145
  • tomcsa4
    #25
    Nem. Ha gyakran végzel kimerítő testedzést, akkor. Rendszeres testmozgás és a kimerültség között van különbség. Ráadásul a szabadgyökök termelése terméseztes és kell. Evvel védekezik a szervezet.

    De ezt helyre kell állítani helyes táplálkozással. Testmozgás együtt jár a táplálkozással. De vajon a cigi? Ráadásul hagyni kell a szervezetet, hogy visszaállítsa az egyensúlyt. Testmozgásnál megvan ez a pihenő (aki meg állandóan szarrá edzi magát, úgy kell neki), de a dohányosok? Hányszor hallottam már lányoktól is, ohgy a cigi a reggelije. (Amúgy legtöbbször az elhízás félelme miatt kezdenek el dohányozni a lányok. Azt hiszik, ha karcsúbbak, akkor már szebbek, az hogy büdösek és nincs pénzük, ráadásul egészségtelenek, nem számít.)
  • tomcsa4
    #24
    Jó, én is elköltök havi 3-5 ezer forintot könyvekre (ha újonnan veszem, max 2 jön ki belőle, ha használtan megtalálom, ami kell, akkor több is).

    De a cigi, ha napi 1 dobozzal számítjuk, 30*600 ft. Lányok általában (átlag) csak napi fél dobozzal szívnak, nekik fele annyi. De még az is sok. És ez még csak az ára, higiénia, egészség is rámegy, ami fontos.

    Jó tudom menő volt valamikor. Én ose dohányoztam, de 13-17 évesen valóban menő dolog volt. De ebből az ember kinő, még azok is, akik azért szoktak rá, mert menő. Csak ők már kívánják, mert a cigi köré építettek fel mindent.
  • hdo
    #23
    Aki egészségesen táplálkozik, rendszeres testmozgást végez , nagyobb eséllyel tudja kivédeni a szervezete az ilyen problémákat.

    Nem akarok illúzióromboló lenni, de a testmozgás is rákkeltő, mert a szervezet izomterhelése plusz szabadgyököket termel a szervezetben, az általad linkelt cikkben is van róluk szó.
  • tmisi
    #22
    A dohányzásban az a rossz, hogy itt nemcsak arról van szó, hogy magadnak ártasz-e vagy sem, hanem a környezetedet is szennyezed a füsttel és ez másoknak okoz kellemetlenséget /sokan undorodnak tőle/. Zárt helyen a passzív dohányzás miatt ők még nagyobb veszélynek vannak kitéve, mint te magad.
    Az hogy drága nem vitás, unokaöcsémék is panaszkodnak hogy nincs pénz új gépre az 5 éves helyett és nem megy rajta egy rakat játék. Ja igen, de a szüleik erős dohányosok mindketten. Kiszámoltam, hogy egy évi cigaretta árából faxa konfigot vehetnének.
  • tomcsa4
    #21
    "Egyszerűen nem a cigi okozza a rákot, hanem olyan szinten súlyosbítja a rákra való hajlamot" (nem teljes idézet)

    Pontosan. Remélem azért lesznek olyanok, akik elolvassák a #19-es HSZ-t és minél többet elraktároznak belőle.

    És akkor még csak a rákról van szó. A dohányzás egyéb betegségeket is okoz. Gyönyörűen szép a fogatlan huszon-, harmincéves ember. Érszűkület? Nem betegség, de higiénia: büdös a bagó. Ráadásul sok pénzbe is kerül.
  • wareszsg
    #20
    Az első x-men egy füstelszívó ember lesz. Mármint csak befelé szívja és átalakítja a szervezete, pl: kakaóscsigává.
    Genetikailag akarnak népbetegségeket gyógyítani a jövőben, de a dohányzás nem népbetegség, hanem néphülyeség.
    A szenvedélybetegség gyógyítása káros következményekkel járna az emberi természetünkre.
  • Ahoy
    #19
    Jah ezen az orbitális faszságon én is ki tudok akadni.

    Nekem elég bizonyíték, hogy összeszámoltam, csak első körben 8 olyan ismerősöm halt meg tüdő - száj - nyelvtőrákban, aki erős dohányos volt. Köztük mindkét szomszédom is.

