101
  • usersg
    #61
    "Nem érted mit mondok. Egy veszteséges tömörítést nem a veszteségmenteshez kell mérni, hanem a másik veszteségeshez,"

    Ebben tévedsz. A tömörítésnek az a lényege, hogy minél kisebb helyen tudd eltárolni ugyanazt úgy, hogy lehetőleg minél kevesebbet rongálódjon a forrásanyag. Ha sz@r a felvétel, akkor az engem nem vigasztal hogy a másik formátumban is sz@r lenne, csak az, ha meg tudom oldani, hogy ne legyen ennyire rossz.
  • phare
    #60
    Na most egy mp3 album minimum 80-140 mb. Egy he-aac v2 meg 15-30 mb. Nem mindegy egy 2 gb-os memóriakártyán.
  • usersg
    #59
    Francba... félreolvastam. Na így viszont nincs értelme annak amit ott írtam (attól függetlenül hogy az összefüggés áll)...

    Az opus -t viszont hallgasd meg, ha már beindult itt a nagy összehasonlítás, akkor a cikk tárgyához is legyen köze. Én az általad mintát használtam, és a szintén általad linkelt többi mintának megfelelő beállításokkal.
  • phare
    #58
    Persze, szvsz a HE_AAC 48 ks-on olyan vérszegénynek hat egy normálisabb hifin, akárcsak az mp3. Én is FLAC-ot használok a számítógépen, viszont az előbbi telefonra tökéletes.
  • narumon
    #57
    NA most 32khz vagy 32kbit? Mert teljesen mást jelent és nagyon nem mindegy :)
  • narumon
    #56
    Értem én csak pont azért mondom, hogy nincs értelme, mert hiába kicsi a méret ha szarabb mint egy 128k mp3 ami szintén nem a minőségéről híres. Azért abban ma már minden nethuszár még a botfülűek is egyetértenek, hogy 192/256kbit mp3 a minimum. Az meg, hogy valami 2MB vagy 800k a realtime átvitelen kívül ma már (szerintem) sehol nem számít.
  • usersg
    #55
    Gondolom azért 32khz, mert kevesebb minta esetén kisebb bitrate is elegendő lehet hasonló minőségen. És ha döntened kell arról hogy a zenének nagyobb bitrate -et hagysz, vagy a hangminták számát csökkented, akkor ők inkább az utóbbit választották.

    Amúgy ez az sbr -es dolog jó móka, de igazából azzal jó ha tisztában van mindenki, hogy ezek a technikák megölik az eredeti hangot. A fület kicsit be lehet velük csapni, tehát nem lesz teljesen hányadék a kimenet, de azért így zenét hallgatni, az már fülorvosért kiállt.

