193
Minden, amit a Pálya Alkalmassági Vizsgálatról tudni kell!
  • TheRock18
    #153
    mi az a BÁF?
    sima B-s jogsival vok futár...tehát engem ugyan nem érdekel,hogy mi kéne még hozzá :D
  • streeter
    #152
    Nem szűnik meg csak jóval drágábban lehet majd megcsinálni. Most vmi 35.000-40.000körül van és szeptemberbe emelik kb. 100.000-ig
  • 89
    #151
    én is körülbelül így szeretnék majd dolgozni futárként, B kategóriával...valóban megszűnik a BÁF? és ennek az elvégzése mindig szükséges futár munka vállalásához? a hivatásos jogsi mit takar?
  • TheRock18
    #150
    mert apámnak van C hivatásos Eü2+PAVIII de elvileg kéne neki még a belföldi árufuvarozói...vagy legalábbis az állás ezt kéri
    de ezek a papírok nem elegek hozzá?
  • streeter
    #149
    Állítólag nagyon hasonlít a Biztonsági Üzemeltetésre, de konkrétat nem tudok. Én is most kezdek majd utánna járni.
  • TheRock18
    #148
    konkrétan milyen ez a belföldi árufuvarozói vizsga?
  • streeter
    #147
    Legjobbat hétfőn hallottam. Ahhoz h itthon dolgozni tudja C kategóriával meg kell csinálni még belföldi árufuvarozói vizsgát is ami 30-40eFt mééég. Szeptembertől 100eFt-ra emelik. Csak ezt nem tudom miééééért????? Miért nem lehet, hogy lerakod a C-t ami szintén nem 2Ft és utánna még csináljál PÁV-ot XeFt-ért meg ez is még + sok tízezer Ft. Külföldön megcsinélod a C-t E-t bármit és ennyi. Mehetsz dolgozni vele meg külföldre nincs ez a szarakodás
  • DIESEL DOG #146
    Értem, köszi! :)
  • TheRock18
    #145
    Diesel Dog...beszéltem faterral,aszonta,hogy PAV II-re menjél,mert,ha nem sikerül,akkor is megadják a III-ast

    amúgy meg van PAV IV..azt adják az úrvezetői jogsihoz :)
  • Solt
    #144
    Pont ezért hallgatom hitetlenkedve... :)
  • tom235
    #143
    Passz, lehet hogy megújítottak valamit (faterom 2005-ben volt asszem), mondom annyira nem vágom ezt, de erre tisztán emlékszem, mert ez a sebességváltós indoklás abszolút vicc kategória.
  • Solt
    #142
    Tudtommal nincs váltásra irányuló feladat! Én kb 5 éve voltam hosszabbítani ( D kategóriára mindig korlátozták ) a BKV központban, ott semmi ilyen nem volt...

    Az, hogy ott kéne kiderülnie, az egy dolog, de ismétlem, minden megvehető, ergo nem a tudásod, hanem a pénzed dönt, vagyis lehúzás...

    Sok esetben azokat szopatják meg, akik nem csókosok, mert bizonyos bukási %-t produkálni kell...
  • tom235
    #141
    Valamelyik gépen van erre irányuló feladat, én még nem voltam mondjuk, csak faterom mesélte, hogy ezen húzták meg. A kategóriák megszerzése pedig pont, hogy nem lehúzás, ott kéne mindennek kiderülnie. B kategóriát valóban mindenki kap (bár ez tényleg gáz), de attól magasabbat azért már nem. Egész napos vezetés után minden ember hibázhat, erre még az alkohol is néha rájátszik meg ugye a kresz nem ismerése, alapból ez a gond ezzel a vezetési rendszerrel.
  • Solt
    #140
    Én nem emlékszem olyanra a PÁV vizsgámból, hogy bármivel is váltani kellett volna... szerintem keversz valamit.

    Indokoltam, hogy szerintem miért nem lehúzás. Ennyi erővel a kategóriák megszerzése is lehúzás... szó szerint az kap B kategóriát aki csak akar... megvehető az egész...

