1537
A nap kérdése
  • tigerbácsi
    #1417
    régen még T.I.G.E.R. volt a becenevem, egy kislány csak ezt tudta, a keresztnevem azt nem, s meg akart szólítani, s mivel tisztelettudó kislány volt, így tigerbácsi-ként szólított meg. s azóta mindenki így nevez.
  • Freeda Krueger
    #1416
    Mert így hívják a karakteremet a játékokban általában.
  • dartonita
    #1415
    M.A.G.U.S. miatt
  • Rundstedt17
    #1414
    Szinte nulla a kreativitásom.Szóval mivel akkoriban nagyon érdekelt a történelem ezért választottam egy számomra szimpatikus tábornagyot hozzátéve nevéhez az akkori koromat.

    Amúgy mindenhol más a nevem,csak mostanára sikerült megtalálnom egy unique nevet xD.
  • Lyukasbogrács
    #1413
    ez jutott először eszembe -.-
  • ba32107
    #1412
    Mindenhol ez a nevem, régi ragadvány, de unique és tetszik :D
  • Ability
    #1411
    Új kérdés: Miért ezzel a felhasználónévvel regeltél SG-re?
  • Rettenthető
    #1410
    Sajnos nem találtam meg azt, amiben egy szó nincs helyesen leírva, de van egy másik - frissen az Sg-ről -, ami az írásjelek teljes hanyagolására (is) egy példa:

    "én ezt a hány "vidéki" nem fővárosi embernek mondom nem akarnak nekem hinni hogy "na de hát győr is város" igen város de vidék én Pesti vagyok nem nézem le a vidékieket nagyon olyan tapasztalatom sincsen hogy esetleg hátrányban van vala melyik fél de ez van:)"
  • Motoroj
    #1409
    Az is igaz.
  • tommygear
    #1408
    fgvh
  • Rettenthető
    #1407
    a szavak concretan hejessírása még haggyán mertha eléxer megverik az iletöt akor hejesen fog sirni de aki a köszpontozást irásjeleket hanyagollya azt agyonlehetneverni az is határreset hoty a szövegben nem mindenhova tesz veszőt de hogy a mondat végéről is le haggya az irásjeleket és az uly mondatot meg nem nagybetüvel kezdi háááát attól szerintem agygördzsöt lehetkapni malyd lehet mekkeresem ahol ijet olvastam ha még nem tőrőlték természetesen hasonló hejessírási képel bir mint ez a szakasz bár aszt nem le felűlmulni mert az csúklobol jőn az iletönek ezel meg kűzdenem kelet
  • tigerbácsi
    #1406
    engem érettségin pl ilyenekért basztak ki: előszőr; bélgyílkos; gyanusitott; kívégzés;
  • Lyukasbogrács
    #1405
    lyaly brrr, ki ráz töle a hideg, ok-é, de ha nem tecik neki akor nem töltile a lyátékot, és nemtud mivel lyáccani :D
  • Motoroj
    #1404
    De akkor ezt nem mint helyesírási hibát írod gondolom.
  • chhaya #1403
    az olyan kiráz tőle a hideg brrr
  • geo91
    #1402
    egy téket elbaszni egy ilyen helyesírási hibával :CCC
  • DIESEL DOG #1401
    lol :DDD
  • Motoroj
    #1400
    A brrr az mi?
  • N o N a m e
    #1399
    “ok-é
    ha valaknek nem tecik nem
    töltile!
    enyi ”
  • N o N a m e
    #1398
    lyaly xD
  • chhaya #1397
    Nem annyira durva, de általános, és éppen ezért nagyon zavar az egyelőre-egyenlőre keverése...
    Meg toldalékokban a j helyett ly, brrr, idelye, kapulya, stb.
  • Lacee86
    #1396
    vok, tok, sztem, vmelyik stb. egy egész más kategória... Netes rövidítések, amik nem feltétlen jók, ha rögzülnek, de kétségtelenül sokat rövidíthet vele az ember chatelés, fórumozás stb. közben. Már én is megszoktam. Ha kézzel írok vmit, eszembe nem jutna így rövidíteni, de pl. ha gépen írok vmi szöveget (sulis beadandó pl.), akkor bizony megesik, h így írom. Ha tanárnak mailt írok, ott is vigyáznom kell, bár annyira nem égő végül is. :)
  • dartonita
    #1395
    ly/j keverese
    massalhangzokettozesek mellozese
    vok,tok
    w-vel irt v-s szavak
    lesz(ket s-el)
    Meg asszm az osszes tobbi.
  • Motoroj
    #1394
    Az ilyesmire azt mondom, hogy 1-2. osztályban még belefér, de afölött már tudni illene, legalábbis nekünk már alsó tagozatban tudni kellett ilyeneket.
  • Lacee86
    #1393
    A léccivel semmi baj sztem sem. Nagyon durvát amúgy most így hirtelen nem tudok, ilyenek jutnak eszembe, hogy: kisseb (legalább rémlik neki, h vmelyik dupla), hadjál (ugye a kis túlbuzgó, nagyon akar vigyázni), annya (hát igen, biztos írásban is van teljes hasonulás, biztos ami biztos). Ja, és hát még 1 szépség: eggy (megérett a meggy, hát ha a meggy 2 gy, akkor az 1 is, há' egyértelmű...).
  • PesSim
    #1392
    Alapvetően pocsék a helyesírásom, szal ha vissza nézitek biztos találtok tőlem "szép" írást :]

