63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Frenklin737
    #16180
    Sziasztok Tudna majd valaki malévos festést csinálni az Ikarus 260-hoz
  • Zoliikp
    #16179
    Tulajdonképpen, igen.
    Persze vannak kötöttségek:
    - a lehető legtöbb alkotó elemet összefogni, úgy konvertálni x-fájlba, hogy annak mérete ne haladja meg a 2-2,5 Mb-ot;
    - az animálásra szánt elemeket viszont külön kell konvertálni, méretüktől függetlenül.
  • Zoliikp
    #16178
    Igaz, hogy én is a DE-t használom, csak az újabb 6.1-es verziót.
    Amiben tudok, segítek, ha kell MSN-en is, vagy privátban.
  • fiat126
    #16177
    Akkor most szét kell szedni darabokra a busz és minden darabot o3d-re kell átrakni és utána cfgben meg a többi dolgot kell megcsinálni?
  • bocskor3
    #16176
    Értem, de ez még elég messze van mert még a modellt csinálom.....
    De nagyon köszönöm a segítségedet! Látom te már nagyon szakavatott vagy ezzel kapcsolatban. Mégegyszer köszi szépen!
  • Zoliikp
    #16175
    Amennyit értettem belőle, arra a válaszom:
    minden egyes o3d-t, amit viszont szeretnél látni a játékban, azt a cfg-fájlba be kell jegyezni, és a megfelelő vezérlőkkel utasítani a megjelenítését.
  • Zoliikp
    #16174
    Mindhárom tengelyen, bármit, akárhány fokban.
    Azt viszont fontos tudnod, hogy a játék az animációk során nem az objektum, hanem a busz pozícióját veszi figyelembe.
    Tehát pl. : az ajtónyitó gomb hiába van elforgatva, megdöntve, hogy illeszkedjen a műszerfallal, az animáció a busz tengelyei mentén fog végrehajtódni.
    Ezért a cfg-ben kell megadni azokat az értékeket, fokokat, hogy mennyire térjen el az alapbeállításoktól...
  • bocskor3
    #16173
    OFF: Mostmár megoldódott.
  • fiat126
    #16172
    Sziasztok!Segítség kéne?Konvertáltabm a Vbusból egy buszt.Sikerült is o3d be tenni.Az a kérdésem,hogy minden eggyes darabját kell komizni,hogy az omsi megjelenítse vagy ez,hogy megy?Tudnátok ebben segíteni?
  • bocskor3
    #16171
    pontosan 180 fokban?
  • bocskor3
    #16170
    Ja és deep exploration-ban van lehetőség a Z tengelyen 180 fokban elforgatni objektet?
  • bocskor3
    #16169
    Ezt már megtettem és amit lehet egybe vontam bár még nincs kész de majd meg lesz oldva. Köszi szépen!!
  • Zoliikp
    #16168
    Egy az egybe nem.
    Ugyanis, amikor átkonvertálod X-be, az közel 60 MB-t lesz.
    Viszont az omsi konvertere csak 2-2,5 Mb-ig tud o3d-t készíteni....

    Abban az esetben, ha a 3ds fájl alkotó elemeinek értelmezhető elnevezése van, gondolok arra, hogy nem mesh122, vagy hasonló, akkor az o3d-be konvertálásnál lehetőség van, hogy a konverter "feldarabolja" a fájlt, de csak a név alapján tudod megállapítani, hogy az épp micsoda.
    Példa: a kerék egyben van, akkor egy o3d-be kerül, viszont a műszefal minden egyes kis része külön o3d-be.

