201
Torment: Tides of Numenera
  • Although
    #161
    Eh, ahogy Molin mondaná, már azt se tudom mit vegyek meg. A bőség zavara jön ezzel a kickstarterrel. De kell, mert kicsit vissza tudom tekerni az idő kerekét. Kicsit újra 2009 lesz, mint amikor a Dragon Age Originst vártam. A skyrimet is úgy de már sajna nem az én világom. Jó, de nem az amit vártam. :) Ez az lesz. :) Újra izgatottan várni valami csodát :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.12.15. 17:28:18
  • wedge31
    #160
    jFebruárban jön a Torment: Tides of Numenera.
  • Negritis
    #159
  • PetruZ
    #158
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tettem még le róla, hogy egyszer elkészülök a véglegessel. :)
  • Tinman #157
    A fordításotok a Planescape-hez igaz nem lett 100%-os, de az egyik legjobb nem hivatalos fordítás ever! Ha ehhez elkészítitek a honosítást részemről én amivel csak lehet támogatnálak benneteket...
  • PetruZ
    #156
    Az early acccess-szel játszom már egy ideje, amikor több időm van rá. Néhány percre nem lehet csak belenézni...

    Pro:
    A szövegek és a halványan már kibontakozó fősztori fantasztikus. A szövegek nagyon kiérleltek, változatosak, ennek következtében aki nem rendelkezik egy kicsit is kifinomultabb irodalmi angol tudással, annak lesznek homályos, hiányos pontok, elég sok. Nagy előny, hogy jól ismerem a Numenera szerepjátékot is, így a háttérből, a világból több mindent megértek. A rendszer is ennek egy módosított, PC-re szabott változata, szóval elég ismerős.
    A sztori hasonlóan erőteljesen és furcsán indul, mint a régi PS:T-ben volt, de itt még a karaktergenerálás is a kezdő dialógusok része (az első fontos helyszínre lépés előtt persze még lehet módosítani rajta). A Nameless One és a Last Castoff is sokban hasonlítanak egymásra, a kezdet is hasonló, de a történet persze egész más.
    A dialógusok jók és rengeteg van belőlük, plusz a stat-ok és a képességek is kihatással vannak rájuk, ami extra opciókat eredményezhet. Az első két helyszín eléggé vezetett (ezekkel is el lehet bíbelődni vagy 2 órát), de utána már szinte az egész város elérhetővé válik (a bétában csak az első fejezet játszható). Sok kisebb küldetés is van, elsőre nem is mindig látni, melyik a fő szál. Vannak végleges választási lehetőségek is, amik megnyitnak, vagy lezárnak más történetszálakat, illetve a nevesített NPC-k is reagálnak bizonyos dolgokra.

    Kontra:
    Igazából csak a grafikát tudnám felhozni. Valahogy túl homályos, mosott, nem éles. Nagy általánosságban jól néz ki az összhatás, de ha közelebbről ránézel a részletekre, elég ronda néhol. Az AA visszavétele/kikapcsolása azért sokat javít rajta. A kezdő helyszín (az alábbi videó elején látható fekete-fehér bejátszások a mozgó padlóval) is elég visszataszítóan tud kinézni első ránézésre mivel/és csak kicsit később derül ki, miért ilyen (tehát oka van, nem azért, mert még nincs kész).

    Szóval nagyon ütős lesz ez, de nem tartom valószínűnek, hogy nagy siker lesz. Tisztes számokat fog hozni, mint a legtöbb crpg, de a furcsasága lesz ennek is a "végzete" - és egyben az erőssége -, mint a PS:T-nek. Idő kell majd hozzá, hogy megérjen, de nem tartok attól, hogy feledésbe merülne.

