120
  • xrt
    #120
    Ezt kifelejtettem az előzőből. Saját jellemzésed folytatása sem okozott csalódást. :P

    "Egyébként zavart fejű embertársaink elméleteinél sokkal érdekesebb az a makacs csökönyösség, amivel ragaszkodnak képzelt világukhoz. Elméleteik tartalmánál sokkal jobban érdekel, miért, mi is az a hiányzó kerék a fejükben, amivel ilyen elképesztő szellemi tévutakra lehet jutni. Sok van belőlük? Tudják-e terjeszteni a baromságot, meg tudnak-e győzni műveletlen tömegeket? Néhány diktatúra példája alapján igen. Fenyegethetnek engem is, ha egyszer véletlen hatalomhoz jutnak? Hogy lehet manipulálni őket, ellenük lehet-e fordítani defektjüket?"
  • xrt
    #119
    "Ez nem "logikai" nézőpont, ez a szűkagyú kőbaltás ősember mitológiája, aki animisztikus sámánhívő, és tudja, hogy minden esemény mögött a Nagy Manitu szellentése áll. Neki a Nagy Manitu az egyszerű rendező elv, amire az egész világképét felhúzhatja, a bronx south-féle ápoltaknak meg az összeesküvők."

    Tökéletes jellemzést írtál magadról. Gratulálok!!!
  • xrt
    #118
    "Majd akkor tessék rinyálni biztonsági kérdésekről, ha az atomerőmű meghibásodása katasztrófát okoz."

    Csernobil és a mostani Japánban történt események mondanak valamit? :S


    "De még ha néhány száz ember meg is halna sugárfertőzésben, akkor is mérlegelni kellene a társadalmi nyereséget a költségekkel szemben."

    Ez pedig megint a csúcs. Mi van a környezettel? Élettérrel?
    Az ilyen mondatrészleteket mint ez: "ha néhány száz ember meg is halna sugárfertőzésben, akkor is mérlegelni kellene a társadalmi nyereséget a költségekkel szemben" el sem hiszem! Te mikor utazol Japánba és önkéntesen segítesz mondjuk a reaktorok állapotának felmérésében? Ja hogy közelből már nem is lenne olyan vonzó? Csak nem Molnibalage vagy egy másik nicknévvel? Nagyon nagy hasonlóságot mutat a véleményed (nem merem többesszámmal használni...).
  • xrt
    #117
    "Jól látom, hogy vannak ilyen mérhetetlenül idióták, akik azt hiszik, hogy egy alaszkai kutatóállomás földrengést tud kiváltani Japánban? :D"

    Jól látom hogy pár száz éve még azokat nevezték idiótának akik a földet nem lapos tányérhoz hasonlóan képzelték el? Vagy elképzelhetetlen volt mondjuk egy olyan gép ami nehezebb a levegőnél, mégis repül (vajh mire is gondolok?).

    Cáfold észérvekkel, akkor hihető hogy lehetetlen. Attól hogy nincs bizonyítva hogy valami működik, attól még nem biztos hogy nem működhet. Lehet hogy csak kevesek vagyunk hozzá...
  • xrt
    #116
    "Ez emberi sötétség mérhetetlen burgyai tárulnak fel előttem nap mint nap. Ez is egy ilyen nap..."

    Szintén off: Csak nem magadba néztél? :D
  • WFZ
    #115
    A fissziós reaktorok fejlesztése az inherens és a hibrid rendszerek felé fog elmozdulni,de az igazi megoldás a fúziós reaktorok lennének.Az EURATOM,az amerikai MIT,a GE,a Generál Atomics rendelkezik ilyen projekttel.
  • WFZ
    #114
    Hasonló,de kisebb baleset volt az 1979-es Three Mile Island erőmű kettes blokkjánál.A vészleállító rendszer működésbe lépése után még a radioaktív hasadványok hőjét kompenzálni kell,amire az üzemzavari zónahűtő-rendszer hivatott.Ez utóbbi a fukushímai egyes-hármas, újabban a kettes blokknál csődöt mondott és a cor(mag)túlhevült fűtőelemburkolatai(valószínű:cirkóniumötvözet)felrepedtek és a Zr-víz reakcióból származó hidrogén,társulva a termikus hidrolízissel és radiolízissel robbanást okozott.A durranógáz a 200-300mm vastagságú reaktortartályban nem tett kárt-szerencsére.(Ugyan a kettes blokknál említenek ilyesmit.)Sajnos, a térfogatkompenzátor szelepén kiengedett gőzök-gázok radioaktív anyagot sodortak ki.Remélhetőleg a fűtőelemek leolvadása nem történik meg,bár nem kizárt.
  • lestyanrobi
    #113
    legjobb.... :D
  • adler30
    #112


