63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • rarma
    #14765
    Köszi a segítséget sikerült
    De viszont miért van az mikor beállok a buszal a megállóba, és csak az első ajtót nyitom ki és majdnem mindenki, vagy a második, vagy a harmadik ajtón száll fel , úgy hogy ki semm nyitom és átlépve az ajtón felszáll.
  • Geri556
    #14764
    Nem tudni, türelem, majd megtudod ha kijön :)
  • Zoliikp
    #14763
    Amelyik szabad gombra beállítod...
    Ha nem haragszol megérte, a következőket javaslom:
    -Num/ --> 1. ajtó
    -Num* --> 2. ajtó
    -Num- --> 3. ajtó (doorfront5)(a Solaris esetében)
    -Num0 --> park és ajtófék
  • Plett
    #14762
    De egyébként azok akik kaptak modellt, azok tartják vele a kapcsolatot? Tehát dolgozik a saját buszán?
  • rarma
    #14761
    A solaris busznál melyik gombbal lehet kinyitni és zárni a harmadik ajtót?
    És mi lehet a probléma olyankor, mikor betölti az egyik állomást és ugrál a busz, de viszont ha másik két helyen indítom el a buszt ott pedig nem ugrál, tökéletesen egyhelyben van.
  • Ghostfighter
    #14760
    Sziasztok!
    Nem tudjátok ez a busz mikorra készül el? http://www.youtube.com/watch?v=mZDqiwbhZ-o&feature=related
  • olimano2222
    #14759
    Vagy azt akarja hogy tökéletes legyen nem úgy mint a mostanában megjelent buszok :)
  • Geri556
    #14758
    Erre én is sokszor gondolok, hogy CCV-520 már kész, nemeza meg még nem :)
    Gondolom nemezának kevesebb a szabadideje.
  • omsifan
    #14757
    A készítők megcsinálják, hogy normálisan mozogjon, a solarisban csak olyan vbus szerűen mozog. Omsiba úgy fogják, hogy széthúzódjon kanyarodásnál, meg vissza. :) Vagyis remélem.
  • Deniske
    #14756
    Lol xd nemezát akartam írni, nemtudom miért ezt írtam.. úgylátszik túl fáradt vagyok :)
  • omsifan
    #14755
    Nemeza csinálja, nem Neutral. :) Amúgy nem tudni.
  • Deniske
    #14754
    Nem lehet tudni Neutral még mennyit tökörészik a buszával? :\ már nagyon várom az övét is, de legfőképpen CCV 260-át várom legjobban.. :|
  • ccv520
    #14753
    A render hibája, az eredetiben természetesen élesek. :)
  • Geri556
    #14752
    Uff...értem :S
    Amúgy marha szép az a műszerfal, csak a műszerek homályosak de nem szólok bele :D
  • ccv520
    #14751
    Én már kiadnám, de hát tudjátok mi a helyzet...
  • ccv520
    #14750
    Nem is a csuklóval van a probléma. Az utánfutó részbe ha bármilyen animált dolgot teszek, nem fog mozogni. (Pl. nem nyílik az ajtó... stb.) Ezért hagytam abba, ez így nem jó.
  • Geri556
    #14749
    Én is most gondolkodtam, hogy a készítők mit csinálnak a csuklón, ha a Solarisnál már meg lett oldva.
  • matesz19
    #14748
    Nagyon királyul néz ki, de volna egy kérdésem hogy a Solaris Urbino 18-asnak a csukló részét nem tudnád felhasználni ehhez a buszhoz?? Mert ott szépen megcsinálták és mikor kanyarodsz vele nem szakad szét mint az ezüstnyíl IK 280-asnál.
  • ekepista
    #14747
    sziassztok az omsi adon managert hogy kel használni
  • Plett
    #14746
    húú jól néz ki nagyon! :)

    Gondolom a solo verziót felesleges kérdezni, pedig már jó lenne csapatni vele. :)
  • ccv520
    #14745
    A következő projekt a csuklós MAN kiadása után: CCV-537 Ikarus 280.06.
    Elkezdtem most is, de a jelenlegi Omsi nem alkalmas erre, így megvárom.


  • Zoliikp
    #14744
    Ezzel figyelmesen kell bánni:
    -az első a hétfőtől péntekig, a második a hétvégi utas- és buszforgalmat "szimulálja".

