120
  • Bronx South
    #80
    Már évek óta a szabadkőművességgel, és a cionizmussal foglalkozok hobbi szinten és rávetítem a világban történt eseményekre. Túl sok már az egybeesés, és régóta nem tudok a hazug médiának hinni. Természetesen akinek nincs háttérinformációja a dolgokról, annak elfogadom hogy mindezeket képtelen elhinni, én se hinném el, és nem is kell elhinni. Higyjél a szemednek. Azt se állítottam hogy régen nem voltak természeti katasztrófák, viszont a természetnek van joga hozzá, de egy istent játszó pszichopata elitnek nincs.
  • torreadorz
    #79
    "A haarp alkalmas tömegmanipulálásra is."

    Te amúgy valami szakértő vagy a témában? Esetleg láttad közelről is müködni, tudod hogy müködik? Csak mert nekem úgy tünik, hogy nem csak tömegmanipulálásra alkalmas, hanem az arra fogékonyakat összeesküvés elméletek gyártására késztet...
  • torreadorz
    #78
    Mert régen aztán nem voltak természeti katasztrófák...

    Pompejt is a haarp zúzta le, mert ki hinné el hogy normális hogy egy évezredekig nyugodt vulkán hirtelen kitör magától. Meg aztán ott van atlantisz is, azt is az amerikaik gyapták le.

    Na kicsit komolyra forditva a szót, mi értelme lenne az amerikaiaknak lezúzni a szövetséges japánt?
  • Bronx South
    #77
    Továbbá hogy kicsit eltérjek a témától, nem érdekes hogy az arabok tömegesen kergülnek meg, és vonulnak utcára ? Mikor még Tunéziában volt tüntetés úgy voltam vele hogy hát igen, az embereknek elegük lett. De azóta viszont már más állásponton vagyok, ugyanis feltűnt hogy az összes olyan országban ahol győztek idáig a felkelők, a nyugati zsidóbérenc vezetés által támogatott vezetők ültek be a székbe. Libiában más a helyzet, ott a jelenlegi vezetés nem adja könnyen magát, erre amerika a legerősebb anyahajójával egyből ott termett a partoknál, a többi haverjával együt, segélyosztás címszóval. Most meg már beavatkozással fenyegetőznek, ki sejtette volna még korábban... :DD De hogy miért hoztam fel ezt a dolgot ? A haarp alkalmas tömegmanipulálásra is. Aki a szemének nem képes hinni, nem képes elhinni hogy van egy háttérhatalom aki osztja a lapokat, és nem válogat a fegyverekben, az olvasgassa kicsit a jelenések könyvét. Az még idáig nem hazudott.
  • Bronx South
    #76
    A haarp létezését nem kell bizonyítani, mert fényképek vannak róla. Mindenesetre én nem akarok senkit se meggyőzni, felőlem azt hisz mindenki amit akar. De a tények és anomáliák adottak, mikor a légkörben nem szokványos jelenségek vannak, mikor a delfinek tömegesen vetik magukat partra, mikor madárrajok esőként esnek le eszméletlenül a földre egy hatalmas katasztrófa előtt, ne akarja már senki megmagyarázni hogy mindez normális, és el kell fogadni azt amit a média közöl.

    Továbbá gondolom a Venezuelai elnök se kamu adatokra, és tényekre ált ki közölni az álláspontját a Haiti földrengés után, igen amerikai szuperfegyver okozta azt is. A manapság létrejövő földrengések már nem a törésvonalakról szólnak, hanem a háttérhatalom sakkozásáról.
  • Molnibalage
    #75
    Linket a sötétzöldekhez, emeljék csak a vérnyomásomat... :)
  • kukacos
    #74
    Butaság. Lesz az 3000 fok is, és mielőtt disszociálna, a víz ezerszer elforr és elszökik. Egy primer kör nem vízgőz hevítésére szolgáló kísérleti berendezés.
  • opeca
    #73
    A földrengés nem köcsög, jó hogy reng, ez mutatja, hogy van még energiája a bolygónak, illetve ha tektonikai rengésről beszélünk, akkor meg különösen jó, ez is hozzájárult az élet kialakulásához.

