145
  • hdo
    #105
    scholar.google.gom .. ugye alapvető hogy nem sima gugliban keresünk tudományos dolgokat, és főleg nem wikipédián!

    beírod hogy "left brain half dominance genetic"

    és a harmadik találat kiad egy angol nyelvű cikket, ami a "Genetic models for handedness, brain lateralization, schizophrenia, and manic-depression" nevű publikációból van.

    Nyilván ha az a címe hogy genetic models for handedness, tehát a (jobb - bal-) kezesség genetikai modellje, akkor van neki!

    http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6TC2-3XCFJM3-6&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1140800688&_rerunOrigin=scholar.google&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=302b842dcd2ab2787c29a220a07dea33

    12 perc volt megkeresni mellesleg.
  • Balumann
    #104
    És a bizonyítást én úgy értem, hogy valóban megtalálták-e azt a gént, ami esetleg ezért felelős. De mint láthatod, nem találták meg, sőt, az egypetéjü ikrek esetében sem minden esetben van azonos kezesség!
    Tehát akkor hol is van bebizonyítva?
  • hdo
    #103
    Bizony, ha akarok valamit, az úgy is lesz .... most nem akarom letenni, mert nincs okom rá, akkor volt okom rá. Majd ha lesz rá újra okom - akár csekély - akkor leteszem. Ennyi. :)
  • Balumann
    #102
    "Azért hogy melyik agyfélteke a domináns azért - bizonyítottan - a gének felelősek."
    Erről a bizonyítottról tudnál valami forrást adni?

    Én ilyeneket találok:
    1.
    "A balkezesség kialakulásának okairól a szakemberek - agykutatók, genetikusok - véleménye szintén megoszlik. Kétségtelen, hogy a balkezesség öröklődhet. Jobbkezes szülők csupán két százalékának születik balkezes gyermeke. Ha az egyik szülő balkezes, gyermeke balkezességének valószínűsége már 46 százalék. Ez a modell azonban nem ad választ arra a kérdésre, hogyan lesz 54 százalékos a jobbkezesség előfordulási aránya két balkezes szülőtől származó gyermek esetében.

    A legmeggyőzőbb bizonyítékot valamely emberi jelleg öröklődésére az egypetéjű ikrek vizsgálata nyújthatja. Az egypetéjű ikrek ugyanis tökéletesen azonos génállománnyal rendelkeznek, hiszen egyetlen megtermékenyített petesejtből alakulnak ki. Ebből következik: ha a kezesség öröklött tulajdonság, az egypetéjű ikreknek mindig azonos kezűeknek kell lenniük. Ez azonban nincs így. Első hallásra ez egyértelműen a kezesség örökletes jellege ellen szól."
    forrás

    2. wikipedia:
    "# egfigyelések szerint a jobb kéz hosszabb idejű (6 hónap vagy több) sérülése esetén sokan válnak balkezessé és a gyógyulásuk után is a bal kezüket használják gyakrabban. (Szerzett balkezesség)
    # Egy elmélet szerint a magasabb tesztoszteron-szint magzati korban balkezességhez vezet. Norman Geschwind neurológus nevéhez fűződik, hogy a tesztoszteron-szint befolyásolja a magzat agyának fejlődését. A férfi agy később fejlődik ki, mint a női, és bal agyfélteke később, mint a jobb. A tesztoszteron elfojtja a bal agyfélteke fejlődését, így a jobb agyfélteke erőteljesebben lesz fejlett. Így a magzat nagyobb valószínűséggel válik balkezessé, mivel a jobb agyfélteke irányítja a test bal oldalát.
    # A születéskor fellépő stressz is kiválthat balkezességre való hajlamot.
    # Genetikai okok is közbejátszhatnak a balkezesség kialakulásában, de nem kizárólagosan. Ha mindkét szülő balkezes, akkor 46% annak az esélye, hogy a gyerek is balkezes lesz, de ebben a környezeti tényezők is szerepet játszanak (a két szülőtől a bal kéz használatát látja)."
  • Ahoy
    #101
    Azhogy letetted 18 hónapra az dícséretes viszont és nagy akaraterőre vall.
  • hdo
    #100
    0,7 nikotin .. na, érted XD
  • hdo
    #99
    7 mg / szál, mentolos. Ennél erősebbet nem szívok, mert nem esik jól, nem is tudnám végig elszívni.
  • Ahoy
    #98
    Szokj át havi 1 doboz Djarum-ra :D Az legalább tényleg finom :D Mondjuk iszonyatosan erős... Totál behal tőle az ember.
  • hdo
    #97
    Ebben nem lennék olyan biztos. Nyakamon van a vizsgaidőszak egyetemen, ami munka mellett 17 tárggyal egy rémálom. Mivel ezt már megbeszéltük hogy a cigi nyugodtabb állapotba hoz, mintha nem cigiznék, már eleve emiatt érdemes _nem_ felhagyni vele.

