101
  • narumon
    #101
    Egyetértek. Max annyi, hogy ugye foobarnak (lehet VLC-nek is nem tudom) be tudod adni, hogy ASIO-n keresztül játszon vagy egyéb más windowst kerülő úton, ott meg már van különbség.
  • Tetsuo
    #100
    En VLC-vel szoktam zenet hallgatni, gondolom ugyanugy tomoriti ki a FLAC-ot, mint barmi mas.
    Nem ertettem sosem, hogy egy lejatszo-szoftver hogy lehet jobb minosegu, mint a masik. Felvetelnel oke, ott fontos, hogy milyen a kodek, de lejatszani mar csak olyannal tudja, nem?
  • narumon
    #99
    Miért? Windowson évek óta szinte standard lejátszó a foobar. Saját codekekkel és természetesen az opust is játssza. Aki komolyabban hallgat zenét az ugyis ezt használja.
  • narumon
    #98
    Ja hát igen, de az apple által fejlesztett cumók talán kimerülnek az mp3 meg AAC supportban, szóval tőlük nem is várom :)
  • sanyicks
    #97
    mikor érdekelték az m$-t a szabványok? Mindig vagy leszarta, vagy csinált valamit ami inkompatibilis ezekkel és azt tolta.
  • phare
    #96
    Most nézem, felesleges, windowson minden lejátssza, a wmp, a foobar2000 szóval minden. Lehet (én sem tudom) a wmp a telepített opencodecs directshow filter miatt játssza le. Egyébként szépen szól, talán a legjobb méret/minőség aránnyal rendelkező veszteséges tömörítő.
  • usersg
    #95
    Ja tényleg... ha könnyíteni akarod a dolgod, és nincs kedved a parancssoros kódolót kézzel használni, akkor ott van a foobar2000. Az egy lejátszó program, de van benne egy batch kódoló, ami gyakorlatilag a parancssoros progikat használja, csak így kényelmesebben megoldhatod nagy mennyiségű forrás átkódolását.
    Ha meg a hivatalos encoder -ből jön valami frissebb, akkor meg kicseréled a programot, és minden megy tovább úgy, mint eddig.
  • usersg
    #94
    Ezt a fost le ne töltse senki... úr isten...
  • usersg
    #93
    Természetesen a hivatalos oldalon ott van a program. :)

    http://www.opus-codec.org/downloads/
  • phare
    #92
    Windowson mivel tudok konvertálni ebbe a codecbe?
  • phare
    #91
    Windowsra ezt töltsétek:

    http://www.free-codecs.com/download/DC-Bass_Source_Mod.htm
  • phare
    #90
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_18_t9ttopwn9a.png
  • phare
    #89
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_18_t9ttopwn9a.png

    És semmi nem játssza le, az ffmpeg sem.
  • phare
    #88
    Valaki tegyen már ki a legmagasabb bitrátával készült opust. Szeretném összehasonlítani a flaccal. Köszi.
  • usersg
    #87
    Nem tudom hogy a (fos) bubiban éppen mi van, de a gstreamer és az ffmpeg biztosan működik a formátummal. Ha minden kötél szakad, akkor az opus-tools az biztosan benne van a tárolókban, mivel debian -ban is ott van, és a bubi ezeket is felhasználja a féléves (fos) kiadásaihoz. Azzal meg tudsz kódolni, és dekódolni is.
  • usersg
    #86
    Azért mondom hogy hivatalosan. Tehát az apple által fejlesztett beépített cumók nem hiszem hogy támogatnák. Nyilván ha letöltesz külsősök által fejlesztett programokat, azok szinte biztos hogy kezelik majd ezt a formátumot, de maga az apple valószínűleg nem. Persze tévedhetek is, ennek jogát továbbra is fenntartom. :)
  • phare
    #85
    Én felvettem ubuntun a gstreamer külső tárolóját (hogy a legfrissebb gstreamert használjam), telepítettem is az opus codec-et a synapticból, de nem játssza le semmi, valószínű bug. Se az olyan lejátszó ami a gstreamer/fluendo-t használja, se a vlc, se az olyan lejátszó ami az ffmpeg-t használja, egyszerűen ubuntun egyenlőre még lejátszhatatlan. Nem is tudom meghallgatni, pedig hangsúlyozom én audiophil lévén érzékeny vagyok a kodekekre, mindenből a legjobbat akarom használni, ezért vettem meg a fluendo bővítményt ami jobb mint a gstreamer, mert abban vannak a legújabb fejlesztések.
  • narumon
    #84
    "Az ios -nél nem tudom, azért ott hivatalosan biztosan nem állnak mellé."

