193
Minden, amit a Pálya Alkalmassági Vizsgálatról tudni kell!
  • Solt
    #73
    Olyan helyen, ahol nincs buszöböl, elkezded balról kikerülni az álló buszt, erre balról egy mellékútról eléd kanyarodik a jó ember, majd mutogat, hogy az az ő sávja! :D Amikor mondod neki, hogy jó ember, nem csak a balról érkezőnek kéne elsőbbséget adni mielőtt ráhajtasz a főútvonalra, akkor csak néz tovább, és közli, hogy ez akkor is az ő sávja! :D

  • DIESEL DOG #72
    Jut eszembe...

    Nem tudtok valami olyan tesztet ami hasonlít a PAV-hoz?
  • DIESEL DOG #71
    A KRESZ szigorítása nem megoldás bizonyos problémákra...
  • Guer
    #70
    Van aki nemhülye pl de nagyon nincs hozzá érzéke... nemadnék nekisem jogsit...

    De van aki csak szimplán hülye - kb 2 hónapja törték össze az autót - full részeg forma szemből rámhúzta a kormányt nyílegyenes országúton!

    még mindig nincs autó...
  • DIESEL DOG #69
    Főleg a főútvonalra rákanyarodó sokadrangú kis bekötő út. Voltam már olyan szituációban hogy az előbb említett útviszonylatban az elém kikanyarodó vagy csak nem nézett szét, vagy részeg volt, vagy egyáltalán halovány gőze sem volt az aktuális szabályokról..
  • Solt
    #68
    Így van... ezt kéne megszüntetni, nem a KRESZ-t eszetlenül szigorítani...
  • Guer
    #67
    ha annyira bénák, inkább fizetnek és bummm! igy lessz a jogsi
  • Solt
    #66
    Na igen... erre mondtam, hogy drasztikusan szigorítanám mind a követelmény, mind a vizsgarendszert!

    A PÁV már csak arra elég, hogy a végleteket kiszűrje a hivatásos vonalon...

    De nem rossz ötlet, minden kategóriához szigorú pszichológiai vizsgálat kéne... plusz IQ vizsgálat is... a közlekedés, főleg a rendszeres közlekedés bizony nem kevés intelligenciát igényel... rengeteg információt kell nagyon gyorsan feldolgozni, és a másodperc töredék része alatt jó döntést hozni... a mai közlekedés bizony már nem gyerekjáték...

    Biztos vagyok benne, hogy a balesetek döntő többsége a nem megfelelő képzés, valamint a nagyon is hiányos elméleti, valamint gyakorlati tudás miatt van... nagyon sokan a főútvonalra való kihajtás szabályaival nincsenek tisztában... falun ebből rengeteg gond van...
  • DIESEL DOG #65
    Pont erre gondoltam, hogy "B" kategóriára is jó lenne a kötelező PAV.
    "B" kategóriában jelenleg csak akkor van PAV vizsgálat ha az illető forgalomban, vagy rutinon ötödszörre (ha jól tudom) is sikertelen vizsgát tesz...
  • DIESEL DOG #64
    Hát manapság olyan is volán mögé ülhet akinek jobb esetben van hat osztálya, de e-közben az egyén 30 éves, és végtelenül buta...
    Bicikli még az oké, földúton...
  • Guer
    #63
    De asszem ha ilyen a rendszer és ez működik akkor kezdhetnék a "B" kategóriával, elképesztő hogy milyen embereknek adnak jogosítványt...
  • Solt
    #62
    Persze, kisautóval, vagy motorral több a tökorrú...

    Normális embereknek tényleg nem fordul meg a fejében, hogy ekkora dögökkel bravúroskodjon... de ezen a szinten elég egy hülye, akinek éppen nem volt szerencséje, és máris lehet rendelni vagy 20 hullazsákot... nem játék...

  • Solt
    #61
    Elég szomorú... aki 8 általánost nem tud elvégezni, az a forgalomban való intelligens közlekedésre sem alkalmas... biciklizni sem engedném, nem, hogy autó volánja mögé...
  • Guer
    #60
    "Gyere ki egyszer Veresegyházára, és nézd meg, hogy a verestranszos suhancok, hogy száguldoznak 30tonna sóderrel a hátuk mögött! Nem normálisak... én 90km/h körül cammogok a kétszer egy sávos úton befelé személyautóval, ezek meg bőven megérkeznek rám hátulról, és tolnak lefelé... eszébe sem jut, hogyha fékezni kéne, akkor egyszerűen átmenne rajtam..."

    Jó, biztos van ilyen de azért nem annyira jellemző mint autóval v motorral... (Errefele nem nagyon láttam ilyet /bp környéke/, bár 0-on pl meg egy két helyen már előfordult hogy kishílyán letolt a paraszt, vagy rámhúzta a pótossal a kisautóra...) Bár fura ez nekem, megse fordult a fejembe hogy ekkora gépekkel rallyzzon az ember. Nekem legalábbis evidens hogy nagydöggel normálisan közlekedjünk...
  • Solt
    #59
    "Én pont hogy eme "vizsga" szűrőképességét kérdőjelezem meg."