    Amúgy egyik napról a másikra letettem 18 hónapra, mikor még kapcsolatban voltam, mert a párom nem szerette.

    Azért beláthatod hogy napi 4 szálnál nincs akkora függőség, hogy elvonási tüneteket okozna az elhagyása, viszont az a 4 szál teljes mértékben kiváltja a hatását, mikor elszívom. Én sajítítom ki a cigit, nem az engem! :)

    Amúgy 22 éves koromig nem gyújtottam rá, és akkor már édesapám 2 éve nem élt, aki az egyetlen dohányzó volt a háztartásban - ne, ne a cigire fogd, gyilkosság -, tehát nem úgy lestem el, mint természetes velejáróját az életnek.
  • hdo
    #96
    Ebből - is - láthatod, hogy a biológia nem idegen tőlem, tudom mi merre hogyan van. Cigivel is tisztában vagyok hogy mennyire ártalmas. :)
  • Ahoy
    #95
    Jah oké akkor egyetértünk. Nem is szándékozlak meggyőzni, csak úgylátom az élet természetes velejárójának tekinted a cigit - mert otthon is ezt láttad.

    Ellenben azért kíváncsi lennék, ha letennéd 1 hónapra milyen pozitív dolgokat tapasztalnál. Mert tuti hogy profitálnál belőle.

  • Ahoy
    #94
    Ez igaz... én is balkezes vagyok,és a kreatív f*szságok mindig nekm jutnak először eszembe :D ráadásul az álmaim olyan részletesek, és kerek történetek minden este.... majdnem képzőművész pályára mentem.. aztán rájöttem nem lehet belőle megélni és így jött az IT inkább.
  • hdo
    #93
    Szerintem pontosan jól értettem. A dohányos a függőségét csillapítja a cigivel, és ez nyugtatja meg.

    Igen, és ezt írtam én is, te meg azt írtad hogy tévedek, pedig nem!

    Amúgy _nekem_ nem kell felvilágosítást tartanod dohányzásból, eleget tudok róla, semmi újat nem fogsz tudni mondani, és azt sem fogod tudni bizonyítani, hogy bármilyen mértékben felelőtlenül élek vele.

    Nem egészséges mint a napi 3 deci bor, vagy az üveg sör, de ugyanúgy ellazít, nem is ártalmasabb - ekkora mennyiségben, ismétlem -, és ha egy alkalom adtán eltúlzod az adagot, mert olyan kedved van, még mindig autóba ülhetsz, illetve nem dölöngélsz biciklivel sem! xD
  • Ahoy
    #92
    Amikor tudatosan a szádba, a légcsövedbe, és a tüdődbe lélegzel bizonyítottan karcinogén anyagokat, amik 25x-ére növelik a rák kialakulásának esélyét. Az VALAMI.

    Mindig ez járt a fejemben, amikor elszívtam egy szálat :(

    Dohányos tüdő
  • hdo
    #91
    A jobb- és balkezesség attól függ, hogy az embernek melyik agyféltekéje a domináns. A BAL agyfélteke dominanciája - jobbkezesség - a "normális", mivel ittvan például a beszédközpont. A JOBB agyfélteke dominanciája - balkezesség -, sokkal ritkább, de mivel éppen ezen az agyféltekén találhatóak az inkább kognitív - tudatalatti - folyamatok feldolgozása, mint például az álmoké, az ilyen emberek sokkal fogékonyabbak a művészetek, és egyéb szellemi foglalkozások iránt.

    Azért hogy melyik agyfélteke a domináns azért - bizonyítottan - a gének felelősek.

    Tessék, válasz.
  • Ahoy
    #90
    Szerintem pontosan jól értettem. A dohányos a függőségét csillapítja a cigivel, és ez nyugtatja meg.

    A mértékkel fogyasztott alkohol, meg nem egy állapotot csillapít, hanem eufóriát okoz. Természetesen könnyű átbillenni az alkoholista oldalra, ahol pontosan a függőséghez hasonlatos csillapítás alakul ki.

