62
  • chuky123
    #62
    Egyértelmü a percdíjjaikat féltik. Ilyen pl a push to talk szolgáltatás. Az is alapból le van tiltva. Legalábbis a vodánál de gondolom a többi szolgáltatónál is le van tilva. Nem szeretik ha "ingyen" beszélnek az ö hálózatukon.
  • who am I 7
    #61
    meg az ilyen antiszemitázó szellemi toprongyok is mint te
  • ocsieu
    #60
    A jelenlegi (es a jovoben kialakulo) helyzetet a mobilgyartok es mobilszolgaltatok csakis maguknak koszonhetik. Ha atalanydijert lehetne esszeru keretek kozott korlatlanul smsezni, mmsezni, hanghivasokat es videohivasokat inditani, fogadni, akar kulfoldon is realis aron, skypenak sok esetben eselye sem lenne... De amig havi 5-6000bol mms, sms helyett van korlatlan, NEMZETKOZI mail, meg IM chat, nemsokara hanghivas is menni fog mobilinteneten, meg az iPhone-on is (win mobilerol, symbianrol, androidrol nem is beszelve), megis mire szamitottak??? Mobilelofizetes eseten maganelofizetokent meg koltsegkontrollra, prepaideseknek egyes szolgaltatoknal meg online reszletes hivasreszletezore sincs lehetoseg sajnos. Halozaton belul is durva arak vannak sms, mms, hang es videohivas eseten is, idoszaktol fuggoen. Es egy mobilszambol mar nem derul ki a hivott fel szolgaltatoja, igy a percdij sem... Nokianak reges regen volt jopar remek otlete, ami gondolom a mobilszolgaltatok miatt nem terjedt el... Koltsegkontroll, aktiv telefonkonyv, stbstbstb Ha a mobilszolgaltatoknak egy kis eszuk lett volna, rajohettek volna, hogy a mobiltelefonia hasznalhatosagat, funkciojat az IM-ekhez (skype, msn...) hasonlova kell tenni!!! Sulyos penzek es egyertelmu tapasztalatok, visszajelzesek alapjan meg mindig NEM jottek erre ra! Mar varom a mobilszolgaltatok asvahoz es tarsaihoz hasonlo, aljas, korrupt, tolvaj jogvedo banda megjeleneset... Az sajnos hab a tortan, hogy a Skype p2pszeruen muxik... :(
  • kukacos
    #59
    Valóban ez a jövő. Még csak nem is igazán ISP-k lesznek, csak a last mile drótot helyettesítik. Alighanem vége az extraprofitok korszakának.

    Én a már most fennálló anomáliákon röhögök. Ma telepítettem a skype lite kliens-t egy mobilra, java-s alkalmazás, ami semmi mást nem csinál, mint hogy letölti az online státuszokat, elküld üzeneteket akár http-n egy központi szerverre, ha pedig tárcsázol róla, felhív egy skype által üzemeltetett számot helyi hívás díjáért, ahonnan a skype hálózatára kapcsolódsz. Magyarán GPRS meg alap voice elég hozzá. Namost a vicc az, hogy a szóban forgó cég (virgin mobile) 30p-ért naponta hagyja, hogy 25 megáig korlátlanul webezz és így skype-on chatelj (mondjuk 10 millió karakter?), míg három SMS (480 karakter) ugyanennyibe kerül.

    A skype üzenetküldése fajlagosan húszezerszer olcsóbb. Abszurd.
  • Azorut
    #58
    Egyébként eddig abszolút semmi bajom nem volt a t-online-nal. Igaz legelőször 512kbps netet kötöttek be hozzánk az egy megabites helyett, de amikor ezt észrevettem pár napon belül minden fennakadás nélkül javították.

    Mobilinternet először vodás volt, aztán T, mert a voda...najó ez hosszú, lényeg az, hogy a témobilinternettel eddig nincs gond.

  • Azorut
    #57
    Utánajártam, a saját itthoni adatforgalmamat elemeztem. Az eredmény szerint a VoIP valóban lényeges mennyiségű adatforgalmat használ.

