201
Torment: Tides of Numenera
  • Molnibalage
    #41
    Mármint nekem. Lásd lent. BG II EE, Risen II, két NWN II kieg és NWN I modok. A Eternityre is befizettem. Ennyi játék nekem cirka 3 évre elég. Jön az RTW 2, most jött ki a Sim City, amit sanszosan soha nem fogok megvenni, mert időm nem lenne egy sandbox játékra.
  • wedge31
    #40
    Az idei év nagyon gyenge rpg fronton, igazából csak a Wasteland 2 ugrik be most hirtelen majd októberben, de addig...
  • jarlaxxe
    #39
    Ilyen kaliberü egy sincs.
  • Molnibalage
    #38
    Ne is kapkodják el, bőven van mivel tolni.
  • Cuchulainn
    #37
    Olvasd el a goalokat és látod, hogy bizonyos összeg elérésénél új emberek csatlakoznak.
    Gyorsabb biztos nem lesz (Én a jövő téli megjelenést is fenntartással kezelem), inkább több pénz - több content szokott lenni a kickstarter projekteknél, és úgy tűnik itt is azt az utat követik.
  • Cuchulainn
    #36
    Tudom, megkaptam mailben. Már megérte backelni...:D
  • Molnibalage
    #35
    A plusz forrást költség inkább arra, hogy temérdek tesztert alkalmaznak, hogy ne bughalom legyen a vége. Vagy több pénz = több fejlesztő = gyorsabb fejlesztés?
  • Although
    #34
    És tudod mi a legviccesebb :) Betartották, fenn van a video, számomra örök number onék egyike, Avellone végigjátszotta :) Fenn van a dzsutubon :)
  • wedge31
    #33
    Ja...

    Most majd jönnek a dungeon levelek 1-100-ig...
  • Cuchulainn
    #32
    Jópofák ezek a debil "strech goal"-ok :D A Project Eternitynél is jó volt mikor a végére már nem tudtak mit kitalálni, és az maradt, hogyha elérik a 4 millát akkor az egyik fejlesztő végigjátsza az Arcanumot :P
  • Although
    #31
    Az is késő lenne nekem ha holnap jelene meg :)
  • wedge31
    #30
    Megvan a 2 milla és még 28 nap van hátra.
  • Andriska86
    #29
    EgyELőre b+, tanuljátok már meg!!
  • jarlaxxe
    #28
    Megtörtént, egyenlöre csak 2,5-ig.

  • PetruZ
    #27
    David és Monte csak névrokonok, semmi családi kapcsolatuk nincs. :) Zeb volt az, aki kitalálta a PS-t és megírta az alapdobozt, aztán lelépett a TSR-től. A világ Monte és Colin (mint az AD&D 2nd Ed egyik vezető fejlesztője) kezébe került, akik végül megírták a többi kiegészítő nagy részét. Colin később a PS:T játékban is oroszlánrészt vállalt, de Monte abban már nem vett részt.
  • Shiwo
    #26
    szellemi utódja.. a főhős itt is arra lett kárhoztatva, hogy újra és újra meghaljon és feltámadjon... vagy legalább is én valami ilyesmit értettem ki az egyik videóból.. és gondolom hozzák a Planescape:Torment némileg darkos hangulatát, a sok narratív szöveget, az extrém helyszíneket és lényeket
  • wedge31
    #25
    Gondolom a szellemiség.
  • Blacksheep333
    #24
    Most akkor pontosan mi köze is lesz a PST-hez? :D
  • wedge31
    #23


    Lassan meg kell toldani ugy kb 4 milláig...
  • Shiwo
    #22
    dnd rendszer + gondolom maga a Planescape világ is a Hasbro-nál van (eredetileg ügyebár TSR, 97-ben felvásárolta a WotC, amit aztán a Hasbro vásárolt fel és lassan 10 éve már csak Wizards-ként utalnak a cégre)

    az mondjuk jó kérdés, hogy a Planescape: Torment világ kitalált karakterei (Nameless One, Ignus, Morte, stb) kihez tartoznak jogilag..
    bár ha tippelnem kéne, akkor az Interplay-nél, lévén a Black Isle-t annó "bezabálták", nemrégiben újra megnyitották (bár csak 2 ember van benne az eredeti gárdából)...




    btw Monte Cook ügyebár segített a Planescape világ megalkotásában..

    viszont a wiki szerint a fő designer David "Zeb" Cook volt..

    a nevük alapján rokonságban állhatnak, bár utalást nem találtam rá sehol.. erről tud valaki valami pontosabb infót?