    Természetesen, hálaistennek az értelmesebb emberek nehezebben válnak alkoholistává... csak mérsékelt, kulturált alkoholfogyasztóvá, akik a nem függőségből isznak.

    Persze nem védem az alkoholt, sokszor károsabb lehet pl a fűnél, mert tönkreteszi az egész testet, májat emésztőrendszert, szinte betegséget okoz egy másnaposság. Mondjuk a fű sem jobb, mert az meg szétnyírja a szívet, és agyvárzést okozhat a magas vérnyomás miatt.

    Viszont a cigi a kettőnél együttvéve is károsabb
  • Balumann
    #89
    "bizony van hajlam a rákra. Egyes emberek hajlamosabbak, mint a másik. Balumann te egyáltalán nem hiszem semmiféle veleszületett dolgoban, azt tudom. De sajnos tévúton jársz. Ezt már a múltkor is említettem a bal-, és jobbkezesség ügyében, hát itt is. Van. Az emberek nem egyformán hajlamosak a rákra (és a rákbetegésget lehet tagolni is). "

    Igen, erről már múltkor is volt vita, engem viszont nem győzött meg még arról senki, hogy a jobb és balkezesség genetikailag örökölt dolog lenne. Azis, mint minden más a magzati időtől kezdve VALAMITŐL alakul ki, 2-3 éves korig ha jól emlékszem (van pár felfedezett oka, és talán van ami még nincs, genetikailag BIZONYÍTVA NINCSEN tudtommal). És nem genetikailag lesznek hatásai, hanem az agyukat másképpen használják. És szerintem azok a statisztikák sem egyértelműek, hogy a balkezesek hajlamosabbak lennének betegségekre.

    Ésszel végig sem lehet gondolni, hogy mennyi tényező van hatással fejlődésünkre, működésünkre, az is kimutatható statisztikából, hogy aki boldogabb az kevesebbet beteg. Vannak is olyan dokumentumok neten, amik szinte bizonyítottként taglalják, hogy a pozitív gondolkodás a biztos kiút a rákból (egyébként nagyon sok igazság van benne, a negatív gondolatok, érzelmek is okozhatnak problémát és döntő is lehet rák kialakulásánál - de ez sem minden esetben), de ugyanígy van a vitaminokról (Lenkei könyv-hivatkozásai).

    A lényeg az egészben az, hogy normális esetbem NEM alakul ki rákos sejt, csak VALAMITŐL. És ha kialakul akkor szerencse kérdése, hogy HOL, és a szervezet állapotától függ, hogy meg tud-e szabadulni tőle, vagy kialakul-e valóban a rák (és ezek miliárd dologtól függenek). Valószínűleg még abból is lehetne valamilyen következtetést levonni, ha azt mérnék össze, hogy valaki a nap első felében, vagy a második felében szív többet, vagy hidegben ill. melegben dohányoznak (pl. hideg esetén kimennek mindig elszívni, vagy bennt a házban). A hajlam - ha esetleg lehetséges és nincs igazam, akkor is nagyon kicsi jelentősséggel bír.


    Az érrendszeri problémáknak viszont nem a dohányzás a fő problémája egyébként megintcsak. Sokkal inkább az, hogy túl sok zsíros ételt, húst eszünk. Átlagosan valahol a vegetáriánusok és a normálisan étkezők között kellene, többszörösen több növényi táplálék, és nem kell minden nap húst enni (vagy ha valaki + -t akar felszedni, akkor annyival több növényit is kellene).
    Ehhez hozzá jönnek még a szintén nem megfelelő adalékok, pl. a hidrogénezett zsírok (transzzsír) - ami pl. a margarinokban van (bár elvileg csökkentették, valahol teljesen betiltották már), amik szintén csapdákat állítanak az erekben.
    Hogy hány százalékban okozza az infarktust a dohányzás, ill. a helytelen táplálkozás, azt én is szeretném tudni :P
  • hdo
    #88
    Igen, csak neked azért van szükséged a cigire, mert anélkül ideges lennél. Marha nagy tévhit, hogy a cigi nyugtat.Pontosan az nyugtat ha magadhoz veszed a drogodat. Csak olvass utána, sajnos így van.