    Már hogy értve hivatalosan? Oplayer vagy VLC player vagy ezek a jobb lejátszók nem hiszem el, hogy ne építenék be ha van rá igény. Ehhez mi köze az applenek?
  • usersg
    #83
    Azért itt ne feledd hogy ez most szabvány lett. Azt meg nem árt az ms -nek támogatnia. (vorbis soha nem lett az, és így hiába volt jó minőségű, nem érhetett el akkora sikereket. Bár használják sok mindenre)
  • usersg
    #82
    Androidra biztos, hiszen már a gstreamers is tartalmazza, (meg az ffmpeg is, és az libavcodec -es cuccok így biztos hogy megeszik majd) Az ios -nél nem tudom, azért ott hivatalosan biztosan nem állnak mellé.
  • sanyicks
    #81
    mindenen lesz, csak winen nem (mert az opensource az ördögtől való, vindóz média hulladék a király :D ,de külön telepíthető codec, meg a saját codeces programok lesznek)
  • narumon
    #80
    Hát iOS és androidon biztosan lesz support (ha még nincs egyáltalán), a népszerű lejátszókba gondolom pikk pakk bekerül.
  • usersg
    #79
    Most már elegendő hanganyaggal próbáltam ki a cuccot, és azt kell hogy mondjam, emberi beszéd esetén 20kb/s -on is meglepően jó eredményt lehet elérni az opus -al, jobbat mint he-aac profilokkal, vagy a speex -el. 20 alatt viszont már nagyszüleink rádióihoz hasonló az eredmény, de ami a lényeg, 6 azaz hat kb/s mellett is kivehető hogy mit mondanak, tehát végszükség esetén még ez a lehetőség is adott. 30 és afölötti érték esetén pedig már tényleg semmi kivetnivaló nincs beszédhangot vizsgálva. Ezt több órányi beszélgetéssel teszteltem. Innentől kezdve nem lesz értelme a he-aac -nek.
    Zenére továbbra is 160 kb/s illetve afölötti értékeket kell alkalmazni. Itt számomra még nem teljesen egyértelmű hogy a vorbis -t, vagy ezt fogom a továbbiakban használni. Mindenesetre beszédhangnál már megvan a nyertes..
    A bsd licenc -nek, és a vorbis -énál egyszerűbb dekódolási lehetőségeknek köszönhetően remélhetőleg hamar megjelenik majd a támogatás a hordozható lejátszókban is. Elvégre itt most már egy szabványos eljárásról van szó, amire talán jobban harapnak a gyártók, mint a xiph.org -os egyéb megoldásokra. Szívesen látnék pl diktafonokat ezzel a formátummal működni, az mp3 helyett.
  • narumon
    #78
    Itt találsz egy párat amit én digiztem. Egyiken sincs semmi zajszűrés, úgy van kirakva ahogy kijött a lemezjátszóból.
    Vinyl Rip
  • narumon
    #77
    Hát szerintem te is utoljára a nagyi bakelit lejátszóját hallgattad.
  • Csuhika
    #76
    Vegyetek inkább magnókazettát
  • scnad
    #75
    Van viszont finom kis "szösz, sercegés, halk-kevésbé halk pattogás, ...". Ennyit az überalles bakelitről.
  • phare
    #74
    Nagyon jól tudod mire gondoltam. Mit kötözködsz feleslegesen? Jó akkor vinyl rip ha az jobban tetszik.
  • narumon
    #73
  • sanyicks
    #72
    "24 biten 192 kHz-en hallgatják a vinylt."

