190
Rimworld
  • sirpalee
    #1
    A Rimworld egy baromi jó, mikro managementtel teletűzdelt kolónia építgetős játék. Nevezhetjük Dwarf Fortress kereszteztük volna a Prison Architecttel, mindezt egy sci-fi környezetbe ültetve.

    Nemrég esett túl a kickstarter projectjén, így egyelőre még nagyon kezdeti fázisban van. Kevés feature van benne, de azok relatíve stabilan működnek és jól balanszoltak, ezért a még a mostani állapotában is jól működik és kiváló szórakozás.

    Én borzalmasan rákattantam (nem voltam eredeti backer, csak később csatlakoztam az alfához), már a sokadik kolóniát hoztam létre benne, bár eddig mindegyik katasztrófával végződött. A hétvégén jött ki végre egy nagyobb update, jópár újítással és bővítéssel. (ami a lenti videókon még nincs rajta)

    Kedvcsinálásnak videók két stratégia / szimuláció mániás youtubestől.

    Scott Manley

    Das24680
  • DarkHorSe
    #2
    mar nezegettem, eddig nagyon adja :D
  • Daffit
    #3
    Érdekes, de még csak kezdetleges és rengeteg minden hiányzik belőle. Ennek ellenére nagyon le tud kötni.
  • Caliph
    #4
    jó kis game,de egy idő után legyőznek a raiderek vagy megőrülnek az emberek:D
  • Zero 7th
    #5
    Az jó, akkor ezek szerint hű maradt a DF alapokhoz. :D

    Figyelem már egy ideje ezt a játékot, de egyelőre még nem érte el azt a szintet, hogy bele is kezdjek.
  • Ninju
    #6
    Én anno virágboltival próbáltam ki, de hamar megvettem. Mondjuk a mostani frissítést eléggé elhúzták, de sokat fejlődött. Simán beleöltem már 20+ órát. :)
  • sirpalee
    #7
    Phoebe Friendly-t nézd meg annak, az kezdésnek jó. Sokkal nyugisabb a tempó, és nem kell túlhajtani az embereket az első rablótámadásig.
  • Caliph
    #8
    igen , ki is próbáltam sokkal barátságosabb,de az emberek így is képesek meghülyülni,és nem nagyon látom az okát,kaja van,aludni tudnak,áram van,tető a fejük felett van,mégis hülyék:D és nem mondja mi a baja csak hogy mental break soon:D
  • Caliph
    #9
    ok tudom hogy alpha:) de a dev mód segit ha mindenki kihalt lehet új embereket lepakolni:D
  • Caliph
    #10
    elgondolkodva 2 dolog jutott még eszembe erről a mental breakről:

    1) kevesebb munkát adni nekik,egy ember csak bizonyos feladatokat végezzen el.

    2) folyamatosan cserélni gyenge láncszemeket slave shipekben
  • sirpalee
    #11
    A környezetet is alakítsd ki rendesen, legyen rendes padlószőnyeg, használj hidrofónikát, rakj virágokat, legyen felsöpörve, mindenkinek külön szoba stb... Azért nem teljesen jó szétszedni őket, mert akkor nem dolgoznak egymás mellett, és nem beszélgetnek. Van olyan meló, amit nálam mindenki szokott csinálni (pl hidrofónika), és akkor tudnak dumálni.
  • Foxy0
    #12
    sziasztok hogy lehet vele játszani?
  • sirpalee
    #13
    Megveszed a hivatalos oldalon, ott kapsz linkeket ahol lehúzhatod. Aztán érdemes kezdésnek megnézni a két videót amit linkeltem az első hszben, vagy nézhetsz másokat is. Ott lehet látni milyen stratégiával építenek. Ha nagyon nem megy, akkor meg lehet itt is kérdezgetni.
  • Ninju
    #14
    Ha kiválasztasz egy karaktert a "Thoughts" fülre kattintva kiírja, hogy mi zavarja. Ami a legjobban szokta az az "Observed Corpse", ergo hullát látott. Érdemes azokat minél hamarabb eltakarítani.
  • Caliph
    #15
    köszi este csekkolom:)
  • Nagydög
    #16
    Khm... Ha mar magyarul, akkor hidroponia.
  • Zero 7th
    #17
    Miért, nem tengeralattjárók után hallgatózik? Én aszittem... :P
  • Zero 7th
    #18
    Ingyenes DF mellett kicsit erősnek érzem az árát, egyébként... Mondjuk azt persze hozzá kell tenni, hogy Toady One nem teljesen normális... :P
  • sirpalee
    #19
    Mea culpa, leírtam épp, ahogy jólesett.
  • sirpalee
    #20
    Btw ez a helyes. Gondolom kimaradt véletlen nálad a k.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Hidroponika
  • Zero 7th
    #21

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Grammar nazi on
    Nem, nem az a helyes, el van baszva a wiki. :P