    Szövegértés egyes, és tévedsz! Céloztam is rá - "Amúgy a nikotinnak ugyanaz a hatása - a függő szervezetre -" -, hogy csak a függő szervezetet nyugtatja, DE éppen mivel a függőségedet nyugtatod meg vele, a termelt endorfin nyugodtabb állapotba hoz, mintha nem is cigiznél.
  • Zoleeca
    #87
    Örülj neki, hogy te erre a kérdésre nem tudod a választ. Minden nemdohányzó ezzel jön...
  • Ahoy
    #86
    Még annyi: alkohollal kapcsolatban... Vizsgaidőszakban sohasem iszok, tavaly volt hogy 1 hónapig egy sört sem.

    Próbáld csak meg megállni, hogy 1 hónapig nem cigarettázol, csak úgy poénból, mert az szeretnéd...

    NEM fog menni!
  • Ahoy
    #85
    Igen, csak neked azért van szükséged a cigire, mert anélkül ideges lennél. Marha nagy tévhit, hogy a cigi nyugtat.Pontosan az nyugtat ha magadhoz veszed a drogodat. Csak olvass utána, sajnos így van.

    Nekem viszont alapból nincs szükségem cigire, pedig nem vagyok túlságosan tiszta én sem, 1-2 éve volt egy időszakom, amikor havi 1-2x bekínáltak zöld cigivel, meg normállal is. Azt vettem észre magamon, hogy izgága és nyugtalan leszek ha nem jutok cigihez, és teljesen ellazulok ha elszívok egy szálat (volt hogy a THC-re is ilyen érzés jött, bár jóval gyengébben, mitn a cigire) Ez elborzasztott, hogy látom másnál a cigit ahogy szívja, és pszichadelikus vonzalmam támad iránta, szét tudnék robbanni egy szálért.

    Aztán már volt, hogy nap közben is előjött, hű de elszívnék egy szálat itt a hidegben, vagy mert nem lett meg a zh-m, és felbaszott, most 1 szál mit árthat?

    Na ennek vettem elejét 1-2 éve, azóta fű teljesen eltűnt az életemből, és rászoktam arra hatalmas akaraterővel, hogy a buli-cigizést is abbahagyjam (hálistennek mérhetetlenük zsugori vagyok, és sohasem vettem cigit, füvet sem, mindig adtak) Sőt a vizipipát is totál kizártam az életemből, mert annak sincs semmi értelme... ráadásul egyszer nikotinmérgezést is kaptunk tőle.

    Kell ez nekem? Nem! Nem akartam hogy átvegye valami az életem felett az uralmat. Kb 6 hónap telt bele, amíg nagyon nehezen eljutottam oda, hogy mostmár nem vált ki vonzalmat, izgalmat ha bulin elszívnak egy cigit mellettem. Bármilyen állapotban vagyok, NEMET tudok mondani ha kínálják. Pár hónapja belecsúsztam egy szálba, és megéreztem a krákogós füstöt ... mondom úúristen, undorító, és eldobtatm azonnal...(Le is csesztek miatta :D mit dobálom el az értéket :D)

    Nem mondom, hogy nem keveredhetek még rossz társaságba, mert bárkivel megeshet... Viszont kiépítettem magamban egy olyan gátat ami legyökerezni sem engedi a problémát, és ezt őszintén mondom.
  • hdo
    #84
    Most őszintén ... mondj egy olyan valamit, amit abból a 4 ezer forintból

    Még mindig nem érted ... nincs az a 4 ezer forintos dolog amit ne tudnék megvenni egy hónapban azért mert helyette cigit veszek. Rakjam félre? Marha sokat érek vele, 11 hónapig gyűjtöm még akkorse gyűlt össze elég pénz valami normális tételre, max mindenkinek pár ezer forinttal drágább karácsonyi ajándékra - ami marhára nem jó dolog, mert feszélyezné őket hogy ők is drágább dolgot vegyenek nekem, pedig nem ez a cél -.

    Amúgysem vagyok az a tipikus fogyasztó akinek mindig van valami heppje amire aztán gyűjteni kellene. Veszek egy 130 ezer forintos PC konfigot, jó öt évre. Veszek egy ruhát, addig hordom amíg a mosógép tönkre nem szedi. Mondhatni zenebuzi vagyok, de hangcuccomat se cserélem, anno vettem egy 13 ezer forintos logitech 2.1-es (X 230) hangsugárzót, és van olyan hangminősége - némi szoftveres tuninggal -, hogy nem hiányzik a "jobb"; sorolhatnám.

    Fizetést hetente kapok, nem havonta, tehát olyan isten nincs, hogy hüdegyorsan kellene 660 forint, és dejólettvolna nem elkölteni 2 nappal ezelőtt cigire!

