201
Torment: Tides of Numenera
  • Andriska86
    #201
    Hahó!

    Van eladó kulcsom a játékhoz a fullos DLC-vel, ez Steamen a 90 eurós változat.
    12e Ft-ért eladó, keressetek privátban.


  • Oresko
    #200
    Harcolni mégis királyabb, mint kidumálni.
  • Oresko
    #199
    Én is végigjátszottam, jó lett a játék, csaták könnyen mentek benne.
  • Although
    #198
    Oké kezdem feladni. :D A PoE még elviselhető volt. A Tyranny már hard nagyon. Ez talán nem annyira de kellene 2-3 végigjátszás mire le tudom fordítani. A Tyranny meg ez már tényleg több mint középfok :D Kiestem belőle. Ha 2011 környékén jön, akkor jobban ment volna az angol, sokat felejtettünk, azok akik a Conanba edződtünk, a régi angolon felsőfokú figurákkal. Na mindegy :D Kitartást mindenkinek!
  • fluency
    #197
    Ezt már olvastam és meg is tapasztaltam. Többszöröse a harcból szerzett xp a dumálással szerezhetőnek. Viszont a dumálásba nem halsz bele (eddig).
    u63 itt elnézést is kértek
  • Andriska86
    #196
    Na mi van, XP-huszár, nem tetszik valami? :D
  • PetruZ
    #195
    Van egy nagy baj a kidumálással: semmit sem érsz vele. A legelső harc a "csillagot" keresőkkel 150 XP és értékes loot. Ha kidumálod magad, 25 XP...

    Én most kicsit félreraktam és várok majd egy hivatalos nyilatkozatot a kivágott tartalom későbbi sorsáról. Jóval több mindent kivettek belőle, mint legutóbb kommunikálták és egyelőre zavaros mellébeszélés, vagy inkább hallgatás folyik arról, miért tették.
  • wedge31
    #194
    Igen, ez így van.

    Ami nagyon tetszik egyelöre az az hogy gyak tényleg majd minden konfliktusból ki tudjuk dumálni magunkat, eddig kilenc óra alatt kétszer kellet harcolnom és az is opcionális volt.

    Viszont a középszintü nyelvvizsgám néha már kevésnek tünik / nem annyira mint a Tyrannynál mert annak brutális nyelvezete volt / így kell szótáraznom rendesen de ez persze nem hiba max az enyém.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2017.03.01. 20:59:11
  • Shiwo
    #193
    "nagy részük pont csaták közben lenne hasznos, viszont büntetést kapunk, ha túl sok van nálunk bizonyos fajtából - ez így bizony átgondolatlan"

    ez mondjuk nem a játék "hibája", hanem része a Cypher System-nek, amire épül ...
  • fluency
    #192
    PlayDome
    Olvastam azt is, amit linkeltél, ezért írtam azt, hogy szinte.
    @Nephin Köszi. Kíváncsian várom. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2017.03.01. 19:15:36
  • wedge31
    #191
    Teszt.
  • Nephin
    #190
    Az Iponon lesz teszt, csak még folyik. :)
  • Shiwo
    #189
    külföldi site-okon az alábbit írják képcserére :

    The portraits are 400x400 in <drive>:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Torment Tides of Numenera\WIN\TidesOfNumenera_Data\StreamingAssets\assetbundles\Player

    The images are called
    Portrait-LCO_Female
    Portrait-LCO_Male
    (you need an asset viewer to see them, they are inside the Player file)

    1. Get the Unity Asset Bundle Extractor tool (UABE)

    https://7daystodie.com/forums/showthread.php?22675-Unity-Assets-Bundle-Extractor

    2. Open resources.assets in WIN/TidesOfNumenera_Data folder inside your Steam TTON game folder

    3. Find textures Portrait-LCO_Male and Portrait-LCO_Male and extract them as tga using the Plugins button on the right

    4. Edit the textures in your preferred graphic editor

    5. Import the new textures to replace the old one using the "edit" Plugin in UABE

    6. Save the changes resources.assets (this will create a new file sharedassets4.assets)

    7. Replace the original sharedassets4.assets file (located in the same folder as resources.assets) with your new sharedassets4.assets
  • fluency
    #188
    Nem tudom engem sose zavart, hogy más a karakterem arca/kinézete, mint ami a portréképen csücsül. Oké, hogy már 2017-et írunk és lehetne megoldás (pl. wasteland 2), de Szerintem ez nem egetverő probléma. Ez egy jóféle RPG, számomra a történet és a mechanika a lényeg nem a grafika.
    Ami jobban zavar az az, hogy a játékról szinte nem is írtak/írnak a nagyobb magyar oldalak, miközben másokat xarrá hypolnak. :)
    @PetruZ kösz a leírást. Nem lehetett kis meló.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2017.03.01. 05:37:39
  • Shiwo
    #187
    Nameless One arcát se nagyon lehetett annó átszabni.. arról nem beszélve, hogy eleinte még kasztot se választhattál neki..
  • IMYke2.0.0.0
    #186
    "elvégre egy levetett héjról beszélünk"

