63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • fiat126
    #16221
    Ez a cfg amit csináltál ez valami buszé vagy te írtd külön?
  • matec1996
    #16220
    De lesz és már SnyperD csinálja ha jól tudom egy bc11-es credo lesz
  • ccv520
    #16219
    Sőt, ha csak a mesh elérési útját tartalmazza, akkor is elindul.
  • Frenklin737
    #16218
    Lesz az omsi-hoz credo?
  • Zoliikp
    #16217
    Nem kötekedésképp, de összedobtam ezt:

    Mint látható, csak ezek a bejegyzések kellenek, és hiba nélkül indul...

    De amint lenni szokott, még a kerekek is kellenének, hogy be lehessen állítani a magasságát...
  • ccv520
    #16216
    24 volt egyenáramú áramforrás kell hozzá.
  • Zoliikp
    #16215
    Háááttt.
    Adj rá valami 24 Voltos áramforrást, a többit így hirtelen nem tudom...
    Azt hiszem, rossz fórumon jársz.
  • Dév92
    #16214
    Sziasztok sikerűlt szert tennem egy ikarus 260 kezelő panelre.
    Valaki el tudja mondani ,hogyan tudom úgy bekötni hogy münködjön is és vissza is jelezzenek a jelzők?.
  • dgufoplast
    #16213
    A cfg be a sofőr ülés benne legyen mert akkor csak pattog a sofőr a semmibe és azért is nem tud meg jeleni a karosszéria ez is közbe tud játszani a dolognak és azért nem jelenik meg és a fölötte lévő dolgok is maradhatnak csak a Textur-Changes töröld ki a festéseket meg alatta ott van a sofőr ülés és azt hagyd benne míg a másikat nem rakod be és utána meg jelenik a többi dolog amit be írsz a cfg be
  • Zoliikp
    #16212
    Igen, még ha nem jó a textúra, akkor is.
  • fiat126
    #16211
    Jól értelmezem ha ezt beirom így akkor valamien módón látnom kell a játékban.Úgye?(Bocsi a tudatlanságomért de kezdö vagyok ilyen szinten)
  • generalGGabe
    #16210
    Megnéztem, azokkal nincs gond.....
    Jól írtam be őket, egyeznek.
  • Zoliikp
    #16209
    Most a cfg-ben történő beírása a gond?
    Így kell:
    [mesh]
    objektneve.o3d

