193
Minden, amit a Pálya Alkalmassági Vizsgálatról tudni kell!
  • DIESEL DOG #33
    Köszönöm! ;)
  • Solt
    #32
    Sok sikert! ;)
  • Solt
    #31
    Én is kamionos akartam lenne anno, de valahogy a buszozás jobban bejött... nem akartam az autópályán tölteni a fiatalságom... a buszozással bejártam egész európát, olyan helyekre jutottam el, ahova másnak milliókat kéne kifizetnie... és nekem még fizettek is ezért... nem is keveset! :D És akkor még így május környékén az osztálykirándulásokról még nem is beszéltem... sok "kislánynak" bejön a sofőrbácsi! :D Jó kis munka ez Urak... én lassan tudnék egy könyvet írni az elmúlt 10 évemről... :D
  • DIESEL DOG #30
    Megfogadom tanácsod!
    És köszönöm a bíztatást! :)
  • Solt
    #29
    Egy normális átlag embernek nem nehéz, hidd el! Az a lényeg, hogy ne pánikolj... ha egyfolytában az jár a fejedben, hogy elcseszed, akkor el is fogod! :) Önbizalom, türelem... ;)
  • DIESEL DOG #28
    A busz vezetés még felelősség teljesebb mint egy 24 tonnás kamion irányítása.

    Én bőven beérem a kamionnal is. Ez az álmom. De egyelőre beérem a "C" kategóriával, vagyis is egy TGK-val...
    Egyébként is csak 2 év után lehet menni "C"+"E" kategóriára a "C" után úgy tudom. Na meg kell TIR, BÁF, PAV 2 vagy 3-as vizsga.
    A TIR meg a BÁF állítólag meg fog szűnni mert szeptembertől egységes EU-s vizsga lesz, igaz 2-szer annyiba is fog kerülni...
  • Gyocsika
    #27
    Teljesen igazad van, jó hasonlat :D
  • Solt
    #26
    Egyetértek... de ezekre akkor is szükség van, amikor 70 ember életéért felelsz! Tudod mi buszosok azt szoktuk mondani, hogy, ha az orvos hibázik, meghal egy betege... ha mi hibázunk meghal 30... egyik lábunk a sírban, a másik a börtönben! :D
  • DIESEL DOG #25
    Hát igen. A szem a lélek tükre.
    Egy biztos, hogy a leírtak alapján nehéz lehet választani...
  • Solt
    #24
    Na igen, csak az összes kép a dilóban készült... csupa kretén van a képen... üres tekintet, bamba fej... pontosan nem tudom mi alapján döntenek, de, ha beválasztasz két olyat, aki pszichopata, akkor tuti meszeltek... én azzal kezdtem, hogy közöltem a pszichológussal, hogy ezek közül nekem egyik sem szimpatikus... elnevette magát, és mondta, hogy azért kettőt mégiscsak válasszak... a szemüket kell nézni, az sokat elárul...
  • Gyocsika
    #23
    Így van teljes mértékben.

    De ezekre mind szükség van, egy szirénázó mentőautó volánja mögött ülve.
  • DIESEL DOG #22
    A pszichológusnál állítólag van olyan is hogy kiraknak a delikvens elé 10 képet amiken különböző állapotú emberek vannak, és ki kell választani közülük 2 szimpatikust, és 2 nem szimpatikust...
  • Solt
    #21
    Így van... reflex, pszichológia, stressztűrés, helyzetfelismerő, probléma megoldó készség... stb...

    Alaposan kipihent állapotban, nem bezabálva, egy red bull, vagy egy kávé elfogyasztása után érdemes megérkezni... a többi pedig csak és kizárólag rajtunk múlik, de a legfőbb dolog az összpontosítás, és a nyugalom!
  • DIESEL DOG #20
    Ebben viszont teljesen igazat adok. Én már 2-ik éve vezetek személygépjárművet "B" kategóriás jogosítvánnyal, és találkoztam már durva esetekkel is...

    Lényegében akkor nem kell tőle stresszelni mert akkor csak rosszabb...
  • Solt
    #19
    Nem szemétség az... kell a szűrés, mert a kategóriákat pénzért bárki megveheti már... nem véletlenül népszerűek külföldi cégeknél a magyar sofőrök...
  • Gyocsika
    #18