    Ne kérdőjelezd meg... egyik haverom navigátor, keni vágja a vezetést is... meghúzták... közölték vele, hogy nem alkalmas arra, hogy emberek életéért feleljen.

    Igazából pár év múlva derül ki a szűrőértéke, mivel már csak a Nemzeti Hatóság vizsgáztathat... eddig nem így volt... nézz meg egy átlag BKV sofőrt... most tuti nem mennének át... szinte mind idegroncs... sajnos...
  • DIESEL DOG #58
    Már csak annyi van feltételként megadva hogy a jelentkező tudjon írni, olvasni... magyarán ne legyen analfabéta...
    Na meg "C" kategória esetén legyen érvényes "B" kategóriás vezetői engedélye...
  • DIESEL DOG #57
    Amiket én eddig hallottam, azok alapján szerintem lehet ezzel szűrni...
  • Solt
    #56
    A sok baleset azért van, mert a képzés egy kategóriában sem kielégítő! Minden megvehető pénzért... sajnos... én nem a KRESZ-t szigorítanám, hanem a képzést, és a vizsgákat, de nagyon drasztikusan. Elképesztő, hogy a már a 8 általánost mint minimum feltételt is eltörölték.

    A vezetés minden kategóriában veszélyes üzem, és nagy felelőség... nem lenne szabad ilyen trehányan kezelni a képzést és a vizsgákat.
  • DIESEL DOG #55
    Értem. :)

    Lehetséges az is állítólag hogy az EU miatt itt is megszüntetik a PAV-ot. Bár én ezt nagyon kétlem...
  • Guer
    #54
    EZ idáig mind jogos.

    Én pont hogy eme "vizsga" szűrőképességét kérdőjelezem meg.
    Vajon ez tényleg megszűri az ilyen egyéneket? Vagy inkább csak a lehúzásról szól mint itthon minden?
    Akárhol máshol miért nincs ilyen? (Talán európa többi részén nem lenne ez fontos? Vagy csak úgy gondolják nincs rá jó módszer, ezért inkább nem is "húzzák" fölöslegesen a jónépet?)
  • Solt
    #53
    Ha jól tudom most már korlátlan lett... egyszer kell megcsinálni azt kész... csak buszra korlátozzák 5 évre, de ebben sem vagyok biztos. Az EU miatt nem időszakos már... ott ugye ilyen nincs...
  • DIESEL DOG #52
    Egy másik fórumon csak átfutás képpen olvasgattam és ilyet olvastam...
  • Solt
    #51
    "Sztem sok balfasz is átmegy a PAV-on.
    Nemhinném hogy olyan nagy szűrő hatása van."

    Amióta csak a Közlekedési Hatóság vizsgáztathat, elég jó a szűrőhatás... annak idején amikor még a BKV is csinált ilyen vizsgát nem sok értelme volt...

    "Pont hogy inkább a szerencsén és azon múlik hogy épp milyen passzban vagy...(nem saját tapasztalat szintén, csak a amit hallottam másoktól, de eléggé "összecseng" )"

    Ez nem így van! Ennek semmi köze a szerencséhez, ugyanis a képességeid vizsgálják! ( amiket már soroltam ) Aki ezeken nem megy át, az ne is üljön se teherautó, se busz volánja mögé!

    "Amugymeg egy xx tonnás géppel ugyse fog senki vagánykodni, viszont motorral/autóval inkább lehet (mint ahogy teszik is)..."

    Gyere ki egyszer Veresegyházára, és nézd meg, hogy a verestranszos suhancok, hogy száguldoznak 30tonna sóderrel a hátuk mögött! Nem normálisak... én 90km/h körül cammogok a kétszer egy sávos úton befelé személyautóval, ezek meg bőven megérkeznek rám hátulról, és tolnak lefelé... eszébe sem jut, hogyha fékezni kéne, akkor egyszerűen átmenne rajtam...
  • Guer
    #50
    sztem nem adnak korlátlant...
  • DIESEL DOG #49
    Azt nem tudod esetleg hogy milyen esetekben adják meg a PAV-ot korlátlan időre?
  • Solt
    #48
    Gondolj bele, hogy egy hivatásos sofőr milyen érték, és mennyi élet felett felelős. Ha csak egy teherautót nézel, annál is iszonyat felelőség mind anyagilag, mind emberéletben... televágsz egy buszt, mert janizol... felelőtlen hülyegyerekek kezébe nem kerülhet ekkora felelőség... ezeket szűrni kell!

    Nincs olyan, hogy szar napod van. A vizsga időpontja előre ismert... készülni kell rá mentálisan... főleg ugye, ha a megélhetésed múlik rajta...