    A készítő azt írja, hogy pálya mappájába kell másolni, átnevezni és felülírni vele a global.cfg-t.
    Tehát ha ki akarod próbálni, előbb biztonsági mentés a global cfg-ről, majd az általad is említett egyik fájlt ezen a néven átmásolod.
    Próbáltam érthetően leírni, remélem sikerült....
  • fjx235
    #14743
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem,hogy két spline-t össze lehet e úgy a kötni az editorban ,mint egy kereszteződést és egy spline-t?
  • bocskor3
    #14742
    Nem,és nem is adunk ki BÉTÁT hogy nehogy úgy járjunk mint a Mercivel.
  • rarma
    #14741
    A Projekt Szczenin 2.1 -ben van egy olyan mappa amit úgy hívnak hogy global optional, és benne van ez a két fájl, global_mon-fri.cfg és a global_sat-sun.cfg .
    Ezeket hova kell betennem a játékba.
  • atila4
    #14740
    És azt ki lehet próbálni? :)
  • kem001
    #14739
    Solaris-ban ha jól látom egyedül az utasok útvonala van "hülyén" megoldva?
  • bocskor3
    #14738
    Ja és persze a készülő Oroszlány-Tatabánya vonalunk GMI-vel
  • bocskor3
    #14737
    Még egy pár:
    Ringby
    Usedom
    Kispest pálya
    Miskolc 69
  • bocskor3
    #14736
    Langbach
    Bad Kinzau
    Projekt Szczenin
    Bowdenham
  • ikarus 280 BPI
    #14735
    Hello mindenki ! Tudtok nekem pár pályát ajánlani ? Amit visz a gépem rendesen az a Mestecho és ahhoz hasonlók, a Moges már akadozik ... Szóval pár tipp ? :D Olyanra gondolok ami nem unalmas paneltömbök egymásmellé dobálva hanem valami jó ,de nem túl gépgyilkos : ))
  • dantre
    #14734
    oké, azért köszönöm, kár érte....
  • Geri556
    #14733
    Üdv!
    Sajnos mivel "lopott" busz, letörölték mindenhonnan, de biztos tud valaki segíteni.
  • dantre
    #14732
    Sziasztok
    Tudna nekem adni valaki egy működő letöltési linket az "új Mercedeshez" ?
    Előre is köszike....
    Üdv
  • Geri556
    #14731
    Ok :)
    Jó volna, ha nem veszíteném el a scriptjeit, mert ez a kedvenc váltóm és nem lehet már letölteni ezt a verziót, vagy ha igen, akkor se tudom mégegyszer megcsinálni :S
  • bocskor3
    #14730
    OFF: én inkább a manuális és az általam készített félautómata váltókat szeretem.
  • bocskor3
    #14729
    Értem. Köszi nem kell átküldeni csak nagyon kiváncsi voltam. :D
  • Geri556
    #14728
    Még nyáron letöltöttem a ZF váltó mod 1.00-ás verzióját és abban indult így, csak átírkáltam valamit és sikerült :)
    Ha kell átküldöm az egész buszt a váltóval :)
    Amúgy nem kettesben indul, mert elindul és utána váltja a 2-őt, de nem is egyesben, mert nem jön elő a ZF-es hang (ami csak egyesben van ZF hídnál)
  • fjx235
    #14727
    "Bár nem volt könnyű,mivel nem kétirányú,hanem 4 irányú forgalom van az örsön,de sikerült megcsinálni a teljes forgalomvezérlést is :)
    Ezzel elhárult az akadály a pálya építése elől! Már csak hónapok kérdése és kész :D Figyelem nagyon pre-alpha verziót láttok a videóban! Nem kell listázni a hiányokat vagy hibákat! :D Gyakorlatilag 4 nap munkája van még csak benne :) Ebből egy teljes délután volt a lámpa bescriptelése!(mivel as leirás csak kétirányúra vonatkozik magamtól kellett rájönnöm hogy csináljak négyet belőle az .sco fájl átírásával)
    Egy szó mint száz: Mostmár bármekkora,akárhány irányú kereszteződést be tudok lámpázni.
    Szerk.: Ja és tudom,hogy hiányzik még a két kanyarodó lámpa valamint a villamosé! De az már semmi ;)"

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HZHccZhI61Y


    Ha van rá mód,le tudnád írni,hogy hogy mivel és,hogy csináltad,mert ez egyszerűbbnek tűnik mint minden kereszteződést lemodellezni!

  • bocskor3
    #14726
    Nekem a Solarisban az tetszik hogy azokon a kis monitorokon át mindent látok a hátsó ajtónál is nem kell nézetet váltogatom.
    @Geri-556 azt hogyan csináltad meg hogy kettesből induljon? ha beteszem 2-esbe akkor elindul 1-esből és 2-esnél nem vált tovább. Megmondanád légyszi hogy hogy oldottad meg?