193
Minden, amit a Pálya Alkalmassági Vizsgálatról tudni kell!
  • mikulas16
    #193
    állítólag van olyan cég aki felkészít erre a vizsgálatra
    nem tudtok linket aki felkészít mert hallottam,hogy van olyan cég akinek ugyan az a gép parkja van mint akik a páv-ot csinálják.
    köszönöm az értékest.
    a bkv-nál megszünt a páv vizsgálat nem tudja valaki?
    állítólag ott nem kellett hónapokat várni.
  • ManBoy
    #192
    annyiba ba... el ezt a GKI t h nincs külön belföldi és nemzetközi ! mert aki csak belföldezni akar annak is meg kell csinálni ezt az izét és így drága ... meg nem adják meg a belföldit sem már véglegesen hanem csak 5 év re ... adok 1 linket ! közkedvelt kamionosok foruma ! ajánlom figyelmetekbe nagyon sok mindenről lehet olvasni benne KAMIONOSOK
  • ManBoy
    #191
    hát igen ! :D ez M.O. én remélem nemsokára tudok mennni a Mega transhoz (Jászfényszaru) itt a telephelyük 25 ft km enként jó fizu 1 hét kint 3 nap itthon :) remélem összejön már csak E kategori kell és már nemzetközi sofőr leszek :D remélem az idén xD
  • DIESEL DOG #190
    Hát nem lep meg. Mi az amiért nem húznak le. Ma beszélgettem a könyvelőnkkel azt mondja jövőre ismét lesz valami lehúzós téma, alkalmazottak terén. Pontosat még Ő sem tud, de amint lesznek információi szól róla. Üdv Magyarországon... :S
  • ManBoy
    #189
    nem sehol sem kérik ! csak itt M.O. on ! más EU ban és nem EU ban nem kötelező ! csak itt ebbe a tetves országba
  • DIESEL DOG #188
    Na hát igen.
    Nekem egy kicsit "lehúzunk mindenért" szaga van. Egyáltalán valóban megkövetelik ezen vizsga meglétét az összes EU tagállamban?
  • ManBoy
    #187
    igen
  • ManBoy
    #186
    igen a gki vizsga ! buszra 150.000 kamionosoknak 140.000 ismeret felújító 70.000
  • Ádám 16
    #185
    csáó!

    Én nemrég voltam pálya alkalmassságin B kategóriában
    és gondoltam elmondom mik lesznek mivel én is nagyon örültem volna ha akkor ezeket tudtam volna a helyesírást nézzétek el
    nahh kb 6 órát voltam bent a feladatok viszonylag rövidek voltak inkább a várakoztatás dobja meg az időt van hogy 30 40 percet is várakoztatnak
    a fealdatok
    nem biztos hogy mindenkinél így lesz

    1. van egy játéktermi gépezetre hasonlító cucc amin van bal kezednél egy jobbra balra mozdítható kar ez felelős ha ha egy balra mutató képet látsz akkor balra mozdítod ha jobbra akkor meg jobbra
    jobb kéznél van a kézifék szerű kar ez szolgál arra ha a képernyőn megjelenik egy behajtani tilos jelzés húzd hátra és el is tűnik
    jobb pedál akkor ha zöld jelzés van a képernyő
    alsó jobb sarkán
    bal pedál akkor ha piros jelzés van a képernyő
    alsó bal sarkán
    ezt lehet fordítva írtam de úgyis mindent elmutogatnak
    nahh és most először csak egyesével fog menni akkor még annyira nem para de nekem sokkal nehezebb volt amikor már egyszerre kettő villant fel

    2.Pszichológusnál hobbikról kérdezgetnek mivel foglalkozol mit tanulsz drogozol,cigizel e vagy éppen sokat szoktál e inni
    megkérdezik hogy jogosnak tartod e hogy begbuktattak utánna fel kell sorolnod hogy amikor megbuktál mik voltak a hibáid illetve mit mondott a vizsgabiztos én alig emlékeztem rájuk ezzel sok idő elment
    azután jött hogy válasszak ki egy fotóalbumból 2 szimpatikus-t és 2 aki nem az 12 kép van vagy tíz és ez megy asszem 11 oldalon keresztül valaki írta a fórumon hogy a szem sokat elárul ez így igaz

    3. itt egy dobozkát raknak elénk amin emelkedők vannak és különböző szakaszok itt a lényeg hogy ne finomkodjunk bátran sózzunk arra gólyóra vannak különböző pálcák asszem 6 különböző formájú itt 3 percünk van hogy végigvigyük az egészet persze nehezítés képp ,emelkedőkkel és van egy kisebb fal is az utunkban van itt érdemes két pálcát is felhasználni
    rácsokkal van keretezve az első emelkedőnél még oks mert a rácsoknál még tudjuk mozgatni de amikor már 2 rács fogja akkor már csak fel le lehet mozgatni itt csaplyunk rá a golyóra

    4. van egy tábla amin kiálló pöckök vannak össze-vissza első feladat letekerni ezt második ismét van egy madzagréteg amit nekünk le kell utánozni ha egyszer van áttekerve akkor mi is úgy ha kétszer ....