  • Guer
    #47
    Nem

    Sztem sok balfasz is átmegy a PAV-on.
    Nemhinném hogy olyan nagy szűrő hatása van.

    Pont hogy inkább a szerencsén és azon múlik hogy épp milyen passzban vagy...(nem saját tapasztalat szintén, csak a amit hallottam másoktól, de eléggé "összecseng" )

    Amugymeg egy xx tonnás géppel ugyse fog senki vagánykodni, viszont motorral/autóval inkább lehet (mint ahogy teszik is)...
  • DIESEL DOG #46
    Régebben nagy motorra ("A" kategória) is volt PAV. Azt megszüntették. Solt gondolat menetéből kiindulva, ezért lenne az a sok halálos kimenetelű motoros baleset?
  • Guer
    #45
    Hát hogy rendőrautónál meg hasonlóknál OK
    de egy tgk sofőrnek?
    minek?

    (én nem voltam amugy PAV-on szal nemtudhatom milyen, de akik voltak már és beszéltem velük mind aztmondta hogy szubjektív igencsak / szar napod van amikor menned kell - nem mész át - bukod a megélhetésed/)

    A többi meg ahogy mondtad értelmétveszti az egész (még amennyi lenne azt is), pont a visszaélések miatt!
  • DIESEL DOG #44
    Nem mondasz hülyeséget. ha egy kicsit elgondolkodom akkor azt mondom hogy a PAV teljesen jogos. Ahogy írtad is "muszáj szűrni a debileket".

    TIR vizsgán a nemzetközi kresz-t tanítják ha jól tudom...
  • Solt
    #43
    A PÁV nem faszság... muszáj szűrni a debileket... így is sok a kretén az utakon, legalább hivatásos vonalon legyen valami szűrés.

    A nemzetközi sem lenne hülyeség, ha nem lehetne megvenni. Tele van olyan hasznos anyaggal, amit jól jöhet... vám, idegennyelv, nemzetközi kresz, stb...

    A belföldi egyértelmű lehúzás... elképesztő a korrupció... így tényleg nem sok értelme van egyiknek sem... ( kivéve PÁV )
  • DIESEL DOG #42
    Azt tudom. Itt minden van, ami máshol hírből sincs. Viszont muszály megcsinálni ha dolgozni akar az ember...
    Csak egy példát erre felhozva, mivel a végzettségem vendéglátós, és ezt onnan tudom. HACCP (Hazard Analysis of Critical Control Points) csak itt van Magyarországon...
  • Guer
    #41
    Nem kell várni ha megvan a C egyből mehetsz C + E -re.
    Amugymeg ez a PÁV, meg belföldi/nemzetközi fuvarozoi meg ezek a faszságok csak itthon vannak, semmi egyéb mint lehúzás.
  • DIESEL DOG #40
    Ez igaz. Nagyon ritkán még célforgalom miatt beengednek, mondjuk pl. ha közvetlenül egy multinacionális céghez viszel árut, mint pl. a Tesco...
  • ba32107
    #39
  • Solt
    #38
    A kamionozás ma már nem olyan mint régen... logisztikai központtól logisztikai központig mész az autópályán! A nagyvárosokba már szinte be sem engednek... a buszozás más... azzal ugye direkt turisztikai helyekre megyünk... hatalmas élmény... főleg a mai buszokkal...
  • Gaborkik #37
    Ez a gyors vizsga dolog nekem is ismerős :P
  • DIESEL DOG #36
    2 évvel ezelőtt mikor a "B" kategóriát csináltam, akkor minden vizsgán átmentem elsőre bukás nélkül... :)
  • DIESEL DOG #35
    Én még csak 19 éves vagyok. Mire megcsinálok mindent addigra leszek olyan 21-23 éves. Teljesen független vagyok, és ezt ki is akarom használni. Kamionnal is be lehet járni akár az egész európai kontinenst. A nemzetközizés egyelőre még csak a jövő zenéje mivel avval várni akarok a "C" után 2-3 évet. Addig kell némi tapasztalat is a szakmában.
    Na meg elsősorban azt szeretném ha a PAV-ot megadnák korlátlan ideig...
  • Lord Nomak
    #34
    És kedv, én élveztem a vizsgát, nem azon voltam, hogy megbukom-e vagy sem. Hanem, hogy minél gyorsabban reagáljak és minél jobban. Amikor az ember élvezi, és kicsit játékként is tekint rá sokkal de sokkal könnyebb. :)
    KRESZ vizsgám is ilyen volt, itthon elolvastam kétszer a könyvet, 2 hétig játszottam a cd-vel =D Aztán elmentem vizsgára és 5 perc 23 másodperc alatt válaszoltam az 55 kérdésre, igaz azért volt ilyen mert megjelent a kérdés, a válaszok és már annyira bennem voltak a képek, hogy el se olvastam és válaszoltam. :P