62
  • Hellion
    #22
    Még eljöhet, hogy csak az origót meg az indexet lehet nézni, kérdés akkor ki fog fizetni havonta több ezer forintot az internetért.
  • archelf
    #21
    Kis fej-(na jó calc)-számolás után kijött, hogy folyamatos használat és folyamatos beszéd mellett (6kB/s) egy hónap (max 31 nap) alatt 262 MB-ot eszik meg a skype. Szóval a skypolás simán belefére egy igen karcsú 500 MB-os csomagba is (de asszem amúgy 1 GB a legkisebb) emailezéssel együtt. Ez az amit nem nagyon szeretnének látni a hálózatukon. (ja és a 6kB/s-et már a sima GPRS is kiszolgálja)

    AE
  • kicsizoz
    #20
    Ezt fejtsd már ki bővebben, tehát, ha Németországban korlátozzák, de Ausztriában nem, akkor "azonnal" átváltasz vodára...?

    Ennél azért lehetnél önállóbb is, mondjuk válts akkor, ha kedved van, de ilyen hülye feltételekhez kötni azért szerintem túlzás, meg nehéz követni is... :)
  • hottold
    #19
    így van. a 3g-re is elő kell fizetni , ahhoz, hogy a telődon legyen net és Skype... érjék be ennyivel oszt csókolom.
  • Rexhawk
    #18
    1. Ez jelenleg, csak a németországi T-mobilra vonatkozik
    2. A normál telókon is lehet Konferenciahívást kezdeményezni ugy tudom
    3. A Skypeon is keresnek valamennyit, mert a mobilnetet sem csak ugy osztogatják
  • hottold
    #17
    "ha zavarja őket az a 10 kilobájt másodpercenként és felhasználónként"

    amikor mások több száz kilobájtot töltenek le másodpercenként az idióta, , kancsó HD DVD sorozataik formájában.
  • Darth Sith
    #16
    "A T-Mobile ugyanis, amely számos európai országban az iPhone termékek exkluzív forgalmazója, jelezte: hálózatában blokkolja majd a Skype-beszélgetéseket. "A hálózati teljesítményünk megóvása elsődleges szempont a számunkra""
    A skype egyik nagy újítása volt, hogy olyan algoritmust használ, amely titkosított és alig eszik valamit a sávból. Milyen gyenge kifogás ez, h lefoglja a sávot? inkább attól tartanak, hogy ingyen fog mindenki telefonálni és elég lesz 3G-re előfizetni..
  • hottold
    #15
    Ja és ha a már meglévő előfizetésemen blokkolják le a Skype-ot figyelmeztetés nélkül akkor pedig olyan pert varrok a nyakukba hogy arról zöldülnek...
  • hottold
    #14
    Amúgy egy jó kliens programmal és egy proxyval kikerülhető a korlátozás, de akkor is menjenek a p*csába , ha zavarja őket az a 10 kilobájt másodpercenként és felhasználónként, amit a Skype belepörget az adatforgalmukba !!
  • hottold
    #13
    Tré-mobil
  • hottold
    #12
    ha ez igaz, akkor
    azonnal átváltok Vodafone-ra

  • Epikurosz
    #11
    Vodafonos vagyok, és gondolkodtam, hogy mobilnetet a T-Mobiltól fogok eztán venni, mert nagyobb a lefedettség. De most akkor erről szó sem lehet.
  • Tinman #10
    Akinek ifosa van az eleve ferde, aki ráadásul még t-ököm grouphoz is tartozik az már törzstag a Kék Osztrigában
  • FlyingV
    #9
    ha itthon blokkolja a T-Mobile a Skype-ot, vagy nem lesz tethering (a lehetőség adott az iPhone 3.0-ban ugye, csak a szolgáltató engedélyezésén múlik, hogy adott helyen lesz-e), most tudok kapásból 20 embert mondani (közöttük szerepelek én is), akik azonnal felmondják a szerződést ezzel az egész szarral kapcsolatban.. megyek akkor pannonhoz vagy a faszom se tudja. a németeket meg amúgy sem szeretem :)
  • kicsizoz
    #8
    Jó látni, hogy mennyire szíveteken viselitek a németországi előfizetők sorsát... :)
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Kíváncsi vagyok a terminal szerviz kapcsolatokat mikor fogják tiltani, mert akkor végkép nem lehet majd melózni ezeken a szarokon.
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Eztán hogy fog az ember a kollegáival meló közben beszélni konfban, avagy videókonfereciákat tartani, avagy bármit, ami a civilizált világban szokás!? Ezzel pont a 3G lényegét ölik meg, mert emailezgetéshez nem kell 3G.

    Ez szvsz. kimerít a szélhámosság, félreveztés és csalás fogalmát, de a legaljáig! Nesze neked 4G! Azon majd már irc chat-elni sem lehet, mert védeniük kell a sávszélt?!?!?
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Ha megtehetik, hogy önkényesen blokkolnak tartalmakat és szolgáltatásokat, akkor idővel blokkolhatják a jutyúbot, vagy ami éppen jólesik nekik (akár a google-t is). Kérdem én hova vezet ez és vajon milyen alapon van joguk BÁRMIT korlátozni?!?! Ez nem a torrent, még csak azt sem foghatják rá, hogy majd te biiiiztos illegális tartalmakat fogsz letölteni vele!

    Ha megváltoztatja a szolgáltatást, akkor díjmentesen biztosítania kell annak femondását is, mindenféle hűségdíj, meg hasonló ószemét uzsorás húzás nélkül!
  • roliika
    #4
    Kamu. A beszéd alapú számlázott forgalom is épp olyan adat alapú, mint az IP telefonálás.
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Jah, csak ha én veszek 3G-s mobilnetet a laptopomhoz, vagy PC-mhez és azon nem fog menni a skype, mert a trémobil faszkodik, akkor bizony nem fogom véka alá rejteni az eddig sem túl rózsás véleményemet velük kapcsolatban. Nem mindenki telefonban használja ám azt a szaros sim karit! Jóhogynem majd ADSL-en is blokkolják a skype-ot, hogy használd helyette a vezetékes telódat! A jó k. anyjukat már!

    Tanúlság: SOHA, SEMMIT SEM SZABAD VENNI TŐLÜK! (még egy szaros telós bőrtokot sem)
  • archelf
    #2
    Miylen szar szöveg... Amúgy csak bepróbálkoznak, és értékelik a visszajelzéseket. Ha nem lesz túl nagy az ellenkezés a fórumokon, be is fogják vezetni.

    AE
  • Alvarez999
    #1
    Á dehogy, senki ne gondoljon ám arra, hogy a számhívásos beszédforgalom bevételeit akarja megőrizni a Trémóbájl. A céget csupán és kizárólag az előfizetőinek nyújtott szolgáltatás színvonalának megőrzése érdekli.

    Sebaj, ezzel még több ember fogja feltör(et)ni az ájfónját és átmenni más szolgáltatóhoz. Bár a havi díjakat így elbukják sajnos.