    Én drasztikusan megszigorítanám az egészet, véleményem szerint a hivatásos sofőrök legalább fele megbukna egy rendes, szigorú vizsgán... Káosz ami itt ( is ) van...
  • tom235
    #139
    Akkor valószínű nem a pszihológus mondta ezt ki, de a lényeg ami a lényeg, hogy ezért bukott a PÁV-on mert képtelen sebességet váltani. Namost ha valóban képtelen volna, akkor másodszorra, miért engedték át? (amellett ugye, hogy hogy kaphatott volna B-re C-re jogsit) Ezért gondolom, hogy ez mindenképpen csak a lehúzásra megy ki.
  • Solt
    #138
    A történet ott sántít nem kicsit, hogy a pszichológus sok mindenről dönthet, de arra tuti nem hivatott, hogy azt eldöntse, hogy valaki tud váltani, avagy sem!

    A reflex, illetve a mentális állapot felmérése ugyanolyan fontos kérdés, mint az, hogy valaki mennyire jól vezet, és mennyire ismeri a KRESZ-t!

    Pszichológián pont azokat szűrik, akik hajlamosak az agresszivitásra, vagy éppenséggel szorult helyzetben bizonytalanok lehetnek... mint régebben itt említettem, egy rally navigátor haverom, aki kiválóan vezet, megbukott a PÁV-n, mert el idegeskedte... aki egy vizsgán ilyen stresszes állapotba kerül, hogy az a stressz miatt nem sikerül neki, akkor az az ember ne vezethessen mondjuk egy 70 fős autóbuszt... gondolom érted, hogy milyen okból...
  • tom235
    #137
    Most szerinted kamuzok? Ez így történt, pont ahogy leírtam. Faterom azóta is balesetmentesen vezet a BKV-nál. Attól még hogy valaki átmegy a PÁV-on az max annyit jelent, hogy a reflexei jók, illetve hogy a pszihológus kérdéseire jól tud válaszolni vagy épp hazudozni (ez nem vicc amúgy,kajak van ilyen hely, ahol pénzért felkészítenek PÁV-ra). De ez közel sem azt jelenti, hogy az illető figyelmes, betartja a kreszt, márpedig ez a balesetek oka és nem az, hogy teszem azt valakinek a sárga szín szimpatikusabb a kéknél.
  • Solt
    #136
    Sántít a sztori... nem kicsit, nagyon...

    Maradjunk annyiban, hogy a mostani szigorított PÁV egyáltalán nem hülyeség... szűrni kell a gépkocsivezetőket... ez egy szakma, ráadásul emberek élete múlik a gépkocsivezető szellemi, lelki, és tudásbéli felkészültségén, szintjén...

    Nem bántásból mondom, de a teherautó sofőrök 70% alkalmatlan lenne mondjuk gépkocsivezetőnek... de a mostani BKV-s sofőrök 70% is megbukna egy új PÁV vizsgán...
  • tom235
    #135
    A pszihológiai részéről egy kis történet: 5 évvel ezelőtt a faterom elment a BKV hoz buszvezetői képzésre. PAV 2 is volt ugye, elsőre meghúzták és miért? Mert a kedves pszihológus hölgy szerint (aki mellesleg egy kispolski-val sem tudna balesetmentesen közlekedni, de azért ítélkezik mások felett) képtelen lett volna arra, hogy sebességet váltson . Fatetomról tudni kell, hogy 30 éves vezetői tapasztalattal rendelkezik C kategóriában (automataváltos teherautót én mondjuk még nem láttam). A legnagyobb poén az egészben, hogy a BKV-nál viszont az össszes busz automataváltós. Másodjára viszont átment, úgy néz ki sikerült megtanulnia sebességet váltani :)
  • DIESEL DOG #134
    A pszichológia része az szerintem jó ha van. A többi meg hát, igaz nem sok köze van a gépjármű irányításhoz, de az se rossz...
    Összességében szólva szerintem annyira nem hülyeség, de jó volna ha nem volna...
  • tom235
    #133
    Szerintem meg úgy ahogy van be kéne szűntetni ezt az egész PAV-ot a picsába. Fölösleges pénzszedés csak ezis. Ez nem bizonyít semmit.
  • DIESEL DOG #132
    Így van ahogy mondod. Csak azt már megszüntették, de szerintem újra be kellene vezetni nagy motorra is a PAV-ot...