    EZ NEM MINDEN!!
    A kutatásomból kiderül, hogy a legjelentősebb adatforgalmat a webböngészők generálják, méghozzá nagyjából 80%ot!!!!

    Javaslom a T-Onlinenak, hogy a jövőben, a hálózat túlterhelése ellen, illetve a szolgáltatás minőségének érdekében szüntessék be a webböngészők támogatását.

    SŐT!!
    A TCP/IP/UDP/HTTP/FTP protokollok teljes blokkolásával 99,99%-ban lehet csökkenteni a terhelést.
  • sirpalee
    #56
    Arra nem gondol senki sem, hogy jelenleg az iphone-on skype hívások nem mennek 3g-vel. Csak akkor engedi, ha wlan-ra vagyok csatlakozva.
  • roliika
    #55
    Pedig de. DRM úgy működött vala, hogy letöltötted a belegányolt mp3-at amit jódrágán megvettél...voltbenne pár sor paraméter ai leírta hogy mennyi időn át hallgathatod, aztán kalács. Pár éve... vagy talán 1 itt ismertettem a pontosabb részleteket, és hogy melyik paraméter mit jelent. Aztán bevezették azt a drm védelmet, hogy az egész zene egy kódoláson megy át és csak DRM képes szoftverrel volt lejátszható...viszont pár hétre rá megjelentek a dekódoló szoftverek. Aztán az ujabb generáció már egy filet hozott létre, amiben volt a licensz adatokra vonatkozó utasítás sor...ezt a picit file-t kell csak módosítani ahoz hogy bármikor bármilyen eszközön lejátszható legyen a cucc..ezt viszont ha jól emlékszem 4 nap alatt törték fel viszont a fejlesztés több mint 1 évet és brutál pénzeket vett igénybe.

    Az a helyzet, hogy ami szoftveresen kódolt, az dekódolható is. Dezdenek viszont rájönni hogy "tiszta" mp3-akat érdemesebb árulni mert hátha megis veszik, sajnos az Apple még nem tart itt...ja Apple és iphone/pod/akárm létezik egy progi amit csak rákell tolni és nem kell szarakodni az itunes kódolással...jó guglizást annak akit érdekel. Komolyan..szal adnák nekem azt a pénzt amit szoftos védelmekre költenek..amit az ember a netre rak, az el fog terjedni, tökmind1 hogy van védve jólenne észrevenniük.
  • Pepemix
    #54
    a mobil szolgaltatok csak szokjanak hozza hogy lassan ISP-kke degeneralodnak...
    aki elobb kapcsol az nyer. kovetendo pelda: angol THREE
  • Adamul
    #53
    nem tudom, én nem írtam alá hűségidőt, a telómat használtam modemként a laptophoz, és a voda ügyfélszolgálata adta azt a címet amit be kellett írnom... Ilyenről egy szót sem szólt. Ez esetben a tájékoztatásuk volt pocsék... Ellenben az sem utolsó, h a pannonnal ellentétben, h ha nincs 3G akkor nincs edge se a vodánál, csak gprs! Azért ez nemmind1 sztem..
  • Alvarez999
    #52
    AP-nek a standardnet.vodafone.hu -t kell beállítani és máris megszűnik a képek tömörítése. Ez egyébként világosan le van írva a szolgáltatás ismertetésénél, szóval panaszkods helyett olvasnod vagy érdeklődnöd kellett volna.