    Egyszerűen nem a cigi okozza a rákot, hanem olyan szinten súlyosbítja a rákra való hajlamot, hogy egy idő után eléri az embert a kaszás. Lassan de biztosan.
  • Drinkman
    #18
    Orvos barátom mondta ,hogy a statisztika szerint a tüdőrákosok 90%-a dohányos (volt).
  • willcox
    #17
    "Mert ha Józsi bácsi nem lett tőle, akkor sneki nem lesz." - ezt csak te mondod.
    "Azért ennyire ostobának nem kéne lenni. Fel kéne nőni egyszer." - az meg sem fordult a te nagyon okos fejedben, hogy Józsi bácsi miért nem lett rákos, pedig "x évtizedig dohányzott"? Bizony, fel kéne már nőnöd. Nem kéne ostobaságokat írnod.
  • tomcsa4
    #16
    Na végre látom valaki meg is értette azt, mait olvasott.

    Nekem konkrétan a faszom tele van a "bezzeg Józsi bácsi x évtizedig dohányzott és nem lett rákos" szövegekből. Mert ha Józsi bácsi nem lett tőle, akkor sneki nem lesz. Azért ennyire ostobának nem kéne lenni. Fel kéne nőni egyszer.
  • Balumann
    #15
    *ilyen eredményt okozó tényező (anyag)
  • Balumann
    #14
    Egyesek elolvashatnák szerintem mégegyszer a cikket :-)
    A dohányzás, és az UV sugárzás jópár sejt DNS-ét tönkreteszi. Jóesetben olyaan helyen, ahol nem okoz kárt, immunrendszer eltávolítja, rosszesetben meg rákká alakul.
    Nem csak a dohányzás és sugárzás okozza, de ezek miatt alakul ki jelentős mennyiségben. Pl. vannak egyértelműen azonosított dolgok, pl. itt egy lista wikipedian.

    Aki egészségesen táplálkozik, rendszeres testmozgást végez, nagyobb eséllyel tudja kivédeni a szervezete az ilyen problémákat. De a lényeg azon van, hogy ilyen hiba a TERMÉSZETBEN is kialakulhat (erről is volt cikk), de kevés az esélye, hogy az valóban rákká fejlődik, és minél több az ilyen hatást tényező, annál több az esélye, hogy kialkuljon.

    Ebben a cikkben volt egy kulcsszó, amit nagy öröm volt olvasni: "megelőzés"
    Csak nem elkezdenek végre azzal is foglalkozni, hogy hogyan lehet megelőzni az ilyen problémákat? ;-)
  • Jimmyke
    #13
    "azonban szerinte ennek nem lesz semmilyen potenciális hatása a rák diagnosztizálására és kezelésre addig, míg nem áll rendelkezésre több száz szekvencia, ami igen költségesnek ígérkezik."

    [Insert random "Bezzeg fegyverkezésre/luxus szállókra/Tiger Woodsné válóperére* van pénz" comment]

    Azért örülök az előrelépésnek, csak így tovább

    *aki azzal jön, hogy még nem is váltak, azt megmondom anyucinak
  • willcox
    #12
    "A dohányzás rákot okoz" - helyesen: a dohányzás rákot okozhat.
    A bizonyításról meg annyit, hogy számtalan eset ellentmond az állítólagos bizonyításnak.
  • Petys
    #11
    A betegségek pszichológiai okai vitathatatlanok,de azt állítani hogy minden betegség lelki eredetű, vagy hogyha lelkileg rendben van az ember akkor dohányozhat egész nap, azért nagyon meredek!
    A dohányzás rákot okoz, ez bizonyított tény, attól hogy valaki nem pusztul bele 30 évesen (egyesek még 80 évesen sem) még mindenképpen káros szenvedély, és akkor a függőségről...
    A cigaretta rendkívül káros a tüdőre nézve, a csillós hámréteget nem befolyásolja az ember lelki állapota és ha a tüdő felületére lerakódó káros anyagok befedik az ember légzőhámját, aligha kap majd levegőt, az most lényegtelen hogy kinek a szervezete mennyire "erős" és hogyan képes ezt a szennyezést semlegesíteni, kiküszöbölni. Maga a dohányzás egy mindenképpen káros és az emberek környezetére is veszélyes szenvedélybetegség marad.
  • duke
    #10
    "Avagy vajon a rákot a szervezet nem megfelelő működése okozza, amit a cigaretta felerősít, vagy a füst önmagában is képes rákot okozni egy egészségesen működő szervezetben is?
    Ha az előbbi igaz, akkor a cigaretta elhagyása nem fogja jelentősen csökkenteni a rák statisztikákat."