    Profitálni meg nem profitálok a cigiből, de függő vagyok, ezt már mondtam. :)

    Amúgy a nikotinnak ugyanaz a hatása - a függő szervezetre -, mint amit te az alkoholból profitálsz. Nyugtat, ellazít, ezután már csak természetes, hogy nyugodtabban is csajozol!
  • Ahoy
    #83
    A cigi egy népbetegség. Egy függőségi betegség, ahol az illető - mint sokunk csak egyszer gyengült el, és rászokott. Innentől kezelni kell őket, mert maguk is betegek, az agyuk beteg.

    Én pl elismerem, internetfüggő vagyok, napi több órát böngészem a netet, és ülök egy kocka előtt. Kínszenvedéssel próbálok leszokni, és napi 2-3 órára redukálni a gép előtt töltött időt. Más a napi 5-10 órát normálisnak tartja. Én nem.
  • Ahoy
    #82
    Ja, ez jut eszébe először a nemdohányzó adófizetőnek. Teljesen jogos. De hogy tudod megállapítani, hogy a 40 éve cigiző sáros hamuban úszó tüdejű családanya, aki 20 évig fertőzte a füssttel a gyermekeit, és pont azok lesznek rákosak a psszív dohányzás miatt? :(

    Vagy az azbesztgyári munkás, aki 10 éve cigizett, de leszokott?

    Vagy faterom aki 20 évig cigizett, és hihetetlen akaraterővel de leszokott, és 30 éve nem szívott egy dekket sem, pedig rákívánt már sokszor? Ő is lehet beteg és kitudja hogy nem a 20 éve cigi miatt. (Viszont állítólag 20 év cigizés után 20 év kell a tüdőnek hogy kitisztuljon teljesen)
  • Sanyix
    #81
    Én szerintem. Nyugodtan dohányozzon aki akar, ahogy neki jólesik, legalább gyorsan elpatkol, és nem rontja a levegőt, na meg túl sok ember van már a földön. A viszont úgy lenne a jó, ha egy dohányos, és a dohányzásból fakadó betegségeit NEM fizetné a tb. Kezeltesse csak magát. Így lenne szép és jó, érvényesülni egy kicsit az "aki hülye haljon meg", és a tajgetosz+ elv...
  • IJK
    #80
    De ha tudod, hogy rossz, ártalmas, akkor miért szívod?
  • Ahoy
    #79
    (Alkholonál, kizárólag MÉRTÉKKEL! Amúgy alkoholizmus és drog)

    Heti 1 sörözés, vagy néha kajánál 1-2 deci házi vörösbor még aztmondom egészséges is.
  • Ahoy
    #78
    Bakker akkor tedd félre :D Tényleg csak egy olyan érvet mondj, hogy mit-profitálsz-a-cigiből.

    Mert az alkohol is drog, de legalább abból profitálok valamit. Sör, finom, meglehet inni, lenyugtat, ellazít, jobban lehet tőle csajozni, sok sok jó cimborálás született már belőle. Bor, finom, főzhetsz vele, kajákhoz kiváló, vörösborban rengeteg sejt, szívvédő hatóanyag van.

    Ciginél sajnos csak negatívumokat lehet elmondani. Napi 1 szálnál is.

    Biztos voltál /leszel még úgy, hogy pont az a pár 1000 Ft fog hiányozni... Jobb esetben valami használati cikkre, rosszabb esetben kajára, vagy albérletre. Mindenki volt már így.
  • Zoleeca
    #77
    Így már azért más ;-)
  • hdo
    #76
    Barna kenyeret eszek, nem eszek tésztát csak teljes kiőrlésűt, olyan szinten kerülöm a fehér lisztet hogy még panírozott ételt sem eszek. Nem eszek zsíros/olajos illetve magas cukortartalmú ételt sem. Naponta elfogyasztok három-négy almát, egy héten úgy öt banánt és egy kiló narancsot is. Kiwit szeretem de túl savas, ritkán eszem meg.

    Imax innen 280 kilométerre van legközelebb, mozizni nem szoktam amúgyse, 2001 óta 2 filmet láttam amire azt mondtam hogy szívesen megnézném "nagyban" is, nem csak monitoron.

    Lényeg a lényeg, az égvilágon semmiről nem kell lemondanom a cigi miatt, a cigit nem valami _helyett_ veszem, hanem minden más _mellett_, nem azért mert ennyire burzsuj vagyok, hanem mert nem szívok 2 dobozzal naponta!
  • hdo
    #75
    Na, ez bizony jó lenne. Dohányzok vagy nem, kifejezetten undorodom a dohányfüsttől evés közben, márpedig sok olyan vendéglátó hely van ahol enni ÉS cigizni is lehet!