    #130: Streeter, én úgy gondolom hogy majd mindent szép sorban... :)
    Bár lehet hogy előbb megcsináéom, ezen még gondolkodom.
    De előtte feltétlenül el kell menni EÜ 2-es vizsgálatra,
    ugyanis a PAV feltétele az...
  • Seten
    #131

    Valamikor még volt PÁV IV is. Motor-jogsihoz.

  • streeter
    #130
    Nekem nincs még meg a C jövőhéten megyek forgalomba vezetni, de a páv vizsgám már megvan :D Szal mind1. 1 napot rá kell szánni és megvan.
  • DIESEL DOG #129
    Na elkezdtem a "C" kategóriás tanfolyamot is, túl vagyok az első KRESZ órákon is, és eddig nagyon tetszik! :)

    PAV ügyben meg úgy döntöttem hogy majd akkor csinálom meg ha már kezemben van a "C" kategóriás jogsi. Nagy valószínűséggel 2-esre megyek majd...
  • DIESEL DOG #128
    *szakmában*
  • DIESEL DOG #127
    Ismerős az hála az égnek van, és nem is kevés. Olyanok akik már több éve kamionoznak, illetve csak sima felépítményes TGK-val dolgoznak. Végülis az állás keresés ebben a szkamában csak kb. 3-4 hónap múlva esedákes, de addig is nyitva tartom a szememet.

    Köszi a tanácsot! :)
  • TheRock18
    #126
    ismerős által könnyen
    apám 30 év tapasztalattal sem talál munkát...
    és kétlem,hogy ismerős nélkül egy friss jogsist fognak alkalmazni...de azért nézegesd a hírdetésket
  • DIESEL DOG #125
    Nem értem mi a bajod...

    Csak azt szeretném megtudni hogy friss "C" kategóriás vezetői engedéllyel milyen módon lehet elhelyezkedni bejelentett munkahelyen...
  • Promi #124
    SZERINTEM ALUDJAL.
  • DIESEL DOG #123
    Szerintetek mennyire telített most a piac tehergépjármű sofőrök terén?
  • DIESEL DOG #122
    Így már tényleg nehéz lenne...
  • TheRock18
    #121
    pöttyös,számos szar buktatott le..de sajna az akkori orvosomat nem lehetett lekenyerezni,hogy ne írja be:S mostanit le lehetne,de már nem írhatja át a kartonomat :S
  • DIESEL DOG #120
    Az ember nem feltétlenül veszi észre az efféle problémákat. Az ilyen általában mindig az orvosi vizsgálaton derül ki...
  • TheRock18
    #119
    nekem mondod?! :S
    apám elég csalódott volt,mikor megtudta,hogy nem lehet csak "átlag" jogsim...nálunk minden férfinek nagyobb kategóriák vannak...:) kivéve engem,meg uncsimat,mert mi színtévesztők vagyunk :( bár én nem vettem észre ezt...
  • DIESEL DOG #118
    Kár... :S
    Egyik ismerősöm is színtévesztő, neki is csak B kategória van. C-re már nem mehet... :C
  • TheRock18
    #117
    tesóm szerint is függ sok mindentől ez a netes teszt!
    net gyorsaság
    adatátvitel
    egér sebesség
    tehát csalóka
    am meg leszarom,még mindig benne vok a legnagyobb átlagba
    és azt se felejtsük el,hogy nekem nem kell PÁV,mert hivatásosom se lehet a színtévesztés miatt :( pedig már a C-t leraktam volna :(
  • DIESEL DOG #116
    Én sokszor szoktam egymás után tesztelni magam. Így tapasztalat alapján fáradtan valóban megnő a reakcióidő. Viszont ha kipihent vagyok, és fitt akkor tudok nagyon jó eredményeket produkálni...
  • TheRock18
    #115
    újraszámlálást követelek :D
  • DIESEL DOG #114
    Benne van a pakliban hogy csalhat... bár ezt ki tudja... :S