    Minden betegsegnek,a raknak az okait is a lelekben kell keresni.Ezert van,hogy a cigaretta az egyik embernel rakot okoz masik,meg szaz evig dohanyzik es semmi.Mert nem mindegy,hogy valaki milyen okbol dohanyzik.Ha valaki szenvedelybetegseg szeruen dohanyzik(lancdohanyos),akkor lelek betegsege all haterben,es ha ezt sokaig nem oldja meg,akkor a lelek egy ilyen durva betegseggel figyelmeztet a feladatra.Ha a lelek rendben van akkor dohanyozhat valaki evtizedekig,soha sem lesz tole beteg.
    Tehat nem a cigi okoza a betegseget kozvetlenul,hanem a cigaretazas,alkoholizalas,drogozas,csak tunete a lelek betegsegenek,es vegul a lelek okoza a fizikai betegseget.
  • willcox
    #9
    "A sok cigarettát fogyasztók általában sok alkoholt is fogyasztanak, helytelenül táplálkoznak és keveset mozognak. Utóbbiak legalább annyira hozzájárulnak a rák kialakulásához." - ez nem feltétlenül van így. Viszont aki sok alkoholt fogyaszt, helytelenül táplálkozik, esetleg alultáplált, rossz körülmények között él, stb, az bármilyen betegségre esélyes.
  • willcox
    #8
    Addig élünk, amíg meg nem halunk :))
  • willcox
    #7
    Véleményem szerint a rák erősen hajlam kérdése is. Ismerek nagyon erős dohányosokat, sosem voltak betegek, egy filléredbe sem kerültek, és egészséges életmódot folytatókat is, akik ilyen-olyan betegség miatt sokba kerültek "neked".
    A saját életét mindenki úgy éli le, ahogy a lehetőségeihez képest akarja. Ha tönkreteszi magát, az az ő baja. Amíg számolatlanul lopják a pénzt, addig teljesen felesleges a dohányosok esetleges gyógykezelése miatt pampognod.
  • NEXUS6
    #6
    Minmeghalunk!
  • Ahoy
    #5
    Igaz már 15 éves... mert gimis elsős. Akkoris egy vicc az egész. Sajnos nagyon nem egyedi eset. Csak 8 évvel vagyok utánuk, de mi tutira nem cigiztünk általánosban... Minden generációval óriási ugrások vannak a halál felé kb
  • Ahoy
    #4
    Cigizzen, szolizzon, meg tökömtudja mit csináljon akinek hét anyja van...

    Csak basszameg az én adómból fizetik a rákkezelésüket.

    Nemrég jött hozzánk egy 14 éves kiscsaj különmatek órára... Bázz, kint tolta a dekket, és rézbarnára volt szolizva, mert így szép. És még aszongya, hogy általánosban többet szívott, manapság csak fél-egy dobozt. Komolyan mondom nevetségesen istentelen hülye állatok az embereke, és qrvára megérdemeljük a ránk váró kipusztulást.
  • NEXUS6
    #3
    Van aki 90-éves koráig keményen dohányzik, mások meg hiába sportolnak tízen-húszon évesen rákot kapnak!
    Tény, hogy cigaretta füstben (és általában a füstben) levő anyagok rákkeltőek, de ahogy a cikk is írja:
    "Campbell szerint a felfedezések segítenek választ találni több fontos kérdésre is: például a rákkeltő anyagok, a karcinogének közvetlenül okozzák-e a mutációk többségét, vagy maga a rák járul hozzá a mutációkhoz, azáltal, hogy lerombolja a DNS javító mechanizmusokat?"
    Avagy vajon a rákot a szervezet nem megfelelő működése okozza, amit a cigaretta felerősít, vagy a füst önmagában is képes rákot okozni egy egészségesen működő szervezetben is?
    Ha az előbbi igaz, akkor a cigaretta elhagyása nem fogja jelentősen csökkenteni a rák statisztikákat.
    Általában elmondható, hogy az ötvenes évektől kezdődően a rákos megbetegedések növekedése egybeesik a népesség várható élettartamának és cigaretta fogyasztásának növekedésével is. Ilyen körülmények között csak igen csak közvetett bizonyítékokat lehet találni a cigarettafogyasztás és a halálos rákos megbetegedések között.

    Azonban azt sem árt figyelembe venni, hogy a dohányzók és nemdohányzók életmódja jelentősen eltérhet és általában el is tér egymástól. A sok cigarettát fogyasztók általában sok alkoholt is fogyasztanak, helytelenül táplálkoznak és keveset mozognak. Utóbbiak legalább annyira hozzájárulnak a rák kialakulásához.

    Szerintem.
  • n3whous3
    #2
    no comment
  • ScarY MAN
    #1
    apicsa