173
  • totti111
    #133
    sziasztok!
    tudna valaki segíteni? a 2. gazdasági küldetést csinálom, ahol jönnek a farkasok és az egyik feladat eltüntetni a romokat..már kétszer kezdtem újra ugyan ebből a hibából, hogy a végén nem hajnlandó az utolsó 1-2-3 romot eltüntetni. ez miért van? hiába jelölöm ki, hogy rombolják, mondja a hang hogy "yes sir" de nem csinál semmit. Még a lovag se:( és ezt már 3.jára játsza el velem:S pedig már minden mást megcsináltam, még a farkasokat is kiírtottam:S
  • darki81
    #132
    az egyik küldetést háromszor kezdtem újra, és végre sikerült összeszedni 100pár embert 2 óra után, végre eljött az idő a támadásr, és el akartam menteni, de visszaléptem a mentésből mert gondoltam minek :d hát a harc közepén voltam kevés veszteséggel, és erre ez a rakás szar befagyott, utána meg kilépett az egész :D
    fasza, még egyszer biztos nem kezdem ujra, főleg hogy csomót kell pöcsölni a keritéssel is meg a sok szar...

    Multi az műxik warezban?
  • Medwyn
    #131
    Gyanús nekem, hogy a kimaradt funkciókat, amik eddig megvoltak (skirmish, időgyorsítás, pályaszerkesztő, stb.) DLC-kben akarják közzétenni extra pénzekért a továbbiakban. Vagyis nem elég, hogy rohadt drágán csinálnak egy rakás szart, ami kb 25%-ával rendelkezik egy teljes játék funkcióinak, a 100%-ért összességében az ár többszörösét kell kifizetni majd hónapokon belül.
    Ezt az üzletpolitikát nagyon okosan kitalálták és alkalmazták már a Kingdoms nevű gyalázat kapcsán is (az alphatesztért már pénzt kértek, ha teljes funkciójában akart játszani a balek - pedig a teszterek szoktak pénzt kapni a munkájukért) - ha ez itt is így lesz, a fórumaikon lehúzom róluk a keresztvizet...
    Pedig erre következtetek az eddigi gyakorlatukból és abból, hogy a patchek kapcsán - a nyilatkozatuk szerint - csak a bugokat szándékoznak javítani, a játékmechanikához sem minőségben, sem mennyiségben nem nyúlnak hozzá.
    Mekkora patkánybanda... Ha Noé tudta volna, milyen is egy patkány, nem vitte volna föl a hajóra (bár akkor most mihez hasonlítanánk őket?)
  • DaemoonHunter
    #130
    Inkább csináltak volna 2D ben, több egységgel, több épülettel, meg egy kis kreativitással, jól bevált séma alapján játékot mint ezt. Ebből már sose lesz jó játék, a fejlesztők is csak a levegőbe beszélnek.
  • ratgab
    #129
    Sokat elárul a játék minőségéről, hogy én, aki minden részt kipróbáltam és imádtam a Legend kivételével ennek a játéknak 2x ültem neki és mindkétszer any...ázva kapcsoltam ki 30 perc után. 2. alkalommal uninstall "gombra" is rátenyereltem.

    Kár érte. Grafika kifejezetten csúnya, játékmenet meg ugyanaz, mint volt, ráadásul színültig van buggal, ami egészen a 2. részig nem volt jellemző egyáltalán.

    Katonák beragadása és a Főépület közelében több embert befogadó házak igen csak kiábrándítóak.
  • darki81
    #128
    minőségi játék XD
  • Hunor1
    #127
    az hagyján, de ma azt is láttam hogy a fa őrtoronyba felmászott egy tehén !! :D
  • Jakuza001
    #126
    Tehat a farkasok meg mindig felmasznak a letran ? :D
  • Pluskast
    #125
    Esetleg nem tudja valaki, hogy lehet ablak módban futtatni?
  • Medwyn
    #124
    Úgy látom, az első patch kint van - lényegi javítás sehol, csak bugfix (ezt kiadás előtt rég el kellett volna végezni).
    Viszont osztják is őket a saját honlapjuk fórumán rendesen a hívek :))

    http://www.fireflyworlds.com/index.php?option=com_content&task=view&id=484&Itemid=1
  • hedgehog122
    #123
    Így szemen köpni azt a sok Stronghold fant.......remélem legalább buknak rajta.......
  • Hunor1
    #122
    basszák meg. kivették a legjobb single részt belőle, a skirmish modot.basszák meg a kampányukat.
  • Medwyn
    #121
    Szerintem abbahagyom most már az őrjöngést, elnézést kérek érte, de ha várakról van szó, nem ismerek tréfát :P
  • Medwyn
    #120
    A modok általában ingyenesek és a modder csapat oldalán vannak közzé téve, emiatt nem kell aggódnunk. A gond inkább az, hogy textúracseréken kívül hozzá lehet-e nyúlni a játékhoz.
    Itt ez az új engine, hát, tényleg látszik a különbség - hullákat így még nem láttam lecsúszni a domboldalon egész a völgy legaljáig, mintha jégen lökték volna meg őket úgy, hogy valaki még meg is pörgeti a lökés előtt. Gratulálok.
    Na meg a terep - egy lándzsás simán keresztüldobta(!) a lándzsát a hegyen, hogy elkapjon egy íjászt. Valami híró lehetett az istenadta. Az, sajnos, egyből világos, hogy a magasabb pontoknak (hegytető, domb) semmilyen extra előnye nincs, felfelé ugyanolyan messziről dobják a dárdát, mint fentről lefelé. Vagyis a szép hegyes-völgyes cucc egy operettdíszlet, látvány valódi jelentőség nélkül. Ez már ultragáz.
    Aztán ott a kereskedőépület, de minek - a kereskedelmet a great hallból lehet irányítani, a kereskedő egy töküres épület, amit nyersanyagköltség nélkül(!) kedvére tesz le az ember, hogy legyen.
    A kezelőfelület és a kezelés egy óriási kudarc. Ki se lehet jelölni a katonákat rendesen, négyszer kell rámenni, mire egyszer sikerül, és akkor se azt csinálják, amire utasítva vannak. A patrol például egyáltalán nem is működik. Ja, és a kamerakezelésben sikerült fordítva berakni a forgatást... remek. Nézetek sehol, még egy iránytűt se sikerült felfedeznem, hogy a "menj dél felé"-dolog értelmessé válhasson. A minitérkép meg C64-es szintű raszterpacákkal van tele, de abból meg a PacMan jobb volt.

    Szóval elég bosszantó, amikor ilyen zacskós levesek totálisan hülyének néznek egy egész játékostársadalmat súlyos pénzekért. Valaki arcon csaphatná már őket egy táj-jellegű rovátkás pásztorbottal.
  • adam46
    #119
    Én is lelkes voltam az első képek után, aztán tegnap előtt kipróbáltam játszottam vele fél órát, és azóta is úgy van. Egyszerűen nem tud rávenni, hogy kapcsoljam be megint. :(
  • Xerxész
    #118
    Már ha lehet moddolni...
    Amúgy ezek a modok (már ha lesznek) hol lesznek elérhetők? A hivatalos oldalon vagy csak warez formájában?
  • Medwyn
    #117
    Inkább újra kéne írni. :S
    Jellemző ez az utóbbi időkre a játékkiadásban - kiadnak egy félig kész bughalmazt, az ára ugye a nyitáskor a legmagasabb, tehát a legtöbbet mindenki a befejezetlen és rendesen leteszteletlen szarért fizeti. Aztán jöhetnek a patchek, de addigra már a kutya le nem emeli a polcról még feléért sem (a neten gyorsan megy ám a hír, hogy szar az egész).
    Szóval ha egy patchet megér a játék, akkor már összetehetik a kezüket a fejlesztők. Demo meg persze sehol, nehogy kiderüljön, mekkora átverés az egész (jelen esetben harmadik résznek nevezni egy nulladikat...)
    Szomorú. Ahogy az is, hogy nemcsak erre a gámára igaz...
    Tényleg remélem, hogy pár várszerető modder hozzá tud nyúlni érdemben.
  • torma1
    #116
    Uram isten :( Ennyire egy szar játékot. Ezek a mászó farkasok elég nagy bukta. :) :D
  • Cefre
    #115
    nagyon gyorsan ki kell adni valami javitást a játékhoz mert játszhatatlan
  • Hunor1
    #114
    huhh!!!
    epic fail! A farkasok felmásznak a létrán!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=JhC3nfYo55o&feature=player_embedded
    ez az év bukása lesz!
  • Medwyn
    #113
    Ebben a kritikában össze is van szedve majdnem minden...

    http://www.tentonhammer.com/reviews/stronghold-3
  • Hunor1
    #112
    nos igen...s még hozzá ez a grafika 2011-ben !!!!!
  • Medwyn
    #111
    Áááááá! Azt nem is mondtátok, hogy a morál meg az építkezési rendszer a Kingdomsból lett implementálva! Ezt a szégyent...
    Pedig hányszor és hányan magyaráztunk nekik, hogy NE AZON MÚLJON EGY ÉPÜLET HATÉKONYSÁGA, HOGY MILYEN KÖZEL VAN EGY MÁSIKHOZ! Milyen marhaság már, hogy a great hall mellé kell rakni a házat, hogy több ember jöjjön belőle - ki látott már olyat, hogy a nagy vártorony tövében voltak a lakóházak??? Ezeket deresre kéne húzni...
    Ennek egy baromi nagy hátránya van még: elveszi a tervezés örömét, vagyis azt, hogy mindenki maga csinálhasson kedvére való látképet (a lakóépületek itt, egy utcányi pék ott, a kertek amott), ehelyett 100-ból 99 játékosnak nagyjából ugyanúgy néz ki a falva, az a maradék egy meg nem tud továbbmenni az első pályánál. Ez is mekkora bukás. És ezt egy MMO(?)-ban is megcsinálták, aztán csodálkoznak, hogy a kutya nem játszik vele, mert nem tud egyedi lenni benne.
    Hát ez nagy csalódás... és akkora szakmai hiba a fejlesztőktől, amilyet ritkán lát a világ.
    Mondjuk az, hogy egy napja senki nem szólt ide erre a fórumra, már önmagában elég szégyen a játékra nézve - egy újonnan megjelent cím alatt ilyenkorra már ezernyi hozzászólás és eszmecsere érkezik.

  • Hunor1
    #110
    hmm, első gazdasági kampány. 5 almáskerttel sem tudom nyomorult 10-14 parasztomat ellátni kajával... :S :S WTF ??????????
  • hedgehog122
    #109
    Tényleg ennyire rossz lett? Semmi pozitívum?
  • Medwyn
    #108
    Eeeegen... remélem, legalább a modderek találnak rajta fogást és átgyúrják valami élvezetesre...
  • nyirog
    #107
    Ajj bazmeg inkább adják ki a crusader forráskódját moddereknek aztán had szóljon... (mint az open ttd)
  • ratgab
    #106
    Nálatok is rendszeres beragadnak a katonák az egyes kapukba?

    Építek egy Gatehouse-t és amikor kiküldeném rajta az egységeket semmire nem reagálnak, beragadtak.
  • a.carkey
    #105
    Ezt keményen elqurták.
  • Medwyn
    #104
    Ja, nehéz ezt megérteni, de a magyarázat, sajnos, egyszerű. Körülbelül két garnitúra klaviatúrát koptattam el a fejlesztőkkel való kommunikációra a Kingdoms kapcsán. A legszembetűnőbb problémája a csapatnak, hogy egyáltalán nem foglalkoznak azzal, mit szeretne a piac, a játékos. A Kingdoms egy jócskán elmaradott koncepciójú próbálkozás, aminek lehetett volna értelmes kimenete, de minden próbálkozást a játék rendszerét illetően lesöpörtek az asztalról és mentek a saját fejük után. A teszterek (akik ott voltak, tudják) a két fejlesztői év alatt felépítettek nekik vagy négy különböző, sokkal jobban működő rendszert, tele nagyszerű és percek alatt megvalósítható ötletekkel, de ezek szimplán semmibe vették mindet, ők azt akarták lenyomni a játékosok torkán, amit kitaláltak. Centire pontosan.
    Ez nem szolgáltatás, ráadásul elég nagy hiba - egy elavult motorra elavult rendszert építeni és elvárni, hogy mindenki örömmel fogadja és fizessen, miközben mellette tucatjával készülnek jobbnál jobb játékok ugyanabban a műfajban, enyhén szólva is illuzórikus. A Firefly azt hiszi, egyedül van a piacon...
    Szóval - én még nem láttam ezt a gámát, de most már erősen gondolkodom, hogy megvegyem-e, mielőtt budget kategóriás lesz kb. két hónap alatt - ahogy hallom tőletek, ez a színvonal nem elég 2011 végén. Nem elég, hogy visszalép egy rakás funkcióban, ráadásul semmi újat nem hoz, azt is szánalmasan elmaradott módon. Na, ez a Firefly mostanság... A Stronghold 1-et imádtam (amiatt vettem gépet annak idején), a Crusader telitalálat volt, én a 2-t is szerettem, a többi igen erős lejtmenet. De ennek így nekifogni elég nagy baklövés volt. Kár, mert most 864 évig nem lesz újabb próbálkozás várépítős játékban... :S
  • darki81
    #103
    hát, játszottam vele kb 1 órát, és elég fos a grafja a 2-höz képest, na de azért nem adom fel, játszom még vele :)
  • nyirog
    #102
    Sajnálkozva olvasom h nem hozza crusader szintjét, pedig már tényleg sokat mertem várni ettől résztől...
  • atila4
    #101
    De nem értem... Stronghold Crusader kicsit feljavított grafikával szerintem simán megállná a helyét az eladásokban!
  • Medwyn
    #100
    Igen, már a kampány gyanús volt, hogy csupa olyan dolgokkal reklámozták, ami az eddigiekben is megvolt. Ez a csapat már a Stronghold Kingdomssal csúnyán lejáratta magát, aki részt vett a "tesztekben", szembesülhetett vele, hogy egy baromi rugalmatlan, a kommunikációban sem túl jeles bandáról van szó, sajnos. Volt egy húzásuk, ami jó volt az elején, és ennyi. Ezektől többet nem szabad várni, ahogy a káposzta se lesz krumpliízű...
    The granary is empty sire...
  • atila4
    #99
    Na mégiscsak kipróbáltam. Marad a CRUSADER! Ha azt ígérik miért nem lehet olyan játékmenetűt csinálni??? Nincs free game csak kampány??
  • Cefre
    #98
    köszi
  • Nos
    #97
    Nem semmiért jelent meg olyan kevés konkrét infó a játékról a kiadás előtt. Az elvárások jóval nagyobbak voltak mint a képességeik és ezt ők is tudták. De remélték, hogy a hírnév még így is szép eladásokat produkál, ha nem rombolják le előre mindenféle gameplay-videókkal.
  • Baxo
    #96
    Azt én is furcsáltam!

    Hangulat kicsit másabb mint a régi Strongholdoké, viszont az kicsit zavaró, hogy nem lehet gyorsítani az időt.
  • Wlanseraf
    #95
    Az azért topos benne így 2011-ben hogy nekem kell turkálni a filék között hogy FullHD felbontáson menjen...
  • ratgab
    #94
    *lovakig