230
  • senoy
    #30
    Ugy tunik meg se jott ra, mert meg vannak magyar katonak kulfoldon(asszem afganisztan, balkan tobbek kozt).

    Gondolom a NATOnak vannak kovetelmenyei is a vadaszgepekkel kapcsolatban.
    Az mas kerdes,hogy milyet vesz es kinek(es mennyire) nezi az erdekeit a beszerzest vegzo akarki..
  • Molnibalage
    #29
    Várj estig. Addig megpróbálok befejzeni egy doksit.

    Addig olvasd ezeket.

    http://htka.hu/2010/11/14/gondolatok-a-legi-harcaszatrol/

    http://www.mediafire.com/?p6fr00we6bton27
    (Itt lenne az eredeti, csak a link halott.)

    A "Gripen FAQ" majd erre épül rá.
  • Kryon
    #28
    Szükségünk nincs rá, de NATO miatt kell. Elvileg nekünk kéne járőrözni egyik terület fölött, persze nem tesszük. Számunkra leghasználhatóbbak a még csak fejlesztés alatt álló robot harcigépek lesznek a légtér védelmére, amíg azok elkészülnek kihúzzuk a Gripenekkel. Ha feltételezzük, hogy valaki értelmesen átgondolta a fejlesztést, akkor ilyesmi lehetne a terv.
  • Molnibalage
    #27
    Az ENSZ határozat nem teszi lehetővé. Egy légitámogatást látod, hogy mennyi idő alatt összerántanak a komoly légierők. Valós képességeik vannak.

    Egy partaszállás összerántása - ha lenne felhatalmazás - az nem megy ennyi idő alatt. Szimpla fizika.
  • torreadorz
    #26
    Jah értem. Lennél szives megcáfolni a pontjaimat?

    Mondjuk kezdve azzal, hogy a magyar légierő képes időben észlelni, felszállni és lelőni egy ellenséges repülőgépet mielőtt az elérne az országhatártól Paksot.

    Folytatva azzal hogy a vadászrepülők nem alkalmas más célokra, mint például katasztrófaelhárítás és igy tovább.

    Tessék cáfolni, már előre várom hogy bizonyitod be, hogy nem harci helyzetben milyen ideálisan is lehet bevetni egy gripent mondjuk zsákhordásra a Tiszához...
  • Molnibalage
    #25
    Konteó és NWO hívők nem érdekelnek.
  • Dany007
    #24
    Nem akarom senkitől se, hogy küldjön el a halálba, de az #5-ös hszemre is reagálhatna valaki :)
    Főként kíváncsi vagyok, hogy mások miképp látják ezt.
  • Skynet85
    #23
    Tibet is kért segítésget, csak ugye Kína nem az a nép amire csak úgy rá lehet szállni büntetlenűl. Most van alkalma csigazabáloknak megmutatni, hogy ők is kemények holott, ha az Usa hátra arcot csinál, a fegyverek 60%-a ugrik, a maradék nagyrészét pedig az arab emirségek teszik ki... izom szagot érzek meg kőkemény képmutatást. Nem értek a hadviseléshez , de gondolom volna célra töröbb megoldás is a mostaninál még ha az azzal is jár hogy szárazföldi erőknek kell partra szálni...
  • torreadorz
    #22
    "Építettünk völgyhidat ott ahol nincs völgy, építünk 4es metrót, ami soha nem készül el, és vettünk vadászgépeket, amik háborúra alkalmatlanok"

    Kifelejtetted hogy építettünk alagutat oda ahol nincs hegy csak sikság.
    De legalább hordtunk rá homokot :)
  • immovable
    #21
    lyet nem irtam. Gratulálok paraszt, tanulj meg olvasni először.

    Csak sikerült a facepalm. Na olvasd el még egyszer gyorsan mit is írtam.
  • torreadorz
    #20
    "Amennyire en tudom, a vadaszgepek Mo. NATO szerepvallalasa miatt (is) kellenek."