    Egyenlőre ennyi.
    Menteni kell a cfg-t, és indítani a játékot...
  • atty707
    #16208
    Nem pont ugyanaz a neve a pályán, és a hof file-ban a megállóknak. Csak akkor szállnak fel, ha pontosan megegyezik a kettő.
  • matec1996
    #16207
    Feltudsz venni facebookra és ott megbeszéljük vagy msn-re ??
  • matec1996
    #16206
    Nekem időt nem mutatt csak 3 rublikát amibe vmi 0 0 0 van beirva és menetrendet nem készít
  • fiat126
    #16205
    Sajnos az nincsen meg mert kitöröltem.Mert rossz volt és csak az eredeti van meg.Tudnál segíteni valahogyan benne hogyan csináljam?Odáig értem amit olvastam,hogy nevezzem át a o3d(Pl: a kasznit) de cfgt sajnos nem értem.Mert ehez a részéhez még Hül...e vagyok.köszi.
  • fiat126
    #16204
    Ha busz szeretnék csinálni és megvannak az igazi méretek aszerint kell vagy van valami méretarány ami szerint kell csinálni?
  • Zoliikp
    #16203
    A leírtak alapján nincs annyi képzelőerőm, légy kedves, mutass a cfg-ről egy képet.
    Az alapján megoldhatjuk...
  • Zoliikp
    #16202
    Úgy, ahogy leírtam.
    Az új időpont bevitele után, ha a new gombot nyomod, a program nem azt érti, hogy azon az útvonalon még egy időt szeretnél bevinni, hanem ÚJ útvonalon, ÚJ időpontot...
    Ha az időközök jók, akkor használd az alul található Do it parancsot, amely a beállítások alapján duplikálja az adatokat, és nem kell mindig megadni a feljebb lévő adatokat...
  • Zoliikp
    #16201
    Lehetséges, hiszen az ablakok használnak tükröződést...
  • generalGGabe
    #16200
    Sziasztok!
    Egy hülye hiba fordul elő nálam.
    Megcsináltam a menetrendet, a hofot egy járathoz. Mindent úgy, ahogy a leírásban van. (az egy dolog, hogy az AI nem megy).
    Elindítom a játékot, hogy kipróbáljam. A busz mindent faszán kiír.
    Shift+Z-re is kiírja a megállókat, hogy kell odaérkezni, stb. Tourt be lehet állítani rendesen. Szóval minden működik.
    Csak egy nem. A hülye utasok ott állnak a megállóban, és nem akarnak felszállni. Miért lehet ez?
  • matec1996
    #16199
    Ezt hogy érted ??
  • Bly24
    #16198
    Le van véve teljesen,meg a valós idejű tükröződéseket is kinyomtam és a valós idejű textura tükröződéseket is le húztam.Lehet hogy az a baj?
  • fiat126
    #16197
    Most már nagyából értem a dolgot csak azt nem,hogy a leirtak szerint csináltam mindet akkor miétr nem látom a kasznit az omsiba.Pedig a kerekeket is beletettem a model mapba.Valamit nagyon rosszul csinálok?
  • ekepista
    #16196
    sziasztok az omsi.hu letöltő portálra nem tudnátok nekem feltenni ascania nevü buszt előre is köszi
  • Zoliikp
    #16195
    Amikor egy bejegyzést elkészítettét, akkor ne a new gombot használd, hanem enterrel fogadtasd el, és folytasd tovább.
    A new minden esetben új útvonal készítését mondja neki...
  • matec1996
    #16194
    Hello az editorban elkezdem a menetrendet csinálni mikor a new-ot megnyomom mindig belök egy másik járatott ez miért van? valaki kérem segitsen.
  • Frenklin737
    #16193
    Nekem Mindegy
  • Zoliikp
    #16192
    Tulajdonképpen, így kellene, de nem biztos, hogy később megfelel az SD77-es scriptje.
    Ezért kérdeztem rá.
    Egyébként még a kerekek is lényegesek, hiszen ezek magassága adja majd meg, milyen magasan kell legyen a busz.
  • TheSosy
    #16191
    OFF:fennvagyok
  • Zoliikp
    #16190
    Gyere fel MSN-re, mutatom...
  • fiat126
    #16189
    Ezt olvastam:
    3dsmax-ba beimportálni,szépen lekell pucolni a buszt,kerekek,üveg,stb,ami legelőször lényeges az a karosszéria!Ezután kiexportálás directx x fájlba,
    OmsiXConv alkalmazással átnyomni o3d-be,ezután átneveztem erre:"SD77_wagenkasten"mivel a játékban ez a karosszéria,ha ez meg volt,
    fogtam a fájlt és bemásoltam a "m-r-software\Omsi\Vehicles\MAN_SD200\Model\SD77\"mappába majd végül ezután egyel visszább a mappában a"model_SD77.cfg"nevű fájlban kitörőltem mindent,kivéve az ehez tartozó részt:
    de jasnos nem jeleniti meg a kasznit.Lehet,hogy én vagyok a béna.
  • TheSosy
    #16188
    Szóval csinálok egy képet,és azt hogyan rakom rá a táblára a deep-en belül?
  • Frenklin737
    #16187
    Arra gondoltam a csuklosra amelyiknek kék a hátsoja
  • Warrior888
    #16186
    Ezen nem 1 Ikarus van, hanem hat, kb. hat különböző festéssel... :D
  • Frenklin737
    #16185
    http://iho.hu/hir/ikarusok-ferihegy-koetelekeben ezen van egy ikarus nézd meg
  • Zoliikp
    #16184
    Egy-két támpont segítene:
    nem azért, mert túl kíváncsi vagyok, de később jó lehet;
    -hány ajtós, milyen kijelzős.
  • fiat126
    #16182
    Most már értem a dolgot.De lenne még egy kérdésem.Probálkoztam,hogy beteszem a kasznit egy már meglévő buszra ahogyan azt olvastam egy fórumon de sajna azt nem jeleniti meg pedig lépésről lépésre csináltam.Letudnád írni röviden hogyan csináljam?Előre is köszi.
  • Zoliikp
    #16181
    Kivételesen a forgalomban lévő 260-hoz könnyű festést készíteni.
    Ha valakit arra szeretnél rávenni, hogy készítsen egyet, célszerű volna egy képet mutatni, hogy mire is gondoltál.
    Szerintem, ha csak ráírom, hogy Malév, nem lennél boldog....