    Csak az összehasonlítás végett:
    http://data.hu/get/5576566/Main_Title_48.opus
    http://data.hu/get/5576567/Main_Title_128.opus
  • phare
    #54
    Nem érted? Ezeket a technológiákat éppen az alacsony bitrátára találták ki. 128 kbs fölött nem csak nincs értelme, hanem egyenesen hátrány.
  • phare
    #53
    Persze hangátvitelre is jó, komoly zenei rádióadók vannak amik ezt a kodeket használják.
  • narumon
    #52
    Ismerem, még annó amikor kijött érdekes lett volna de pont azért nem terjedt el mert zenére nem túl jó. Ha lett volna egy mp3pro szerűség mondjuk 320kbit-ig akkor lehet hogy lett volna értelme, de akkor akarták a méretet (a hang rovására) csökkenteni amikor már kezdett nem számítani. Most meg már azért nincs ezeknek értelme tárolásra (csak realtime hangátvitelre), mert ha valami olcsó akkor az a tárhely.
  • usersg
    #51
    128 -on már nem is érdemes a he-aac -t használni, mert ott már inkább hátrány az a sok "trükk" ami 48 kb/s -en még a hangot teszi valamivel elfogadhatóbbá. 128 -on és a fölött már az lc-aac használatos. De természetesen még attól sem lehet csodákat várni.
  • phare
    #50
    Egyébként SBR kiterjesztéssel van az mp3PRO is, a Fraunhofer megvásárolta és az max. 96 kbs-ot tud, a Neroval kódoljátok ha gondoljátok. Más kérdés hogy nem terjedt el, nem is viszi minden szoftveres lejátszó normálisan, a telefon sem ismeri.
  • narumon
    #49
    Hangátvitelre biztos, hogy jó.
    Ezen 32kbiten zenét árulni viszont már szentségtörés, ha azért valaki fizet akkor az meg is érdemli...
  • phare
    #48
    Mindenesetre az összes mobilszolgáltató ezt a kodeket használja, azt meg konkrétan tudom hogy pl. a Vodafone 32 kbson árulja a zenéket a zeneboltjában. Talán nem véletlen.
  • narumon
    #47
    Nono előfordult ez már régebben is :)
  • sanyicks
    #46
    "gyári iphone fülessel (béka segge alatti minőség)"
    történelmi pillanat, leszarozál egy epl terméket :D
  • narumon
    #45
    Nem azt várom el csak nem vártad, hogy végig linkeljem :)
  • narumon
    #44
    Az én verdictem az, hogy síma notebook hangkártyával (béka segge alatt minőség) és egy gyári iphone fülessel (béka segge alatti minőség), ezek közül egyértelműen az mp3 áll a legközelebb az eredeti nótához. A 48kbites HEAAC ahhoz képest, hogy 48kbit egész jó, de azért én azt még a telefonomra sem raknám fel mert az eredeti zenéhez semmi köze, ráadásul tele van zavaró mellékhanggal. A 128kbit-es már minden szempontból jobb, itt el kell dönteni, hogy aki helyet akar spórolni az 128kbit mp3 vagy HEAAC-t választ-e. Viszont helyet ugyanannyit foglalnak.
  • phare
    #43
    Köszi.
  • narumon
    #42
    Itt van egyel alatta.
  • narumon
    #41
    És itt egy 128kbit körüli mp3
    Game of Thrones Main Title 128k Mp3
  • phare
    #40
    Tedd ki parametric stereoban is 48 kbs-on lécci. Hogy mások is meghallgathassák és esetleg a telefonjukra egy jobb méret/minőség aránnyal rendelkező hangfájlt töltenek fel mint az mp3.
  • narumon
    #39
    Itt a 48kbit Dolby Pulse változat
    Game of Thrones Main Title 48kbit
  • phare
    #38
    Nem érted mit mondok. Egy veszteséges tömörítést nem a veszteségmenteshez kell mérni, hanem a másik veszteségeshez, pl mp3-hoz. Csodát senki nem tud tenni. Jó hogy nem azt várod el hogy 48 kbs-on hozza az ezerakárhány kbsos flac minőségét.
  • narumon
    #37
    Itt a 128kbit Dolby Pulse / HE AAC
    128kbit HEAAC Game of Thrones Main Theme
  • narumon
    #36
    Itt az eredeti FLAC
    Game of Thrones Main Theme
  • phare
    #35
    El vagy te tévedve. Nem a flachoz kell mérni, hanem az egyéb VESZTESÉGES kodekhez. Tudod nem mindenkinek telik 64 GB-os memóriakártyára a telefonjához.
  • narumon
    #34
    128kbiten még mindig nagyon hallható a különbség a HEAAC és a FLAC között, még mindig nem kell hozzá semmi hifi csak egy notebook meg egy forintos füles.
  • phare
    #33
    Jó akkor maradjunk annyiban, hogy baj a van a fülemmel. :-)
  • narumon
    #32
    Öööö szerintem neked gond van a füleddel.
    Ezzel a beállítással még odáig sem kell eljutnom, hogy hifire kitegyem. A notebook hangkártyáján egy gyári apple fülessel (mindkettő jó szar mint tudjuk) a tömörített hang anyag egy lapos, minden dinamika nélküli, szőrös mellékhangokkal teli valami lett!!
  • phare
    #31
    Igen. :-)
  • narumon
    #30
    Akkor magyarul Dolby Pulse / HE AAC, 48kbit, Parametric Stereo?
  • phare
    #29
    Ja az SBR a HE-AAC v2 része, azt ne keresd, a parametric stereo meg max 48 kbs-ig elérhető ezen a szoftveren. Az fölött nem is nagyon van értelme.
  • phare
    #28
    48 kbs-ot válassz, csak azon lehet és van értelme ezeknek a kiterjesztéseknek.
  • phare
    #27
    Akkor leírom hogy ezek a kiterjesztések mit jelentenek. Az SBR, a magas hangokat javítja fel kifejezetten alacsony bitráta mellett (csak azon van értelme), a parametric stereo, egy sávon viszi a hangot, viszont ez az egy sáv el van látva a két sávhoz szükséges mintával (majdnem), ezt is az alacsony bitráta feljavítására találták ki. A Dolby Pulse a legfiatalabb eljárás, a nevében benne van a Dolby Laboratories tulajdona és tulajdonképpen egy auto gain, ami szintén az alacsony bitrátát hivatott feljavítani.
  • narumon
    #26
    És ezt hol lehet találni mert csak Dolby Pulse HE AAC van benne V2 meg mittoménmi nincs.
  • narumon
    #25
    Mindjárt kipróbálom
  • usersg
    #24
    Miért flac -ről? Wav -ról nem jó? :DDD Vagy közvetlenül cd -ről? :D
  • usersg
    #23
    Eddig ő aac -ről beszélt, tehát gondolom arra gondolt itt is. Az általam ismert aac encoderek közül a legjobban az fhg végzi el a munkát. Próbáld ki. Én sem hiszem hogy bármivel el lehet érni azt, hogy ilyen kevés adatból leírj egy komplex hangmintát úgy, hogy az emberi fül abszolút ne vegye észre.

    A 320 -as ogg egyébként már elég jó. Nagyon nehéz megkülönböztetni a forrástól. Biztos létezik olyan hang cucc amin észre lehet, de a hétköznapi felhasználás mellett már a 256 -os ogg is hasznos. Mp3 az nem, abból mindenképpen a 320 az, amivel még van értelme foglalkozni, még ha az idő közben szénné optimalizált lame -t használjuk is, hiszen a formátum korlátai ma már sokkal jobban érződnek, mint régen. Pedig igazából az aac sem sokkal fiatalabb nála, ha jól tévedek egy-két év volt csak közöttük.
  • phare
    #22
    Olvass vissza: Easy CD-DA Extractorral konvertálj, csakis FLAC-ról a HE-AAC v2 SBR Parametric Stereo Dolby Pulse-ra.