236
255326-g6.jpg
  • stargatelost
    #36
    s2 berendelve, örüljetek.....
  • Andr0
    #35
    baba kis sorozat ;) Ez msot kell nekünk, kevés a Sci-fi.
  • tutituti
    #34
    jó volt a négyes.
    Ötös tényleg várós!
  • G_ArchAngel #33
    Az elso harom is tetszett, de a 4. mar rendes lokest adott az 5. promojaval egyutt. Jobban varom mar ezt is, mint a Game of Thrones-t, ami egyre nagyobb csalodas...
  • cylonflatus
    #32
    Az én fejembe is belerágta magát, sőt már cifrázom is - fraking sthako...
  • tutituti
    #31
    na most nézem a negyedik részt.a fagyiskocsi zene tetszett.
  • Narxis
    #30
    Én majd ezt fogom mondani élőben is. :D Így megtudom majd, hogy ki nézi a sorozatot. :D
  • Andr0
    #29
    ez nagyon meg fog bennem ragadni... :D
  • Narxis
    #28
    :D
  • Andr0
    #27
    Sthako.
  • Narxis
    #26
    Pedig ez egy jó sorozat, ne hagyd ki. Tök mind1 mennyi ment le belőle(csak 4 rész...), a szokásos károgók meg ne ijesszenek el.
  • ForzaInter
    #25
    elakartam kezdeni ezt a sorozatot, de nem nagyon volt rá időm. így meg már, hogy lement több rész nem hinném hogy elkezdem. na meg annyi rosszat olvastam róla, hogy a kedvem is elment:D
  • ldavid
    #24
    most nézem a 4-est, és eszembejutott hogy a zenék mennyire nem illenek az egészbe.
    és eddig talán minden részt zenével zártak, a mostani meg azzal is kezdődik
  • stargatelost
    #23
    #17: Úgy érteted, hogy vérbeli sci-fi műfaj? Az inkább akkor lenne, ha űrben játszódna :) Ez így csak egy alibi sci-fi. Ha viszont úgy értetted, hogy vérbeli syfy, mint a csatorna, akkor teljesen igazad van, ez bizony a szokásos SyFy szarfos minőség :D

    #18-#20:

    #21: Bizony, kb. az egyetlen pozitívum a sorozatban Julie Benz.
  • Monoton
    #22
    Nem egy világmegváltó sorozat, de sci-fi és ez a lényeg :)
  • joebacsi
    #21
    rita :)
  • Andr0
    #20
    már egy ideje együtt fórumozunk... észrevettem, hogy szűrés van nálad:D
  • Narxis
    #19
    Köszi :D Bízhatsz is mert nálam szigorú minőségellenőrzés van.
  • Andr0
    #18
    Narxis, ha te mondod akkor már töltöm is.. bízom az ízlésedben! :D


    szerk: +fav
  • Narxis
    #17
    Na megnéztem a 4. részt is, brutáljó volt. Ez egy igazi, vérbeli syfy. :D
  • Lysandus
    #16
    Jó, még küldj el a fenébe is! :-)))
  • ReTeK
    #15
    lehet bennem van a hiba, de soha nem értettem ha valaki meg akar nézni egy filmet /elolvasni egy könyvet akkor mi a péklapátért kezdi inkább a fórum kommentek olvasgatását :-D hátha belefut egy spojlerbe ehh...
  • Lysandus
    #14
    Oks! :-)))
  • tutituti
    #13
    össszvissz 5 percnyi spoiler volt eddig.sokra nem derült fény ;)
  • Lysandus
    #12
    Ne spoilerezzetek már, légyszi, most akarom megnézni majd az 1-4 részeket! :-)))
  • tutituti
    #11
    Nem lett volna rossz ha jó 4-6 részig csak ez a scavange megy és csak utána mennek a városba ezt aláírom.

    Ha van eszük akkor lesz másik falu elleni támadás vagy valami nagyobb invázió.Itt több részig megy a vándorlás.
  • stargatelost
    #10


    Ja, amúgy roadsorozatnak kellett volna lennie, végigkísérni, ahogy eljutnak Antarktiszra. Ez az egy helyen punnyadás nagyon elbaltázott dolog. Kb. itt is vérzik el a sorozat, az idegenek meg a világot útközben is ugyanúgy meg lehetett volna ismertetni.


  • tutituti
    #9
    a stackozás vicces :)
    bár lehetne változatosabb,ha már káromkodnak.

    A maszkos emberekkel nekem nincs bajom.Ha nincs pénz jó CGI-re(ahogy írtam is) akkor jobb ha nem azzal készítik el az idegeneket mert a haját tépné a sok ember.

    A legnagyobb erőssége abban rejlik hogy nincs vetélytársa + a játék is reklámozza rendesen.
    + ugye nekem irgalmatlanul tetszik!
  • stargatelost
    #8
    Az első rész a másfél órájával valami bődületesen unalmas volt tele szánalmasabbnál szánalmasabb klisékkel. Van itt minden amúgy, Eureka, Babylon 5, Farscape, Terra Nova, BSG, csak sajnos mindből a rossz dolgok, és azok is szarul.

    Nekem többek között az emberszabású idegenek nem tetszenek. Oké, 10-20 éve még muszájból öltöztek be emberek jelmezekbe, meg festették be őket, hogy idegennek nézzenek ki, de ma már szerintem nem megoldhatatlan kisebb költségvetéssel sem CGI idegenek ábrázolása. Vagy legalább ne az ÖSSZES legyen rohadt jelmezbe bújt ember. A gorilla maszk a legszánalmasabb. Hogy gondolták komolyan?