    Japán elég aktív zónában van. Ott a kisebb rengések jóformán heti rendszerességgel jönnek. Ez olyan, mint amikor valami vulkán mellé települtek az emberek. A Föld él, és sokszor bizony elementáris erővel mutatja ezt ki.

    Sajnálom az áldozatokat, remélhetőleg most pár tíz évig megint nem lesz nagyobb rengés.
  • Vamp17
    #72
    A másodperc milliomod részével lett rövidebb...

    Viszont vicc amit a sötétzöldek csinálnak, vagyis már elkezdtek csinálni! Basszus, földrengés volt! Jó hogy megsérülnek a dolgok. Ennyi erővel minden építészt felelősségre vonhatnak, mert az emberekre omlottak az épületek...

    Mit kéne szerintük csinálnunk? ágyékkötőben leülni a rét közepére? Na akkor tuti nem omlana/robbanna ránk semmi...
  • Justil
    #71
    nem értek a fizikához, számolgatni sincs kedvem. valaki megmondaná, hogy mennyivel lett most így rövidebb egy nap? vagy mivan?
  • duke
    #70
    "A földrengés Japánban olyan erős volt, hogy megváltozott a Föld forgása. "

    Ja megbillentettek a forgas tengelyt.
    Jol be is lesznek perelve, mert rendben hogy a sajat orszagukat szetcseszik, de ez mar az egesz foldre hatassal van. Megvaltozik az eghajlat, meg a napok, ejszakak hossza.
    :)
  • Garrett27
    #69
    Mond ezt azoknak, akiknek családtagjai meghalnak a következő években a sugárfertőzés miatt valószínüleg kialakuló rákban.
  • ruller
    #68
    Ajja...hát látok itt egy két tárgyi tévedést.
    Tokyoban élek egy ideje, tehát van némi rálátásom a dolgokra.
    1. A Shinkansent ember vezeti, tudom, mert láttam,utaztam rajta, elég sokszor.
    2. A lebegő vasút kocsijait egyenlőre se gép se ember nem vezeti, mert nemrég kezdték el építeni. Viszont Tokyoban van egy vasút vonal (Yurikamome line) amit valóban "nem vezet senki". Habár ez nem is igazi vasút,csak az alakja olyan, ugyanis rendes kerekeken gurulnak, egy magasított pályán. Érdemes kipróbálni, gyönyörű a kilátás róla.
    3. A reaktorral kapcsolatban: nem tudom ki írta, hogy csak 2 biztonsági fokozat volt. Igaziból három, mert a dízel motorok után kapcsoltak be az akkumulátorok és azokkal kezdték a hűtést. Plusz az ezzel kapcsolatos összeesküvés elméleteket most nyugodtan el lehet felejteni. Semmi ilyesmiről nincs szó, ugyanis mindössze annyi történt a generátorokkal, hogy a cunami tönkretette őket...ennyi...habár ha jobban meggondolom, lehet, hogy az óceán is be volt szervezve :)
  • szlovákiai hun
    #67
    Nem a hasadóanyag a gond, csernobili robbanást majdnem egy másik követte, mert az olvadt reaktor majdnem a hűtővizbe olvadt, és mit csinál a viz 1000 fokon? Elemeire bomlik, hidrogén gáz és oxigén elegy egy Hirosimát szimplán előidézhetett volna.
  • Molnibalage
    #66
    A Himalája az egyik leggyorsabban emelkedő hegylánc, de az is évi 1 centit, ha nő.
  • Molnibalage
    #65
    Apa, kezdődik...
  • Molnibalage
    #64
    Nem. Nem elég dús a hasadóanyag. Fizikai képtelenség.
  • Inquisitor
    #63
    Azt hiszem 25 centit írtak a tengely eltolódásra, így valamit rövidültek a nappalok hosszai. Van valóságalapja, hogy a fenébe ne. Amúgy a sziget elmozdulása 2.5 méterrel nem is nagy szám, a magasabb hegyek magassága is változik jó pár métert (+/-) néhány évente. A kezdő cunami sebessége volt nekem döbbenetes, állítólag 200KM/h óra volt. Ha nincs, az egyébként sajnos kevés, hullámtörő akkor súlyosabb károk lettek volna ennél is, de szárazföldön még mindíg ilyen 40KM6h volt ...
  • passatgt
    #62
    nagyobb földrengéskor mindig elmozdul a tengely, de nem méterekre kell gondolni, hanem 1-2 centire, és ebből már kiszámolhatod, hogy mennyivel lett rövidebb egy nap:)
  • MaRee
    #61
    A földrengés Japánban olyan erős volt, hogy megváltozott a Föld forgása. A nap rövidebb lett, és Japán már valahol máshol van, mint korábban. A Richter-skála szerinti 8,9 tizedes földmozgás és az azt követő óriási szökőár egész településeket törölt el a föld színéről. A rengés 2,5 méterrel odébb tolta a legnagyobb japán szigetet, a Föld tengelyét pedig elmozdította.


