129
  • blessyou
    #9
    Nem tudom, de nekem valahogy ez a cikk a "jó hír" benyomását keltette. Eddig a világról megszerzett ismereteim alapján sokkal valószínűbb egy hétköznap használható technológiai vívmány felbukkanása, ha a hadiipar támogatja a fejlesztést, mint amikor tudósok a magasabb célok érdekében kutatják az új dolgokat. Jelen példában, ha a(z amerikai) hadsereg lát fantáziát ezekben a kütyükben, és puszta gyakorlati megfontolásból elkezd pénzt pumpálni a fejlesztésbe, ahol a hatékonyságon felül fontos szempont a felhasználhatóság és gyors előállíthatóság, akkor ebből sokkal valószínűbb egy olyan áttörés, ami akár a mi életünkre is hatással lehet, és valós konkurenciájává válhat a fosszilis üzemanyagoknak.
    Persze, lehet, hogy nem így van.
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Mind1ik nagyhatalom az érdekeit védi, nem számítanak mások érdekei. Lásd. Oroszok, Kína. Végülis korrekt, hiszen a vezetőik arra esküdtek fel, hogy a SAJÁT népük érdekeit szolgálják és bezony nagyívben szarnak rá az átlagemberek, hogy hány kisgyerek hal éhen fekete afrikában, vagy nyomorodik meg kínában a gyártósor mellett, vagy a bányákban. Legyen ájfónja, benyája a terepjárójába, áram és tiszta víz a dzsakuzzijához és díszkivilágítás mindenszentekkor, meg a kisjézus jászolában. Kb. ennyi.

    Az más kérdés, hogy valójában NAGYON szűk elit rétegek érdekeit JOBBAN képviselik a kormányok, mint a nagy tömegekét (és a többi páriát meg beetetik hazafias maszlaggal), dehát ez így van amióta emberi civilizáció létezik. Utóbbi pár évtizedben a tudjukkik érdekeit (gyk. nem építenek jászolt a kisjézusnak)... :DDD
  • willcox
    #7
    Mennyivel olcsóbb lenne, ha az usákok nem lennének sehol sem jelen, ahova a kutya sem hívta őket.
  • willcox
    #6
    Vannak egyéb hibák is.
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Ja, azóta már rájöttem (view source), de írhatta volna, vagy valami kis hint oda, ehhh...
  • Hawaii
    #4
    "km-et" Egy publicistának ilyet nem illik. :)

    Sir Quno Jedi: Miután értékelted, bizonyára az értékelések átlagát mutatja.
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Nb+! 5-öre értékelem ezt a cikket, erre bevési, hogy 3?!?!?!? WTF?!
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Mondjuk én megértem az USÁkokat, hogy nem bajlódnak hibrid harcjárművekkel, mivel az egyik legfontosabb tényező egy fegyver előállításánál a gyárthatóság (és igénytelenség/tartósság/szervizelhetőség). Ha valami bonyolult és ezért drága/lassú/nehézkes előállítani, akkor megette a fene az egészet. Ennél az is jobb megoldás, ha a fosszilis üzemanyagot szállítják, vagy állítják elő alternatív módon, vagy alternatív üzemanyagokból.

    Aki látta (jutyúbon is fent van) a 10 legjobb tank sorozatot, az érti mire gondolok. Hiába fejlett egy technika és van számos előnye, ha mi ezret tudunk gyártani belőle annyi idő (pénz, nyersanyag, munkaerő, gyártókapacitás) alatt, míg az ellenség 40.000-et. Akkor azt valószínűleg máris buktuk.
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Végre megen technika!

    Szerintem nem is kéne más ide cikkezzen! Ríszpekta!