63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • SnyperD
    #13877
    Google sketchup, nem profi inkább hobbi cucc de csak ehhez értek a cad alapúakhoz nem értek, pedig jó lenne :/
  • zsoltim412198
    #13876
    heló milyen programmal csinálod a buszt? Amúgy nagyon jó lesz
  • kuhnzsolt
    #13875
    Állítsd át a dátumot 2012-re.1-es busz csak hétvégén jár!
  • vikimaki1
    #13874
    Mi lehet a baj vagy mindenkinél így van??
  • vikimaki1
    #13873
    Sziasztok lenne egy olyan problémám, hogy a Kertváros nevű pályán nincs a menetrendek között 900-as éjszakai nincs, de az 1-esnélés, 3A-nál van csak járatot nem tok még ott a menüben választani.
  • SnyperD
    #13872
    Hali elkezdtem lekerekíteni a buszt :)


  • Ikarusfan
    #13871
    Oké, köszönöm a válaszokat!
  • interstart
    #13870
    Váltóáram nemigazán hajthatja meg a rendszert, mert stabil 24V egyenfeszültség esik a műszeren. Ahhoz, hogy a műszert ne tedd tönkre, sorba kell kapcsolni egy potmétert meg egy ellenállást. A potméterrel tudod változtatni a műszer mutatójának értékét min és max állás között, az ellenállás meg azért kell, hogy az áramkörben megakadályozd a túláramot. Remélem érthetően fogalmaztam, ha hibát találsz a feltevésemben nyugodtan javíts ki ;)

    Ui.: Szerintem a műszer hátoldalára a szükséges adatok fel vannak tüntetve és ha jobban utána akarsz nézni a dolognak, akkor guglizz a "Deprez műszer" kifejezésre
  • Zoliikp
    #13869
    Maga az óra 24 Voltos, de hogy ez egyenirányu-, vagy váltóáram, arra már nem emlékszem. Valami biztos kell az óra, és a trafó közé, mert ha ráteszed az áramot, azonnal kileng a mutató...
  • Ikarusfan
    #13868
    Az jó. És mennyi áram mozgatja a kicsikét? Mert tervbe van véve egy adapter építése, de ugye értelemszerűen nem akarom kinyírni az órát.
  • Zoliikp
    #13867
    OFF: Ha emlékeim nem csalnak, akkor a kilométer óra elektromos, röpsúlyos tengellyel, ami az áramerősséget alakítja át km/ó-ra.
    A fordulatszám mérőn kívül mindegyik ilyen...
  • cSuwwi
    #13866
    Nice :D Nem tudtam sry.
    Faszbukon láttam egy ismerős megosztotta, a feltöltö meg egy lengyel ikarus fan group, és tele volt lengyel kommentekkel, ebből gondoltam.



    Az a papercraft villamos baloldalt se rossz :)
  • ccv520
    #13865
    OFF: Ok, köszi. Én úgy gondolom ezt a gombos dolgot, hogy kell egy olyan billentyűzet, amiben még mikrokapcsolók vannak, nem a mostani 2 műanyaglapos cucc. Szétszedni, a mikrokapcsoló záró érintkezőit rá kell kötni a műszerfal megfelelő kapcsolójának záró érintkezőire. Az ajtónyitók/zárók világítását meg lehet oldani relékkel, az az omsitól független. A STOP-ra lehet kötni egy időzítő áramkört, ami kb. 1 perc után kikapcsol. A fényszóró és lámpa visszakelző a kulcsos kapcsoló jó bekötésével megoldható. A mutatókra viszont nincs ötletem, ahhoz kellene valami plugin az omsihoz is...
  • Ikarusfan
    #13864
    OFF: A ceglédi buszbontóból szereztem, pontosabban apám szerezte. Onnan van a váltóm is. Egyébként óvatosan az olyan kifejezésekkel, mint hogy könnyű, mert hiába tanulok ilyesmi téren, perpillanat nekem még az egyszerű elektronikai áramkörök is macerásak, nem hogy az ilyenek. Beszéltem az ügyben az egyik tanárommal, ő azt mondta, hogy egy kicsit el kéne ezt tolni, amíg egyáltalán lesz vmi tapasztalatom. Az mellékes, hogy fogalmam sincs, működnek-e a kapcsolók, illetve a mérők, ráadásul ahhoz, hogy a géphez férjen, szét kéne barmolnom az asztalomat, hogy ne foglalja el az egészet a műszerfal...
  • ccv520
    #13863
    Az utolsó sor Ikarusfan-nak menne...
  • ccv520
    #13862
    Csak egy mikrokapcsolós billentyűzet kellene a gombokhoz, a visszajelzők közül az index megoldható, volt egy mod, ami a 3 állapotjelző LED-et villogtatja.