    Van ennek valóságalapja, vagy hoax?
  • adler30
    #60
    8-7-9/73205.html
  • kukacos
    #59
    Jól látom, hogy vannak ilyen mérhetetlenül idióták, akik azt hiszik, hogy egy alaszkai kutatóállomás földrengést tud kiváltani Japánban? :D

    Semmiben se különbözik ez a régi istenektől, egyszerű lelkeknek primitív magyarázat. Villámcsapás - Zeusz haragszik Hérára, földrengés - a zufók harcolnak a zsidókkal.
  • Inquisitor
    #58
    HAARP létezésének bizonyítása nem is cél, mert létezik, a kérdés az mire is való, és ha ezt tudjuk még ott van a "mellékhatások?" kérdés.

    Most néztem, hogy a japán földrengést 8.9-ről 9.0-ra értékelték át. Hmmm.
  • NEXUS6
    #57
    Ha ilyent láttok az égen, akkor szaladjatok!
    :)
  • Shakata
    #56
    Ne haragudj, de ezek a videók nem bizonyítják a HAARP létezését. Nem vagyok tudós, de feltételezem, hogy ilyen felhők normális körülények között is kialakulhatnak, a diagram pedig mit is mér pontosan?
  • Bronx South
    #55
    [center]




    A többi.
  • Pocok44
    #54
    nyilván nem vagyok hasadóanyag szakértő, de ha a fűtőelemek a nagy hőtől összeolvadnak meglehet a kritikus tömeg szerintem, olvastam hogy mikor az amerikaiak 40 es évek elején az atombombán dolgoztak kézzel nézegették mennyi az annyi(kritikus tömeg), és egyszer majdnem összehoztak véletlenül egy robbanást, pedig semmi robbanóanyag nem volt csak kézzel pakolgattak össze nagyobb félgömböket, nagyon lazák voltak, egy tudós az utolsó pillanatban szétválasztotta a darabokat, 2 héttel később meghalt sugárfertőzésben, ha atomrobbanás nem is de egy piszkosbomba robbanás bekövetkezhet, ne adj Isten.
  • Inquisitor
    #53
    Mondjuk megnéztem videon azt a "robbanást", ahhoz képest, hogy nincs áram a környéken azonnal megszólalt a a légósziréna, és egy figyelmeztető szöveg.
    Ha minden igaz egy darukezelő meghalt, de ha valósak az infók, akkor nem a sugárzás miatt, hanem súlyos sérülései voltak.
    Egyébként van egy jó arc, aki magyarul folyamatosan frissíti a híreket a reaktorról, no meg alá rittyentett alapfokú leírást a működéséről is:
    LINK
  • Inquisitor
    #52
    Itt van 47 sajtófotó elég sok mindenről, ami történt ...

