63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • halaszfi
    #15333
    Mindkettőnél.
  • dgufoplast
    #15332
    Külső vagy belső résznél van ez a probléma ? amúgy a deep ex be meg bírod nézni hogy melyik részt honnan látod majd pl:külső és belsőre meg azoknál úgy van meg csinálva hogy a külsőt kívülről látod a belsőt meg belülről
  • halaszfi
    #15331
    Amikor bent van a játékban.De ha forgatom a fejem visszajön és aztán megint eltünik.
  • dgufoplast
    #15330
    Hogy érted ? úgy hogy benne van a játékba és úgy tűnik el vagy konvertálod és amikor be rakod akkor tűnik el ?
  • halaszfi
    #15329
    Az mitől lehet hogy a busz néha eltünik?(Nem textúra hiba.)
  • atty707
    #15328
  • Robi546
    #15327
    Na hát ez a 6 méteres kerítések... csak olyan is :D nem is a kinézettel van baj hanem hogy túl kicsi, 6 méteres... Nagyobbat vagy más kerítéseket nem tud nekem adni hogy honnan tölthetnék le ? Előre is köszi.
  • Robi546
    #15326
    Meg van köszi! :) Viszont csak simán a Street Sideban volt majd Fence. :) De köszi.
  • olimano2222
    #15325
    Addon simple stretben -> streets Side ->fance
  • olimano2222
    #15324
    hát a gépet az eszi inkább hogyha sok a objektum az az sok fa ház esetleg tömblakás kerítés és minden apróság

    Kerítéseket az addon simple stretben találsz a fance menüpont alat

    remélem tudtam segíteni üdv oli
  • Robi546
    #15323
    ja és még valamit elfelejtettem, valaki meg mondaná nekem hogy az OMSI Map Editorban hol található tehát milyen "menü pont" alatt a kerítések, tehát amit házak mellé lehet tenni, vagy letöltési linket adni honnan lehet letölteni. Előre is köszi.
  • Robi546
    #15322
    Üdv!

    Azt szeretném kérdezni hogy a játékban mi zabálja/eszi legjobban a gépet ? Tehát hogy ha sok fát rakok illetve házat... Mi terheli jobban a gépet ? Ezt azért kérdem mivel azt szeretném hogy a pályám el fusson gyengébb gépeken is.
  • adam993
    #15321
    Belváros lenne a legjobb, főpályaudvar és társai!:)
  • Warrior888
    #15320
    "Rászántam magam, hogy készítsek egy pécsi pályát, melynek az alapkövét 2012.03.01-én tettem le, és azóta dolgozok a pályán!
    Az első kiadás amit hamarosan tervezek MÉG egy fiktív új városrész. Igaz, hogy van egy ilyen pécsen, de picit újragondoltam az egészet, és MEGYER lett a neve! Pécs-Kertvárostól délre található a település, és egy távolsági vonallal lesz összekötve Kertvárossal (ami a 2.-es kiadásban augusztusban jelenik meg)
    Megyeren a 21, 41, 42, és 123-as járatok járnak nagyon sűrűn (5-20 perc), kompenzálva az első kiadás kis kiterjedését!
    21-es járat Egyetem és Nyugati decentrum között közlekedik hétköznap 5:00-21:00 között
    41-es járat Pécsi út és Nyugati decentrum között jár 4:00-tól 23:30-ig
    42-es járat Pécsi út - Központ között 4:00 - 23:00-ig
    123-as járat pedig a készülő uszodához szállítja a dolgozókat 6:00, 12:00, 18:00, valamint 00:00-kor!
    Kiadás várható ideje: 2012.04.30."

    ...

    "az első kiadás még fiktív lesz, bár 1-2 nagyon készséges ismerősöm ellát bőven tanácsokkal szóval már május körül elkezdem a valós részeket is... ami augusztusra várható kiadás lesz Pécs-Kertvárosé (Kertváros Autóbuszállomás-Csontváry utca-Lahti Utca-Maléter Pál-Krisztina tér-Maléter II-Siklósi útig lesz... a manapság is busszal bejárható megállók, aztán majd Uránváros, és Belváros!"

    Zoliikp: Megkérdezem az illetékest. :) Természetesen ha komolyabb macera nélkül megoldható, akkor nem látom akadályát.
  • Zoliikp
    #15319
    Csak hogy lássd, mire gondolok:



  • Zoliikp
    #15318
    Már mástól is akartam kérdezni, de mivel még nem került kiadásra, remélem nem haragszol meg egy kérdésért:
    -látsz arra reális lehetőséget, hogy - ha már magyar vonatkozású a pálya -, magyar rendszámú járművek szaladgáljanak rajta?