    A lécci -vel, meg szerintem semmi baj, ha valamiért rinyálok, akkor mindig használom, szóban is :)
  • Motoroj
    #1391
    Alt+0237 és Alt+0205. Ha érdekel.
  • DIESEL DOG #1390
    Az MSN az más. Bevallom ott én is szoktam direkt helytelenül irni mert úgy valóban gyorsabb. De nyilt fórumokon mint pl. az SG igyekszek mindig helyesen irni, akárcsak e-mail üzenetekben.

    Hosszú "i" betűm azért nincs mert angol kiosztású billentyűzetről irok, ezért ne tessenek leb*szni... :D
  • ba32107
    #1389
    Na beismerem hogy ezt én is leírom néha.... de msn-en gépelve sokkal gyorsabb leírni azt hogy "lécci", mint hogy légyszi... e-mailben, és egyéb nem real-time üzenetben viszont mindig kifogástalanul, helyesen írok.
  • DIESEL DOG #1388
    Sok félét láttam már, és mostanság is sokat látok sajnos.

    De amivel világgá lehet kergetni az a "léCCives" és az ehhez hasonló hibák...

    Mi a f*szé' nem tudnak egyesek normálisan a magyar helyesirás szabályainak megfelelően irni?!
  • Jimmyke
    #1387
    Persze, de egy egész blog direkt helytelenül írva elég durva :D
  • ba32107
    #1386
    Sokkal-sokkal jobb, tudod milyen zavaró oldalakon keresztül ezeket olvasni? Magyarok vagyunk, nem latinok. (amúgy problémaredukció)
  • Motoroj
    #1385
    Szerintem rájátszik erősen :D
  • Jimmyke
    #1384
    Ken Lee (az az Haraszti Dénes) hivatalos blogja! <3
    Ez az ember tud valamit.
  • Motoroj
    #1383
    Nem egészen idevágó, de én jobban szeretem a latin (vagy görög) szavak latinos írását. A „problémaredukáció” mennyivel jobb szerinted, mint a „problemareducatio”?
  • ba32107
    #1382
    "mjega"

    Lehet találgatni hogy ez mi akart lenni :D
  • Lyukasbogrács
    #1381
    nagyon "szegszi" :D
  • ba32107
    #1380
    Amúgy a haveromat nem lehet überelni ilyen téren..........
    "mecco ollo"

    jobbat nem találtam de ez is vicces :D
  • ba32107
    #1379
    Nem egészen idevágó, de most tanulok államvizsgára, és a tételeimet valami balfasz írta, aki nem tud magyarul vagy mi:
    "Rationalisan", "A decompositios módszer a problemareductio", "cognitiv psychologia"
    "Ítéletconstansok (logicai vagy predicatumconstansok):"
    "sequentia, cyclusok (while, for, repeat), "Dynamicus programozás alkalmazása matrixszorzás sorrendjének optimalisatiojára"

    cyclus bazmeg meg optimalisatio
  • Ability
    #1378
    "mpé3lelyátcó" :)

    Illetve a CS: Source topikban volt még egy kedves szösszenet:

    - "nagyon vízhangzott a barlang"
    - "az nem vízhang, hanem vizhang"
    - "te sem írtad jól, külön kellene: viz hang"
    - "viszhang a helyes megoldás"
    - "ja tényleg, de azt is külön kell írni, nem?"
    - "istenem, visszhangnak kell írni ti lámik"