    3/4 évig használtam, alapból ki volt nálam kapcsolva a tömörítés és soha semmi gondom nem volt vele.
  • gettoharcos2
    #51
    A másik dolog amiért tiltani akarják, mert azt hiszik hogy nincs más módja a titkosított beszélgetésnek és így "hátha majd a terroristákat jól elfogják" címszó alatt bárkit bármikor le tudnak hallgatni...
  • InfectedMann
    #50
    Látom a forrás cikk címét ami be is van linkelve sokan nem olvasták el:
    "T-Mobile blocks Skype for German iPhones"

    Amúgy nem tudom, hogy hova akarja blokkolni a T-Mobile a iPhone -os Skype -ot mert alapból le van tiltva a progiban (vagy a telóban?), hogy 2G/3G hálózatból lehessen VoIP hívást kezdeményezni (Magyarul csak WLAN -on műxik a VoIP). Látom kurvára utána néztek :)

    http://mobilarena.hu/hir/skype_iphone-ra_korlatozasokkal.html
  • Adamul
    #49
    mp3 biztos nem, hiszen abba tudtommal nem lehet védelmet elhelyezni (nem véletlen ilyen népszerű )
  • Adamul
    #48
    Nekem a voda net nem vált be. Az oké h a lefedettséggel bp-en nincs gond ( az lenne vicces ha lenne, amerre én mászkálok is itt) viszont ami a brutális, hogy tömörít. Méghozzá olyan mértékben h elborzadtam egy vodanettel megtekintett kép láttán... A pannonnál ilyet nem tapasztaltam, a tré-től meg elvből nem veszek semmit, ergo csak megerősített ebben, h mi mást lehetne tőlük elvárni :)
  • roliika
    #47
    Ugyanúgy bukta lesz ahogy a DRM rendszer. Az első DRM verziókat is "nehéz volt kicselezni"...az MP3 végére és elejére 2-2 sor szöveget elhelyezett különböző állítható paraméterekkel...azt hiszem 2, vagy 3 nap volt mire a "törésre" rájöttek, rá 1 hétre meg már volt letölthető crack program hozzá...egyébként eszetlen pénzeket költenek el ezekre a dolgokra teljesen fölöslegesen.
  • roliika
    #46
    Viszont a blokkolásra...vagyis a kísérletére egy halom pénzt elbasznak. Én nem arra gondoltam, hogy az adatforgalmat blokkolják, hanem valahogy nem fogod tudni telepíteni a progit. Dehh..1-2 héten belül lesz rá törés az is biztos.
  • flexike
    #45
    Megkérdőjelezhető az indok és a kivitelezhetőség is :D
    1. A skype tömörített adatforgalma annyira minimális, hogy egy szimpla web oldal letöltéssel vetekedik kb. Ezen az alapon minden adatforgalmat blokkoljanak akkor.
    2. Rendszergazdák igazolhatják, hogy nem egyszerű a dinamikus port kiosztású skype blokkolása anélkül, hogy más program ne szenvedje kárát. Magától tud proxy-t is és ha mégse lenne, elég sok ingyen proxy létezik. Magyarul nem igazán kivitelezhető.

  • tls68
    #44
    Tré-offline.