    Javaslom, bontsd le a modellt, és ahol lehet, egyszerűsítsd, vagy írd le, mi micsoda...
  • bocskor3
    #16167
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: Ha a 3ds fájl amit át akarok rakni x-be utána meg be o3d-be és a játékba az megvalósítható úgy hogyha a 3ds fájl 27MB?
  • Zoliikp
    #16166
    A textúra attól függ, hogy saját magad által készített, vagy a játék által megjelenítendő kijelzést akarsz.
    Első esetben az elkészített bmp-t, vagy tga-t teszed rá.
    A játék viszont bonyolultabban teszi meg:
    maga a tábla csak háttér, előtte kell legyen egy átlátszó, ugyanakkora felületű objektum, melynek kötött a textúrája, illetve a cfg-ben másképp kell megadni.
  • fghjk
    #16165
    Köszi
  • Geri556
    #16164
    Kövezzetek meg, hogy offolok :S
    Te gyerek, elég egy azaz 1 felkiáltójel és 1 kérdőjel.
    Nagyon elegem van már belőled, a másik fórumon is ezt csinálod. Ha valamit szeretnél azt fogalmazd meg normálisan és ha valaki tud, akkor majd segít, de így csak azt látják rajtad, hogy egy értelmetlen hülyegyerek vagy (Már bocs).
    Felőlem a téma lezárva.
    ON
  • TheSosy
    #16163
    OFF: *tex
  • TheSosy
    #16162
    Akkor mivel taxtúrázzam át??
  • matec1996
    #16161
    Hello valaki segítsen kérem!!!!!!! Az Omsi Editor Track & Trips ben az Edit timetabeléban hogy tudok menetidőt csinálni ????
  • wollnerd #16160
    Routeres videói elég jók erre.
    OMSI Tutorial - HUN [1. Rész]
    OMSI Tutorial - HUN [2. Rész]
    A jobb oldalon további videóit találod angol nyelven.
  • fghjk
    #16159
    Sziasztok! Nem tudjátok hol lehet busztervező leírást letölteni?
  • TheSosy
    #16158
    Mien metrialt? :D
    Amugy deep-be akarom.
  • dgufoplast
    #16157
    Van párprogram ami be lehet csinálni :D de a deep exbe is lehet csinálni rá kell húzni egy metrialt és azon belül csinálsz egy képet pl,paintba és a deep exbe meg rá kantintól a tárgyra és ki választod a bmp vagy amit csináltál textúrát és kész :D
  • TheSosy
    #16156
    Értem.
    Most az lenne a kérdésem,hogy beraktam egy táblát hátulra,és textúrát hol tudok neki csinálni?
  • dgufoplast
    #16155
    Ez meg egyezik csak helyre kéne rakni a térbe hogy jó legyen a modell el helyezkedése [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1236630869&no=16128]#16140[/URL] x,y,z x-en 0,y-on 0,z meg nem tudom azt neked kell el találni a magasságot de ha be rakod a kerekeket a busz alá akkor meg lesz a magasság is és akkor már csak helyre kell igazítani amit bele teszel utólag tárgyat
  • TheSosy
    #16154
    Tudtok olyan vbus modelt ajánlani,ami megegyezik az omsiéval?
    Mert a mostani,ami a vbusosban jó helyen van,az omsiban kilóg a buszból.
  • rarma
    #16153
    Tudd valaki egy erősebb fényszoró módot,
    ahonnan le tudnám tölteni a buszhoz?.
  • TheSosy
    #16152
    Köszi!
  • dgufoplast
    #16151
    Ki jelölöd az összes objektumot(ctrl+a)arra meg külön rá kantintól(ctrl)és ki törlöd a többit és akkor az marad ott meg
  • TheSosy
    #16150
    Sikerült leszednem a deep 5-öt. :)
    Egy vbusos modellből hogyan tudom kivenni egy objectumot,hogy külön tudjam konvertálni omsiba? Monjuk páldául ez:
  • Bly24
    #16149
    Le van véve teljesen,meg a valós idejű tükröződéseket is kinyomtam és a valós idejű textura tükröződéseket is le húztam.
  • Zoliikp
    #16148
    A játék beállításainál nem vetted le teljesen a tükröződéseket?
    Csak tipp, ötlet nincs...
  • Bly24
    #16147
    Nálam mi lehet a gond?
  • TheSosy
    #16146
    OFF:Köszönöm uram!Nagyon jó!Jóéjt!
  • Zoliikp
    #16145
    Nem felcsigázni akarlak, de nézd csak mi van ott:



    Holnap priviben megtárgyaljuk, mert nagyon fáradt vagyok...
  • Zoliikp
    #16144
    Az nem baj, csak cím, vagy név kellene, hogy megleljem...
  • TheSosy
    #16143
    http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=eaec564439efeab9e7ea94c6938a1a34&prevstart=0
  • TheSosy
    #16142
    Sketchup-ból vettem ki.
  • Zoliikp
    #16141
    Inkább dobj egy elérhetőséget a zászlóhoz.
    Egyszerűbb lesz...