    Valójában ők okozták a földrengést.
  • Garrett27
    #111
    "csak"
  • Garrett27
    #110
    A személyeskedésed már unalmas. Ezzel a buta tömegezéssel max a 2006-os választások utáni eredményeket kommentáld, ne pedig egy IT-fórum hsz-eit.

    Ja igen. A "szép" gondolataidat is meghagyhatod magadnak. Azzal, hogy másokat lealacsonyítasz, csag magad égeted tovább. Majd ha megérnek a gondolataid egy színesebb világ elfogadására, akkor vitatkozhatsz bárkivel is, hogy most a haarp ötletén érdemes-é furulyázni vagy nem-é...
  • kukacos
    #109
    "az elmúlt évtizedek nem egy alkalommal fordult elő"

    Tudnál mondani egy példát erre?

    De ha már ilyen biztosan tudod így utólag, hogy "forradalmi találmányokat" eltüntettek, akkor nyilván azóta már korrigálták a problémákat. Tehát szerinted az energiamegmaradás törvénye valójában sérül, és ezt bizonyítani is tudod; bemutatnád az erre vonatkozó tudományos tanulmányokat, szabadalmakat, esetleg megépített örökmozgót?

    De ne valami ufómagazint linkelj, hanem szakmai folyóiratot.
  • kukacos
    #108
    Nem vergődik itt senki. Csak érdeklődve figyeljük a létformádat. Kicsit megpiszkáljuk, hátha nekiugrik a ketrecnek.
  • vegicsek
    #107
    "..ami körülbelül 40 métert csúszott. Az Egyesült Államok Földtani Kutató Intézetének a becslése szerint utóbbi érték inkább 20 kilométer környékén mozog, a szakértők ezt minimum értéknek veszik, így többségük szerint a lemezmozgás 20 és 40 méter közé eshetett."

    Az ott biztos, hogy 20 kilométer, és nem pedig 20 méter?
  • Murder3
    #106
    De át lettél te is verve, mert hogy lapos.
    Sőt én egy 1000 éves varázsló vagyok.
    Arról nem is beszélve h a zsidók valójában ufók besúgói, majd 2012-be jönnek és leigázzák a földet.

    Persze ha nem hiszitek hülyék vagytok én már megvilágosodtam....

    komolyan sok értelme van ezeket a baromságokat feszegetni?
    Ennyi erővel mindenki átver kinek hiszel?
    szomszédod is átver a média is átver akkor ki nem ver át?
    ki mondja meg a nagy igazságot, azt mért hiszed el az ellenkezőjét mért nem?