    Na ez az a cég akinek az üzletkötőit keresetlen szavakkal szoktam elküldeni a .... Még hogy óvni a hálózatot. Van egy 20G vonaluk, meg egy 20G backup ( ami nincs használva semmire ). Nos ezen akarnak majd 50MB neteket adni, amikor az ADSL-ük is egy fos :) Igaz le lesz korlátozva! A TRÉ lapjait, és sebességmérőjét lehet csak elérni róla, és az előfizetőknek arra hivatkoznak :) Nehogy 'má NET-ként használd :)
  • chase
    #43
    Erről a címről egyből beugrott a Gyuri bácsi blokkolná videó :)
  • Zombee
    #42
    T-rágya.
    Eszembe jutott, mikor az előd, az Axalero megszüntette az egész éjszakás 150Ft-os kedvezményt a hagyományos analóg modemes internetre. A következő havi számla mellé küldtek egy kis tasak Nescafé, meg mellé egy "humoros" kártyát, arra célozva, hogy ez azért van, hogy bírja az előfizető az éjszakázást. Mert ugyebár éjfél előtt kurva drága lett az internet. Ez a baj, hogy igazából nincs komoly vetélytárs, a UPC is csak ott hódít, ahol a T-rágya nincs jelen. ADSL-nél sem tudja a többi olcsóbban adni, mert ők csak bérlik a hálózatot.
    Viszont azt mondja meg nekem valaki, miért van az, hogy az ADSL teelfonvonal nélkül majdnem annyiba kerül, mintha lenne egy alap telefonvonalam, és mellé a net. Sőt, ha a féláras buta csomagot választom a telefonnál, és mellé az internet, akkor szerintem az a csúnya helyzet áll elő, hogy olcsóbb is lehet egy kevéssel, mint a szóló ADSL... rohadék tetű szarházi kompánia. Egyedül a mobil üzletág az, ahol ténylegesen van érdemben is vetélytárs, meg talán a televízió, mivel ott számottevően csak most jelentek meg.
  • HENCIG
    #41
    Na kérem! Lassan rájövünk, hogy mennyit is ér a T cég!
    Mindig is egy ocsmányság volt, de VANNAK AKIK NEM KÉPESEK BELÁTNI...
    Egyébként a Skype szerintem jó azonnali üzenetküldő, hang és videó továbbító cucc, de telefonnak?!
    No meg ahogy néztem az árakat....
    Maradok a Neophone-nál!
    6hó/1000 ft szerintem jó :)
    LOL:DDDDD
  • hottold
    #40
    nem . hanem ez a tipikus ZSIDÓSÁG !
  • galocza
    #39
    ez azért szép, mert most vettem rá atyámat, hogy fizessen elő 2 évre mobil internetre (stickes, telefonelőfizetéstől független),az egyik fő felhasználási terület - eltaláltátok - skype.
    ha ezt komolyan gondolják, akkor utána kell néznem, lehet e szerződést bontani, ill. egyáltalán nem csak a telelőfizetéshez kapcsolt mobilinternetre vonatkozik-e...
  • osho
    #38
    nnneeeeeeeeeee................
  • rotaboy
    #37
    Hát itt németbe majdnem minden buzi ezt a "T" köcsögséget használja, pedig kibaszott szar és drága az összes rózsaszín szolgáltatás, ezek a barmok meg boldogan fizetnek érte. Szerintem meg, meg is érdemlik, amit kapnak. 3Mbit-es net 60€ telefonnal. Kapják be ha ezt kifizetik.
    Tőlem meg sajnálják a 15€ óránként ha meg kel buherálni a gépüket. De közbe bevallják, hogy azért nem német szerelőt hívnak, mert az jóval drágább, és még ráadásul szarik is a fejükre nagy ívbe.
    Ezek a buzik mindenért fizetnek örömmel, ami máshol ingyenes, azért ezek a barmok fizetnek, lol.
  • kukacos
    #36
    Elvileg akkor lehetne valami a túlterheléses kifogásban, ha a 3G-s hálózatuk alul van méretezve ahhoz, hogy a beszédre használt telefonok egyszerre 10k-val töltsenek. A "normál" telefonbeszéd egy külön rendszert használ, de az is megeszik úgy 3-6kb/sec-et. A vicces az, hogy közben ugyanezek a cégek meg ezerrel nyomják az egyre nagyobb sávszélt igénylő contentet minden telefonra, az iPhone-on néhány országban ha jól emlékszem tévét lehet nézni, satöbbi. Kíváncsi vagyok, mikor érzik majd úgy a marketingesek, hogy már a legutolsó ügyfélnek is feltűnt, hogy valami nem stimmel :)