    én végig abban a hitben éltem, hogy vinyl analóg, így se bit, sem mintavételi frekvencia nincs :DD
  • usersg
    #71
    Ráadásul ne csak a flac -et említsétek ha arról van szó, hogy minőségi hanganyag az alap, ugyanis - nyilvánvalóan - ilyen esetben tök mindegy hogy nyers tömörítetlen hanganyag, vagy flac, vagy epe, vagy akár zip, hiszen maga a hanganyag nem sérül. Így ebben a kategóriában nincs annak jelentősége hogy melyiket használjuk, még a tömörítési arány is alig alig különbözik, mert a módszerek itt korlátozottak.
    A veszteséges tömörítési eljárásokat van csak értelme igazán összevetni, mert mindegyik mást, és máshogy szűr.
  • usersg
    #70
    A lossy -nak is az a lényege, hogy kevesebb helyet foglaljon a hanganyag, mert valamilyen közegben éppen erre van szükség. A helycsökkentés módszere az, amiben ez a két kategória eltér. De nem tudom hogy most miért akarod ezt ennyire boncolgatni.
  • phare
    #69
    A losslessnek az a lényege, a lossynak nem. De már leírtam.
  • usersg
    #68
    Mert? Ha nem az a lényege, akkor mi a francnak van?
  • phare
    #67
    "A tömörítésnek az a lényege, hogy minél kisebb helyen tudd eltárolni ugyanazt úgy"

    Erre reagáltam, ebben tévedsz.
  • usersg
    #66
    Vegyél hordozható lejátszót, és tadadadam... nem kell a telefonnal basz@akodni, és nem merül le olyan hamar, ráadásul zene nélkül még megvagy, de ha nem érnek el, gondolom az a rosszabb...
    Nem értem miért erőltetik az emberek hogy minden a telefonba legyen. Egy rendes gps még az alsóbb kategóriából is fényévekkel jobb megoldás, mint akármelyik telefonos.
  • usersg
    #65
    Igen. És? Most miért írtad ezt így le? Nem értem mi volt vele a célod...
  • phare
    #64
    Abba most ne menjünk bele hogy nekem miért nem kell okostelefon, a SE W200-as telefonba meg max 2 gb-os kártyát lehet tenni és nem szándékozom lecserélni. Aztán ki hogy. Valakinek elég két-három album a telefonján, valakinek meg hetven is kevés.
  • phare
    #63
    Tudod van lossy és van lossless tömörítés. A lossy a veszteséges (mp3, aac, ogg stb), a lossless a veszteségmentes (flac, ape, wma lossless stb). Eleve nem az a cél a lossy esetében, hogy az lossless legyen (nem is úgy nevezik), hanem hogy minél inkább megközelítse azt. Tulajdonképpen még a cd is csak a 15 %-át adja vissza studió technikának (az mp3 meg 5 %-át). Az igazi hifisák 24 biten 192 kHz-en hallgatják a vinylt.
  • narumon
    #62
    Hát itt azért két dolog. A telefon 2GB-os memória kártyája azért nem arra van, hogy a komplett lemezgyűjteményed nálad legyen. Nekem iphone-on is FLAC-ok vannak egyébként, egyszerre úgyis csak 3-4 album van a telefonomon. A másik meg, hogy azért az emberek nagy részének nem gond pár ezer forinttért megvenni egy 8GB-os vagy 16GB-os kártyát, arról már nem is beszélve, hogy a legtöbb modern telefonban alapból ennyi memória van már.