    Még segítenék is, ha megoldhatónak tűnik...
  • adam993
    #15317
    Pécsi fiktív. Miért pécsi, ha fiktív? Esetleg a város objektumai lesznek jelen?
  • Warrior888
    #15316
    Jelentem, épül egy Pécsi, egyelőre fiktív pálya. Később valós városrészek is lesznek.

    Építési napló

    A készítő Kriszi94, ő mondta hogy "terjesszem" az infót.
  • spy803
    #15315
    Nem pont, csak az időm fogyott el, ő általa :P
  • Robi546
    #15314
    Értem,köszi. :)
  • Routeres
    #15313
    Az adott map mappájába kell egy képet tenned "Picture" néven. A felbontásnak 370x280-nak kell lennie.
  • Robi546
    #15312
    Üdv!

    Valaki megtudná mondani hogy a mapomnak hogy tudok be tenni olyan "kezdő" vagy logó képet indításkor ? Előre is köszi a választ.
  • omsifan
    #15311
    Ja, igen. Ezt én alakítottam át ilyenre VL67-esből. A műszerfal olyan.
  • dgufoplast
    #15310
    Igen tudom hogy te csinálod de én erre gondoltam 1234
    de ez lehet nem olyan de műszer fal hasonlít rá meg kicsit a kinézete is de szerintem ez olyan ami ott is volt a képen ha nem akkor félre értés történt a busszal kapcsolatba :D
  • omsifan
    #15309
    Most miről van szó? BAS-953-mat én készítem, az egy fehér 256-os.
  • Robi546
    #15308
    Köszönöm! :)
  • generalGGabe
    #15307
    -Nálatok is az anyósodé az utolsó szó?
    -Az még hagyján! De az első is :-D

    By Kabos Gyula.
  • generalGGabe
    #15306
    No mifene!?!?
    Asszonyka berágott? :-D
  • Zoliikp
    #15305
    Ellenkező nem!?!
    Csak nem nő uralom?
  • ozimak
    #15304
    Elfogadható oknak tűnik
  • spy803
    #15303
    Szüneteltetem a Szigetszentmiklós pálya építését. Az ok egyszerű, 160 centi kék szemű barna hajú és az ellenkező nemet képviseli. :)
  • Zoliikp
    #15302
    Ami elkészült belőle, az a VL67 eredeti modellje alapján, de középablakos, és félkör műszerfalas kivitelű volt. Még meg van, de nem léptem vele tovább, mert félkészen 8-12 fps -e volt Grundorfban.
    Elkezdtem az optimalizált változatot is, de csak az alapokig van meg...

    Befürödtem az 556-ossal is, mert egy újratelepítés miatt -akármit is próbáltam-, nem hajlandó betölteni.
    Van belőle biztosági másolat, az elindul ugyan, de megint fel kell vennem a fonalat, hogy "ott" hol fejeztem be...
  • Ikarusfan
    #15301
    Most néztem, a 79-80. oldal tájékán elfogynak a képek a 260.00-ról. Zoli, a busz elveszett, vagy csak abbahagytad? Természetesen ez nem számonkérés, csak kíváncsiság.
  • Ikarusfan
    #15300
    Nullszériásról azt hiszem Zoliikp mutatott képeket, de nem rémlik, hogy az sík műszerfalas lenne, csak annyi, hogy szóba került. De hülyeséget nem akarok mondani.
  • dgufoplast
    #15299
    Ok talán csinál ilyen Ikarust valaki talán BAS-953 ha jó emlékszem kép is volt róla be linkelve vissza fele olvasol meg is találod majd kék színű ha jó rémlik a színe
  • Ikarusfan
    #15298
    Sok sikert, de mondom, nem lesz könnyű, hacsak ha nem vagy mázlis :)
  • dgufoplast
    #15297
    Köszönöm majd akkor meg nézem hátha be szerzek egyet magamnak majd :D
  • Ikarusfan
    #15296
    Nem akarok ilyeneket linkelni, de elárulom, a vaterán vettem 9k-ért. Amit most látok, hogy fent van, 15, de az más (bár a képeket elnézve tartalmilag szinte ugyanaz). Egyébként ilyen könyvet sehol máshol nem találtam a neten, eléggé ritkaság, még a BKV-tól se tudtam kunyerálni :)

    @Zoliikp
    Konkrétan mire gondolsz? Készülget, vagy még csak fejben van meg? Egyébként képeket majd holnap csinálok, a fényviszonyok miatt.
  • Zoliikp
    #15295
    Ha megtennéd, Vatikáni valutára bizton számíthatsz....
    Azokra az oldalakra gondolj inkább, amin "látható" a busz, és a műszerfal...
    Alapjaiban már léteznek az elemek, csak szépen össze kell őket "házasítani", viszont nincs mihez viszonyítsak...
  • dgufoplast
    #15294
    És drága egy ilyet be szerezni ? vagy nem is lehet én már láttam 260 meg 280-ét a másik fajtáét ilyenbe szerelgetés közbe :D