  • lopbisz
    #105
  • Inquisitor
    #104
    "az óceán partján.. csak akkor tűnt föl amikor kifogyott? de hogyan és mikor töltötték meg először? áááhh.."
    Azért kell a tartály, mert abban kevernek hozzá megfelelő mennyiségű Bort (nem az italt, a kémiai elemet ugye) és nem a tartály fogyott ki hirtelen, hanem marha gyorsan elpárolgott az amit abból belenyomorgattak a hűteni kívánt területre. Ha a linkelt blogon megnézed ott írja, hogy a nyomás majd' a duplája volt annak, amit elvileg elvisel a fém köppeny, de az is kibírta. Viszont ilyenkor ki kell engedniük egy kis gőzt a szabadba. Elvileg eddig is ez okozta az összes nagyobb mérhető sugárterhelést.
  • jozzee
    #103
    Én azért a nagy racionalista megmondók helyébe vigyáznék, hogy mennyire rühellőzök ennek a nagy reális világképet őszintén bemutató rendszernek, ugyanis az elmúlt évtizedek nem egy alkalommal fordult elő, hogy bizonyos valódi, forradalmi találmányok, amik meglévő kutatói lobby-berendezkedési érdekeket sértettek, egyszerűen meghamisított mérési eredményekkel a világ tudományos és laikus közvéleménye számára próbálta és próbálja sikerrel bizonygatni, hogy lám lám, továbbra sem sérül az energiamegmaradás törvénye pl. .....az USA ban mindenféle gyanús találmányi ötleteket, melyek akár működhetnének is, máris az USA-nemzetbiztonsági okokra hivatkozva-lefoglalja a feltalálótól.......stb.
    Szóval, hogy ez a mai megingathatatlan világkép mitől is annyira az kétséges eléggé, főleg az olyan emberek világra nyitottsága megkérdőjelezhető, akik csakúgy reflexből idiótáznak akit csak érnek....ha erre tanít a fene nagy racionalitás(?), akkor valami nagyon nem stimmel vele....
  • Chakotay
    #102
    nem csoda hogy annyi földrengés van,mikor össze vissza furkáltuk a föld felsőbb rétegeit.Naponta a Balaton vizével meg egyező menyiségül kőolajat termelnek ki,a helyén valószínűleg üreg keletkezik.olyan már a föld mint az ementáli sajt.
  • Bronx South
    #101
    Sajnos mielőtt ideírtam a helyzetet az én szemszögemből, nem foglalkoztam azzal a ténnyel hogy hova is írok. Viszont ekkora ellenállásra, szószerint kézzel lábbal vergődésre nem számítottam, kis emberi csoport aki ide vés, viszont jól kirajzolt képet kaptam a társadalomról ismét, de ezzel nincs is gond az agyamban van még hely az eféle képeknek.

    Nem válaszolgattam vissza itt aktívan nekik, mert teljesen felesleges is olyan embereknek akik abban a tudatban vannak hogy a világban minden úgy van ahogy láttatják velünk, és nincsenek színfalak. De én amondó vagyok hogy felesleges is nekállni bárkit is meggyőzni, aki a tényekből nem ért a sík agyavál vagy nem akar érteni az így járt, én mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét. Viszont jön aminek jönnie kell, valakit jobban meg fog lepni valakit kevésbé. Én magam részéről továbbra is bújom a híreket, (ja meg még most este nekiállok és szétbombázom a fali képemet a new yorki szabadság szoborról. Hogy miért ? A választ keressétek az építtető emberke felé, érdekes dolgokat fogtok találni már akinek érdekes lesz), más meg nézze a VV4 -et.
  • Molnibalage
    #100
    Ja. Tiboru jó arc.
  • Hugo Chavez
    #99
    Aki igazi összeesküvés elméleteket akar olvasni, az nézzen szét a Hajnalhasadás-on.

    Aki írja, az biztos megszállott, csak az a kérdés, őrült-e vagy zseni?
  • kukacos
    #98
    Látod, te vagy az a buta tömeg, akit hatalmukba tudnak keríteni. Látszik abból, hogy kevered a tudományos és az összeesküvés-elméleteket, tehát gőzöd sincs egy gondolat valódi szépségéről. A Föld kereksége egy tudományos elmélet, amit ügyes ötletekkel már a régi görögök is igazolni tudtak. Nem kellenek hozzá ufók, zsidók, háttérhatalom, csak gravitáció, lehet ellenőrizni vagy elvetni. A HAARP-ozásban, mint gondolatban semmi szépség nincs, semmi magyarázó erő, semmi ahá-élmény, ellenőrizhetetlen képzelgés, amit bármilyen ténnyel szemben is fel lehet tartani.

    Én nem gyűlölök senkit. Amíg az őrültek elvannak magukban, semmi gond, virágozzék száz virág. Csak félek a hülyék uralmától, pontosabban attól, hogy nem vagyok képes a nyelvüket beszélni, és ha egyszer hatalmat kapnak, idomulnom kell hozzájuk. Vajon meg tudnám-e neked tanítani, mitől lesz szép egy gondolat, hogy ne tudjanak befolyásuk alá vonni? Nem vagyok benne biztos.