    Latinul hydroponia, angolul hydroponics, mi a latin eredetiből vettük át a k nélküli alakot, az angolról fordított szövegekben meg helytelenül van k-val.
  • sirpalee
    #22
    Ahh, köszi! Jó tudni, akkor ismételten elnézést. :) Node akkor vissza az eredeti témához...
  • Caliph
    #23
    mi az a DF?
  • sirpalee
    #24
    A DF egy külön világ. Nem sok fejlesztő engedheti meg magának, hogy csak adományokból tartsa el magát. Arról nem is beszélve, hogy a 30 dollár még pre-access, egy régebbi kickstarteres tiernek felel meg. Valszeg a végleges ár alacsonyabb lesz, 10-15 dollárra tippelném inkább. (ha jól rémlik Gnomoria is ekörül mozog)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azt ne is említsük, hogy a DF borzalmasan nehéz és riasztó a vele ismerkedőknek. Gnomoria, Prison Architect és Rimworld sokkal barátságosabb, közvetlenebb (bár hosszútávon szintén bonyolult) mint a DF. Nem tudom mennyire lehet, érdemes hasonlítgatni a DF-et bármi máshoz. :D

    Megjegyzés, szeretem a DF-et, néha játszok is vele, szóval én túlestem a kezdeti problémákon. Csak azt nem értem miért nem teszik barátságosabbá... (nem a nehézség csökkentésével, hanem az interfész javításával)
  • Zero 7th
    #25
    Dwarf Fortress. Emlegetik mások is, azt hittem, rövidíthetek, bocs. :)
  • Caliph
    #26
    ja igen,ismerem,de megmondom őszintén 3x álltam neki de mindig is,hát nemtom...nem vagyok grafikabuzi de ott nem igazán igazodom el.
    Majd nyáron ha több időm lesz belevetem magam ezerrel:)
  • Zero 7th
    #27
    Kell hozzá valamilyen tileset, úgy már könnyebben értelmezhető. Mondjuk én karakteres módban kezdtem neki, haverokkal röhögtünk is, hogy nézem a mátrixot, de nem a kódot látom, hanem szőkéket, barnákat, vöröseket... :P
  • Caliph
    #28
    na phoebe frendly kimaxolva,csak olyan random eventek tudnak megszivatni amikor megőrülnek a mókusok és lerohanják az embereimet-security gun nem lő rájuk sajna.
  • Caliph
    #29
    pár tipp: én az elején azonnal kutatásra fogom az egyik emberem,csakis azt csinálja amig meg nincs minden.
    érdemes full kajatermelésre és azzal való kereskedelemre átállni,gyakran jönnek a különböző hajók és a farming hajókon kívül elég jól veszik a kaját.
  • Zero 7th
    #30
    Kipróbálnám, de pénzt nem adnék még érte.

    A torrenten található Alpha1 most az aktuális, azzal játszotok?
  • csanyigabor
    #31
    Az az aktuális igen.
  • DarkHorSe
    #32
    Na enis kiprobaltam, nagyon tetszik. Olyan df light szaga van, de szeretheto grafikaval meg sokkal egyszerubb jatekmenettel. Ha elfogok egy raidert es bortonbe zarom, at tudom valahogy alakitani colonista? Illetve irta hogy lezuhant vmi randome emberke, azokat hogy tudom begyujteni?
  • Caliph
    #33
    a lezuhant emberkéket is előbb a börtönbe kell zárni. aztán rákattintva a börtönben lévő emberkére a bal alsó sarokban feljön egy menüsor,ott kiválasztod a prisoner fület. aztán jelöld be hogy próbálják beszervezni+frendly talkot is engedélyezd. Ezután a jobb alsó sarokban pipáld be a kolonistáidnál a warden szerepkört(ezzel kaját visznek majd nekik és dumálni fognak velük) innentől kezdve már csak idő kérdése hogy átálljon. Raider több ideig tart,lezuhant csókák meg hamar megadják magukat.
    Néha átgyalogolnak emberek a területen,őket is el lehet fogni. rákattintasz egy kolonistára,megyomod az r betűt(azaz "harci módba" kapcsolod) és aztán arrest parancsa az átutazóra kattintva.
  • BenedekFeco
    #34
    A karakter lapján (ahol be lehet állítani, hogy mit csináljanak vele a börtönőrök, semmit, megverjék, kivégezzék stb.) be kell állítani a barátságos beszélgetést. És kipipálni, hogy megpróbálják "átállítani". Amikor elég magas lesz a "loyalty", akkor csatlakozik.
  • Caliph
    #35
    +ha sok embered van akkor is érdemes gyűjteni őket(mármint a rabokat),egy slave trader hajó akár 3-400 ezüstöt is fizet darabjáért:)
  • DarkHorSe
    #36
    A generatorok allandoan kigyulladnak, tartsam oket egy hazban? Eddig mindig a napkollektor melle raktam oket.
  • BenedekFeco
    #37
    Én általában a föld alá építkezek, csak a napkollektorokat építem kívülre. Így elég sokat bírnak az elemek.
  • DarkHorSe
    #38
    fold ala, marmint barlangokban meg ilyenek? Nem talaltam olyan opciot, hogy a fold ala tudjak asni:D

    wikibol

    "When raining, uncovered batteries have a high chance of catching fire and exploding. Nearby fire, or NPC's on fire will also cause explosions. "
  • BenedekFeco
    #39
    A jelenlegi kolóniám
  • twi452
    #40
    Esőben zárlatosak lesznek ha kint hagyod őket a szabad ég alatt aztán jön a tűz :)