    U.i.: 100%, hogy amikor jövőre kijön és átesik az első frissítéseken (és lesz időm rá), belevágok a fordításába ennek is (mint a PS:T-t csináltuk anno). Ezen a bétán már kipróbáltam és úgy tűnik, nem lesz gond vele (hacsak a végleges változat nem módosít a fájlok formátumán).
  • Negritis
    #155
  • Although
    #154
    Most nézem van már console trailer is. Kicsit késik a cucc, jövőre.
  • PetruZ
    #153
    Csak azoknak, akik magasabb szinten szálltak be, vagy később külön megvették ezt az opciót. A többség, mint én is, majd 26-án fogja megkapni a kódot. Az Early Access lesz tkp. az open beta nekünk. :)
  • Negritis
    #152
    hmm tényleg rémlik valami
    mondjuk kiváncsi vagyok hogy a digitális verzió hol lesz értékesítve
  • Although
    #151
    A kickstarteres támogatóknak jan 17 volt. A vásárlóknak szerintem a végleges példány kerül kiszállításra. Mivel ez gyakorlatilag nyílt bétának számít.
    Edit: Én is megvárom a végleges megjelenést. Ez még biztos bugos rendesen.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.01.27. 09:43:37
  • Negritis
    #150
    és ha én a honlapon vettem meg? :s
  • Although
    #149
    Ha jól olvasom a wikin a steam early access Jan 26-a.
    Szóval 42EUR.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.01.27. 08:45:23
  • wedge31
    #148
  • Negritis
    #147
    január 26 (vagy 17) és jön a béta
    nemtom kipróbálom-e, mert nehéz kivárni a megjelenést
    de ha meg csak keveset kapok belőle abba őrülök bele :D
  • Although
    #146
    Ehm én meg azt gondoltam a PoE szintet nem lehet überelni grafikailag. Ez van legalább olyan jó az animációk még jobbak is talán, a színek is élénkek. A harcrendszer meg amit ígértek.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2015.10.10. 13:49:08
  • PetruZ
    #145
    Harc bemutató az alfa változatból. Az UI és a grafikák még messze nem véglegesek, de bemutatja a körökre osztott harcrendszert és a Numenera szerepjáték effort rendszerét.
  • Tinman #144
    Nálam az a kérdés, hogy Planescape szintjét eléri-e... mert a léc mocskosul magasan van.
  • Sir Quno Jedi
    #143
    Akkor próbáld meg eldúdolni?!
  • Although
    #142
    Nem találok szavakat rá milyen szuper lesz ez.
  • wedge31
    #141
    First gameplay.

  • gerey
    #140
    A PoE-vel kevered? Az jön most télen.
  • IMYke2.0.0.0
    #139
    Bammer, akkor rosszak az infóim :(((
  • Tinman #138
    "launch sets Torment’s to the fourth quarter of 2015"

  • IMYke2.0.0.0
    #137
    Rosszul emlékszem tán, nem úgy volt, hogy idén karácsonyra jön?
  • Tinman #136
    Argh... még cirka 1.5 év :-(
  • Although
    #135
  • Although
    #134
    Kieg: Oké nekünk kell választani a kettő közül. A hozzászólásokból már látszik, nem lesz egyszerű. :-)
    Lehet jó lenne ha mindkettő benne lenne, és az optionból választható módszer szerint :) Kinek mi :-)
  • Although
    #133
    Realizáltam a gamebansheen, update van a játékunkra.
    Roll for Initiative

    Ami érdekes úgy néz ki kétfajta harcrendszer közti választásban is gondolkodnak. Ha jól értem választható lesz egy real time pauseval. Meg egy turn-base hagyományos is. Remélem nem vállalják túl magukat. Végén még kifutnak a keretből :)
  • IMYke2.0.0.0
    #132
    "As you may recall, our Lead Tormenter Brian Fargo and superfan Steven Dengler matched pledges between $1M and $3M, adding a total of $200K. That money was set aside primarily against failed pledges, but because of your dedication, we can apply enough of it toward our budget – combined with the PayPal totals – so as to have reached $4.5 million."

    Tehát, amit eddig félretettek, azt most hozzácsapták.
  • Molnibalage
    #131
    Mármint kik?
  • PetruZ
    #130
    Az lett, amit a #126-ban írtam: a $200K-t belerakták.
  • IMYke2.0.0.0
    #129
    No, akkor meg van a kellemes csalódás.
    Win-win.

    Most már csak abban bízom, hogy megélem a játék megjelenését, és még meg is tudom venni :)
  • jarlaxxe
    #128
    Ennek örülök...
  • wedge31
    #127
    Megkapjuk a stongholdot.

  • PetruZ
    #126
    Elég kicsi esély van rá. Ha megnézitek, április 9.-én hiányzott még $132k, két hét alatt ment bele valami $40k, az nagyon karcsú. PayPal-ra nem az utolsó napokban szokott ömleni a pénz. Inkább egy olyasmi lehet még, hogy valami nagyobb támogató beszáll, hogy meglegyen, kicsikből már nem fog összejönni.
  • IMYke2.0.0.0
    #125
    Én kizártnak nem tartom, de nagyon esélyesnek igen, hogy nem lesz meg a 4,5 millió.
    Aztán majd legfeljebb kellemesen csalódom. Win-win.
  • Andriska86
    #124
    Kizártnak tartom, hogy meglegyen.
  • PetruZ
    #123
    Még szűk hét napig tart (a hónap végéig) a PayPal akció, kevesebb, mint $94k hiányzik a $4.5m-hoz.
  • wedge31
    #122
    Wasteland 2-töl nagyon sokat várok.