    A történelemben előfordult már, hogy összeesküvés-hívők kaparintották meg az uralmat, pl. 1933-ban, Németországban. Államvallássá emelték, milliókat bolondítottak meg. A veszélyes az, amikor ezek az emberek tehetséges manipulátorok, a közbeszéd elrugaszkodik a valóságtól, és fontosabbá válik, hogy hogyan mondod, mint hogy mit mondasz. Sajnos Mo-on is vannak erre utaló jelenségek.
  • Hugo Chavez
    #97
    Mellesleg a konteóblog alapfilozófiája, hogy minden összeesküvéselmélet ökörség. :)
  • teddybear
    #96
    Esküszöm, ennyi vadabbnál-vadabb összeesküvés-elméletet még nem olvastam a konteóblogon sem.

    Figyelembe sem veszik, hogy Japán a világ tektonikusan legmozgékonyabb területei közé tartozik, ott naponta több olyan földrengés van, mint amilyen nemrég Tatán volt. Annyira mindennapi az ilyen, hogy nem is említik.

    Ettől függetlenül, az ilyen erősségű földrengés aránylag ritka, de nem túlságosan. És persze nem csak Japánra korlátozódik, például '64-ben Alaszkában volt egy, a mostani japán földrengésnél is erősebb, 9,2-es Nagypénteki Rengés. Szerencsére az áldozatok száma a mostaninál jóval kevesebb volt, 131 főt említenek. A túlnyomó többségük nem is a földrengés miatt halt meg, hanem az azt követő szökőárban. És csak azért ennyien, mert Alaszka jóval ritkábban lakott, mint Japán.

    Ami a HAARP-ot illeti, zöldebbnél-zöldebb hülyeségeket hordtak itt össze, csak fogtam a fejem. De, ha már konteó, akkor csináljuk komolyabban!
    Itt legalább a szerző alaposabban utánanézett a dolgoknak.
  • Molnibalage
    #95
    Ez emberi sötétség mérhetetlen burgyai tárulnak fel előttem nap mint nap. Ez is egy ilyen nap...
  • Lucy in the Sky
    #94
    A Shinkansent rosszul tudtam, mea maxima culpa, hülyeséget beszéltem.

    tetsuo: "..joval nagyobb lakossagi es kormanyszintu megtakaritassal rendelkezik.." - fyi az államadósságuk a GDP 200%-a, ettől függetlenül lehet hogy jól állnak, nem értek hozzá.

    Nyúz: a 3. blokk épületének teteje is elszállt, nagy baj állítólag itt sincs. A tengervizes hűtés nem ment olyan jól, ugyanis kifogyott a tartály (az óceán partján.. csak akkor tűnt föl amikor kifogyott? de hogyan és mikor töltötték meg először? áááhh..), fáj ezt leírni de itt most nagyon felkészületlennek és amatőrnek tűnnek, az összes súlyosbító körülmény (tsunami, folyamatos utórengések) ellenére is... :( Ez mégiscsak egy atomerőmű, a megóvása, baleset megelőzése kb. elsődleges nemzetbiztonsági szempont, erőforráshiányra ne hivatkozzon senki. Azért szurkolok h megússzák nagyobb gubanc nélkül, van már elég bajuk..
  • Caro
    #93
    Népek tavasza?
  • Caro
    #92
    A most épülő 3. generációs reaktorok részben azért is annyival drágábbak, mert ott már az ilyen eseményekre is felkészülnek. Ezt az erőművet egyszerűen nem tervezték ekkora földrengésre (valahol meg kell húzni a határt). De még a földrengéssel nem is volt gond, a cunami volt az, ami betett nekik. Ez teljesen kiütötte az üzemzavari hűtőrendszert, mit lehet ilyenkor tenni? A konténment épületben szintén kétszer akkora nyomás alakult ki, mint amire tervezték. Amint fölé kerültek, azonnal ki kellett volna nyitni a csapokat, hiába a kibocsátás, még mindig jobb, mint ha az épület robban fel!
    A 3. gen reaktorokban zónaolvadék csapda is van, és a biztonsági rendszerek is passzívak - nem kell hozzájuk áram.
    Az információáramlással viszont nagyon nem értek egyet. Tudom, hogy most az a legkisebb gondjuk, hogy elmondják mi történik, de azért elég sok kíváncsi szem figyeli az eseményeket. Ilyenkor mindig jobb, ha megmondják valójában mi is történt, mint ha hagyják elszabadulni az emberek fantáziáját.
  • Kornan
    #91
    Sry de szerintem tévedsz. A HAARP az egy védelmi fegyver, amely az idegen támadó űrhajók megbénítására lett kifejlesztve. Már be is lett vetve számtalanszor. Hatására az idegen űrhajók aktív fáziseltolásos álcázása megszűnik és szabad szemmel is láthatóvá és szilárddá válik a szövetséges vadászgépek és a lakosság számára is. Mit gondolsz miért látnak annyi UFO-t ha egyszer fázison kívül vannak? Egyik barátom a Földvédelmi erőknél dolgozik és tőle tudom ezeket.