    Épp ezért lenne értelme - a "tudjuk ki" maga dönti el, hogy kinek a testét használja...
  • PetruZ
    #185
    Ez annyira nem zavar, elvégre egy levetett héjról beszélünk... :)

    Aki egyébként kíváncsi az eredeti szerepjátékos háttérre, a világra, és a rendszer részletesebb működésére (amihez nagyon hasonló van a játékban is), az kezdje a mega-ismertetőmmel, szerintem hasznos lesz (főleg a Numenera rész).
  • IMYke2.0.0.0
    #184
    Erről beszélek - nincs kozmetika, a karaktergenerálás meg olyan, amilyen (a sztoris generálás és az utána való manuális igazgatás), de így a XXI. században még mindig zavar, hogy az irányított karakterem arca nem AZ, amit az ikon képen bámulok majd 100+ órán át...
    [S ez sajnos így van a PoEt-ben, és a Tyranny-ben is]
  • Negritis
    #183
    nem toltam a bétákkal, viszont azt láttam h most csak kb 5 megát töltött le a játék
  • PetruZ
    #182
    Amikor az intrót végigjátszod, a választási lépéseknek megfelelően kialakul egy karaktered, amit megkapsz a végén. De itt utána bármit lehet változtatni rajta (az egyensúlyi keretek között), akár teljesen mást is összerakhatsz.

    A nagyobb "gond" az, hogy még mindig csak a bétában volt három fókuszt lehet választani, pedig az rpg-ben jóval több van.
  • Negritis
    #181
  • IMYke2.0.0.0
    #180
    Sajnos, a karaktergenerálás csak ~1 óra volt.
    De itt nem az a "klasszikus" karaktergenerálás történik...

    //Szerk.:
    Biztosan nem olyanok akarják megvenni ezt a játékot, akik nem, vagy alig tudnak, de...
    ...az angol nyelvtudás ehhez nagyon erősen kell.
    A szövegmennyiség már az elején nagy, és garantáltan csak több lesz, a történetben haladva.

    //Ami engem igazán zavar(t), hogy a karakterhez tényleg semmi közünk - "készen" kapjuk, a kalandos generálással szólhatunk csak bele. Kozmetika --- egyelőre! --- nem került még képbe.
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2017.02.28. 14:55:48
  • Although
    #179
    Pcdome már csinált egy ismertetőt.
  • Negritis
    #178
    én majd mikor hazaértem :D
  • wedge31
    #177
    Na, belecsaptam a lecsóba, délutánig valszeg csak karaktert generálok...
  • Ainz
    #176
    Ez nagyon brutális lett!4!!!!
  • Voltan
    #175
    JÓÓÓÓÓÓÓÓ!
  • fluency
    #174
    Basszus, ez ütős lett!

  • Negritis
    #173
  • Ainz
    #172
    Elég jónak tűnik. :D
  • Negritis
    #171
  • PetruZ
    #170
    Elvileg 40-60 óra, ha mindent átnézel. Ez még csak becslés a részükről is.
  • Sheltem
    #169
    Mennyi játékidőt igérnek?
  • Negritis
    #168
    közbe megkerestem az nxile honlapon hol kell kiszedni a steam kulcsot :D

    mondjuk most nzéem h 2 éve vettem meg de akkor csak 30$ volt :D
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2017.01.14. 12:59:38
  • wedge31
    #167
    Nekem jó lesz ez a kiadás is.
  • Renegade
    #166
    az amazon.de-n a sima dobozos fent van, lehet, ha rájuk írsz, megmondják lesz-e náluk CE, vagy sem
  • Tinman #165
    Tudnátok mondani egy olyan beszerzést a Collector's-ra, mely hazánkba is postáz? Ritka nálam a pre-order, mint a fehér szingularitás, de ezt már rég eldöntöttem, hogy kell.
  • Negritis
    #164
    én még anno támogattam őket :D csak a megjelenést várom :D

    mondjuk az ME:A no brainer
    a gond hogy az új zelda is epicnek tűnik
  • Although
    #163
    Ez a quest rendszer minden képzeletet felülmúl. Így egy questben is, ami talán mellékquest is döbbenet. Elképzelhetetlen számú variáció egy élet kevés lesz, hozzá, hogy minden variációt végigvigyünk. Tuti vétel. És nem lesz szükségem a ME:A-ra. Ráér leértékelve is. Munka mellett ez is legalább 3 hónap :D
  • Negritis
    #162