    Én Angliában a three-t használom, ők kifejezetten támogatják a Skype-ot. Eredetileg ők is nagyon óvatosak voltak, átalakított kliensük van, ami egy belsős telefonszámot tárcsáz, és az tárcsáz tovább, szóval nagyon alaposan kontrollálják, mi mehet ki. Kezdetben csak más Skype klienst engedtek hívni, most már lehet tárcsázni is vele, szóval Skype díjakért tudom hívni mobilról Magyarországot :) Eredetileg egy feltöltéssel (min. 10 font) egy hónapra adtak jogot a használatra, most már három hónapra adnak, szóval úgy tűnik, kezdenek egyre kevésbé tartani tőle. Egyébként is nagyon korrekt cég, olcsó, korlátlan internet, és partner three-szolgáltatókkal tökéletesen ugyanazon az áron tudod használni a telefonod összes szolgáltatását több európai országban. Van egy gyanúm, hogy ezért nem akaródzik az O2-nek (az iPhone itteni terjesztőjének) ugyanezt a Skype-tiltást meglépni, mint a T-Mobile: van konkurrencia, aki jobb. A T-Mobile-t is ez tenné helyre, más cég konkurrenciája, aki jobbat, többet nyújt.
  • DjDano
    #35
    #33,#34: Az antiszemiták meg kössenek egy jó nagy betontömböt a lábukra és ugorjanak a Dunába!
  • szacsi
    #34
    pannonnal csak a korlatlan csomagban van korlatozva a p2p, de ott sem az adatforgalom mennyisege, hanem a maximalis sebesseg.
  • Tetsuo
    #33
    Na ez a tipikus zsido attitud.
  • hottold
    #32
    [nagy]Hát akkor most erre igen ráb*sztak, mert én itt és most fogok nekik több milliárd EURÓ kárt okozni a követező hozzászólásommal:

    a kulcsszó a fring és ezen belül is a fring proxy... letöltöd a telódra a fringet és minden , és bekapcsolod az Optionsben a Fring Web Proxy opciót , ezután minden hívás a fring proxyján keresztül fog menni, full ingyen, ful ingyenes program, a zs*dó T-Mobile meg sz*pjon sokat !
  • xen
    #31
    Lefedettség miatt még véletlen se vegyél T-fost. Hihetetlen mekkora szar. Notebookomhoz céges web'n'walk van, a telefonomba Vodka sim. 10-ből 9-szer a vodafone jele az erősebb és ha esetleg valami különleges esemény folytán minkettőn egyenlő a jel akkor ia a vodka a gyorsabb.
    De nézzük csak az adatokat:
    2x annyi T-mobilos 3G előfizető harmadannyi adatforgalmat csinál mint a Vodkások.
  • Gerygrey
    #30
    még csak azt sem foghatják rá, hogy majd te biiiiztos illegális tartalmakat fogsz letölteni vele!

    Dehogynem. Hiszen Skype-on keresztül elénekelheted a kedvenc nótádat a barátodnak, aki így jogszerűtlenül tudja meghallgatni.

    Egyébként kurva egyszerű a megoldás: Vodafonos HTC. Senki sem kötelez senkit ájfón vásárlásra és T-online szerződéskötésre :)
  • krk
    #29
    Egy hónap kb 44000 perc.
    Számold ki ugyanezt T-Mobile-os percdíjjal.
  • krk
    #28
    Biztos, hogy nem az adatforgalom miatt akarják, hanem mert ingyenes.
    A Skype kicsi adatforgalma mellett órákig beszélgethetsz, szinte ingyen.
    A T-Mobile meg azt akarja, hogy inkább az ő hálózatukon beszélgess komoly percdíjért. ez itt a lényeg
  • Tobacco
    #27
    korlátlan internet:):) ha ha... már mindenki korlátoz a nagy korlátlanságban, nesze neked demokrácia és szolásszabadság.Majd más szolgáltatonál lesz használva a skype, bár még nem tudom meiknél, mert a pannon a p2p korlátoza és a skype p2p alkalmazás.
  • kukacS3K
    #26
    ez legális? mert akkor az aurámban betiltom a beszédet tehát aki 10 méteres közelbe jön az nem beszélhet
  • bigjoe
    #25
    Hát, ha itthon megteszik akkor szolgáltató váltás..
    És dugják fel a seggükbe az apró betűket..
    Huje köcsögök.

  • Sir Quno Jedi
    #24
    El kéne küldeni ezekhez Dr. House-t! Ő közölné velük a tényállást: MAGA HAZUDIK!
  • hottold
    #23
    egy átlagos netező 1-2 óra többet tölt le, mint amennyit a Skype-pal egész hónapban képes lennél - folyamatos beszélgetés mellett (!) - letölteni.