    Ez meg egy videó arról, hogy milyen is egy japán toronyház földrengés közben.
  • Inquisitor
    #51
    "sok helyen vannak Japánban ilyen hullámtörők de gondolom nem 10méteres hullámokra lettek tervezve"
    Egész konkrétan (vagy 50x elmondták tegnap az NHK-n) 7 méteres hullámokig volt okés a hullámtörő rendszer, de a 10 méteresnél már sajnos kevés volt. Pl. ami a reptér környékét legyalulta az a sártenger 3-4 méter magas volt. Ehhez képest tegnapi magyar hírekben csak 6 méterest írtak,a mi hülyeség, mert pont nem lett volna ilyen gáz.
  • Csirke4
    #50
  • Csirke4
    #49
    Forralóvizes reaktorok kicsit hasonlítanak a Paksi-ra bár azok nyomottvizesek, szerintem, ha elektromosan működik egy áramot előállító erőmű vészrendszere az nem redundáns rendszer hanem egy rakás szar. Több dízelmotornak kellett volna ott lennie vagy gázturbinás akárminek.
    [*nagyon okosnak érzi magát mert meglett a villamosenergetika vizsgája*]
    Amúgy érdekes ötlet a szándékosság, én nem hiszem, hogy érdeke lenne bárkinek is tönkretenni egy atomerőművet mert marhadrága így "szponzorálni" bárkit is.
  • Inquisitor
    #48
    "Mivel leszakadtak a hálózatról, és a dízelgépeik sem mennek, nem lehet elindítani az üzemzavari hűtést."
    Na jó, de tegnap amcsi segítséggel feltöltötték a tartalék rendszert hűtőanyaggal (az lenne a hidrogén?) és be is üzemelték.
  • Inquisitor
    #47
    "Ha a hasadási arány elszabadul, ugyanúgy elindulhat a reakció, mint egy bomba esetében. Nem?"
    Nem. A bomba direkt arra készül. Kell hozzá kritikus tömeg, meg egy csomó energia, ami hírtelen hozza össze a kritikus tömeget.

    Amúgy magyar híradókban nem kicsit dramatizáltak ilyen baromságokkal, hogy "menekül mindenki a reaktor közeléből".
    Miért menekülne basszus, ha már TEGNAP rég evakuálták a környékét?
    Meg szerintem a "felrobbant" és a "beszakadt a födémszerkezet" nem ugyan azt jelenti vagy én vagyok a hülye?
  • halgatyó
    #46
    A belinkelt film sajnos ékes japán nyelven karattyol (feltételezem)

    A "leírás" rész is egy kissé furcsa:

    Feladó: manataka | Létrehozva: 2011.03.12.

    The explosion occurs in the Fukushima No.1 nuclear power plant. No.1 nuclear fusion reactor seems to have exploded.
    Three nuclear reactors have been left in this power plant.
    The Fukushima No.2 nuclear power plant faces similar crisis, too


    Vagyis fúziós reaktornak nevezi... hmmm.
    (a hozzászólások között is akad egy-két "szakember"

    Nem azért írom ezt, mintha magát a folyamatot befolyásolná. Az halad a maga útján. Viszont az egésznek a megitélését jelentősen befolyásolja az embereknek az a hozzáállása és ismeretanyaga, ami a többi hasonló film utáni kommentekből is látszik.

    Ami a döbbenetes az egészben, hogy a dieselgenerátorok miért nem indultak be? Egy ilyen fejlett országban, mint Japán, ekkora hibát hogy lehetett elkövetni?
    Nem akarok az eseményeknek ebben a fázisában összeesküvés elméleteket gyártani (ez majd akkor lesz látható, amikor a sötétzöldek ordítozásától lesz hangos a sajtó, és akkor kik lesznek akik melléjük állnak... érdekes lesz.)
    Szóval most még nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de ez a dieselgenerátor csőd, pont Japánban (!!) már a szándékosság kérdését is felveti.
  • grebber
    #45
    Be kéne már látni ,hogy a filmekben látott dolgokat kellene megvalósítani és lebegő várososokat kellene létrehozni azt jöhetne köcsög földrengés.
  • Tetsuo
    #44
    Globalista tarsadalmunkban a hazugsag es demagogia kepessege is globalis.
    Japanban van a lejobb technologia szinte mindenhez, egyben a 3. legnagyobb gazdasag, szoval no panic, ha baj van, ugyis baj van. ;)
  • Pocok44
    #43
    A Fukusimai biztos hogy az, elég régi 60as évek azt hiszem.
  • Tetsuo
    #42
    Mindketto regi forralovizes tipusu, nem?!
  • Pocok44
    #41
    sok helyen vannak Japánban ilyen hullámtörők de gondolom nem 10méteres hullámokra lettek tervezve, feltéve ha nem mentek tönkre a 8.9-es rengéstől.