    5.grafikonábrázolás ( itt tudod használni a lapodat hogy egyszerübben megtaláld)

    6. van 9 ( 0-9 ig ) szám ami kb fél másodpercig látható kapsz egy lapot ahol be kell ikszelned (itt is 0-9 ig vannak) ammennyit csak meg tudtál jegyezni belőle inkább kevesebbet és csak tényleg amire emlékeztél de azért 2 nél többet jegyezz meg !

    7.van 4 led ahhoz tartozó 4 érzékelő + egy érzékelő (ennek majd végülis egy enter lessz a szerepe
    zöld piros piros zöld
    ha piros villanik fel akkor az alatta lévő érzékelőt nyomod ha zöld akkor az ellenkezőt tehát jobb oldali zöld kivilágít akkor a bal oldalit kell bal oldali zöldnél .....
    nehezítés képp jön több is amikor valamelyikből kettő ugrik fel itt nem akarok hülyeséget írni mert erre a részre full nem emlékszem rem ebben majd segítenek a többi fórumozók

    ez az amikre emlékszem jahh és vezetni is kell de itt nem kell megijedni nem azt nézik hogy vezetsz hanem hát végülis foggalmam sincs mit néznek de ne üss el senkit
    olvastam hogy lehet elötte próbálkozni is a feladatokkal megkérdeztem de ilyenre lehetőség nincs
    rem azért hasznos lessz valakinek



    Ádám
  • DIESEL DOG #184
    Egységes EU komfortos GKI (Gépkocsi Kezelői Igazolás, ha jól emlékszem) vizsga lesz. Jelenleg csak a buszosoknak kell, nekik van olyan 100 ropi környékén, tehát a kamionra való GKI is hasonló árú lesz szerintem...
    A vezetés oktatóm szerint ebben benne van a belföldi és a nemzetközi is egyben, és a papír érvényessége 5 évre szól, hasonlóképpen mint a digitális tachográf kártya...
  • R1200Gs
    #183
    Sziasztok!

    Itt azt olvasom hogy a TIR, BÁF összesen 160 000 Ft-ba fog kerülni.

    "Az állásvállaláshoz előírt belföldi és nemzetközi érvényességű szakvizsga" 63300 helyet 120 000 Ft

    Szóval a jogosítványon kívül még három vizsga 280 000 Ft-ba fog kerülni?
  • Guer
    #182
    talán egybevonják a nemzetközivel is de ebben nem vagyok biztos...
  • Guer
    #181
    nem szűnik meg hanem vmi unios cumó lessz helyette
    sokkal drágább tanfolyam, sokkal több anyag, nehezebb vizsga...
  • streeter
    #180
    Én még Aug 2-én érdeklődtem BÁF ügybe SZegeden már akkor nem indítottak tanfolyamot, mert ha nem sikerül elsőre akkor nem vállalják a felelőségget a befizetett pénz miatt.

    Most végülis a BÁF megszűnik vagy mi lesz helytte vagy mi van? Hamarabb kellett volna kapcsolnom nekem is csak ne lett volna annyi elfoglaltság...
  • DIESEL DOG #179
    Szerintem még indítanak BÁF tanfolyamot az időpont előtt. Igaz még nem érdeklődtem meg. (ismét nem azzal foglalkozom amivel igazán kellene, de ez az én bajom :D)
    Mindenesetre még a hét folyamán utánajárok annál az autósiskolánál ahol a jogsit csinálom. (Educar BT egyébként az iskola becses neve, és náluk van mindenféle tanfolyam, kezdve a B-s jogsitól, egészen a motorfűrész kezelő oktatásig, és még egyéb sok más. Ha érdekel esetleg akkor: www.educar.hu. Ja, maga a cég Nyíregyháza központú)
  • Guer
    #178
    akkor 9 mind1
    de a tanfolyamok nyilván a vizsgaidőpont elött indulnak (én a csigánál csinálom az uccso tanfolyam juli végén indult)

    azt nemtudom hogy máshol még indul e tanfolyam ami belefér ebbe a vizsgaidőpontba de gondolom nem két nappal a vizsga elött kezdődik a tanfolyam....
  • DIESEL DOG #177
    Én úgy tudom hogy 9-ikétől. Na de most akkor már nem lehet tenni BÁF-ot?
    Már csak azért mert 9-ike, hát... az még odébb van...