    A földrengéseknél szerintem a lökéshullámok gerjesztenek olyan furcsa felhőt, vagy valami más természetes jelenség, akár ismeretlen.

    Az arab világról meg annyit, hogy a forradalmak már a múltban is mindig átterjedtek egyik országról a másikra. Az egyik sikere felbátorítja a másik országbeli embereket és eszükbe juttatja, hogy hoppá, hát mi is tehetünk valamit, ha nem jó nekünk.
  • Caro
    #90
    Abszolút egyetértek. Messze nem azt mondom, hogy helyes ami az erőműben történt, de az emberek rettegnek a sugárzástól, de a kipufogógázzal együtt tudnak élni, a junk food-al együtt tudnak élni, a mozgáshiányos élettel is együtt tudnak élni...
    Ha az egészségüket akarnák megőrizni, akkor ezeket kellene először elfelejteni, mert ezerszer többet ártanak ezek az egészségnek, minthogy valaki megkapja a lakossági korlátnak megfelelő 1 mSv dózist.
    Az erőművi dolgozók közül az egyik kapott több mint 100-at. Ez igen nagy dózisnak számít, azt jelenti, hogy +0.5%, hogy rákban fog meghalni.
    Ha a determinisztikus küszöböt nem lépi át valaki, akkor nagy baja szerencsére nem lesz.
    Nagyon sajnálom a japánokat, főleg az erőművi dolgozókat, remélem már ellenőrzés alatt tartják a dolgokat.
  • Garrett27
    #89
    A gyűlöletszinteddel simán felérsz egy középkori boszorkányüldőzővel, aki máglyára küldte azokat is akik hittek benne, hogy a Föld nem lapos. Bizony, milyen összeesküvés-elmélet gyártók voltak akik ebben hittek valamikor
  • kukacos
    #88
    Egyébként zavart fejű embertársaink elméleteinél sokkal érdekesebb az a makacs csökönyösség, amivel ragaszkodnak képzelt világukhoz. Elméleteik tartalmánál sokkal jobban érdekel, miért, mi is az a hiányzó kerék a fejükben, amivel ilyen elképesztő szellemi tévutakra lehet jutni. Sok van belőlük? Tudják-e terjeszteni a baromságot, meg tudnak-e győzni műveletlen tömegeket? Néhány diktatúra példája alapján igen. Fenyegethetnek engem is, ha egyszer véletlen hatalomhoz jutnak? Hogy lehet manipulálni őket, ellenük lehet-e fordítani defektjüket?
  • kukacos
    #87
    Ez nem "logikai" nézőpont, ez a szűkagyú kőbaltás ősember mitológiája, aki animisztikus sámánhívő, és tudja, hogy minden esemény mögött a Nagy Manitu szellentése áll. Neki a Nagy Manitu az egyszerű rendező elv, amire az egész világképét felhúzhatja, a bronx south-féle ápoltaknak meg az összeesküvők.

    De ha ismeretelméleti/hermeneutikai szintre akarsz lemászni, akkor persze, a tudásom annak cáfolatára se elegendő, hogy az istenek az Olimposzon laknak. De arra sem, hogy a spájzomban. Nagyjából ennyire értelmes feltevésről van szó, amivel egy valóban logikus elme nem foglalkozik, mert nincs kedve az elvileg feltehető kismillió baromságot szisztematikusan átvizsgálni. Egyszerű elvekkel hamarabb kiszűri: például mekkora az energiája egy földrengésnek, és mekkorákhoz férhet hozzá egy ezen a bolygón élő összeesküvő? Arrébb lehet-e tolni egy kontinenst rádióhullámokkal? Aztán röhög egy jót, és megy a dolgára.
  • Tetsuo
    #86
    Ha abbol indulunk ki, hogy a HAARP tomegmanipulacios es/vagy katasztrofat eloidezo eszkoz ami a legmodernebb titkos fejleszteseken alapul ugye, akkor a te tudasod nem elegendo annak cafolatara, hiszen te max a publikus tudomany egy reszet ismered, a "titkos katonai" pedig mindenkeppen afelett all. Mar ha logikailag nezzuk..