    Nem tudom, lehetséges. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy mi értelme van egy a NATO-val kvázi inkompatibilis repülőre? Egy F16-ost az amcsik bármikor megszervizelik ha szükséges, egy gripent aligha.
    Szerintem a NATO már magától is rájött, hogy jobb ha magyarország semmilyen katonai akcióba nem száll be, mert több baj van velük mintha nem lennének.
  • torreadorz
    #19
    "meg sem bír fordulni egy vadászgép a magyar légtérben"

    Ilyet nem irtam. Gratulálok paraszt, tanulj meg olvasni először. Gondolom te rendelted a gripeneket csak elolvasni nem tudtad a rendelést.

    Egyébként lehet hogy halványlila fingom sincs, de neked sem. Aki szerint magyarországnak szüksége van vadászrepülőgépekre 2010-ben, az komplett idióta, vagy részesült a zsebpénzből.
  • Kryon
    #18
    Építettünk völgyhidat ott ahol nincs völgy, építünk 4es metrót, ami soha nem készül el, és vettünk vadászgépeket, amik háborúra alkalmatlanok. Már nem lep meg semmi :)
  • JL666
    #17
    izrael más kérdés. sok minden miatt nem csípik őket. Kiindulás képet ezt a videót javaslom:

    http://www.youtube.com/watch?v=qHl6p0xR_kE

  • senoy
    #16
    Kicsit sarkitottam, de azert maganemberkent segiteni nem ugyanaz, mint ha 2 orszag entezi a dolgait.

    De akkor legalabb ismerjek be,h "Igen, az olaj/szen/uran/stb. miatt mentunk nekik segiten/tamadtuk meg oket!".
  • senoy
    #15
    Amennyire en tudom, a vadaszgepek Mo. NATO szerepvallalasa miatt (is) kellenek.
    De javitson vki, ha tevedek. :)
  • immovable
    #14
    Az tisztán látszik, hogy halvány lila fingod sincs a katonai repülésről. :) Egy rész hiányzik csak a postodból a teljes facepalm-hoz. Mégpedig, hogy meg sem bír fordulni egy vadászgép a magyar légtérben. :)

    A 600 óra pedig kifejezetten üdítő. :)
  • torreadorz
    #13
    hm?
  • Molnibalage
    #12
    Nem. Mindig vannak érdekek. Viszont előfordulhat olyan eset is, hogy az érdekek és morálisan legalább részben helyes lépés mit adj isten egy halmazba esnek és még kivitelezhető is a dolog.

    Ennyi erővel még a saját családodnak, de senkinek a világon ne segíts, aki kéri. Mindenki rohadjon meg...
  • senoy
    #11
    Jah, hat igen.
    Az megint mas kerdes, hogy vesznek vmit csak azert hogy penzt koltsenek...:S
    Valahogy kezdek hozzaszokni... :S
  • senoy
    #10
    Mert csak azert, hogy szerencsetlen libiaiaknak jobb legyen, ne mondja senki, hogy barmelyik orszag is csak az ujjat is mozditana.
    Eleg nagy kepmutatas(pl. usa reszerol is, vagy a szovjetunio reszerol is az volt) amikor "folszabaditjak" egy orszag lakossagat...
    Ahogy Cifu us irta, akkor miert nem szabaditjak fel Tibetet (peldaul)?!?
  • Molnibalage
    #9
    Nem kell. A kérdés nem ez. A kérdés az, hogy az elköltött (és ellopott) gigantikus pénzek ellenére a vas alkalmassága ellenére a ML lényegében semmilyen képesség birtokában nincs.
  • senoy
    #8
    Ok, hogy '56, de most, akik segitenek a lazadoknak, azert segitenek mert gazdasagi erdekuk.
    Nem vok sem geografus, kozgazdasz, (lehet epp ezert) de en nem latom be miert kene Mo-nak reszt venni egy ilyen konfliktusban, ami csak kiadast eredmenyez, de hasznot nem hoz??
  • Molnibalage
    #7
    Már megint kezdődik. Most tényleg magyarázzuk el n+1-dik alkalommal?
  • torreadorz
    #6
    Magyarországnak az égvilágon semmi szükséges vadászrepülőkre.