    Amúgy honnan szerezted? Nekem is jó lenne egy itthonra...
  • atty707
    #13861
    felraktad hozzá a javítást?
  • atty707
    #13860
    A szolgáltató most jelezte, hogy az omsi.hu szervere másik adatközpontba lesz áthelyezve a mai napon, így ma délután/este nem lesz elérhető. A Routeres által linkelt közvetlen linkeken az oldalak továbbra is elérhetők.
  • omsifan
    #13859
    Az nagy lenne. Sőt, még a visszajelzőket is bekötni. :)
  • gumikacsa
    #13858
    Pedig mekkora fícsör lenne ha a gombokra rákötnéd a megfelelő funkciót... Nem is lenne nagy ördöngősség, amennyiben a műszerfalon minden gomb mukod.
  • kuhnzsolt
    #13857
    1. vedd meg a játékot megéri ez a szimulátor az árát!
    2. Írány az Off/Spam/Warez Topik!
  • Ikarusfan
    #13856
    Ez egy kissé Warez, és ezt eléggé tiltja a vörös betűs rész (ergo a fórum), úgyhogy itt szerintem ne érdeklődj ezzel kapcsolatban a továbbiakban.
  • ekepista
    #13854
    sziasztok. az nl202 busznál kifagyott az omsi. nem tudjátok, hogy mért?
  • Ikarusfan
    #13853
    Kérdés 2: A f*szkönyv az FB szépiesített neve? Eddig így még sosem hallottam.
  • Ikarusfan
    #13852
    Az nagyon jó, ugyanis én nem vagyok lengyel srác... Ezt a képet még én raktam be ide decemberben, és ha ez az eredeti kép, akkor a magyar atw-s tárhelyemen van. Légy szíves oszd már meg velem a cikk linkjét, hogy mit írnak a szobámról és a nem működő műszerfalamról.
  • atila4
    #13851
    Akkor csak nálam van probléma.. Valamiért nem jön be.
  • Zoliikp
    #13850
    Köszi szépen a munkát, sajnos még nem tudtam beüzemelni...
    Egyenlőre keresem a hiba okát, de nem hajlandó "megszólalni"...
  • gumikacsa
    #13849
    Ez sem rossz, de egy ilyen jobban bejönne (csak nekem balosban kellenék...)

  • Routeres
    #13848
    Mi lenne??? Él és virul mindkettő...
    OMSI Hungary
    OMSI.hu
  • atila4
    #13847
    omsi.hu-val mi a helyzet?
  • Routeres
    #13846
    Terveink szerint nyárig be szeretnénk fejezni. Konkrétabbat nem szeretnék mondani, mert azt úgyse tudnánk tartani. :)
  • Haulin
    #13845
    Szép pályának néz ki. Talán ez az egyik legszebb(amennyit láttam belőle.) Kb. mikorra várható?
  • SnyperD
    #13844
    Senki nem tud egy rövid tutorialt ? :(
  • gabcsibkv
    #13843
    Sziasztok !
    A bemondásokat - Ansagen módosítottam illetve rendszereztem
    (Mozart-hanganyag):

    http://www.adrive.com/public/9tDas3.html

    Tartalma: modosítások leírás, Ansagen,Ansagen2 mappa
    Jó játékot Kívánok és köszönöm a segítséget
  • cSuwwi
    #13842
    a hof file nem a mapnál szokott lenni, a telepítők (zipek) úgy vannak összecsomagolva, hogy egyből az alap buszhoz teszik, ha van hof (/vehicles/MAN_SD200 és 202). Keresd meg itt, azt a fájlnevű hofot, ami a pálya neve, és másold be a buszodhoz.

    Ha az alap buszokkal játszol, de a map nem rakott be hofot, akkor nincs hozzá.
    Esetleg nézd bele a telepítő zipbe (ha az) hogy van-e benne hof.
  • Norbi779
    #13841
    OMSI -ba töltöttem le új mapokat, de a buszban nem tudom beállítani az IBIS-t. A mapból a .hof fájl kellene a buszhoz berakni? mert nekem .hof nincs
  • cSuwwi
    #13840
    faszkönyvön találtam, vmi lengyel gyerek barkácsolta
  • cSuwwi
    #13839
    Well :D
  • Routeres
    #13838
    OFF: Nem is busz szimulátornak készült. :) Az ArmA 2 egy taktikai FPS, viszont az, hogy találtam benne egy 260-ast, megért egy videót. :)
  • Ikarusfan
    #13837
    Egy kicsit irreális a gyorsulása meg a hangja, illetve én még életemben nem láttam orosz IKARUS feliratot S-Z-vel.