    Viszont ekkora megadóztatás mellett hirtelen olyan sokan nem tudnák megengedni maguknak, hogy ez bevételben kiesést eredményezne növekedés helyett.
  • Ahoy
    #74
    "Le akarom tenni? Francokat, minek? A családomban sokan 30-40 évig szívtak cigit, 6x annyit napi felbontásban mint én, tehát a génállományom megengedi, hogy napi 4 szálba nem halok bele."

    Igen, és pont ezért törődtél bele a dologba. Nem számoltad ki, hogy ezt a pénzt sokkal értelmesebb dolgokra tudnád költeni?

    Minden dobi árából vehetnél baszagány sok gyümölcsöt! 200 Ft 1 kiló narancs... 3 Kiló narancsot, almát, kiwit akármit tudnál zabálni 1 dobozból.

    2 dobozból kijön egy Imax 3d mozijegy, ami életreszóló élmény. Sokkal jobban megéri. Vagy egy írott könyv...

    Á hihetetlen.... és pont ezért a "minek szokjak" le mondatért fog a te gyereked is rászokni a cigire, és csórni az 1000-seket a pénztárcádból.
  • Ahoy
    #73
    Sajna nem lehet "fajok" alapján szortírozni a tüdőrákosokat, ez cigis volt, ez pedig az azbeszttől kapta... Egyszerűen dupla adót kéne a cigire... 1200-1500 Ft legyen egy doboz. Törvényben szabályozni, hogy szórakozóhelyen ne lehessen cigizni. Tényleg elviselhetetlen, hogy krákogva füstölt lókolbászként ébredek reggel, ha elmegyünk sörözni. (Hálaisten terjednek a non-cigi kávézók)

    Jó a csempészáruk fellendülnének az adó miatt, de a kis taknyos 13 éves fejlődő szervezet, meggondolná, hogy mire cseszi el a zsebbénzét, vagy amit anyucitól lenyúlt.

  • hdo
    #72
    Jó, oké, a fizetés/bér az magánügy, az adó nyilvános. De akkorsincs _közvetlen_ beleszólásod hogy mire költse a kormány, és a befizetést sem tagadhatod meg ha nem arra költi ami neked tetszik. Ezt akartam kihangsúlyozni!
  • Zoleeca
    #71
    Az adót nem egy embernek fizeted alanyi jogon, hanem az államnak. Az államnak a célja lenne az, hogy ezt a pénzt az ország javára fordítsa. Ha nem így teszi a kormány, vagy máshogy kellene csinálni, akkor el kezdhetsz politizálni, vagy másra szavazni legközelebb.
  • hdo
    #70
    Ezt mondom! (#67)
  • Zoleeca
    #69
    Azért az hogy nincs közünk hozzá, szerintem erős kijelentés. Nem akarok politizálni, de azért ennyire nem kell "belenyugvónak" lenni.

    Viszont igazad van a dohányosok is fizetnek TB járulékot (legalábbis szerintem nincs összefüggés a kettő között). A hatalmas jövedéki adóról meg nem is beszélve amit fizetnek minden egyes doboz után. Na vegyük úgy, hogy az a fizetségük a kezelésért.
  • hdo
    #68
    Mert? Nálatok melóhelyen bevett szokás hogy a főnök amit kiad rátok pénzt, az utolsó fillérig követeli hogy számoljátok el mire költöttétek, teljesen függetlenül attól hogy elemi jogon jár nektek az a pénz?

    Gondolkozz!
  • hdo
    #67
    Dohányzok! Rossz, nagyonis! Enyhén függő is vagyok, mert lehet hogy 4-5 napig eltart egy doboz, de mindig megveszem az új dobozt ha elfogy!

    Le akarom tenni? Francokat, minek? A családomban sokan 30-40 évig szívtak cigit, 6x annyit napi felbontásban mint én, tehát a génállományom megengedi, hogy napi 4 szálba nem halok bele.

    Ha meg mégis lesz valami bajom évtizedek múlva, akkor már rég befizettem a cigi árával annyi adót, hogy kijár nekem az a kezelés!
  • bvalek2
    #66
    Nehogymár te kérd számon a kormánytól, hogy mire költi az átalad befizetett adót! Onnantól hogy befizetted semmi közöd hozzá!

    Ezen elakadt a szavam...