnek elég egy nagyobb szoba telirakva ággyal,nincs akkora igényük külön helységre szerencsére.
  • Ninju
    #57
    Igen, kapcsold ki a hullák tárolóhelyre szállítását. Nekem mindig van kb 10-15 sír ásva. Ha megtelnek egy kis molotovos gyújtogatás megoldja a helyproblémát. :)
  • twi452
    #56
    Én kiszedtem, hogy ne pakolják oda a hulladéktárolóba a hullákat úgyhogy ha meghalnak ott maradnak a földön.
    Ások nekik sírt aztán embert kijelölve megmondod neki, hogy az az elsődleges h hordja el és szépen eltemeti :)
  • Zero 7th
    #55
    Na, most döglöttem meg, mert nem vettem észre, hogy több száz krumpli hever szerteszét. Faja.

    Pedig olyan jó hely volt, azonnal körbe tudtam falazni magam...
  • DarkHorSe
    #54


    a problema hogy nem rakjak bele a hullakat a sirba :D aztan ha hullat latnak elkezdenek sirni, nemis ertem :P
  • DarkHorSe
    #53
    Df akkra jo volt a felvonohid, meg a vizzel valo vedekezes :D Aztan ha szar eghajlatra kezdtem csak neztem ki a fejembol amikor telen befagyott :D

    Ajto van, ahhoz is aram kell stb.
  • Zero 7th
    #52
    Ajtó nincs a játékban..? Felvonóhíd?

    Lassan tényleg letöltöm én is... :)
  • DarkHorSe
    #51
    Azt hittem a falat is le tudjak bontani. Most igy vedekezem:D

  • Zero 7th
    #50
    Akartam mondani, hogy fallal. Baszki, te játszottál Dwarf Fortresst, ne bénázz már! :P
    Ott sem építettél falat, vagy mi?
  • DarkHorSe
    #49
    hogyan tudok a jatekbol kepet kimenteni?
  • DarkHorSe
    #48
    Megnezem ezt a falazos modszert :D
  • DarkHorSe
    #47
    Mivel vedjem meg magam a raiderek ellen?? Most volt 8 darab ilyen turretem es siman megoltek :D Jottek vagy 6-7en az egyik turret felrobbant aztan vele egyutt a tobbi is. Az elejen raaltam hogy nem csinalok ilyen napkollektorokat meg ilyenek, hanem egybol oda koltozom ahol ilyen gejzir? van :D Meg mindenki egy nagy szobaba lakik 6x6ban max csinalok melle 1-2-3 kisebb szobat ahova az elfogott ellenseget rakom.

    A turretek ele erdemes homokzsakot rakni? en nem vettem eszre hogy barmi haszna lenne
  • BenedekFeco
    #46
    Plusz, ha túl nagy egybefüggő területet ásol ki (asszem 10x10), akkor beszakad a plafon és maga alá temetheti a bányászókat.
  • Caliph
    #45
    mármint az épített fal
  • Caliph
    #44
    van értelme,mert a fal egyben vezeti az áramot is
  • Caliph
    #43
    amúgy a raiderek ellen viszonylag könnyű védekezni a későbbiekben. fallal le kell zárni minden bázisra vezető kerülőutat,csak egy szűk folyosót kell hagyni ami sentry gunokkal körberakott területre vezet. A legnagyobb veszélyt a frag gránátos raiderek jelentik őket érdemes már előre kiiktatni pár jól elhelyezett robbanótöltettel :)
  • DarkHorSe
    #42
    A barlangokban nincs ertelme falakat epiteni? tehat a barlangfal ugyan ugy szuperal mint a kint epitett fal?
  • Zero 7th
    #41
    Csak egy szintes a világ, ugye?
  • twi452
    #40
    Esőben zárlatosak lesznek ha kint hagyod őket a szabad ég alatt aztán jön a tűz :)
  • BenedekFeco
    #39
    A jelenlegi kolóniám
  • DarkHorSe
    #38
    fold ala, marmint barlangokban meg ilyenek? Nem talaltam olyan opciot, hogy a fold ala tudjak asni:D

    wikibol

    "When raining, uncovered batteries have a high chance of catching fire and exploding. Nearby fire, or NPC's on fire will also cause explosions. "
  • BenedekFeco
    #37
    Én általában a föld alá építkezek, csak a napkollektorokat építem kívülre. Így elég sokat bírnak az elemek.
  • DarkHorSe
    #36
    A generatorok allandoan kigyulladnak, tartsam oket egy hazban? Eddig mindig a napkollektor melle raktam oket.
  • Caliph
    #35
    +ha sok embered van akkor is érdemes gyűjteni őket(mármint a rabokat),egy slave trader hajó akár 3-400 ezüstöt is fizet darabjáért:)
  • BenedekFeco
    #34
    A karakter lapján (ahol be lehet állítani, hogy mit csináljanak vele a börtönőrök, semmit, megverjék, kivégezzék stb.) be kell állítani a barátságos beszélgetést. És kipipálni, hogy megpróbálják "átállítani". Amikor elég magas lesz a "loyalty", akkor csatlakozik.
  • Caliph
    #33
    a lezuhant emberkéket is előbb a börtönbe kell zárni. aztán rákattintva a börtönben lévő emberkére a bal alsó sarokban feljön egy menüsor,ott kiválasztod a prisoner fület. aztán jelöld be hogy próbálják beszervezni+frendly talkot is engedélyezd. Ezután a jobb alsó sarokban pipáld be a kolonistáidnál a warden szerepkört(ezzel kaját visznek majd nekik és dumálni fognak velük) innentől kezdve már csak idő kérdése hogy átálljon. Raider több ideig tart,lezuhant csókák meg hamar megadják magukat.
    Néha átgyalogolnak emberek a területen,őket is el lehet fogni. rákattintasz egy kolonistára,megyomod az r betűt(azaz "harci módba" kapcsolod) és aztán arrest parancsa az átutazóra kattintva.
  • DarkHorSe
    #32
    Na enis kiprobaltam, nagyon tetszik. Olyan df light szaga van, de szeretheto grafikaval meg sokkal egyszerubb jatekmenettel. Ha elfogok egy raidert es bortonbe zarom, at tudom valahogy alakitani colonista? Illetve irta hogy lezuhant vmi randome emberke, azokat hogy tudom begyujteni?
  • csanyigabor
    #31
    Az az aktuális igen.