    A második, harmadik rész még úgy, ahogy elment, és az se hátrány, hogy a random megoldandó ügy elkövetőjének nem random embert, hanem a pilotban megismert mellékszereplőket tették meg.
    De a negyedik rész megint legalja volt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha a szajha kishúg nem szabadult volna ki, és nem öli meg a drogos fogvatartót, akkor… akkor nem lett volna semmi baj, mivel két másodpercre rá meg is érkezett Mr. Hú De Kemény Vagyok a lovassággal. Gagyi történetvezetés. Flashbackben meg az anyjuk csak úgy ott hagyja őket, aham, nagyon életszerű húzás. Persze elképzelhető ilyen eset, de azért ne már.. kivitelezésileg is nevetséges volt.


    A “stackozás” pedig kezd baromira irritálóvá válni.
  • Narxis
    #7
    Yeeeee

    +fav

    Szóval a 4. részt még nem néztem meg de szerintem nagyon jó sorozat. Rengeteg potenciál van benne a sok különböző faj miatt akik együtt élnek ezen a telepen és a szereplőket is nehéz kiismerni, nincsenek egyértelműen jók vagy rosszak, na jó talán a törvényőr de majd még szerintem az ő múltja is terítékre kerül meg a kiscsajé is.
  • tutituti
    #6
    Narxis javasolta mert nem igazán volt kényelmes a játék topikjába írni(nem is tettem meg)

    Nekem tetszik


    Ldavid
    igaz,megszoktam hogy a sorozat csatornáját írom oda.bocsi :)
  • Lysandus
    #5
    Nem tudom, én megnézem. Szeretem a scifi-t, meg érzek némi hasonlóságot a Falling Skies-zal, az pedig nagyon tetszett. Úgyhogy köszönöm a témaindítónak, hogy szólt!
  • ldavid
    #4
    így jobb lett volna: "Defiance (TV)"

    amúgy nekem eddig az jött le hogy ez is csak egy újabb nyomozós sorozat, csak most a jövőbe, idegen fajok közé pakolták a dolgot.
    szóval olyan szokásos syfy-os epizodikus, keveset átívelős cucc.
  • Lysandus
    #3
    Nem az a film, amiből csináltak egy mmorpg-t is? Nem játszom vele, csak lehet hogy érdemes lenne szólni a játék topikjának a lakóinak is...
  • tutituti
    #2
    Saját vélemény:

    Az első rész érdekesen indult de a silány cgi sajnos bántotta a szemem.
    A fajok és köztük a kapcsolat plusz az elszórt előtörténet tetszik,maga a karakterek se unalmasak bár férfi főhősünk amolyan amerikánis szuperfaszi.
    Aztán a rész vége felé a sci-fi kedvelők fellélegeznek hogy talán kapnak valami elfogadhatót.

    A második rész már sokkal nyugisabb hangvételű.Inkább amolyan társadalmi berendezkedést mutat be.sok dráma kevés fegyverropogás.Rossznak nem rossz,sőt!

    Aztán a harmadik rész közepén ismét kapunk egy adag akciót és amolyan "atlantiszt" az új lakóival.Nekem ez már jobban tetszett.ÉS a szálak kuszálódnak mint minden sorozatban.A sok mellékszál nem marad lógva,nincs az az érzése mint a Walking Dead második évadánál hogy megy a sztori de az előző rész cselekményével mi lett?
    Itt elvarrják azokat a szálakat.

    A negyedik részt ma este nézem úgyhogy erről még nem nyilatkozom.
    Nálam egyértelműen nézhető és szerethető sorozat bár még nem mutatta meg a foga fehérjét,mert ott van mellette a játék is és ugyebár úgy reklámozták hogy a kettő kölcsönhatásban van egymással!
    (a játékot csak a beta alatt láttam,így nem szűz szemként beszélek sorozatról)
  • tutituti
    #1
    A sorozat a közeli jövőben játszódik, amikor a földönkívüli nép, a Votanok a Földön szeretnének letelepedni, miután az ő naprendszerük elpusztult. Azonban amint ideérnek, kiderül, hogy hiába egyeztettek előre a Föld vezetőivel, nem látják őket szívesen. Ahelyett, hogy visszafordulnának, háborút indítanak az emberek ellen, maradni szeretnének. A háború alatt terraformálókat küldenek a felszínre, felperzselik a földet, mélységes mély szakadékokat nyitnak meg, por és törmelék árasztja el az emberek életterét. Több évtizednyi küzdelem után a felek tűzszünetet kötnek, mivel rájönnek, hogy a túlélésre kell koncentrálni a szinte teljesen tönkretett bolygón. A sorozat főszereplője Jeb Nolan, aki mindössze 10 éves volt, amikor a Votanok megérkeztek, és katonaként szolgált a háborúban, amelynek végeztével visszatér szülővárosába, pontosabban abba, ami maradt belőle: már már inkább egy apró menekülttáborra hasonlít a hely. Úgy dönt, hogy hasznát vehetik szolgálatainak, ezért a helyi bűnüldöző szerv vezetője lesz, hogy megvédje a várost, amikor emberek, földönkívüliek, szakadár csoportok és egyéb veszélyes idegenek teszik tiszteletüket és csapnak össze nagy erőkkel.
    TRAILER: