162
  • djhambi
    #122
    Ha kicsit utánanézel, a fiatalok szavaznak inkább jobbra, és az idősebbek inkább balra. Másrészt számomra az figyelhető meg, hogy a filozofikus gondolkodású, érzelmi indíttatsú emberek inkább jobbra, míg a racionális gondokodású emberek leginkább sehova sem szavaznak. A jobboldali politikusok inkább jogászokból, szociológusokból, teológusokból, művészekből állak, baloladlon pedig a közgazdászok a jellemzők. Természettudósok, orvosok és mérnökök elenyésző métékben szerepelnek a politikában. De ez csak tapasztalat. Biztos van a SZONDA IPSOS-nak pár ilyen statisztikája. Utána lehet nézni, ha érdekel.
  • supi007
    #121
    Érdekes, hogy egyszer elutasítjátok a mi lett volna ha elgondolást, egyszer pedig alkalmazzátok. Nem következetes a fórumozók agya. Amikor azt mondjátok, hogy más megtette volna az is feltételezés. Pont azért tartunk most itt, mert a múltban minden úgy történt, ahogy. Ha másként történnek a dolgok, akkor nem itt tartanánk. Gondolom ez belátható. Józanul meggondolva nem szabad kicsinyíteni a magyar tudósok befolyását az aktuális tudományos életre. Másfelől valóban nem annyira fehér vagy fekete, hogy pontosan ki mit talált fel. Egy-egy találmányt valóban lehet egy-egy emberhez rendelni. Ráadásul egyértelműen (Kempelen Farkas - sakkgép), mert egyediek és abban a formában valóban ő jegyzi. De ember legyen a talpán aki, megmondja az ipari forradalom után ki találta fel először pl. a telefont. Véleményem szerint tisztelni kell azokat az embereket és csoportokat, akik véghezvitték ezeket az életünket befolyásoló tényezőket. Persze ez már egy egészen másik történet.
  • culas25hc
    #120
    "De mivel a technológiák egymásra épülnek ha belegondolnál egy kicsit akkor rájönnél hogy ha ezek a magyarok nem találták volna fel az adott dolgot most lehet hogy nem itt tartana a világ."

    A technológiák egymásra épülnek az igaz. De ha anno a 'bölömbala' nevű ősember nem találja fel a kereket, akkor szerinted most azon a szinten tartanánk???? Valószínűleg nem, mert valaki más pár évvel később feltalálja.
  • philcsy
    #119
    "De mivel a technológiák egymásra épülnek ha belegondolnál egy kicsit akkor rájönnél hogy ha ezek a magyarok nem találták volna fel az adott dolgot most lehet hogy nem itt tartana a világ." Nyugodj meg ha a magyarok nem találták volna fel akkor feltalálják mások. Az éppen aktuális támákat nem 1 ember/csoport kutatja hanem több párhuzamosan. Régen amikor lassabban terjed az info sokszor egymástól függetlenül fedezték fel a dolgokat.
    És nem árt megemlíteni, hogy a "sok magyar tudós" halmaz etnikai összetétele nem azonos a nemzetével:).
  • Ahoy
    #118
    Szerencsére 18 éves koromban rúgtam be igazából először. De ahogy látom ez a kor egyre csökken és csökken. 12 éves kortól felfelé már divat a bebaszás, hányásig. Én talán 2-3x hánytam életem során piától, és nagyon nagyon szégyellem. Bárcsak inkább az lenne a divat, hogy ki iszik kevesebbet, és mégis jólérzi magát...
  • tmisi
    #117
    Hú akkor jó sok fiatalnak problémája van. :D

    Unokaöcsémet röhögtem tegnap a falunapon, hogy már ízlelgeti a sört, pedig még csak 14 éves. Hogy a cigihez is szóljak: a fiatal lányoknál (kor 18-25 között) szinte mindegyiknél ott volt a cigi. Csak azt nem tudom minek úgy kinyalni magát, meg parfümözni, ha a bagótól úgyis büdös lesz. De legalább sokan kint voltak megnézni az EDDÁ-t élőbe (falun ritka a koncert).
  • danesz234
    #116
    De mivel a technológiák egymásra épülnek ha belegondolnál egy kicsit akkor rájönnél hogy ha ezek a magyarok nem találták volna fel az adott dolgot most lehet hogy nem itt tartana a világ.
  • Molnibalage
    #115
    Csak nagy a difi, hogy már egy kifejlett embert kezdesz visszabutítani - ehhez is jó sok alkohol kell - vagy egy fejlődés közepén levő valamit. A jelek szerint a kettő hatása között jóval erősebb eltérések vannak, mint ahogy eddig gondolták.
  • supi007
    #114
    A kutatók rájöttek hosszú évek kutatómunkájával, hogy az alkohol rossz.
    Vállalom azon emberek védelmének ügyét, akik perelni kívánják az országot eme tény elhallgatása miatt. Na,de most komolyan: mi ennek a cikknek a hírértéke?
    Aki gyerekkorában iszik, annak valószínűleg problémái vannak! Biztos nem a legjobb megoldás, de rövidtávon segít.
    Tegyük ki a városkapukba: Aki nem szeretne korán elhülyülni az ne igyon szeszt. Semennyit, semikor!
  • Molnibalage
    #113
    Ennyi? Nézz meg egy mai kereskedelmi utasszálítot, hogy mi van rajta és mi nem volt 30 éve. Aztán töprengj el rajta, hogy mi a magyar vonatkozású. Attól, mert Neumann nagy agy volt azért ne mondjuk már azt, hogy miden számítógép magyar találmány, mert az butaság.

    Ne az öteleteket nézd hanem azt, hogy lett -e belőle termék. Elég csak arra gondolni, hogy itthon szinte semmi komoly dolgot nem gyártanak. Az ország képességeit ma már az is meghaladja, hogy egy tisztességes buszt legyártson vagy egy villamost. Na ennyit a magyar találományokról...

    Vannak egész jön mérnökeinek, de már ők sem tudnak itthonra tervezni.
  • Molnibalage
    #112
    De ott sem olyan sok. Nem értem, hogy miért szereti sok magyar azt hinni, hogy mi találtuk fel a spanyolviaszt. Attól, mert volt pár Nobel díjas és a maga korában tényleg zseniális feltatáló, attól igen messze vagyunk, hogy az emlegetett 1/5-ös arányból bármi igaz legyen.

    Ott kezdődik, hogy hogyan definiálod azt a "magyar vonatkozású" találmányt...
  • Molnibalage
    #111
    A világon minden 5 találmány magyar vonatkozású.

    Na ezen kell istenesen röhögnöm.
  • duke
    #110
    Most jovok haza, elottem vonszolja magat harom 12-14 eves hulyegyerek annyi sorrel megpakolva, amennyi csak a kezukben elfer, termeszetesen mindegyikbol dol a fust.
    Kurvara le vannak szarva, csak az a baj, hogy 8-10 ev mulva ezekbol lesznek a felhulye mszp szavazok, akik mint ebben a videoban lathato(1:40 es 3:30 4:50-nel a sapkas idiota), majd a gyurcsannyal megint szetkuratjak az orszagot.
    Az ilyeneknek nem kene megadni a valasztoi jogot felnotkorukban, vagy ha megis akkor csak nagyon alapos IQ teszt utan.
  • djhambi
    #109
    "A dohányzás és az intelligencia kapcsolatát vizsgáló tanulmány jelent meg izraeli tudósok tollából az Addiction című tudományos folyóiratban, amelyben arra a következtetésre jutottak nagy merítésű felmérésük alapján, hogy az alacsonyabb IQ-jú személyek hajlamosabbak a dohányzásra."

    http://www.netambulancia.hu/dohanyzas+es+intelligencia

    "Persze, azért van millió álláskereső, azért kapkodnak a legszarabb állásokért is... aki saját akaratából tartja távol magát a munkától, az előbb-utóbb úgyis megszívja."

    Nem az állások számáról beszélek. Az elvégzett munka minőségéről, a dolgozó ember elveiről a munkájával apcsolatban. Gondatlanság, trehányság találó szavak. Ugyanez az oktatásban is. Manapság az ember nem a tudásért, művelődésért, mélyebb világszemléletért tanul, hanem mert kell a papírhoz, ami kell a munkához, ami kell a pénzhez, ami kell az élethez. Egy kényszerlánc. De hogy elolvassunk egy sépirodalmi könyvet, mert okos dolgokat mondanak benne, vagy jobban utánanézzünk a részecskegyorsítónak, mert érdekel minket, az már luxus. Nincs igény és elvárás magunkkal szemben. Nem azért dolgozik az ember, mert belátj, hogy a társadalom hasznos tagja, elkrülhetetlen, és nem létezne nélküle, hanem mert muszáj a pénzért. Ezért aztán, ha olyan alkalma nyílik, hogy több pénzt szerezhet kevesebb munkával, akkor azt kihasználja. Így illegalitásokba bocsátkozik. Ja, és mári súroltuk a korrupció témáját, és helyből itt egy kiváltó ok is. Ha van kiváltó ok, akkor ennek megszüntetésével lehet orvosolni a problémát. Tehát a korrupció megszüntetéséhez nincs más dolgunk, mint a teljes szemléletváltás. Hát, nincs könnyű dolga annak, aki harcolni akar ellene...

    "Papírral egyébként nem sokra mész. Nyilván papír hiányában nem tudod igazolni, hogy rendelkezel-e egy adott képesítéssel, de hiába van papírod, ha hozzá sem tudsz szagolni az adott témához, az állásinterjú/tesztírás alatt kiderül, és akkor "viszlát!"."

    Vannak ezek a vicces szakok, ahova csak bejutni nehéz, de maga a számonkérés egy középiskolánál is gyengébb. Azt a pár dolgot bárki képes bebiflázni, ami ezekhez a "nagybecsű" munkákhoz kell. Túljelentkezés van ezekre a "nem kell dolgozni szakokra", lehet bulizni 5 évet, aztán nem találni állást, miközben szakmunkáshiány van Magyarországon. Valahol itt lett elcseszve a rendszer. Az egyetemeknek nem áll érdekében kirúgni az oda nem illő egyéneket, hiszen pénzt vesz fel állambácsitól utánuk. És aztán találkozol a részeg ELTE-s tanárral a buszon. Azért ezt az ambivalenciát észre kell tudni venni.
  • balee66
    #108
    "Azért kellenk a szabályozások, mert ebben az új világban a szülők szarnak mindenbe, inkompetensek nevelés terén is. Sajnos még a családi életüket sem tudják megtartani, ma előreláthatólag minden második házasság felbomlik. Erre jön a munkahelyi stressz, teljesítménykényszer, a gyerekek meg maguktól nem nevelődnek meg. Az utca neveli őket."

    Így van.
    Sok emberrel, főleg anyákkal beszélgetek erről. Vannak köztük középosztálybeliek, alsóosztálybeliek, igazán szegények, és havi bruttó 350 ezret keresők is (bár ez ritka).
    Gyakorlatilag a legtöbb házasságban az anyának a munka és a háztartás mellett nincs energiája a gyereket/gyerekeket nevelni. Sok fiatal cél nélkül, tévelyegve, bolyongva él, sem valódi erkölcsi alapuk, sem a dolgok helyes megítélésére való képességük nincs (nevelés hiánya, szerethiány).
    Ezért írtam, hogy a probléma gyökere nem itt van; törvényi szabályozással semmit nem érünk el.
    A gyereket nevelni kell - a jelenlegi ultra-liberalizmus valójában senkinek nem tesz jót.
  • balee66
    #107
    "Ha a dohányzásnak is köze van, az alkoholnak miért ne lenne? Persze itt a mennyiségekről van szó, az alkoholmennyiség/fő/év alapján."

    Csak te állítottad, hogy a dohányzásnak köze van az intelligenciához. Szerintem nincs.

    "A lényeg, hogy ebben az új világban mindenki csak diplomát akar, a munka ciki, égő, és csak a papír számít."

    Nem kell nagyot mondani, anélkül is értünk téged.
    Ciki a munka? Persze, azért van millió álláskereső, azért kapkodnak a legszarabb állásokért is... aki saját akaratából tartja távol magát a munkától, az előbb-utóbb úgyis megszívja.
    Sőt, mivel az ország legnagyobb diákszövetségével kapcsolatban állok, pontosan tudom, hogy még diákként sem mindig könnyű munkát kapni, ui. a legtöbb diákszövetkezetnél túljelentkezés van.

    Papírral egyébként nem sokra mész. Nyilván papír hiányában nem tudod igazolni, hogy rendelkezel-e egy adott képesítéssel, de hiába van papírod, ha hozzá sem tudsz szagolni az adott témához, az állásinterjú/tesztírás alatt kiderül, és akkor "viszlát!".
  • djhambi
    #106
    "Az intelligenciának semmi, de semmi köze az alkoholhoz."

    Ha a dohányzásnak is köze van, az alkoholnak miért ne lenne? Persze itt a mennyiségekről van szó, az alkoholmennyiség/fő/év alapján.

    "Sőt, felsőoktatásba annyira könnyű bekerülni, hogy tele van unintelligens hülyékkel, akik sem a szakmához nem értenek, de azt IQ-juk is a macska feneke alatt van."

    Pontosan. Tegnap biliárdoztunk, utána felszálltunk egy buszra, amíg el nem indult, odajött egy részeg kb. 40 éves faszi egy Bibliával a kezében, főlt belőle a piaszag, és az álló buszon alig tudott megállni. És akkor elkezdte nyögni, hogy a szent lélek bennünk van, és az ELTE-n tanár, mondott valamit a doktori disszertációjáról, idézett valamit görögül, üvöltözött a buszon, és elkezdte bizonygatni, hogy mennyire egyetemi tanár, és mit mond a Biblia, és olvassuk el a hanyadik oldalt. Jó kis sztori, összekötve a piálást a felsőoktatás színvonalával.

    A lényeg, hogy ebben az új világban mindenki csak diplomát akar, a munka ciki, égő, és csak a papír számít. A valódi értékek pedig szépen elsikkadnak.
  • djhambi
    #105
    "Ez a rendeletileg szabályozott "fiatalkorúak normalizálása" egyedül arra jó hogy kevesebb szülői felelősség legyen ... ezért lesznek a szülők egyre szarabbak a nevelésben, és a gyerekek egyre fesztelenebbek a hétköznapjaikban ... ez olyan tipikus 22-es csapdája."

    Vagy fodítva. Azért kellenk a szabályozások, mert ebben az új világban a szülők szarnak mindenbe, inkompetensek nevelés terén is. Sajnos még a családi életüket sem tudják megtartani, ma előreláthatólag minden második házasság felbomlik. Erre jön a munkahelyi stressz, teljesítménykényszer, a gyerekek meg maguktól nem nevelődnek meg. Az utca neveli őket.
  • djhambi
    #104
    Úgy tudom, pörköltből kiforr a szesz. Ha a cefrét is főzöd, a pálinkát is le kell csapatni. A pörköltben csak a vörösbor ízvilága marad meg.
  • djhambi
    #103
    Én úgy tudom, hogy azért lett vége a szesztilalomnak, mert megerősödött a szeszmaffia, és vele erősöött a fegyverkereskedelem és a drogmaffia. :)
  • hdo
    #102
    Ellensúlyozzák a cikkben említett károsodást, némi offtopic agytréninggel! xD
  • Csakezmaradt
    #101
  • Csakezmaradt
    #100
    Ne itt "háborúzzatok", ez "piás részleg"!#idiota]
  • danesz234
    #99
    Az antant nem törekedett arra hogy egyenlő országokat kreáljon Közép-Euróában. Ez csak 1918-ban fogalmazódott meg mikor az Orosz Cárság megdőlt és még nem lehetett akkor látni hogy a Szovjetunió majd meg fog születni. Az angolok mindig is a kontinentális erőegyensúlyra törekedtek. A monarchia feldarabolása pedig csak az orosz szövetséges kiesésével jött elő na meg azon nemzetiségek nyomására amelyek csatlakozni akartak a már 19.sz végén létrejött nemzetállamaikhoz(románok,szerbek). 1917-ben is még a Monarchia föderalizálása volt napirenden. Utána vált a kisantant a magyar és osztrák újraegyesülés megakadályozójává.
  • danesz234
    #98
    Sorry igazad van nem nagyon jártam utána csak hogy egy kis áttekintőt adjak hogy azért nem csak az elmúlt 150 évből vannak találmányok. Nem tom amúgy a wikpedián vannak ilyen bakis szójegyzékek sajna amit javítani kéne de hát úgy hagyják:S.
  • balee66
    #97
    Egyébként a fűnek nem kevés, maradandó károsodást okozó hatása van, olvassatok utána.
  • balee66
    #96
    "Az inteligenciához ennek semmi köze."

    Azt hinnéd, a dohányzáshoz sincs. Pedig van. Csinálj egy felmérésta régi középsulis osztályodban az egyetemre mentek és a főiskolára be nem jutottak között, hogy ki mennyi alkoholt iszik meg egy héten.


    Ez így hülyeség ahogy van.
    Az intelligenciának semmi, de semmi köze az alkoholhoz.

    Egyetemre ill. fősulira bekerülni pedig nem nehéz, én is bekerültem, pedig vagy 17 éves korom óta dohányzom, és bár nem vagyok alkesz, de nem vetem meg az alkoholt.
    Sőt, felsőoktatásba annyira könnyű bekerülni, hogy tele van unintelligens hülyékkel, akik sem a szakmához nem értenek, de azt IQ-juk is a macska feneke alatt van.
  • hdo
    #95
    "A mostani megszorítás arra jó, hogy azért minden 16 éves-ből ne legyen drogos zombi, "

    És az hogy 18 éven aluliaknak energiaital sem adható el? Az mire jó? Hogy hiperaktív, túlpörgő 16 éves se legyen? Ez a rendeletileg szabályozott "fiatalkorúak normalizálása" egyedül arra jó hogy kevesebb szülői felelősség legyen ... ezért lesznek a szülők egyre szarabbak a nevelésben, és a gyerekek egyre fesztelenebbek a hétköznapjaikban ... ez olyan tipikus 22-es csapdája.
  • culas25hc
    #94
    A füvet meg tényleg hülyeség lenne legalizálni. Szerintem így sem nehéz szerezni, és nem is túl drága, és a rendőrök sem veszik ezt annyira komolyan, mint a keménydrogok fogyasztását.
    A mostani megszorítás arra jó, hogy azért minden 16 éves-ből ne legyen drogos zombi, viszont van annyi kiskapu, hogy aki ésszel fogyasztja, attól nem veszik el ezt az élvezetet.
  • Csakezmaradt
    #93
    Azt azért ne. Pörköltbe igen is kell egy kis vörösbor.
    Ráadásul egészséges is. (Mondom bor, nem az a bor ízű ital, amit a fiatalok péntek esténként megisznak, majd...)
    Nem is az alkohol a baj, a sok hülye miatt gond, aki azt hiszi, menő, hogy iszik. Be kellene tartani, hogy nem adható alkohol 18 alatt, és nem vedelni kellene.
  • culas25hc
    #92
    Azok a régi szép idők, 18 alatt :D:D Akkor még sokkal jobban csúszott a sör is, mikor még tiltották. Emékszem, egy bolt volt a városban (nem BP-n :P XD) ahol kiszolgáltak minket, oda járt minden 15-16 éves :P:P.
    Én szerettem azt a hangulatot, meg azt az izgalmat, hogy "na kit küldjünk be, aki kinéz már 18-nak".
  • tomcsa4
    #91
    Most egy picit magam ellen beszélek, de a marihuánnának is hagyománya van, hisz jóval régebben is fogyasztották. De én akkro sem legalizálnám.
  • Narxis
    #90
    Én már régóta mondom, hogy be kellene tiltani az alkoholt, amcsik már egyszer megtették, kár, hogy feloldották a tilalmat a sok hülye alkesz miatt.
  • Csakezmaradt
    #89
    Semmit nem ér a korhatár, ugyanúgy adnak piát most is 18 év alatti személyeknek. Legalább olyan hülyeség, mint hogy 22:00 után nem lehet alkoholt vásárolni. Megveszik azt már délután 6-kor.
  • Alwares
    #88
    A francba! Jókor szólnak! Nekem már végem :D
  • hdo
    #87
    Hát te akkor nem tudom melyik Lidl-ben vásárolsz, de az itteni, általunk csak cigányplázának emlegetett Lidl-ben a familiárisan hiperpigmentált csemeték gond nélkül veszik az alkoholt illetve a dohányt!
  • djhambi
    #86
    "A könnyű drogok elvileg nem okoznak maradandó egészségkárosodást. Vagy ha okoznak is, akkor elhanyagolható az alkohol hatásaihoz képest. Ezekután valóban elgondolkoztató, hogy akkor miért az alkohol legális."

    Azért, mert társadalmilag sokkal elfgadottabb, hiszen történelmileg régebb óta ismerik a szeszt. A kultúránk részét képezi.
  • djhambi
    #85
    "És még a könnyű drogokat akarják legalizáltatni. Nyilván csak azok, akik fogyasztják is."

    Vagy akik szállítják, termelik, vagy bekapcsolódnak a termelő-vevő láncba. Ekkora alkoholfogyasztás mellett nem okozhat gondot a dogfogyasztás megalpozása. És ez fogyasztói társadalom.
  • djhambi
    #84
    (Ellenben a sarki éjjel-nappaliban 12 éves gyereket minden gond nélkül kiszolgálnak cigivel.)
  • djhambi
    #83
    Általában a Lidl-t mindenki szidja, ismert okok miatt, viszont ott még tőlem is elkérik a személyit, mert jobban betartják ezeket a nyugati eszméket. (21 leszek.)