    De ha mégse akkor lehet hogy oltári nagyot cumiztam... :S (anyagiak)
  • Guer
    #176
    szvsz már lecsúsztál a jófajtáról
    szeptember 10-től már az újfajta vizsgák vannak
  • DIESEL DOG #175
    Üdv újra mindenkinek!

    Na hosszú idő után végre megint van internetem is... de nem ez a lényeg...

    Majdnem megvan a C-s jogsim, már csak a forgalom hiányzik. (hó végére abból is meglesz az M betű a vizsgalapban.)
    Sikerült átmennem mindenből elsőre (KRESZ, SZÜ, BÜ, rutin)...
    Most rástartolok a BÁF-ra addig amíg lehet, aztán úgyis GKI-t kelle majd tenni...
  • R1200Gs
    #174
    A pav 2 magában foglalja a pav 3-at is?

    Mennyi idő alatt tudtad megcsinálni a jogsit?
  • streeter
    #173
    Az is ugyan ez csak gondolom kevesebb feladat van.
  • R1200Gs
    #172
    Szia!

    Köszönöm, de a PAV 3-ra lettem volna kíváncsi. Amúgy találtam róla már infót.
  • streeter
    #171
    Csak le kellett volna görgetni az oldal aljára.
  • R1200Gs
    #170
    Sziasztok!

    Le tudná írni valaki hogy miből áll a PAV 3 vizsgálat?
    Ha c+e kategóriával akarok dolgozni elég csak a 3.-at megszereznem?
  • DIESEL DOG #169
    Na, gratula! Remélem sikerül olyan állást kapnod mint amilyet szeretnél.

    Egyébként nekem is ezek a tervek vannak az asztalon. Meglesznek a szükséges kategóriák, engedélyek, stb, és utána irány melózni folyamatosan.
  • streeter
    #168
    Nekem meg közbe meg lett minden. Két hét múlva kapom az új jogsit. Utánna csak BÁF és lehet melózni.
  • DIESEL DOG #167
    Na hétfőn vizsgázom KRESZ-ből, SZÜ-ből, és munkavédelemből. Nagyon várom... :)
  • kalee
    #166
    Már nincs ilyen!!!Csak azt adják meg amire jelentkeztél!!Ha nem sikerül nem adják meg az eggyel alatta lévő PÁV-ot, még egyszer mehetsz új időpontban, ha az sem sikerül akkor 2 évre eltiltanak...
    Csak PÁVI-nél van olyan hogy ha azt megkapod és letelik az 5 éved(mert ugye azt csak annyira adják)és nem újítod fel mert már nem lenne rá szükséged, akkor az "visszaminősül" határozatlan idejű PÁVII-re!!
  • TheRock18
    #165
    hogyne lehetne :)
    kimondta,hogy nem lehet?
  • 89
    #164
    köszi szépen a válaszokat...szóval, akkor már egy B-s jogosítvánnyal is lehet futárkodni...
  • DIESEL DOG #163
    Értem, köszi! :)
  • streeter
    #162
    Azt sztem az oktatódtól kellene elkérni.
  • DIESEL DOG #161
    Kicsit eltér a topik témájától, de bátorkodom feltenni a kérdést hogy nem tudja valaki esetleg a BÜ vizsga tételeket?
  • TheRock18
    #160
    xD ha éltél volna,se az érdekelt volt 1 évesen,hogy mi van a jogsikkal :D
  • streeter
    #159
    85 előtt még nem is éltem szal nem tudom :D Most kell az biztos.
  • TheRock18
    #158
    hát ez kurva érdekes...és ez mióta kell?mármint '85 előtt kellett már?
  • DIESEL DOG #157
    Így van.
  • streeter
    #156
    Magyarul ha megcsinálod a C-t akkor így is úgy is meg kell csinálnod hogy dolgozhass.
  • DIESEL DOG #155
    BÁF tudtommal csak abban az esetben kell ha az árufuvarozása 3500 kg-ot meghaladó közúti közlekedésre alkalmas járművön történik...
  • streeter
    #154
    Belföldi Áru Fuvarozói