  • IMYke2.0.0.0
    #21
    Durva - reggel néztem ~ 1,6 millió dollár volt.
    Most, este 7-kor: 1,8 millió dollár!
  • wedge31
    #20
    Majd mielött kijön a játék egy kicsit jobban beleásom magam a numenera szabályrendszerébe mert ha lehet ilyet mondani a AD&D már véremben van azzal könnyebb lett volna.
    A következö év mindenesetre megint talán visszahozza a crpg-s fényes múltat mert igény az ugy nézz ki van rá.
  • Cuchulainn
    #19
    Mondjuk én egyáltalán nem bánom, hogy nem lesz ADnD, főleg hogy a Planescape is elég lazán kezelte már a szabályrendszert. (a harcok elég ganék is lettek, bár ez nem sokat számított szerencsére)
    Legyen valami új és friss amit még nem láttunk - ha hozza ugyanazt a színvonalat akkor szerintem még jobb is lesz mintha egy újabb planescape kaland lenne.
  • PetruZ
    #18
    Nem mondtam, hogy rossz nevek (sőt!), csak a körítés, meg az apróbetűs rész viszonya furcsa. :)
  • Although
    #17
    Azért nekem ez a névsor, mégha neked úgy néz ki nem jön be annyira, teljesen megfelel. :) És ezzel Wedge és a többiek is így vannak :) Hiába az amatőrök beérik kevesebbel is :)
  • PetruZ
    #16
    Petrus-ként ismertebb vagyok (rpg-s körökben), én voltam (vagyok) a Torment játék fordításának fő vezetője, koordinátora, és egyik fordítója.
  • Although
    #15
    Hi there! Vannak még profik is köztünk :)Legalábbis írásod alapján szakértő lehetsz :) Egy lelkes amatör köszönt sorainkban :)
  • PetruZ
    #14
    "tabletop" <> "táblás" :) A "tabletop RPG" az asztali szerepjátékokat jelenti. A Numenera rendszerét és világát (főleg) az a Monte Cook írta, aki ott bábáskodott az AD&D-s Planescape világnál, a D&D 3. kiadásánál és még sok egyéb szerepjátéknál. A készítőknek viszont esze ágában sem volt az AD&D-t használni, eleve modernebb rendszert akartak, a Planescape játékvilág jogait nem tudták megszerezni (a WotC-től), ezért nem használhatják a nevet. A Torment játék, karakterei és jogai az Interplay-nál voltak, onnan talán a Hasbro-hoz kerültek a felvásárlással, de azzal sem tudtak mint kezdeni.
    Szóval jön egy játék, amit megpróbálnak az eredeti nevével eladni, ugyanakkor valójában semmilyen köze nem lesz hozzá. :) Ennek ellenére megtámogattam őket én is (25 dolcsival), mert Colin McComb is ott van, aki szerintem jobb, összeszedettebb író, mint Cook, és mert a játék kifejezetten egy karakterre van írva, ami szorosabb történetvezetést feltételez majd.
  • Although
    #13
    Nincs is vita. A változások már 2009-ben elkezdődtek :) Jelenleg az akciósított játékok korát érjük lassan felesleges lesz kategóriákat állítani. Hiszen ha belegondolsz nem sok rpg elem maradt már a skyrimba se.(Teljesen mindegy milyen az ellenfél, milyen fegyvered van, etc, a story másodrendű) Itt van a Tomb raider is ami lehet jó a storyja de nagyjából ennyi maradt. ) Most ez a kor van később más lesz majd.

    Nekünk meg itt a kickstarter :) És ne aggódj ezek jók lesznek
    Ráadásul még ott van a Lost journey folytatása is!!
  • Cuchulainn
    #12
    A Skyrim egy mainstream AAA játék, egy népszerű mainstream játéksorozat többedik része és még ehhez képest is kiemelkedően sikeresnek számít.

    Nem igazán összehasonlítható ezzel - vagy a Project Eternityvel, ráadásul így, hogy a Kickstarterrel elérték a játékok kültségeit (de még hogy), nekik minden eladott példány már gyakorlatilag tiszta hasznot jelent.

    Most már csak legyen is olyan a végső produktum mint amilyennek ígérik :)
  • Cuchulainn
    #11
    A világot ugyanazok tervezték akik a Planescapeet anno, talán nem csinálnak szart...

    Persze egyenlőre ez is a "nagyon sok jól hangzó dolog de ki tudja mi sül ki majd belőle" fázisban van, de szerintem én ezt is backelni fogom a Project Eternity mellett.
  • Although
    #10
    De nem is kevés, úgy mondanám pont elég, kb egymilió eladott példány már nagyon szuper lesz ennnyit vár Avellone is a Eternityből :)
  • Although
    #9
    Számszerűleg nem olyan sok ez, mármint gamer :) Főleg, nos tegnap olvastam mennyi eddig az eladott példányszám a három platformon a skyrimból, elérte a 10m-ot.
  • Zero 7th
    #8
    Ja, igen, első hozzászólást nem árt néha elolvasni.

    Planescape világ érdekelt volna. Így annyira nem...
  • Zero 7th
    #7
    "Cult classic"... Saját idejében lenyomták más, hypeolt cuccok, amik aztán nem bizonyultak tartósnak. Ez meg igen.

    A címet mondjuk nem értem. Miért Torment: Blablanumera, miért nem Planescape: Blablanumera?
  • Molnibalage
    #6
    Első napos adakozásban lehet, hogy már rekorder. Honnan van ez a sok rajongó? Anno a PScT anyagilag nem volt nagy siker tudtommal. Itt meg két pillanat alatt annyi pénz jött, hogy más játék ennyiből nem készült anno összsen. :)
  • wedge31
    #5
    1 nap se kellett a 1,6 millához...szerintem van rá esély.
  • MaRee
    #4
    A játék címe Tides of Numenera, nem Tides A Numenera.

    Egyébként a Planescape: Torment nagy kedvencem volt, kíváncsian várom.
  • Although
    #3
    Lehet én is küldök pénzt, meglátom. Egyik legmorbiddab világ amit valaha láttam, de fantasztikusan eltalált. :) Azt sajnálom hogy nem sikerült az ADD jogokat megszerezni azzal lett volna az igazi.
  • Molnibalage
    #2
    A kérdés már csak aze, hogy lesz -e ebből új KS rekord.