    1, az ország területe túl kicsi ahhoz hogy bármilyen komolyabb gyakorlatot lehessen velük végezni anélkül hogy kirepülnének az ország légteréből

    2, gyakorlat hiányában máshol is bevethetetlenek (lásd mostani eset)

    3, az ország túl kicsi ahhoz hogy bármilyen támadás esetén időben reagáljanak. Egy ellenséges légi támadás esetén a támadók kb 3-5 perc alatt érik el az országhatártól Budapestet vagy Paksot, ennyi idő alatt a pilóták nem ülnek be a gépeikbe, nem hogy felszálljanak.

    4, az ország túl szegény hozzájuk. Nincs pénz üzemanyagra és nincs pénz a müködtetésre. Külföldi repülő showkon csak azért nem vagyunk köznevetség tárgya, mert a magyar pilóták még igy is kihozzák a maximumot, mert egyébként elég viccesen hat amikor kiderül hogy magyar pilóták évi 100 órát repülnek a külföldiek meg 600-at (vagy legalábbis ilyesmi az arány)

    5, a vadászrepülő harci feladatokon kivül semmire sem jó.

    Szóval vadászgépek helyett helikoptereket kellet volna venni, mert mint látható légitámadás ellen semmink nincs ami időben védene, viszont a helikopterek ideálisak földi célpontok ellen és nem háborús helyzetben is kiválóak katasztrófaelháritásban, határörzésre, mentésre stb stb.

    Csak hát a magyar vezérkar olyan emberekből áll, akikre amerikában egy 100 fős laktanya élelmiszerellátásanak az irányítását sem biznák rá...
  • Dany007
    #5
    Én egyvalamit nem értek már vagy két napja.
    Az Arab Liga mégis hogy gondolta ezt az egészet?

    Emlékszem, előző héten még külön felkaptam a fejemet arra a hírre, hogy az Arab Liga követeli(!) a légtérzár felállítását az ENSZ-től.
    Amikor mindez megtörtént, másnap meg már nekiállt kritizálni, és osztani az észt...
    Ezt mégis hogy? Egyik nap ő követeli, másik nap meg már ellenzi és bírál?

    Hát akkor b***ák meg! Az egész "mókán" látszott, hogy az ENSZ megerősítésre vár az arab világból, nehogy még jobban kivívják az arabok haragját.
    Aztán ezek után az ENSZ helyében szépen hagynám a picsába az egészet. A kivezényelt csapatokat visszahívnám azt csókolom. A Líbiaiak meg öljék csak halomra egymást ahogy akarják!
    Aztán ha nem tetszik nekik, akkor forduljanak az Arab Ligához, majd ők megoldják ahogy gondolják.

    Egyértelmű, hogy egy légtérzár betartatását csak úgy lehet véghezvinni ha uralják a légteret. Ehhez meg nyilván első körben az ellenséges légvédelmet kell kiiktatni. És ez meg is történt az első-második napon.
    Innentől kezdve nem értem mire értette azon az Arab Liga, hogy ők "nem így gondolták".
    Mért mit gondoltak? Majd előkapnak egy világtérképet és nagy lakatot rajzolnak Líbia fölé? Vagy mi?
    A civil áldozat meg mindig minden háborúban benne van a pakliban. Ez ezzel jár. Akinek van egy a csöpp esze az képest ezt előre mérlegelni.

    Szóval nem értem ezeket az arabokat, továbbra sincs jó véleményem róluk.
  • Molnibalage
    #4
    Akkor miért akarják annyira sokan elpusztítani Izraelt? Az égvilágon semmi ásványkincs nincs ott...
  • Molnibalage
    #3
    militaryphotos.net/com ?
  • Teppik Amon
    #2
    jó cikk ismét.

    Töri tanárom mondta hogy minden háborúnak gazdasági okai vannak. Elő kell venni egy atlaszt és megnézni miben gazdag Líbia. jahát olaj. Mi más.
    Tibetbe mi van amiért érdemes volna "felszabadítani"? Nyersanyag semmi, viszont itt ered jópár folyó ami a későbbiekben nagy kincs lesz (főleg Indiának).
  • roliika
    #1
    Cifu....honnét vannak ilyen fasza képeid? :)