    Ha jól tudom, volt pszichológiai teszt, meg beszélgetés pszichológussal is. Ezek mellett pedig ilyen koordinációs feladatok, megjelennek számok, és azokat kell felismerni, de közben persze gyorsul is a megjelenés...
    Eléggé fárasztó vizsga, és egy fél nap tényleg rámegy.
  • Solt
    #17
    Átlagos intelligenciával és stressztűrő képességgel bárki megcsinálhatja az összes feladatot... a feladatok lényege tulajdonképpen az (volna), hogy gyakorló elmebetegek, és idegroncsok ne közlekedhessenek 40 tonnával, vagy 70 emberrel a hátuk mögött...
  • ba32107
    #16
    Miért szemétség? Aki olyan munkakörben dolgozik, igenis ne ülhessen egy sima jogsival a volán mögé.
  • Solt
    #15
    4-s? Már olyan is van? Hmmm...
  • DIESEL DOG #14
    Feladatokról nem sok mindent tudok. Azt mondják hogy van az úgynevezett "sok gombos" feladat ami a legnehezebb...
  • Solt
    #13
    Amikor még én vizsgáztam így volt, most nem tudom pontosan, hogy megy ez. Nekem 2-s van, az 1-s a megkülönböztető jelzésű járművek vezetéséhez szükséges. A 3-s pedig csak belföldi fuvarozáshoz, személyszállításhoz jó... ha jól emlékszem...
  • Lord Nomak
    #12
    Akkor egy kis infót ha tudsz tőle kérni neki milyen volt, és megosztanád velünk azt megköszönnénk.
    Engem főleg az érdekel, hogy mennyi időt vesz igénybe és mivel ezek a vizsgák nem igazán változnak drasztikusan évről évre így elképzelhető, hogy mikor én megyek rá nekem is hasonló lesz mint neki volt.
  • tom235
    #11
    Amúgy nagy szemétség ez a PAV, ha jól tudom sehol máshol nincs ilyen az unióban csak itt.
  • Lord Nomak
    #10
    Időtartamban más főleg az egész, természetesen nehezítettek a feladatok is de annyira nem mint az idő. Úgy tudom, hogy pl I.-es szintű vizsgához az ember a bő fél napját is a vizsgán töltheti míg egy III. vagy IV.-es vizsgán jóval rövidebb idő alatt végez az ember. Minél magasabb a vizsga foka annál stresszesebb a feladatok időtartama és maga a vizsga, mert ugye lássuk be egy tehergépkocsi, vontató vezetése kevésbé stresszes mint egy rendőrségi vagy katonai autó vezetése megkülönböztető jelzéssel.
  • Gyocsika
    #9
    Apunak, I.-es van.
  • DIESEL DOG #8
    Igen, ezt sokan mondták hogy nem szabad izgulni. Kb. 60-70 perc összpontosítás és sikerül...
  • DIESEL DOG #7
    Akkor ezek szerint ez csak egy állítás volt.

    A 3-as az miben könnyebb mint a 2-es?
  • Lord Nomak
    #6
    Nekem nem adták meg III.-at mikor II.-őn meghúztak, várnom kellett 4 hónapot az új vizsgalehetőségig.
  • Lord Nomak
    #5
    Úgy tudom, hogy Közlekedés Felügyelet kiadhat valami papírt, hogy mehessen még egy vizsgára. De ahhoz eléggé nyomós indok kell.
    Jó persze ha átlagemberről van szó akkor várnia kell az tény.
  • DIESEL DOG #4
    Egyik ismerősöm már hosszú ideje vezet nemzetközin is nehéz pótkocsis kamiont. Ő azt mondja hogy menjek PAV2-re, és ha ne adj isten el is húznak, akkor megadják a PAV3-at. EZ igaz, vagy csak kamu?
  • Lord Nomak
    #3
    Nekem van III.-as, majd 1 éven belül az I.-es szintűt kell megcsinálnom. Tapasztalat annyi van, hogy egyszerű volt nekem. De kinek mi az egyszerű.
    Azonban ha valaki úgy érzi, hogy "hobbiból" valamikor esetleg megcsinálná pl a III. szint helyett a II.-at akkor egyből a II.-ra menjen rá mivel ha érvényes III.-assal megbuktatják a II.-es szintűn akkor bukja a III. szintet is, ergo kezdhet mindent előröl.
    Ez mindegyik szintre vonatkozik.
    PÁV vizsga az olyan mindent vagy semmit.
  • Solt
    #2
    Arra figyelj, hogy ne izguld el... ha meghúznak, itt nincs pótvizsga, csak 1 év múlva... csak nyugisan...
  • DIESEL DOG #1
    Üdvözlök Mindenkit!

    Ezt a témát azért nyitottam meg, mert én személy szerint olyan pályára készülök amire szükséges PAV (Pálya Alkalmassági Vizsgálat).
    Ezt a vizsgálatot Budapesten az NKH-nál (Nemzeti Közlekedési Hatóság) végzik el, díj ellenében.
    Maga a vizsgálat áll egy memória, reflex, gyorsaság, monotonítás tűrési vizsgálatból, amelykre azért van szükség (állítólag) mert ez döntő pl. egy nehéz pótkocsis tehergépjármű vezetésében. ("C"+"E" kategória)
    Mivel én magam is hétfőn kezdem el a "C" kategóriás vezetői engedély tanfolyamot, és munkát is szeretnék később vállalni, ezért úgy gondoltam hogy ez a kis topik Mindenkinek hasznára lehet, még akkor is ha csak érdeklődik a PAV viszgálat iránt, úgy mint én. Hátha akad köztünk olyan személy, aki már volt, és megossza velünk tapasztalatait.

    További információk a PAV-ról itt:

    Nemzeti Közlekedési Hatóság/ PAV információ