    2 teny a HAARP-pal kapcsolatban:
    *Az Amerikai Legiero, a Haditengereszet es a DARPA is tamogatja a kutatast.
    (A DARPA fejleszt/ette pl. harci robotokat, lopakodot, arpanetet, metabolikus es pszicho-kutatasokat.)
    * A HAARP-nak alapitasakor es a DARPA-nak rendszeresen ismeretlen osszeget szavaz meg a kongresszus a Vedelmi Miniszteriumon keresztul a publikus budzsen kivul.

    /Gyengebbek kedveert: A velemenyemet nem emlitettem ebben a hozzaszolasban a HAARP-rol.

  • Tetsuo
    #85
    Ácsi, ugyanezt mondom. Az atomeromuvek a vilag nagyreszen nagyon biztonsagosak, foleg Japanban. Viszont emellett tamogatom a regi rendszerek lecsereleset a legujabb tipusokra, bar egy tenyeszreaktor nagyon sok jarulekos munkaval es koltseggel rendelkezik.
  • kukacos
    #84
    Ácsi, miről beszélsz? A földrengésben + szökőárban meghalt 10000+ ember. Az atomerőműben eddig egy valaki, akire rádőlt egy daru.

    A biztonsági kérdésekről sápítozók a vasúti és közúti közlekedést miért nem akarják Japánban korlátozni vagy felülvizsgálni, tekintve, hogy az abban résztvevők körében jóval nagyobb áldozatokat okozott a földrengés, mint az atomerőmű? A vasút veszélyessége láthatóan sokszorosa egy atomerőműnek...

    Majd akkor tessék rinyálni biztonsági kérdésekről, ha az atomerőmű meghibásodása katasztrófát okoz. Eddig a műszaki zavarokkal és az elavult technológiával együtt is kitűnően vizsgázott. De még ha néhány száz ember meg is halna sugárfertőzésben, akkor is mérlegelni kellene a társadalmi nyereséget a költségekkel szemben.
  • kukacos
    #83
    "A haarp alkalmas tömegmanipulálásra is."

    A Jelenések Könyvéből tudom, hogy földrengetésen és tömegmanipuláláson kívül apró, gonoszul kacagó nagyorrú manókat is elő tud idézni (na nem a hazug médiából, ott semmi háttérinformációt nem fogsz ilyesmiről találni).

    Bámulatos, hogy fejlődik már a tudomány... a japcsik birkavesével amúgy simán megelőzhették volna a földrengést is.
  • Tetsuo
    #82
    A sotetzoldek alatt ugye nem az osszes kornyezetvedot erted? A legtobb hivatasos kornyezetvedo (altalaban komoly diplomaval) es a legtobb hobbista (pl en is :) nem akarunk Amish-szektasokkent v remetekent elzarkozni a technologiatol (epp ellenkezoleg) es nem vetjuk el az egyik legfontosabb energiaforrast (a fisszios reaktrokat), csupan azok fejleszteset szorgalmazzuk es velemenyem szerint nagyon nehez termeszeti csapasok ellen 100%ban vedekezni ill. lehetetlen es szerintem sok kornyezetvedo is ezen az allasponton van.
    Szerintem tarsadalmunk legnagyobb baja a felesleges fogyasztas es a gazdasagi/politikai korrupcio/rovidlatas. A japan epitkezes messze az egyik legbiztonsagosabb, a japan kultura eleve hordozza (még) a peldas odaadast, precizitast (inkabb fanatizmust) a munkaban altalaban. Az emlitett reaktortipusokat eppen cserelik lefele Japanban mert elavultnak szamitanak.. USA es Kina utan a 3. legnagyobb gazdasag, raadasul joval nagyobb lakossagi es kormanyszintu megtakaritassal rendelkezik mint az elobbi 2, tehat mondhatni konnyebb helyzetben vannak, mint sok europai allam, foleg eme katasztrofa utan lesz lenyeges mar politikailag is (persze mindig egy negativ esemeny utan) a fejlesztes.
  • Tetsuo
    #81
    dízel